Close
Faqja 17 prej 18 FillimFillim ... 715161718 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 321 deri 340 prej 356
 1. #321
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-10-2002
  Vendndodhja
  pėrjashtuar
  Postime
  1,008
  Faleminderit
  63
  56 falenderime nė 49 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pa_doreza2 Lexo Postimin
  Si mundesh te paramendosh DARWININ, pa biologji ?
  Me fal qe nuk e di une…
  ...se sa decenie je duke e studjuar biologjinė?


  *

 2. #322
  nigga Maska e bigD
  Anėtarėsuar
  04-05-2012
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Luarasi Lexo Postimin


  E pse i duhen kembe balenes?!
  Mos u bazo ne figura! Figura manipulohen. Sot per sot asnje nuk di gje por jemi ne kerkim e siper. Si fetaret ashtu dhe ata qe besojn 100 % ne evolucion jan munduar te manipulojn njeri tjetrin duke mburr teorit e tyre, por sic thash asnje nuk eshte i sigurt akoma. na duhet kohe deri sa te zbulojm te verteten.
  Puro Nigga

 3. #323
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
  Ngelen Pastoret duke na bere shkence mer jahu

  Mesia, a ka mundesi mos postosh me video debile ku me shume predikohet "Llord Xhizes Krajst" sesa thuhet ndonje gje nga shkenca?
  Vella Scion, une protestant nuk jam nuk komentoj se cka eshte ky pastor a prift apo ckado qofte, eshte pune e tij. Ky nuk po ben shkence, por po demaskon fene e evolucionit qe e mohon Zotin, Krijuesin, po e ben me fakte se si 'shkenca' jep disa teori pastaj i ndryshon kohen, njehere thote se Big Bangu ka ndodhur para 80 miliarde vitesh, pastaj thote se ka ndodhur para 50 miliarde vitesh etj.. Edhe Isak Njuton ka qene protestant por nuk d.m.th. qe ska qene shkencetar, shkencen u munduan ta bejne monopol ateistet te cilet futen disa teori te cilat sot mesohen ne tekstet shkollore e une e ti paguajme taksa qe te mesohen keto teori. Ketu ne video megjithese nuk e shikova te teren se spo kam kohe per momentin pastori po e qet poshte teorine e evolucionit, e nuk po predikon Jezus Krishtin. Se a eshte Ringjallur Jezus Krishti vertete nga varri kjo eshte dicka tjeter, teme krejt tjeter, por ketu po flitet per evolucionin dhe teorine e Big Bangut. Nese mohohet krijimi nga Perendia, atehere nese shkencetaret do te ishin te sinqerte do te thonin te gjithe me nje ze 'we honestly don't know what happened' e jo te qesin teori qe i ndrrojne me kohe.
  Destroyer of falsehood :)

 4. #324
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Shkenca thote qe Big Bang ka ndodhur 13.5-14.5 miliarde vite me perpare. Kjo date eshte e fiksuar por edhe sikur te ndryshoje vetem do saktesohet me shume!

  Asnjehere shkenca ekzakte nuk ka thene qe BB ka ndodhur 80 miliarde vite me perpara. Ndoshta filizofet (Me gjase Emanuel Kanti), por qe kur u publikuan rezultatet e para pasi u aplikua RED Shift i Edwin Hubble, data ka qene e fiksuar me pak se 20 miliarde vite. Data vazhdoi te ulet, me zbulimin e radiacionit Pensias-Willson, e me vone me projektin e Nasas te quajtur WMap.
  Te pakten qe ne fillore kete kam ditur si date "14 miliarde vite"!

  Kliko ketu per WMAP

  Evolucioni nuk eshte fe, leji denglat!

  Ty dhe atij pastorit ju ngelet te provoni krijuesin personal.

  Zoti, nuk vertetohet ekzistues duke dale e bertitur si tellalli "O milet, Zoti Ekziston".

  Une personalisht, nuk kam asnje problem nese ju besoni ne nje krijues. Eshte e drejta juaj te besoni ne cdo gje, edhe ne djall po deshet. Fundja edhe une besoj ne nje krijues por ai nuk eshte "Babagjysh" me shembelltyre njeriu.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Scion : 21-06-2012 mė 16:41
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 5. #325
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  http://www.big-bang-theory.com/

  ...
  Another misconception is that we tend to image the singularity as a little fireball appearing somewhere in space. According to the many experts however, space didn't exist prior to the Big Bang. Back in the late '60s and early '70s, when men first walked upon the moon, "three British astrophysicists, Steven Hawking, George Ellis, and Roger Penrose turned their attention to the Theory of Relativity and its implications regarding our notions of time. In 1968 and 1970, they published papers in which they extended Einstein's Theory of General Relativity to include measurements of time and space.1, 2 According to their calculations, time and space had a finite beginning that corresponded to the origin of matter and energy."3 The singularity didn't appear in space; rather, space began inside of the singularity. Prior to the singularity, nothing existed, not space, time, matter, or energy - nothing. So where and in what did the singularity appear if not in space? We don't know. We don't know where it came from, why it's here, or even where it is. All we really know is that we are inside of it and at one time it didn't exist and neither did we.
  ...
  Destroyer of falsehood :)

 6. #326
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Shume mire,

  Vazhdo tani, nga vitet 60 afrohu me kendej. Vitet 80 pershembull dhe Teorite e Kordave.
  Afrohu me shume, vitet 93' e kendej me Edd Witten dhe M-Theory do te shofesh qe mendimi shkencor dhe teorite evoluojne, behen akoma me te sakta.

  Per dijenine tende, sot shkenca eshte e afte te krijoje microprocesore kuantik. E ju me flisni per pastore qe hedhin poshte nje teori 200 vjecare qe fundja sa vjen dhe eshte perfeksionuar.

  Sot per shembull mbrohet ideja se Universi yne eshte i vetekrijueshem dhe i vetepermbajteshem.

  Shkenca nuk skalitet ne gur Mesia, nuk eshte fe ...

  P.S. E kupton ate fjalen ne te kuqe apo kot e nenvizove?
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 7. #327
  i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
  Anėtarėsuar
  02-11-2009
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Norēa.li Lexo Postimin
  Me fal qe nuk e di une…
  ...se sa decenie je duke e studjuar biologjinė?


  *
  Me siguri nga viti 1882, e kendej
  S’ēarmatosem sa t’jetė jeta!

 8. #328
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  http://www.big-bang-theory.com/

  ...
  Another misconception is that we tend to image the singularity as a little fireball appearing somewhere in space. According to the many experts however, space didn't exist prior to the Big Bang. Back in the late '60s and early '70s, when men first walked upon the moon, "three British astrophysicists, Steven Hawking, George Ellis, and Roger Penrose turned their attention to the Theory of Relativity and its implications regarding our notions of time. In 1968 and 1970, they published papers in which they extended Einstein's Theory of General Relativity to include measurements of time and space.1, 2 According to their calculations, time and space had a finite beginning that corresponded to the origin of matter and energy."3 The singularity didn't appear in space; rather, space began inside of the singularity. Prior to the singularity, nothing existed, not space, time, matter, or energy - nothing. So where and in what did the singularity appear if not in space? We don't know. We don't know where it came from, why it's here, or even where it is. All we really know is that we are inside of it and at one time it didn't exist and neither did we.
  ...
  completely false and inconsistent delusion.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 9. #329
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Lajme te fresketa nga bota, humor tipik religjioz.

  Perbindeshi i Loch Ness, provon gabim Teorine e Evolucionit.

  Keshtu raportohet sipas ketij Lajmi Ketu, i cili citon si burim nje Organizate me emer "Accelerated Christian Education" ACE.  Kjo organizate, ashtu sic tregon dhe emri, ka si mision "budallepsjen" e femijeve qe vijne nga familje kryesisht evangjeliste. Kjo organizate qarkullon rreth 4 dekada, sigurisht e brumosur nga Idiote te klasit A, ne Texas viteve 70'te.

  Mes tjerash, ACE citohet te kene thene:

  Disa shkencetare spekullojne se Noe, mori ne varke dinosaur te vegjel... Por a jetojne dinot sot? Me disa fotografi dhe deshmi te atyre qe pretendonin te kene pare ndonje dino, shkencetaret po binden gjithmone e me shume ndaj ekzistences se tyre...

  Gallata vazhdon si me poshte,

  A keni ndegjuar per Perbindeshin e Loch Ness ne Skoci? Ashtu sic referohet shkurt me "Nessie" eshte regjistruar nga sonaret (radaret me tinguj zanor) e nje submarine te vogel, dhe pershkruar nga deshmitare okulare dhe fotografuar nga shume te tjere.
  Sipas ketyre burimeve, Nessie eshte nje Plesiosaur.


  E gjith kjo gallate e turpshme, po perdoret nga religjiozet per te provuar gabim "Teorine e Evolucionit".

  Imagjinoni se c'nxenes po formohen.

  Burimi:

  The FreeThinker

  Per me shume:

  THE FREETHINKER
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Scion : 29-06-2012 mė 16:17
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 10. #330
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Jo Sion sot mbrohet ideja se kemi ardhur ne toke nga gjithesia, por sa ka fakte e sa ka logjike.

  I madhi Ricard Daukins, gjithmone i sqaron gjerat, qitash po na del se nuk e kemi prejardhjen prej shimpanzave, por se jemi 'kusherinje', e pse jo edhe 'djem te mixhes'. Keta i akuzojne te krishteret si 'te krisur', ndersa keta se shohin veten kane shkallu krejt.

  'Supermeni nuk ekziston, keshtu qe edhe Perendia nuk egziston'. Logjika e ateistit. Pfff
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 29-06-2012 mė 18:28
  Destroyer of falsehood :)

 11. #331
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Mesiapergjithmone, e lexove lajmin qe solla apo komentove duke thene JO, ... kot per te mbajt rradhen

  Ajo me lart eshte nje lajm i trishtuar per evangjelistet. Lexoje dhe nje here ne qetesi ...
  Sa per ilustrim mund te te sqaroj qe Perbindeshi i Loch Ness eshte nje krijese e folklorit lokal ne Skoci, pra nje trillim e ata e marrin per te vertete. Me e keqja fare, po harxhohen fonde te papara per te shtypur broshura qe permbajne ne vete genjeshtra te tilla si ajo me lart.

  Sa per Rich Dawkins, e pe mire videon? Stephen Baldwin thjesht tregon se sa injorant eshte, e sigurisht nje pjese e mire e besimtareve e njohin pak ose aspak Teorine e Seleksionimit Natyror ndaj dhe bejne gafen qe Njeriu rrjedh prej Majmunit. Rezultati ne fund fare ta thote troc:

  Richard vs. Stephen 1:0

  Supermeni eshte personazh fantastiko shkencor, nje prodhim letrar njelloj sikur zoti juaj mit. Ku eshte dallimi mes te dyve?
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 12. #332
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
  Supermeni eshte personazh fantastiko shkencor, nje prodhim letrar njelloj sikur zoti juaj mit. Ku eshte dallimi mes te dyve?
  Sion mos u ngut bre vella, kadal merre veten me te mire, eshte shume lehte me thene se ka Zot e nuk ka Zot. As ti e as une nuk mundemi me percaktu se a ka Zot apo nuk ka.

  Supermeni eshte shpikje e Hollivudit qe e con te dashuren ne gjithesi, sikurse 'Gomari Burak' qe fluturon lart ne qiell e qe e dergon Muhamedin ne xhenet dhe e bart nga Meka ne Jeruzalem.
  Destroyer of falsehood :)

 13. #333
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Supermeni eshte shpikje e Hollivudit qe e con te dashuren ne gjithesi, sikurse 'Gomari Burak' qe fluturon lart ne qiell e qe e dergon Muhamedin ne xhenet dhe e bart nga Meka ne Jeruzalem.
  E c'dallim ka Supermeni, nga Xhizes Krajsti, me aq sa di une dhe ky i fundit ka bere nje xhiro per ne qiell!

  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 14. #334
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
  E c'dallim ka Supermeni, nga Xhizes Krajsti, me aq sa di une dhe ky i fundit ka bere nje xhiro per ne qiell!

  Shoku Sion, trego bile qe je duke bere shaka bile te tallemi e te qeshim edhe ne. Thote 'cka ka dallim Supermeni prej Jezus Krishtit', a je serioz a cka osht puna. Supermeni eshte personazh i filmit me po te njejtin emer. Jezus Krishti eshte personazh historik, nese Ungjillin nuk e merr si dokument historik atehere Jezus Krishti ka me t'u dok si nje 'mit'. Ky i fundit ka qene i profetizuar nga Profetet shume kohe para se te jetonte ne toke, erdhi ne toke dhe u sakrifikua per mekatet e njerezimit, jetoi nje jete pa mekat, u kryqezua sepse pretendoi se ishte Perendia i universit gje qe per cifutet ishte blasfemi. Beri mrekulli, tha disa fjale teper te vecanta, iu shfaq njerezve edhe pas Ringjalljes, me duar te shpuara. Njerezit ishin shume te sigurte qe e pane te Ringjallur, saqe ishin ne gjendje qe te jepnin jeterat e tyre duke pohuar se e kishin pare te Ringjallur. Ka shume argumente nese deshiron me besu kete, nese deshiron me besu ateizmin edhe evolucionin atehere gjeja vetes argumentat e faktet.
  Destroyer of falsehood :)

 15. #335
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Shoku Sion, trego bile qe je duke bere shaka bile te tallemi e te qeshim edhe ne. Thote 'cka ka dallim Supermeni prej Jezus Krishtit', a je serioz a cka osht puna. Supermeni eshte personazh i filmit me po te njejtin emer. Jezus Krishti eshte personazh historik, nese Ungjillin nuk e merr si dokument historik atehere Jezus Krishti ka me t'u dok si nje 'mit'. Ky i fundit ka qene i profetizuar nga Profetet shume kohe para se te jetonte ne toke, erdhi ne toke dhe u sakrifikua per mekatet e njerezimit, jetoi nje jete pa mekat, u kryqezua sepse pretendoi se ishte Perendia i universit gje qe per cifutet ishte blasfemi. Beri mrekulli, tha disa fjale teper te vecanta, iu shfaq njerezve edhe pas Ringjalljes, me duar te shpuara. Njerezit ishin shume te sigurte qe e pane te Ringjallur, saqe ishin ne gjendje qe te jepnin jeterat e tyre duke pohuar se e kishin pare te Ringjallur. Ka shume argumente nese deshiron me besu kete, nese deshiron me besu ateizmin edhe evolucionin atehere gjeja vetes argumentat e faktet.
  Me sqaro tani, si faktohet bibla si liber historie?
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 16. #336
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
  Me sqaro tani, si faktohet bibla si liber historie?
  Sion ti beson ne konspiraci, kur ti p.sh. lexon ne Bibel se Jezusi eshte ringjallur nga varri, ti thua, 'oh jo kjo s'mund te jete e vertete pasi asnje njeri s'mund te ringritet nga varri'... Nuk mohohet besimi me paragjykime ateiste, me mire thuaj nuk e besoj Biblen por ka mundesi qe te kete ndodhur ashtu.

  Per shembull.

  Une kam paragjykim se Gjergj Kastrioti nuk ka ekzistuar kurre, por e kane shpikur disa njerez qe te inspirojne disa njerez te tjere qe te formojne kombin shqiptar. Hajde tani bindem ti mua se Gjergj Kastrioti ka ekzistuar apo e ka thene ate fjaline 'Lirine nuk ua solla une por e gjeta ne mesin tuaj'.

  E cka rreth Platonit e Aristotelit qe kane jetuar qindra vite para Jezusit, a kane ekzistu ata a jo.
  Destroyer of falsehood :)

 17. #337
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Sion ti beson ne konspiraci, kur ti p.sh. lexon ne Bibel se Jezusi eshte ringjallur nga varri, ti thua, 'oh jo kjo s'mund te jete e vertete pasi asnje njeri s'mund te ringritet nga varri'... Nuk mohohet besimi me paragjykime ateiste, me mire thuaj nuk e besoj Biblen por ka mundesi qe te kete ndodhur ashtu.
  Nuk besoj ne konspiracion, as perralla e mite. Ateistet nuk paragjykojne asnjehere, perballe fakteve dhe te dhenave, sejcili eshte i dobet mesia4ever, edhe ti edhe jezusi edhe allahu.

  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Une kam paragjykim se Gjergj Kastrioti nuk ka ekzistuar kurre, por e kane shpikur disa njerez qe te inspirojne disa njerez te tjere qe te formojne kombin shqiptar. Hajde tani bindem ti mua se Gjergj Kastrioti ka ekzistuar apo e ka thene ate fjaline 'Lirine nuk ua solla une por e gjeta ne mesin tuaj'.

  E cka rreth Platonit e Aristotelit qe kane jetuar qindra vite para Jezusit, a kane ekzistu ata a jo.
  Ne histori, perpos te dhenave direkte si nga njera ane ashtu dhe nga kronikat e shumta zyrtare te gjith te lartpermendurit edhe ato filozofet ekzistojne dhe faktohen me te dhena edhe direkte edhe indirekte, te mos flasim per veprat qe na vine te ruajtura nga lashtesia.

  Pyetja prape qendron, dhe mos i bishtro kesaj rradhe.

  Perse bibla duhet trajtuar si liber historie?
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 18. #338
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
  Nuk besoj ne konspiracion, as perralla e mite. Ateistet nuk paragjykojne asnjehere, perballe fakteve dhe te dhenave, sejcili eshte i dobet mesia4ever, edhe ti edhe jezusi edhe allahu.  Ne histori, perpos te dhenave direkte si nga njera ane ashtu dhe nga kronikat e shumta zyrtare te gjith te lartpermendurit edhe ato filozofet ekzistojne dhe faktohen me te dhena edhe direkte edhe indirekte, te mos flasim per veprat qe na vine te ruajtura nga lashtesia.

  Pyetja prape qendron, dhe mos i bishtro kesaj rradhe.

  Perse bibla duhet trajtuar si liber historie?
  E perse nuk duhet per shembull 4 ungjijte dokumente te cilat permbajne informacione mbi jeten e Jezusit dhe mesimeve te Tij te mos besohen si libra edhe historike? Perse do te duhej qe disa cifute religjioze 'te shpiknin' nje Jezus e ta besonin si Perendi?

  Ato libra nuk u shkruan 6 shekuj pas lindjes, jetes dhe kryqezimit, sic u shkrua p.sh. Kurani.
  Ato u shkruan nga njerez qe ishin afer kesaj ngjarje dhe deshmitareve.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 01-07-2012 mė 18:10
  Destroyer of falsehood :)

 19. #339
  i/e regjistruar Maska e piu
  Anėtarėsuar
  20-06-2007
  Postime
  79
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
  Pyetja prape qendron, dhe mos i bishtro kesaj rradhe.

  Perse bibla duhet trajtuar si liber historie?

  Scion: Pėrgjigjja ėshtė shumė e thjeshtė.

  Pėrpara se Historia ne tė na mėsonte se toka rri pezull mbi hiēin edhe ka formė tė rrubullaktė, Bibla thotė:

  Jobi 26:7-8
  7. Ai shtrin veriun nė zbrazėti dhe e mban tokėn pezull mbi hiēin. 8. I mbyll ujėrat nė retė e tij, por ato nuk ēahen nėn peshėn e tyre. Lexo gjithashtu Jobi 36:27-28 edhe 37:16.

  Isaia 40:21:22
  21. Por nuk e dini, nuk e keni dėgjuar? A nuk ju ėshtė njoftuar qė nė fillim? Nuk e keni kuptuar nga themelet e tokės? 22. Ai ėshtė ai qė rri ulur mbi rruzullin e tokės, banorėt e sė cilės janė si karkaleca; ai i shpalos qiejtė si njė velo dhe i hap si njė ēadėr ku mund tė banosh.

  Pra miku im vargjet e cituar mė sipėr sipas botėkuptimit tėnd tė duken historike, apo jo-historike?
  ☻/
  /▌
  / \ ...this is ... pergjigje.org

 20. #340
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  E po kesaj i thone te pelcasesh duke qeshur.

  Po me thuaj o Piu c'gjera historike lexon aty? Ore a jeni ne metro, se ne fakt une nga dashamiresia desha ti beja te qarte Mesia4ever-it qe bibla nuk eshte liber historik por eshte liber fetar.

  Me ke nenvizuar dy gjera komplet alegorike dhe te pasakta. Edhe perralla e borebardhes eshte me e sakte ne pershkrim.

  Psh:

  Bibla thote: toka qendron pezull mbi hicin.

  Gabim, kjo eshte fiks ajo teoria e Ptolomeit ku bota eshte qendra e gjithckaje (Geocentizmi). Piu, me teremend e beson ti kete?
  Toka nuk eshte stacionare e as qendron, por rrotullohet rreth diellit. Dhe ky i fundit rrotullohet dhe ciklon rreth boshtit galaktik ... etj, etj.


  Ai eshte ai qe rri ulur mbi rruzullin e tokes. Ore jeni ne terezi juve ... zoti qendroka ulur mbi rruzull?

  Deri me tani lexova vetem teori kozmologjike te pavlera, shpifje te hedhura ne kosh te plehrave me kohe. Thjeshte, kjo teori ka vetem nje vlere ... per tu treguar juve qe jeni GABIM dhe se bibla eshte nje perralle e stisur nga klerike dhe pushtetare qe s'ja kishin idene as te astronomise, as fizikes, as historise.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Scion : 02-07-2012 mė 14:04
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

Faqja 17 prej 18 FillimFillim ... 715161718 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •