Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 27 prej 27
  1. #21
    °»¤«°m짧¯Ðee°»¤«° Maska e ^BabY__GirL^
    Anëtarësuar
    28-09-2002
    Vendndodhja
    babys heart :)
    Postime
    325
    Very true po ndonjehere njerezit si sheh per ca jane me te vertet se ka ca me 100 fytyra
    The Heart Has Reasons That Reason Cannot Know

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-11-2002
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    8
    BabY_GirL e mbeshtes mendimin tend sepse ndonjehere kujton se ke shoqeri te mire por nga ana tjeter dalin e 100 fytyra sic e ke permendur edhe ti me siper.
    Me respekt
    mario
    Shqiptar qe eshte krenar!!

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e pikequditsja
    Anëtarësuar
    12-08-2002
    Vendndodhja
    chicago
    Postime
    8
    un per vete mendoj qe prinderit tane jane pak te prapambetur. psh mami im kur morri vesh per te dashurin tim. u bo nami. un them qe me shoqerine esht eme e lehte. po kja varet dhe se sa liberal jane prinderit. sepse un kom shoqeri qe nuk me pyesin mua po mamin. sepse ajo nuke can koken.
    po ne pergjethsi familjet shqiptare jane hsume te pramambetur.
    nuk dua ti ofendoj sepse ajo eshte kultura jone. e keqja eshte se neve kemi qene te mbyllu r per 50 vjet dhe nuk merrnim vesh nga bota. dhe ne 90 u zhvilluam shume shpejt. morrem vrull si i thon.
    poketajemi neve. un kaq kisha

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-10-2002
    Postime
    223
    une nuk jam shume dakort qe familjet shqipetare jane shume te prapambetura sepse prinderit e mi psh nuk jane ashtu sic thua ti pikequditsja qe mami beri namin. edhe qe te nderroj une te dashurit perdite nuk jane po me ate qe jam lidh une tani nuk kane ndonje kundershtim dhe plus qe mua me lene te bej gjera qe una dua te bej sepse kane besim tek une nese prinderit kane besim tek femijet e tyre dhe mbi te gjitha ne moshen e adoleshnces per te cilen po flasim nuk ka pse te kete probleme prind-femije. me respekt sweetie
    Fjalet jane si bletet kane edhe mjaltin edhe thumbin

    ****
    Jam anetarja e regjistruar me emrin sweetie me pare me falni per kete ndryshim te emrit flm.

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e ALBA
    Anëtarësuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Gjermani (Dortmund)
    Postime
    2,609
    Po te krahasojm adolishencen e prindeve tane me tonen esht si nata me diten,sepse ato kan pas shume me veshtiresi me prindet e tyre ,kushtet dhe varferia ka qen ne nje shkall shume te lart.Ndersa ne sot nuk na mungon asnje gje.Prindet tone na i kan plotesuar te gjitha deshirat deri tek karakteri ,ku prindet na keshillojn per dite.Por a jemi ne te zotet ti mbajm keshillat e prindeve?por dikush nuk e kupton gjendjen e tyre shpirterore,se sa vriten ata ne shpirt kur shohin vajzen e tyre me nje shoqeri te keqe qe atyre nuk ju pelqen.Por ne nga qe nuk jemi te pjekur dhe jemi ne fazen e adolishences nuk e kuptojm ket gje.Ndonjeher dashuria ti mbyll syt dhe bie ne viktim te krimineleve qe shesin vajzat,dhe keto gjera jan te verteta se kan ndodhur.Dhe prindet tane nga frika e ketyre xhesteve te shemtuara perpiqen qe femijen e tyre ta mbajn sa me afer,dhe duke ju abuzuar shoqerin e keqe.Une mendoj se nga nje ane prindet kan shume te drejte qe na kerkojn llogari,sepse ai e ben per te miren tone mos te biem viktim,por ne nuk na duket ndoshta e drejte.Edhe ne vendet e tjera te Europets esht kjo problematik me adolishentet,te cilet ne kete faze jane shume agresive,dhe kan shume konflikte me prindet e tyre.Por kjo eshte vetem nje faze 2-3 vjecare tek te gjithe adolishentet,te cilet nuk jan te vegjel,por as ne moshen e duhur per te vlersuar gabimet e tij apo te saj.Me respekt Alba
    "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
    .

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e JaM_VlOnJaTe
    Anëtarësuar
    25-08-2002
    Vendndodhja
    UsA
    Postime
    2
    Sorry, po une si kam lexuar pergjigjet e tjera sepse s'kam sh. kohe. Por mgjs. une do jap nje pergjigje, dhe me falni nese eshte dhene or something... Well, une per veten time gjej jashte mase mbeshtetje tek familja ime. Njoh dhe shume e shume... veta qe gjejne po ashtu shume mbeshtetje, pastaj ka dhe raste qe familja si perkrah fare ose nuk duan t'ja dine. Pavaresisht se keto jane raste te ralla dhe s'para ndodhin shpesh. Sepse si te tere e dime, c'do familje eshte ndryshe por ama dhe te jesh femija me i/e keq/e prinderit jane prinder ne fund te fundit dhe femija e tyre i duket me i/e mire/a kshq...shumica me e madhe e adoleshenteve gjejne goxha mbeshtetje tek familjet e tyre.
    ..
    "Hiçi eshte pasqyra ku shihet e gjithe bota."

  7. #27
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Alb_Maus maj gojsheqere
    tash m'ke knaq e m'ke gezue
    ti per Bushin ma mos shkruj
    se s'po t'duhet hic njajo pun.

    Bukur fole per "tinejxhra"
    se shume prind lufte po bajn
    lum si nana qe te paska
    je m'u puth e m'u pas xhan.

    Kto fjal t'bukra qe na i shkrujte
    neser mjes kur t'shkosh ne shkoll
    mire do bajsh qe edhe atyne
    t'ja lexojsh e te zejn mend.
    Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema të Ngjashme

  1. Roli ekonomik i familjes fshatare
    Nga PLaku-i-Detit në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 04-01-2012, 08:27
  2. Kumanova, informacione të përgjithshme
    Nga strong_07 në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 21
    Postimi i Fundit: 15-11-2008, 07:52
  3. Mbidoza e modernizmit të familjes
    Nga Cimo në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 25-03-2007, 18:19
  4. Simboli heraldik i familjes dhe pinjollëve Bua
    Nga Xhuxhumaku në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 23-05-2006, 01:17
  5. Mbi dashurine
    Nga ani-ani80 në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 05-03-2006, 12:05

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •