Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e kejdiprim
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Albania
    Postime
    12

    Wink Sisteme operative virtuale pėr kompjuterin tuaj

    Sot dihet sa perpara ka ecur informatika dhe bashke me te dhe institucionet qe e aplikojne dhe kompanit e software_it kane arritur ne nje pike ku thuajse gjithcka eshte e mundur sot te behet me nje kompjuter te thjeshte .Connectix virtual pc eshte nje sistem kompatibel i fuqishem per te bere te mundur te ecin njekohesisht shume sisteme operative ne te njejten kohe ne nje kompjuter te vetem.Download this at http:\\www.connectix.com.Per cfare behet kjo ,kjo behet sepse me ane te kesaj menyre qe ju ben ju te mundur te konsolidoni dhe virtualizoni ambientin tuaj kompjuterik duke rezultuar ne uljen e cmimeve te hardware dhe ne rritjen e prodhimtarise .Nqf se akoma s'di ta perdoresh download userguide po tek www.connectix.com te gjesh sesa e lehte eshte te perdoret connectix virtual pc for windows .Pra beni windowsin tuaj te punoje si nje macintosh kompjuter ose linux kernel.Eshte kaq e thjeshte.Pse mos ta provosh ?

  2. #2
    ak47
    Anėtarėsuar
    16-05-2002
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    14

    virtual machines

    Une perdror VMWare 3.0 (shume me e mire se versionet e meparshme).

    Sigurisht qe duhet te kesh nje kompjeter te fuqishem dhe me shume RAM.

    Une kam XP si baze OS, the Linux & NT4 running at the same time.

  3. #3
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,426
    Postimet nė Bllog
    17
    VMWare 3.0 ka patur probleme me sa mbaj mend une. E instalova ne nje kompjuter qe bente run Linux dhe Windows 2000 Adv Serv. dhe me jepte gjithmone nje irq error, blue screen. Do kete qene nje version me i vjeter besoj, dhe qe atehere hoqa dore nga ai software.

    Mund te japesh me shume info se si ka qene ekperienca tene me VMWare?
    "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

  4. #4
    ak47
    Anėtarėsuar
    16-05-2002
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    14
    Deri para nje jave kam perdorur version 3.0. Dje bera download versionin e ri dhe e bera "upgrade".

    Nuk kam pasur asnjehere probleme me VMware ver. 3.0.
    Versioni 2.x ka qene shume arkaik ne krahasim me 3-shin. Une kam NT4 server, NT4 Terminal Server, W2k Server, Linux Redhat, Linux Mandrake, FreeBSD, qe i kam instaluar ne VMware, me OS baze w2k Pro, dhe me vone WinXP.
    Kompjuteri qe kam tek puna eshte nje Dell GX110 PIII 733MHz, 512 RAM.

    Blue screen qe ki me pasur, mund te kete shume mundesi ndonje hardware qe mund te mos jete "compatible", ose mund te duhet the ndryshosh IRQs "manually".

    AK

Tema tė Ngjashme

  1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
    Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 214
    Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
  2. Sisteme Operativė: M$ Windows si mjet pėrgjimi
    Nga Tini- nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 21-01-2005, 06:24

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •