Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e showgirl
    Anëtarësuar
    13-09-2008
    Vendndodhja
    brenda vetes time
    Postime
    169

    Për qerpikët përdor....

    Pershendetje goca, dua tju pyes:

    cili rimel sipas jush eshte me i mire per te zgjatur qerpiket e qe eshte dhe kundra ujit ose 24 ore.
    Po qerpiket fallco a i keni perdorur ndonjehere? Si ju duken?

    Jetoj pa kufij

  2. #2
    pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
    Anëtarësuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    Ne kontinentin e Kurrkundit
    Postime
    862
    Une per veten time perdor "hypnose", "virtouse" ose "l'extreme" te treja nga Lancome (i alternoj sipas qejfit). Per mua "Hypnose" eshte me e mira. Varet nga lloji i qerpiku mgjth. Qerpiket fallco si kam perdorur kurre (s'kam nevoje) por disa nga shoqet e mia i perdorin rregullisht dhe s'kane patur asdnje problem. Per sa i perket rimeleve kundra ujit, mos tento ti marresh gjithnje ashtu sepse solucioni kundra-uje i than qerpiket. Pedori vetem ne kohe te lagesht.
    Homo sum; humani nil a me alienum puto.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Une perdor vetem Rimel nga London Look .

  4. #4
    pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
    Anëtarësuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    Ne kontinentin e Kurrkundit
    Postime
    862
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    Une perdor vetem Rimel nga London Look .
    loool se mos nuk rrije pa folur ti.


    Oh edhe nje tjeter firme e mire : Dior show edhe black out.
    Homo sum; humani nil a me alienum puto.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e showgirl
    Anëtarësuar
    13-09-2008
    Vendndodhja
    brenda vetes time
    Postime
    169
    Citim Postuar më parë nga Inteligjentja Lexo Postimin
    Une per veten time perdor "hypnose", "virtouse" ose "l'extreme" te treja nga Lancome (i alternoj sipas qejfit). Per mua "Hypnose" eshte me e mira. Varet nga lloji i qerpiku mgjth. Qerpiket fallco si kam perdorur kurre (s'kam nevoje) por disa nga shoqet e mia i perdorin rregullisht dhe s'kane patur asdnje problem. Per sa i perket rimeleve kundra ujit, mos tento ti marresh gjithnje ashtu sepse solucioni kundra-uje i than qerpiket. Pedori vetem ne kohe te lagesht.
    Eh ndonje here kam menduar ti blej qerpiket fallco por kam frike se mos me bien e bej figure te keqe.
    Jetoj pa kufij

  6. #6
    pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
    Anëtarësuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    Ne kontinentin e Kurrkundit
    Postime
    862
    lol mos ki merak se nuk te bien. Maksimumi qe mund te ndodhe mund te iki pak ngjitesja edhe te duket nje rresht qerpikesh mbi sy, por po pate pasqyre afer i rregullon shpejt e shpejt. Sa t'ja marresh doren eshte ajo pune. Gjithmone bej prova paraprakisht edhe mos ndermerr asnje gje te re kur ke ndonje takim te rendesishem.
    Homo sum; humani nil a me alienum puto.

  7. #7
    E dua letërsinë Maska e flutura3105
    Anëtarësuar
    03-08-2008
    Vendndodhja
    !
    Postime
    205
    une te kisha sugjeruar kete te L'oréal VOLUME COLLAGENE eshte shume i mire dhe te zgjate qerpiket shume ,provoje kete se eshte shume shume i mire mua per vete me ka pelqyer.
    E verteta eshte e perkryer ,ajo nuk ka dy fytyra...

  8. #8
    Rafsha ku mos u vrafsha:D Maska e MENEFREGISTJA
    Anëtarësuar
    23-09-2008
    Vendndodhja
    Ne Itali ne Cuneo
    Postime
    46
    Kurse une te sygjeroj dhe eshtem me i mir ske nevoj per qerpik fallso
    Rimelin Deborah Milano Defintive Volume vertet eshte shum me i mir nga te tjerat merr vetem nje nga ato si quhen qe kthen qerpiket dhe merr ket rimelin dhe shiko rezultatin qe do jet ultra
    SALVE A TUTTI BELLI E BRUTTI

  9. #9
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Edhe une perdor L'oreal Volume Collagene kurse Dior show e mora per kKrishtlindje dhurate. jane qe te dy shume te mire.Definim i perkryer, zgjatje dhe volum. Nje tjeter rimel i mire qe me vjen ndermend eshte ai nga Clinique.Definim i perkryer, zgjatje dhe volum.

    Qepiket fallco jane bere tashme trend. Per mua jane arme te forta gjuetie Ne fakt i bejne syte edhe me magjepes. I gjithe problemi eshte sa t'ia marresh doren, sic thote edhe Iteligjentja. Jane te perkryer per mbremje dhe festa.
    Elegance is an attitude.

  10. #10
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Angelina , po mua pse nuk ma bere dhurate nje ?

    Une perdor Lancome ideal revolution.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  11. #11
    mbushem me pafundesi.. Maska e ABIGAIL
    Anëtarësuar
    10-12-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    785
    Pershendetje!

    Pervec qerpikeve fallco te plote qe jane te njohur, ekzistojne edhe qerpik extencion qe jane nje nga nje ose tufa te vogla me 3-4 fije qe ngjiten tek qerpiket tuaj. Jane fantastik dhe mbajne 3-4 jave.
    Nuk dallohen fare si fallco dhe e tregojne syrin fantastik.
    Dituria prehet në zemrën e atij që ka mend, por ajo që është në zemrën e budallenjve merret vesh.

  12. #12
    Te them te drejten, une me teper nuk perdor rimel se sa perdor se i kam vete te zeza dhe te dredhura qerpiket keshtu qe dhe kur i bej duket sikur s'kam bere gje hic.

    Kur i lyej, perdor CHANEL INIMITABLE qe eshte nje nder rimelet me te mire qe kam perdorur ndonjehere. Eshte edhe waterproof meqe po interesohesh per te till.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  13. #13
    1- Eyelash curler (se di si i thone ne shqip) nuk eshte e thene qe ti perdredhesh qerpiket para se ti lyesh, dhe pasi i ke lyer mund ti besh, vetem prit sa te thahen pak.


    2- Ver par puder poshte rrethit te syrit, pasi lekura aty eshte me e vajosur, sdms nga concealer, ose kremi i syrit qe mund te kesh perdorur, dhe te ngelen njolla rimeli pas aplikimit.

    3- Perdor dicka qe quhet "mascara primer" (se di si i thone ne shqip) eshte nje solucion i tejdukshem ne shumicen e rasteve qe ndan qerpiket nga nj-tj.



    4- Lyej vetem pjesen lart te qerpikeve, dhe jepi nje perthyerje te lehte furces para aplikimit. Nqs do i kalosh dy here per me shum volum beje pa u thare akoma shtresa e pare e rimelit, ndryshe do besh goxha rremuje, dhe mundesisht si perfundim me nje furce te paster kaloji dhe nje her qerpikeve per ti ndare sa me mire nga nj-tj, sdms ata qe jane ngjitur.

    Bare Naturals nga L'Oreal ... fantastik:

  14. #14

    Anëtarësuar
    08-02-2003
    Postime
    1,792
    Sa e tmerrshme ajo pajisja aty lart Me mire e di qe lyj icik gishtin me beshtyme ene i jap nje furce qerpikeve shpejt e shpejt LoL

    J.k

  15. #15
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Citim Postuar më parë nga [Perla] Lexo Postimin
    Angelina , po mua pse nuk ma bere dhurate nje ?

    Une perdor Lancome ideal revolution.

    Prit mi dreq se s'ka ardh furnizimi. Mbaj vesh kur te therras " Hajdeeniiii gra se u hap dengu i riiiiiii"


    PS: Nyx une i kthej qerpiket me ate kthyesen pasi i kam lyer. Me duket se perthyerja qe i behet, eshte me e madhe sesa para lyerjes me mascara. Madje e rekomandoj.
    Elegance is an attitude.

  16. #16
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Asnjehere nuk e kam pare dallimin pas perdorimit te kthyeses se qerpikeve :S

    Mbase nuk di ta perdor

    Angelina help
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  17. #17
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Citim Postuar më parë nga [Perla] Lexo Postimin
    Asnjehere nuk e kam pare dallimin pas perdorimit te kthyeses se qerpikeve

    Mbase nuk di ta perdor

    Angelina help
    Po s'duhet ta shohesh ti mi, por te tjeret

    Nje kthyese, duhet ( ne varesi te intensivitetit te shtypjes qe ushtrohet mbi kthyesen ) ti beje qerpiket te duken optikisht me te gjate, madje edhe ata qe jane te shkurter, plus ngritjes qe i behet.

    Tani une e bej mbasi i kam lyer, sikur me bind me shume rezultati keshtu. Nuk rekomandohet normalisht, se rrezikon ti kepuse ata te shkrete qerpike. Edhe who cares? Beaty is pain
    Elegance is an attitude.

  18. #18
    pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
    Anëtarësuar
    08-10-2005
    Vendndodhja
    Ne kontinentin e Kurrkundit
    Postime
    862
    Boooh tmerr i kam ato kthyeset! Sipas nje sondazhi shumica e meshkujve mendonin qe ktheset e qerpikeve jane mjet torture. Pajtohem plotesisht. E mbleva nje paisje te tille (kurioziteti kuptohet) po gjithnje me friken e tmerrshme se do ti kepus. NE fakt me eshte bere si tip fobie se mbaj mend qe tek gazeta Intervista kam lexuar (kur isha e vogel) qe nje vajze i kishte kuptur qerpiket dhe pyeste doktori a mbijne qerpiket tek njerezit. Tmerr per Zotin.

    Angieeee c'beeen moooj! I dredhos te lyer? Me bere me fiksime i swear.
    Homo sum; humani nil a me alienum puto.

  19. #19
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Citim Postuar më parë nga Inteligjentja Lexo Postimin
    Boooh tmerr i kam ato kthyeset! Sipas nje sondazhi shumica e meshkujve mendonin qe ktheset e qerpikeve jane mjet torture. Pajtohem plotesisht. E mbleva nje paisje te tille (kurioziteti kuptohet) po gjithnje me friken e tmerrshme se do ti kepus. NE fakt me eshte bere si tip fobie se mbaj mend qe tek gazeta Intervista kam lexuar (kur isha e vogel) qe nje vajze i kishte kuptur qerpiket dhe pyeste doktori a mbijne qerpiket tek njerezit. Tmerr per Zotin.

    Angieeee c'beeen moooj! I dredhos te lyer? Me bere me fiksime i swear.
    Kur ma do rasti por aspak cdo dite. Ah nuk keputen. Mjafton te aplikohet e gjitha pasi jane lyer, kur nuk eshte thare akoma maskara.

    Mua me pelqen kozmetika, sme besdisin aspak keto gjera.
    Elegance is an attitude.

  20. #20
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Kur ma do rasti por aspak cdo dite
    Kur duhet te perplasesh syçkat , per t'i rrembyer corasonin ndonjerit ?
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Për ju që shkruani bukur gjuhën shqipe
    Nga Brari në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 426
    Postimi i Fundit: 20-04-2011, 13:30
  2. Kush e ka përdor i pari termin Uehabi?
    Nga abdurrahman_tir në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 23-01-2009, 05:43
  3. Pse bota perdor akoma naften?
    Nga Kryeplaku në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 21-06-2006, 10:06

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •