Close
Faqja 5 prej 19 FillimFillim ... 3456715 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 366
 1. #81
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga ardita04 Lexo Postimin
  po cfare beni more cuna ngelet ne emigracion pale na martoheni dhe me te huaja po hajdeni merrni gocat tona se ngelen pa u martuar po martohen me pleq

  jo se jam kunder ketyre martesave po beni dokumentat me ndonje plake dhe kaloni jeten pastaj me gocat tona si yje
  ja nji goc me men

  kshu e bojne ene femrat tona,

  morrin amerikona, gjermone, italiane, afrikona

  dhe

  pastaj vin knej per pushime amorouse, ne atdhe,...lol
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #82
  i/e regjistruar Maska e ardita04
  Anėtarėsuar
  01-12-2008
  Postime
  146
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  jo more cun jo ju na keni braktis

  ne jemi ktu ku kemi qene

 3. #83
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  5,539
  Faleminderit
  328
  41 falenderime nė 40 postime
  Lepuroshet zemer bute e shofin qe askush nuk i dont dhe nga hidherimi nga bota vendosin te vetevriten..;ne nje lum...
  Mirepo aty para se mbyten, disa bretkoca hidhen ne lum, lepujt kthehen e thojne; shif, ēenkemi edhe ne dikushi...
  Pra edhe ne, kur e shofim ndonje djal shqiptar me ndonje femer te huaj vete me veti kemi te drejte te themi;
  per te lumin zot edhe ne qenkemi dikushi e jo askushi se po te ishim askushi, atehere do ishte edhe me keq, asnje fare tjeter ne bote te mos na doje faren tone do ishte pikelluese dhe ofenduese, keshtu deri dikun mund te mburremi deri dikun se jemi te mire, ka shenja se s'jemi askushi..;por edhe nuk duhet ta teprojmi qe te gjithe tani te martohemi me te huaja, aty ketu s'prish punė, toka atje nuk i mbane rinin shqiptare sa jemi shtuar keto 80 vite, pse te martohen 10 veta ne 1000 nuk behet kiameti...ama edhe le ti zgjedhin keto ēupa te fares se mirė, jo lloj lloj te pa fare...(nuk eshte ne pytje racizmi ketu por kultura)...
  Askush nuk te pyt: ē'ka bere atedheu per ty por ē'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 4. #84
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga zerbina Lexo Postimin
  Rastet qe njoh un,jan qe femra te uleta ne shoqerite respektive te huaja martohen me meshkuj shqiptare. Se femrat e larta te huaja martohen me te vetet.

  ky eshte opinioni juaj po une kam qene i martuar me nje femer te huaj dhe jo per pune dashurie, por se doja ta ndihmoja.

  ajo ka qene nga europa lindore dhe me master degree.
  por do doja te martohesha me nje femer shqiptare per te krijuar familje, padyshime se kemi traditat e njejta dhe mund te mirremi vesh dhe ta kuptojme njeri-tjetrin me shume
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 5. #85
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Hard_Style Lexo Postimin
  Hekuri pse nuk e fole te plot .....e kam fjalen per tek shtrati djem shqipetar jan nr 1 (mandej zezakt me nr 2 ) keshtu flitet prej femrave te huja
  ka shume injoranta ne bote. per c'fare arsye jane meshkujt shqiptare numeri 1? ata te tjeret skane penis?
  krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

 6. #86
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-07-2010
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Jam nga shqiperia dhe jetoj ne gjermani dhe kam nxjerre kete konkluzion shqiptaret e shqiperise nuk jane aq patriote si ata te trojeve te tjera kur vjen puna per tu martuar. Shumica e familjeve te shqiptarve te kosoves i edukojne femijte qe ata te krijojne lidhje me bashkeatdhetare edhe se ne disa raste e kane gabim kur i bejne presion femijve. Ama te shqiptaret e shqiperise nuk e shoh kete gje. Sidomos vajzat e shqiperise shume prej tyre i servilosen dhe i lepihen gjermaneve, italianeve dhe te tjerve se kujtojne se keta jane princat e kalter. Kane paragjykime kunder meshkujve shqiptare per te cilat edhe ne jemi fajtor po ama nuk duhen futur te tere ne nje thes. Keto vajza harrojne qe dhe babai i tyre eshte shqiptar.

 7. #87
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Anėtarėsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,814
  Faleminderit
  8
  54 falenderime nė 47 postime
  Citim Postuar mė parė nga AGREPI_25 Lexo Postimin
  Shume mashkuj shqiptar jane martua me femra te ndryshme te kombeve te tjera.Ndoshta arsyeja kryesore ka qen per arresye te paisen me dokumenta ne shtetet ku ata jetojne apo ishte thjeshte dashurija A munde te jete nje femer e huaj me e mier se nje femer shqiptare per te krijuar familje ? Ne se mendon se nje femer shqiptare eshte me e mire jep shpjegjimet e tua ne se mendon se nje femer e huaj eshte me e mire per te krijuar familje jep shpjegimet tua???????
  Secili prej nesh ka te drejte te martohet me ate qe preferon.Mund te martohet sepse dashurohet apo per arsye te tjera.Kudo ne bote gjen goca te mira por dhe te keqija.Ne shqiptaret nuk jemi as me te mira dhe as me te keqija se ato.

 8. #88
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime
  Eshte e drejte e secilit te martohen me ke te doje. Por do te deshiroja qe te gjithe ata qe martohen me nje person te nje kombesie apo race tjeter te marrin edhe mbiermin e tij, dhe te asimilohen si shqiptare.
  Nuk do te deshiroja qe nje femi zezak, kinez, grek ose sllav; te kete emrin Lisi, Arben, Genti, Zana, Dea, Arberesha etj etj...

 9. #89
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime nė 162 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ksanthi Lexo Postimin
  Secili prej nesh ka te drejte te martohet me ate qe preferon.Mund te martohet sepse dashurohet apo per arsye te tjera.Kudo ne bote gjen goca te mira por dhe te keqija.Ne shqiptaret nuk jemi as me te mira dhe as me te keqija se ato.
  Servus Ksanthi.
  Jo po do ju marim leje te tjereve,si tja u vejne mbiemrin te tjereve.
  ABSOLUTISHT e drejte,se cflasin te tjeret( jebem ja na dube) dhe po shkoj me larg.
  3 skipetare kam ketu te martuara me gjermane,ASNJI femij i tyre nuk flet Shqip perse???
  Kane flamurin tone kombetar neper kerra...
  Kalofsh mire.

 10. #90
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
  Servus Ksanthi.
  Jo po do ju marim leje te tjereve,si tja u vejne mbiemrin te tjereve.
  ABSOLUTISHT e drejte,se cflasin te tjeret( jebem ja na dube) dhe po shkoj me larg.
  3 skipetare kam ketu te martuara me gjermane,ASNJI femij i tyre nuk flet Shqip perse???
  Kane flamurin tone kombetar neper kerra...
  Kalofsh mire.
  Per shkak te ndjeshmerise se temes i lus te gjithe ata qe jane me gjak te perzier e sidomos me shkije, te mos e frekuentojne kete teme.

  Faleminderit per mirkuptim.

 11. #91
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  mu nuk me pengon martesa e femrave shqiptare me te huaj apo anasjelltas me rendesi ti takojnė racės sė bardhė

 12. #92
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime nė 162 postime
  Jam i perziere me GJERMANE sa per dijeni.
  Shkinat ja u le te tjereve,por mbase e marr parasysh....nuk i dihet
  Dhe kjo i takone temes.

 13. #93
  i/e regjistruar Maska e LuLiKraS
  Anėtarėsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ai Qe Eshte I Martuar Me Te Huaj Ai Nuk Eshte Shqiptar.
  Ai Qe Eshe I Martuar Me Slave Ai Eshte Nje Slav.
  Sjam kunder askujt., ne raste se ke pergjegjesi Kombetare dhe je i pa afte per to...

 14. #94
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime
  Tani na doli i mikseraten me gjermane , nese vazhdojme edhe pak ju garantoj se do te del shka i Pozharevcit

 15. #95
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime nė 162 postime
  Me mire martese apo bashkejetese me nje te huaj,se sa i martuar me nje Shqiptare dhe naten e le te flej gjume dhe dal per vizite tek te tjerat se kam vape.
  Mendimi jem..

 16. #96
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime
  A po ti rregullon letrat shkina me nenshtetesi Gjermane?
  Garant e ka emrin Milica, eshte 30 vjet me e vjeter se ti, i ka kater femije me burrin e pare, ne banese e mban edhe babin e saj me emrin Bojan i cili te ka ushqyer me dashuri per "popullin hyjnor" shka .

  Ajajajaaj berllog o berllog.

 17. #97
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime nė 162 postime
  Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
  A po ti rregullon letrat shkina me nenshtetesi Gjermane?
  Garant e ka emrin Milica, eshte 30 vjet me e vjeter se ti, i ka kater femije me burrin e pare, ne banese e mban edhe babin e saj me emrin Bojan i cili te ka ushqyer me dashuri per "popullin hyjnor" shka .

  Ajajajaaj berllog o berllog.
  Ik mer bacile..
  Se nuk kupton ti ne kete aspekt,gjo e gjalle.
  Per letra e ke fjalen ti???
  Ah sa njof patriota skipetare

 18. #98
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime nė 162 postime
  Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
  ZuztemA pse nuk qetesohesh dhe te na tregosh se sa nga ato qe i kam shkru me larte jane te sakta.
  Me mire hape zemren me ne, dhe ne do te mundohemi te te ndihmojme
  Shko cliro Makedoninac pastaj ta hap...

 19. #99
  I vetelarguar
  Anėtarėsuar
  13-07-2010
  Postime
  31
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Se cili ka te drejte me veprue siē deshiron vet .
  Veē asht gati e sigurt qe martesa me te huej ne vend te huej te ban qe si shqiptar te tretesh si krypa n'uje

 20. #100
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-07-2010
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Martesa me te huaj ne nje vend te huaj eshte pothuajse asimilim. Dihet ajo qe pasardhsit e ketyre cifteve ne shumicen e rasteve sdo kene as gje te perbashket me shqiptaret edhe ata rrezik kan per tu martuar me te huaj. Ne qoftese nje njeri e dtyron situata dhe rrethanat te martohet me te huaj atehere e kuptoj deri diku po shume vajza e bejne kete se kan paragjykime kunder meshkujve shqiptare prandaj i lepihen kombesive te tjera.
  I pakuptueschem eshte per mua veprimi i disa vajzave te shqiperise qe jane martuar me ca pleq serb dhe maqedonas. Njoh raste qe vajzat shqiptare martohen me mbeturina vetem se kane paragjykime kot.

Faqja 5 prej 19 FillimFillim ... 3456715 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Identiteti evropian i shqiptarėve
  Nga Iliriani nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 572
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
 2. Emrat gjeografike arberore te krishtera te masakruar nga Turqia
  Nga Conquistador nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 29-07-2010, 21:18
 3. Paketa e propozuar nga Ahtisari pėr statusin final tė Kosovės
  Nga Nice_Boy nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 4. Konfederata e Artizanatit Shqiptar
  Nga pekomeri nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-10-2006, 07:16
 5. C'ka eshte Shqiptaria?
  Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 23-07-2004, 12:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •