Close
Faqja 16 prej 19 FillimFillim ... 61415161718 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 301 deri 320 prej 371
  1. #301
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-07-2009
    Postime
    63

    Ku pe she demokracin??????

    Motra e vëllaze populli ka luftua e derrdh gjak për Kosov e politikanat ka"luftua" për vetin e tash kush e dvet populin a ka gja me hangër a jo.T'tan politikanat a jan ën Shqipni a ën Kosov i kan sigurua nipat e strnipat sa t5ijen gjall e nuk u duheh me punua për me fitua për jetes.Demokracija asht veç për ata çi jan atje pësipër

  2. #302
    Astrit Kosturi Maska e Astrit Kosturi
    Anëtarësuar
    03-03-2009
    Vendndodhja
    Gramsh, Qarku Elbasan
    Postime
    514
    Citim Postuar më parë nga BaBa Lexo Postimin
    i mungojne gurat e rende qe jan larguar.
    Pershendetje i nderuar mik!
    Eshte nje nder arsyet e forta, ajo që ke shkruar... Shqiptaret që emigruan per familjet e tyre, por edhe per vendin, se realisht prej tyre eshte mbajtur e zhvilluar, me gjakun e djersen e tyre, e lane vendin ne duart e hileqareve dhe dembeleve. Puna e tyre, ka zene peshen me te madhe, si eksport, qe fatkeqesisht eshte fuqi punetore, e skllaveruar dhe pa te drejta. As te drejtat minimale, si ajo e votes dhe e perfaqesimit në parlament, nuk e kane dhe nuk mund t'a kene pa e fituar me perpjekje emigrantet...
    Gjithashtu, mbi nje milion shqiptarë, po njihen e thirren vazhdimisht "emigrante", Jorgo e Serxho, në vend te emrit te bukur dhe te merituar SHQIPTAR.
    Per keto dhe faktin se vendin e tyre, e kane grabitur në vijimesi horrat dhe gangot e mbetur ketu, emigrantet duhet te angazhohen edhe ne kete beteje, per vendosjen reale te demokracise se vertete...
    Faleminderit...!
    astritkosturi.com

  3. #303
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Çfare i mungon demokracisë shqiptare, që nuk funksionon ?

    I mungonje njerze me vizione, dhe mbi te gjitha njerze ,qe e duan kombin dhe vendin e tyre...!

  4. #304
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anëtarësuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Citim Postuar më parë nga Astrit Kosturi Lexo Postimin
    Faleminderit Aulona!
    Ajo që na lodh e derrmon shpirtin, eshte anarshia institucionale. Kjo per shkak te mosveprimit ose zbatimit te keq te ligjit. Pra, siç kam theksuar demokracia, eshte vetem zbatim ligji...
    Duke u zbatuar ligji, gjejme lirine e munguar per shkak të të drejtave pakufi dhe te paligjshme te abuzueseve, apo siç quhen ndryshe "të shkathteve".

    Pra, siç kam theksuar demokracia, eshte vetem zbatim ligji...
    Sipas ketij arsyetimi nuk ta ka fajin qeveria por pushteti i se drejtes.Ky pushtet eshte i pa reformuar, e ke ashtu sic e ke pase ,po me ato, shoket e tuaj te organizates baze.Vetem ato qe kane vdekur te mungojen , por mos u shqeteso se ke kopilat e tyre aty.Besoj se ta kane plotesuar deshiren per mos hapjen e dosjeve, apo jo.Kjo partia jote eshte per hapjen e dosjeve?

    Gjithashtu, mbi nje milion shqiptarë, po njihen e thirren vazhdimisht "emigrante", Jorgo e Serxho, në vend te emrit te bukur dhe te merituar SHQIPTAR.
    Po une qe e kam Anesti cfar duhet te beje po erdhi partia jote ne pushtet, duhet ta nderroje ate?Mire une qe kam pune me emrat islamik por ti paske me te gjitha emrat fetare, pra ti kerkon te besh partine e Pune se Shqiperise se pjerdhun.Dhe Dulla keshtu beri na tregoi listen e emrave qe i pelqenin atij, si Fitore, kongrese,partizan, luftetar,flamur, hik ere oooooou !OUUUU!
    Ju ftoj te diskutojme rreth ketij projekti...! Faleminderit!

    Shqiperise i mungon nje sindikate e forte
    Lëvizja “Për jetën dhe dinjitetin njerëzor” e Shqipërisë, është bashkim vullnetar i shtetasve të Republikës së Shqipërisë,
    Ketu kerkon te behet sindikate ndersa tek tjetra poshte na kerkove te besh parti.Or palle por partia dhe sindikata nuk mund te dalin nga i njeti burim se jane ne opozite me njera tjetren.Pra ti je po me ate mendesi si Dulla qe i bente vete dhe opoziten dhe maxhorancen.Sa bukur i ke, te dyja dhe sindihalistet dhe partine tende te jetes dhe dinjitetit njerezore.Ore po ku e gjete kete emer se "dinjitet" vetem emer shqipetare nuk eshte.
    Ne foto ke ne dore aparat dixhitalb, apo me tringun?Ke dale me i bukur kesaj rradhe i ngjsoje shokut ambasador te ambasades imperialiteve amerikane,ati mer burre , shokut te Edit, a mer mo atij qe kerkon kutijat,he, e more vesht tashti.Meqe dhe ti dukesh i zi si ai, ose jevg si ai, ke komunitetin e egjyptianeve qe as egjypti nuk i njef, hajt dhe bej ndonje gje per ato te shkretet.Dhe i shkon dhe termi "Dijnitet" atyre.Suksese.
    Ju falenderoj nga zemra te gjtheve ju qe keni lexuar dhe treguar kujdes per temat qe hap une , nuk do tju harroj kure dhe do tju a shperblej sapo te behem krieminister.I juaji Astrit Dixhitalbi(tringu)

  5. #305
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Nje Diktature e eger i mungon.
    Pa te drejtat e njeriut.
    lg

  6. #306
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    Populli, i cili nuk eshte i mesuar me kete lloje sistemi dhe akoma nuk ka ndryshuar ne mentalitet, eshte akoma me kohen e xhaxhit. Me pak fjale, nuk eshte akoma gati per kete sistem.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Boy : 05-02-2010 më 23:04
    Perchè er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

  7. #307
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    04-02-2010
    Postime
    26
    Citim Postuar më parë nga dodgjeka Lexo Postimin
    Motra e vëllaze populli ka luftua e derrdh gjak për Kosov e politikanat ka"luftua" për vetin e tash kush e dvet populin a ka gja me hangër a jo.T'tan politikanat a jan ën Shqipni a ën Kosov i kan sigurua nipat e strnipat sa t5ijen gjall e nuk u duheh me punua për me fitua për jetes.Demokracija asht veç për ata çi jan atje pësipër
    Demokracia non blihet dhe nuk vendoset por eshte pjese e kultures se nje kombi. Ne shqiptaret jemi shume pak demokrate dhe fare tolerant.A jo tolerant po.Kemi pranu turqit per 500 vjet qe te na vriste femijet ne djepa...

  8. #308
    i/e regjistruar Maska e laura..
    Anëtarësuar
    03-02-2010
    Postime
    539
    Pse ka demokraci ne shqiperi?Duhen shume vite dhe shume punime akoma qe te piqet demokracia ne shqiperi qe edhe njerezit te jen vertet demokrat.Se tani vetem emrin kemi.

  9. #309
    Astrit Kosturi Maska e Astrit Kosturi
    Anëtarësuar
    03-03-2009
    Vendndodhja
    Gramsh, Qarku Elbasan
    Postime
    514
    Citim Postuar më parë nga laura.. Lexo Postimin
    Pse ka demokraci ne shqiperi?Duhen shume vite dhe shume punime akoma qe te piqet demokracia ne shqiperi qe edhe njerezit te jen vertet demokrat.Se tani vetem emrin kemi.

    E nderuar Laura!
    Eshte e vertete pyetja që shtroni, nje pyetje qe e ka edhe pergjigjen brenda, nga vete realiteti qe shohim e prekim çdo dite...! Fatkeqesisht, jemi shume larg, si në të menduarit dhe te arsyetuarit e sistemit që deshiruam aq shume në fillimet e '90-tes, po ashtu edhe në të vepruarit...
    Vetem, disa nga ata që perfitojne dhe që jane mekatarë te ketij deformimi te turpshem, nuk e shohin dhe asnjehere nuk duan ta shohin te verteten... Dhe me e keqja, eshte se keta sojesezë, dallaverexhinj, te pafytyre dhe palaço, na hiqen edhe demokratë, duke nxire gjithçka që leshon drite mbi kete realitet dramatik shqiptar...
    Edhe ketu, gjeta palaço te tille, që nuk më prishin asnje pune se lehin si qenër te zgjebosur, prandaj me neveri dhe shperfillje, i kam denuar me heshtje, me harrese... keta anonimë të harruar ...!
    Te kerkoj ndjese, e nderuar Laura, që shkrova ketu tek postimi i Juaj, i cili meriton falenderime dhe pergezime te sinqerta, por kete e bera pikerisht perkrah postimit tend, sepse eshte e vertete që demokracia shqiptare, ka nevoje qe te piqet... Dhe per kete, duhen perpjekje, por edhe kosto e humbje personale...
    Faleminderit!
    astritkosturi.com

  10. #310
    i/e regjistruar Maska e laura..
    Anëtarësuar
    03-02-2010
    Postime
    539
    Citim Postuar më parë nga Astrit Kosturi Lexo Postimin
    E nderuar Laura!
    Eshte e vertete pyetja që shtroni, nje pyetje qe e ka edhe pergjigjen brenda, nga vete realiteti qe shohim e prekim çdo dite...! Fatkeqesisht, jemi shume larg, si në të menduarit dhe te arsyetuarit e sistemit që deshiruam aq shume në fillimet e '90-tes, po ashtu edhe në të vepruarit...
    Vetem, disa nga ata që perfitojne dhe që jane mekatarë te ketij deformimi te turpshem, nuk e shohin dhe asnjehere nuk duan ta shohin te verteten... Dhe me e keqja, eshte se keta sojesezë, dallaverexhinj, te pafytyre dhe palaço, na hiqen edhe demokratë, duke nxire gjithçka që leshon drite mbi kete realitet dramatik shqiptar...
    Edhe ketu, gjeta palaço te tille, që nuk më prishin asnje pune se lehin si qenër te zgjebosur, prandaj me neveri dhe shperfillje, i kam denuar me heshtje, me harrese... keta anonimë të harruar ...!
    Te kerkoj ndjese, e nderuar Laura, që shkrova ketu tek postimi i Juaj, i cili meriton falenderime dhe pergezime te sinqerta, por kete e bera pikerisht perkrah postimit tend, sepse eshte e vertete që demokracia shqiptare, ka nevoje qe te piqet... Dhe per kete, duhen perpjekje, por edhe kosto e humbje personale...
    Faleminderit!
    Te lutem, kenaqesia e gjitha e imja per pergjigjen shume te vecante dhe kohesish shume te thjeshte nga ju.Jam dakort plotesisht me mendimin tuaj ,tani nese shumica mendojne qe ne shqiperia demokracia ka vend ateher me mire ne te jetojme me pakicen ne.
    Falemiderit i nderuar ASTRIT.
    Me mire te rrosh nje dite
    dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

  11. #311
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anëtarësuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Citim Postuar më parë nga Astrit Kosturi Lexo Postimin
    E nderuar Laura!
    Eshte e vertete pyetja që shtroni, nje pyetje qe e ka edhe pergjigjen brenda, nga vete realiteti qe shohim e prekim çdo dite...! Fatkeqesisht, jemi shume larg, si në të menduarit dhe te arsyetuarit e sistemit që deshiruam aq shume në fillimet e '90-tes, po ashtu edhe në të vepruarit...
    Vetem, disa nga ata që perfitojne dhe që jane mekatarë te ketij deformimi te turpshem, nuk e shohin dhe asnjehere nuk duan ta shohin te verteten... Dhe me e keqja, eshte se keta sojesezë, dallaverexhinj, te pafytyre dhe palaço, na hiqen edhe demokratë, duke nxire gjithçka që leshon drite mbi kete realitet dramatik shqiptar...
    Edhe ketu, gjeta palaço te tille, që nuk më prishin asnje pune se lehin si qenër te zgjebosur, prandaj me neveri dhe shperfillje, i kam denuar me heshtje, me harrese... keta anonimë të harruar ...!
    Te kerkoj ndjese, e nderuar Laura, që shkrova ketu tek postimi i Juaj, i cili meriton falenderime dhe pergezime te sinqerta, por kete e bera pikerisht perkrah postimit tend, sepse eshte e vertete që demokracia shqiptare, ka nevoje qe te piqet... Dhe per kete, duhen perpjekje, por edhe kosto e humbje personale...
    Faleminderit!
    Oooooo shoku komunist, do e heqesh ate aparatin nga dora ti apo si ke hallin , nuk lejohet te behet reklam ne forume.Po fotografine perse na e qet ketu, pash zotin na thuaj dicka, jam kurioz ta di.Po si mer ke ngel po ai lloj pizevengu,ngordhni te dukeni sikur po flisni para ndonje auditori, me podium e kishe nje fotografi tjeter.Paaapppa, ngordhni per te qene brigadjere , mer spiune ordiner.

  12. #312
    i/e regjistruar Maska e laura..
    Anëtarësuar
    03-02-2010
    Postime
    539
    Anesti me komunist se ty nuk kam pare ne forum mo
    Ti sje as shqipetar as vet se di se cje je nje person i ngateruar
    Nje llaf i mire nuk degjohet nga ty ne forum ti di vetem te mbash fjale qe asnjeri si degjon
    Me te vertet me thuaj dhe mua per ke demokraci flasim se spo e mar vesh
    Per demokracine e firmave te salliut flet?Qe populli i varfer i besoji dhe i la pa breke? Ku e pe demokracine ti ?
    Me mire te rrosh nje dite
    dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

  13. #313
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anëtarësuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Citim Postuar më parë nga laura.. Lexo Postimin
    Anesti me komunist se ty nuk kam pare ne forum mo
    Ti sje as shqipetar as vet se di se cje je nje person i ngateruar
    Nje llaf i mire nuk degjohet nga ty ne forum ti di vetem te mbash fjale qe asnjeri si degjon
    Me te vertet me thuaj dhe mua per ke demokraci flasim se spo e mar vesh
    Per demokracine e firmave te salliut flet?Qe populli i varfer i besoji dhe i la pa breke? Ku e pe demokracine ti ?
    E nderuar Laura!
    Eshte e vertete pyetja që shtroni, nje pyetje qe e ka edhe pergjigjen brenda, nga vete realiteti qe shohim e prekim çdo dite...! Fatkeqesisht, jemi shume larg, si në të menduarit dhe te arsyetuarit e sistemit që deshiruam aq shume në fillimet e '90-tes, po ashtu edhe në të vepruarit...
    Vetem, disa nga ata që perfitojne dhe që jane mekatarë te ketij deformimi te turpshem, nuk e shohin dhe asnjehere nuk duan ta shohin te verteten...

    Te kerkoj ndjese, e nderuar Laura, që shkrova ketu tek postimi i Juaj, i cili meriton falenderime dhe pergezime te sinqerta, por kete e bera pikerisht perkrah postimit tend, sepse eshte e vertete që demokracia shqiptare, ka nevoje qe te piqet... Dhe per kete, duhen perpjekje, por edhe kosto e humbje personale...
    Faleminderit!

    Me falni por dua t'ju bej nje pietjeu pe ti qe une kam shprehur per demokracine ne shkrimin me siper?Une kam fole per fotografine qe shoku na bjen ne forum, per aparatin dixhital apo tring qe ai mban ne dore.Mua me bejne pershtypje keto intimitete dhe kerkoj per analogji ti krahasoje keto mentalitete me ato te kohes se Dulles.A e njeh Dullen ti moj shoqe e forumit , ha mer mo ai qe groposte njerzit ne varret masive ne Dajt, ham mer mo "Tarrasi", te kujtohet ke ai filmi, hej zot ,po ai mi qe e qiti Sala prej vorri dhe qe e coi me trasferim dhe ngritje ne detyre tek vorrezat e sharres.Burri asaj kurvves se Zeze ,qe shkruan Fariu i Ballinjeve qe eshte nga fshati yt.Ha mer mo, ajo ka dy djem dhe nje vajze qe tashti ne kete kohe pas vdekjes se babait te tyre jane bere supermiljardere dhe e bija ashtu eshte bere krym me pare.Qe ta dish mire ti ato kane banuar dikur tek "blloku"i krimineleve me Edvin Ramen, dhe gjyshin Spiro Koleka si dhe me Kristaqin e Rames, po ashtu me Gjinushin dhe Ngjelen , por ki i fundit eshte nga ato qe si rri bitha rehat, se i duhen ca lek.Ke Saliu qe dhe ki, por me Saliun mbetesh pa breke ashtu si e the ti!!!!!!Prandaj ki ka vendosur te gjeje breke tek Rama, qe pervete rrin pa breke ne *****, besoj se e ke pare ne fotografite e tij cullak.Si ?Aty mi gru ke ai plazhi mes kalamaqeve,ne France.Po si ke pa , i ka njoni ketu , i them une.E pra te gjithe keto "bllokmenet" e krimit i ke miljardere, pra te pies une tija, kush e ben politiken ai qe ka llogjet(Saliu) apo ai qe ka leftate.Kjo eshte demokracia shqipetare, ky jam une, me brek blu, ki eshte Astriti qe ka kostum, podium dhe digitalb.Besoj se tashti e more vesht se kush eshte demokracia.

  14. #314
    i/e regjistruar Maska e laura..
    Anëtarësuar
    03-02-2010
    Postime
    539

    votoni berishen njerez dhe te gjith ata politikane demokrat qe tallen me ju dhe ju akoma pyesni spe nuk funksionon demokracija ajde pyetje ajde...
    Me mire te rrosh nje dite
    dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

  15. #315
    i/e regjistruar Maska e laura..
    Anëtarësuar
    03-02-2010
    Postime
    539
    Citim Postuar më parë nga dodgjeka Lexo Postimin
    Motra e vëllaze populli ka luftua e derrdh gjak për Kosov e politikanat ka"luftua" për vetin e tash kush e dvet populin a ka gja me hangër a jo.T'tan politikanat a jan ën Shqipni a ën Kosov i kan sigurua nipat e strnipat sa t5ijen gjall e nuk u duheh me punua për me fitua për jetes.Demokracija asht veç për ata çi jan atje pësipër
    Une vendin tim do ekem gjithmone ne shpirt dhe ne zemer se sma kafajin vendi as guret po fajin e kane njerezit qe shuajne ate vend
    po per ata atje siper cfare prisni akoma ky popull vetem ne forum di te te bej gam gam cohuni dhe mos flini
    une shpetova ika qe atje.......
    ju qe mbetet zgjohuni jepni nje shembull qe mos luaj me asnjeri me emrin shqiper dhe shqipetari......
    Me mire te rrosh nje dite
    dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

  16. #316
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anëtarësuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Hahahaha, Per vete i bere naften te tjereve i thua cohu e lufto !!!!!!!!!!!!!!!

  17. #317
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    shqiptaret jane popull i mallkuar, ja pse nuk funksionon asgje, as ka funksionuar.
    Na ka mallkuar vete Zoti Shqiptar se kemi shkelur me kembe çdo gje shqiptare ne shekuj dhe jemi asimiluar me krishterim e islam nga te gjitha anet.

  18. #318
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Demokratet e vertete!!!!

  19. #319
    i/e regjistruar Maska e laura..
    Anëtarësuar
    03-02-2010
    Postime
    539
    Citim Postuar më parë nga Anesti_55 Lexo Postimin
    Hahahaha, Per vete i bere naften te tjereve i thua cohu e lufto !!!!!!!!!!!!!!!
    Na mo ti ne qofte se do duhet te kthehem ajo dihet do vete te mbroj atdheun tim
    po te jetoj atje eshte e pamundur ...
    Me mire te rrosh nje dite
    dhe te vdesesh si nje LUAN, se sa i roberuar dhe te jetosh si nje dele

  20. #320
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anëtarësuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Citim Postuar më parë nga laura.. Lexo Postimin
    Na mo ti ne qofte se do duhet te kthehem ajo dihet do vete te mbroj atdheun tim
    po te jetoj atje eshte e pamundur ...
    Cfar do ti besh atedheut ti are?tytytytyty.S'paska thone kot Astriti se cfar i mungon atedheut e demokracise, e paska pase fjalen per ty.

Faqja 16 prej 19 FillimFillim ... 61415161718 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •