Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 128
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2006
    Postime
    992
    Citim Postuar më parë nga Flora82
    Pse ne shqiptaret te merrum me kto ligje te arabise ?
    Nuk jan ligje te arabis po jan ligje te Islamit.
    Urrejtja ndaj armikut, dyfishon forcën e një populli

  2. #42
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-04-2008
    Vendndodhja
    Durres
    Postime
    195
    Biologet kane dale ne perfundimin se burri eshte i lindur per bigam dhe jo monogam... nese e dini

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-04-2008
    Vendndodhja
    Durres
    Postime
    195
    Ka plot dijetare te cilet e kane nxjerre sexin oral te lejuar Islamikisht.
    Kjo pere shkak se ne nuk kemi argument kundershtues (pra per ndalim) dhe as pohues (enkas per sexin oral) ndersa s\disa te tjere bazohen ne \vargun kur'anor ku thuhet se jemi te lire t'i afrohemi beshkeshorteve tona ne cilindo pozicion por jo te behet sex ne anus dhe kush kerkon pertej ketyre , ato i kalojne kufijte.
    Meqe goja eshte nje organ jo i pershtatshem per sex ka gjasa te mos jete dickae lejuar.

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anëtarësuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Citim Postuar më parë nga aspira Lexo Postimin
    Biologet kane dale ne perfundimin se burri eshte i lindur per bigam dhe jo monogam... nese e dini


    Biologet?Po biologet ende mendojne se njeriu ka prejardhjen nga majmuni.Hiqu tyne pash zotin!

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    hiqjuni biologve

    merruni me teologet qe thon njeriu e ka prejardhejn prej balte.

    hiqmuni dhe mjekve se ju shnosh hoxha me hajmalia.
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anëtarësuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Me falni se gabova,disa njerez me te vertete e kan prejardhjen nga majmuni.

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga Daja-GONI Lexo Postimin
    Me falni se gabova,disa njerez me te vertete e kan prejardhjen nga majmuni.
    ani

    krejt njerzit e kan prejardhejn prej majmuni po do kan evolu ne njerez kurse do te tjer hala majmuna kan met.


    Gjynaf qe neper universitete e shkolla msohet biologjia e kimia e jo kurani e bibla. shkoenca e teknollogjia do kishin perparu aq shum sa nuk merret me men.

    gjynaf, humje e madhe
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anëtarësuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    ani

    krejt njerzit e kan prejardhejn prej majmuni po do kan evolu ne njerez kurse do te tjer hala majmuna kan met.


    Gjynaf qe neper universitete e shkolla msohet biologjia e kimia e jo kurani e bibla. shkoenca e teknollogjia do kishin perparu aq shum sa nuk merret me men.

    gjynaf, humje e madhe

    Une prejardhjen time e di,si duket edhe ti po e dishe tanden.

    Shkenca dhe teknologjija duhet te mesohen kete nuk e ndalon as kurani as bibla.

    Nuk na ka kurani faj nese ne vet jemi dembel.

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga Daja-GONI Lexo Postimin
    Une prejardhjen time e di,si duket edhe ti po e dishe tanden.

    Shkenca dhe teknologjija duhet te mesohen kete nuk e ndalon as kurani as bibla.

    Nuk na ka kurani faj nese ne vet jemi dembel.
    mir.............
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  10. #50
    Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
    Anëtarësuar
    09-09-2008
    Postime
    1,327
    derjansi nese ti e ndjen se ke prejardhje prej majmuni mbaje per vete , por mos u mundo edhe neve te na bejsh majmuna.

  11. #51
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga Rina3 Lexo Postimin
    More pse ben ti shaka pak pune, po une kam dertin tim, se si muslimane qe jam, deri me tani kam ber seks per qef timin, e kur kam pas deshire. Ndoshta edhe kur skam pas qef kam refuzu burrin, e ndoshta edhe ai kur ka qen i lodhur me ka refuzu mua. Per vete po e di qe melaqet mi paskan shti 700 mije dreqen ne bark duke me mallkuar, po cka u ba me burrin tim, a e kan mallku edhe ato, apo t´ja filloj une ta mallkoj? Ketu ta kam problemin una.
    Oj Rina mos u merzit se askush nuk te mallkon. Ceshtjet seksuale midis burrit dhe gruas jane gjera subjektive qe i takojne vetem ciftit.
    Nuk eshte problem nqs burri ose gruaja refuzon te ket madhenie seksuale kur dikush nga ato eshte i/e lodhur dhe nuk ndjen nevoje per akte seksuale.
    Problemi eshte kur aktet e tilla jane te shpeshta ngase jane ose paraqesin simptomet e para te nje martese qe deshton.
    Per mendimin tim nje burre ose nje grua qe refuzon partnerin shpesh , aty nuk ka dashuri, andaj ndodhi keto gjera.
    Por nqs se ka dashuri midis ciftit besoj qe keto refuzime do te jene shum te ralla.
    E sa i perket mallkimeve , per veten time akoma nuk kam takuar ndonje grua ose burre qe ka ardhur nga bota tjeter dhe te me tregoj se ato jane te verteta.
    Besimi duhet te bazohet ne fakte e jo ne thashethema.

    GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

  12. #52
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Sexi Anal ,Sexi Oral dhe Mardhenjet Sexuale

    Mendoj se nje Jete Bashkeshortore e Qendrushme,nvaret drejteperdrejt nga Jeta e Sexuale e qendrueshme,sa me e pasur qe te jete ,jeta sexuale ,aq me e qendrushme eshte nje lidhje Martesore,dhe nese ne nje martes mungon kjo pasuri ,ajo lidhje mbahet me fanatizem dhe luhen role hollyvodiane...

    Thjesht Femra dhe Mashkulli jan Prehje per njeri-tjetrin ..

    Allahu ,dhuraten me te madhe qe ia ka dhene njeriut eshte Mendja,qe te shfrytezon atë per ta kuptuar jeten dhe objektet rreth saj.

    Andaj duhet te perdoret dhe shfryezohet me racionalizem kjo dhuratë..

    Jam nje person qe hulumtoj dhe meditoj ,madje investoj shume ,per te perfituar diqka rreth botes sexuale,sepse koncideroj se eshte nje Miresi per njeriun dhe nje nder kushtet per jetuar. Dhe qdo here kerkoj informacione te ndryshme rreth kesaj qeshtje. Sa qe kam siguruar nje Liber qe quhet Kamasutra (sex pozites),vetem e vetem qe te kem ide ,per ta pasuruar jeten sexuale dhe ta beje sa me atraktive dhe joshese veten dhe palen.

    Sexi Oral - Ne argumentet kryesore ne Islam per kete lloj "sexi" nuk eshte flitur per ndales dhe as si lejes dhe as si keshille apo detyrim.

    Por per ata dijetar qe kan lejuar kete kan cekur disa kushte ,siq jan te behet ne pajtueshmeri te paleve dhe pa imponim .

    D.m.th duke pasur paraysh qe nuk ka argumente qe ndalojn kete gje ,Njeriu eshte i lire te vendos racionalisht vete ne kete qeshtje,ta beje apo te mos e beje kete..

    Opinioni im rreth ketij lloj "sexi" qe e fus kete sex ne llojet e vetekenaqesive,apo kenaqesive te njeaneshme. Duke pasur parasysh qeshtjen Hixhienike dhe rrespektin ndaj gjinis se kundert apo bashkeshortes,vetes sime nuk do ia preferoja dhe as qe do ia propozoja nje gje te tille pales,por nuk do ia ndaloja ...



    Sexi Anal - Ne kete qeshtje, gjendja ndryshon rrenjesisht ne Boten e nje Muslimani dhe ne sistemin e tij jetesor ,madje edhe ne boten e tij sexuale.

    Ky lloj preverziteti ne Islam ne menyre Imperative eshte ndaluar (haram) ,madje perpos ndaleses ka edhe sanksione.

    Femra nese peson nje gje te tille ,ne menyre kategorike ,ka te drejte ne shkurorzim nga Burri i saj dhe pas shkurorzimit nuk ka te drejte te kete lidhje martesore me kete person me.

    Opinoni im Sexi anal eshte preverzitet,kenaqesi e njeaneshme apo vetekenaqesi. Ai person qe bene nje akt te tille tek une eshte Homosexual dhe njeri me te meta psiqike . Kur them njeri me te meta psiqike ,them sepse personat e tille ,nuk kan aftesi komperative te bejne dallimin e destinimeve te organeve te trupit ,konkretisht te hyrje - daljeve gjenitale dhe fiziologjike.

    Ku qendron Miresia?

    Ne boten Perendimore ky lloj sexi eshte nje nder elementet themelore te jetes sexuale te tyre. Nese ne ndonje mardhenje sexuale nuk eshte futur ky element ,ateher konsiderohet mangesi ,madje nese nje Mashkull nuk ia bene femres ,konsiderohet si person i dobet dhe jo i aftë dhe amater.
    Kur thash se ky lloj akti eshte Akt Homosexualesh ,ateher kisha per qellim qe te lidhe kete fakt me faktin se nje gje e till i paraprin krijim shprehis te semundjeve homosexuale...
    Ne perendim qdo dite e me shume ,eshte duke u shtuar numri i Homosexualeve,dhe krejt kjo eshte si pasoje e Sexit Anal ,sepse nese nje mashkull, me nje femer bene sex ne anus ,ateher tek ky mashkull krijohet kjo lloj shprehie dhe ne shumicen e rasteve i paraprin dhe hap rrugen qe te behet nje gje e till edhe ne anusin e Mashkullit, dhe ne fund behesh nje Homosexual me Diplomë

    Tani tjetra eshte se ,supozohet se HIV AIDS buron nga infeksionet sexuale qe jan krijuar ne Anus apo gjat sexit Anal.Dhe shume semundje sexuale ,rrjedhin sipasoj e ketij akti te ndyre

    Poashtu edhe prej Sexit Anal konsiderohet qe rrjedhe edhe shprehia preverze e ZooFilis...



    Tash mund te konkludojm ,ne efektet e ndalimit te ketij sexi ne Islam ,sepse Bota Islame qeshtjen Homosexualeve separi i kan ndegjuar ne TV dhe Gazeta ,prej botes perendimore dhe as qe kan ndegjuar me parë per kete gje. ashtu eshte edhe me HIV AIDS dhe ZooPhilin...

    Nje Mega Thenje...

    Muhammedi a.s thotë :”Kur në nje popull perhapet dhe zgjerohet prostitucioni(zinaja),deri ne atë masë, sa qe ajo behet haptazi, ne të do te lajmërohen (shfaqen) mortaja dhe semundje te cilat nuk kan ekzistuar ne mesin e paraardhësve qe kan jetuar para tyre.”

    Ja Islami rreth HIV AIDS http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=83555

    Ne Islam ,Muslimanet jan te kursyer nga keto Anomali,sepse Sistemi I vetem qe e pergadite njeriut te jetoj ne menyre perfekte,eshte Islami dhe keshilla Islame.

    - Numri i Homosexualeve ne boten Islame eshte pothuajse 00.00.0.00.0.0. % !!!!!!

    - Numri i i personave me HIV AIDS eshte pothuajse i njejte 00..00.0.00.00 % !!!!!!

    - ZooPhilia ne Boten Islame : 00.00.00.000. %!!!!

    Vallë!! nga po vjen Shpëtimi tash???

    Islami qe tash ju Fton ne shpetim


    Muslimani eshte Krenar qe ka Kete FE,kete ISLAM ,kete Kuran...

    Muslimani ka Arsye te Jete Krenarë

    Semundjet dhe Infeksionet Sexuale???
    http://www.multikulti.org.uk/sq/heal...mitted-diseas/
    Ndryshuar për herë të fundit nga fisniku-student : 21-09-2008 më 01:59
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e Longarus
    Anëtarësuar
    24-09-2007
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    553
    - Numri i Homosexualeve ne boten Islame eshte pothuajse 00.00.0.00.0.0. % !!!!!!

    - Numri i i personave me HIV AIDS eshte pothuajse i njejte 00..00.0.00.00 % !!!!!!

    - ZooPhilia ne Boten Islame : 00.00.00.000. %!!!!

    Hiqni pak ato ferexhe ndoshta shihni ma me mire ?

    Po ku po jeton o quki dajes !!!!!!!!!!!!!!!
    Ndaj nja 5 vekte e mos i fal e nashta per nje dite e sheh boten se si eshte ne te veretete , ose te pakte lexo me shume se qe po e shfrytezon ate pak kohe qe po e shfrytezon mbas gjithe atyre oreve apo minutave duke i lare gjynafet , se ndoshta e kupton se ku punohet bira e by......es ma se shumti ? Nuk lahen gjynafet me njer muaj jo ?!!!!!!!!!!!!!!1

  14. #54
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408
    Nuk di ma shume apo Vetem kaq???

    Mos ja fut kot ,ketu ,se nuk kam kohe te humbi ,duke te ti lexuar llomotitjet tua...

    Nese ke per te thene diqka ,ateher shto ,duke dhen kunderargumente ,dhe jo duke u bere femije me keto gjeste ...
    "Idea është Këshilltari më i mirë i Veprës"

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anëtarësuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    [QUOTE=fisniku-student;203v


    -------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Ne pjesen me te madhe te postimit pajtohem me ate qe ke shkruajtur,por me duhet te te kritikoj ne nje vend.Aty ku flet per sexin anal,nuk e ke bash mire.Sidomos kur flet rreth vetive sexuale ne boten perendimore.Edhe menyra se si e shpjegon rritjen e numrit te homosexualeve ne perendim eshte jo e sakt dhe qesharake.Poashtu lindja e semundjes AIDS dhe perhapja e zoofilise,mund te te siguroj,se nuk kan te bejne asgje me sexin anal.



    pershendetje

  16. #56
    Citim Postuar më parë nga Gostivari_usa Lexo Postimin
    Oj Rina mos u merzit se askush nuk te mallkon. Ceshtjet seksuale midis burrit dhe gruas jane gjera subjektive qe i takojne vetem ciftit.
    Nuk eshte problem nqs burri ose gruaja refuzon te ket madhenie seksuale kur dikush nga ato eshte i/e lodhur dhe nuk ndjen nevoje per akte seksuale.
    Problemi eshte kur aktet e tilla jane te shpeshta ngase jane ose paraqesin simptomet e para te nje martese qe deshton.
    Per mendimin tim nje burre ose nje grua qe refuzon partnerin shpesh , aty nuk ka dashuri, andaj ndodhi keto gjera.
    Por nqs se ka dashuri midis ciftit besoj qe keto refuzime do te jene shum te ralla.
    E sa i perket mallkimeve , per veten time akoma nuk kam takuar ndonje grua ose burre qe ka ardhur nga bota tjeter dhe te me tregoj se ato jane te verteta.
    Besimi duhet te bazohet ne fakte e jo ne thashethema.

    GV_USA

    Eh rrofsh o Gostivari prej usa që ma hoqe merakun.
    Si e kishin shkru atë rregull, mendova që mjafton njëherë me refuzu e pastaj me tu kacavjerr rend mallkimet, e n`këto ditët e sodit o bo vështirë me jetu edhe me bekime se le mo me mallkime.
    Nuk kam probleme seksuale me burrin tim, kur tna bohet ajo punë e bajmë po pyetja ishte e përgjithshme. Tash mos të thojnë burrat musliman që në çdo kohë janë të gatshëm me bo seks e kurr nuk jan të lodhur, sikur që u shëndrru Eldoneli krejt në ???????????????????????????????? kishe atyre nuk ju ndodhë me refuzu.

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar më parë nga eldonel Lexo Postimin
    Duhet pyetur per kete rast e inshAllah me kethy naj pergjigje , vet nuk mund ta dhe kete pergjigje sepse nuk kam njohuri per kete rast e kam cekur me lart .
    Te pershendes


    Qka ka kjo te beje me temen se pari , k etu nuk jemi duke diskutuar per ferexhe .

    Te pershendes
    ME falni ,ju i kuptoni konceptet e temave ,arrini ti kuptoni analizat, Si ferexheja nuk eshte ne Islam?Shih tek tema Paradokset e Islamit ,mendimin tim per fete ne pergjithsi.Une jam per shtet laik a me kuptove. Nje dite do ta shkruaj te gjithe shkrimin e Andi Betjes. ju pershendes

  18. #58
    Besimtar Musliman Maska e eldonel
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Prishtina
    Postime
    1,219
    Citim Postuar më parë nga saura Lexo Postimin
    ME falni ,ju i kuptoni konceptet e temave ,arrini ti kuptoni analizat, Si ferexheja nuk eshte ne Islam?Shih tek tema Paradokset e Islamit ,mendimin tim per fete ne pergjithsi.Une jam per shtet laik a me kuptove. Nje dite do ta shkruaj te gjithe shkrimin e Andi Betjes. ju pershendes
    Keqkuptim serioz nuk te thash komuniteti oj vajz mirepo tema ketu eshte tjeter , une te thash, hape nje teme tjeter kaq diskutojm mirepo te diskutosh per ferexhe ketu tema e diskutimit eshte krejt tjeter , e di une qe ferexhja eshte ne Islam mirepo ketu flitet per diq tjeter shpresoj qe kuptove .
    Te pershendes
    KOSOVA E MADHE

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e F-tim
    Anëtarësuar
    21-02-2008
    Postime
    88
    shum tem e qelluar cdo njeri ben seks xhe xhdo pun i ka regullat e veta po per keta regulla se pari her informohem te lumtt!!!
    whay people drink and drive ! They can Smoke and fly

  20. #60
    Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
    Anëtarësuar
    12-08-2005
    Vendndodhja
    Atje ku nuk me gjeni dot!
    Postime
    3,639
    Citim Postuar më parë nga Rina3 Lexo Postimin
    Eh rrofsh o Gostivari prej usa që ma hoqe merakun.
    Si e kishin shkru atë rregull, mendova që mjafton njëherë me refuzu e pastaj me tu kacavjerr rend mallkimet, e n`këto ditët e sodit o bo vështirë me jetu edhe me bekime se le mo me mallkime.
    Nuk kam probleme seksuale me burrin tim, kur tna bohet ajo punë e bajmë po pyetja ishte e përgjithshme. Tash mos të thojnë burrat musliman që në çdo kohë janë të gatshëm me bo seks e kurr nuk jan të lodhur, sikur që u shëndrru Eldoneli krejt në ???????????????????????????????? kishe atyre nuk ju ndodhë me refuzu.
    Nuk thash se ke probleme seksuale me burrin tend, thjesht vetem te tregova qe mos beso cdo gje qe te servitet.
    Sot kane dalur disa dijetar qe dalin me rregulla per cdo gje !
    Si te flesh, si te hash buk , si te pish uje, si te dalish ne nevojtore, si te lahesh etj etj !
    Kur permenda te lejtmen e di ti qe disa dijetar me bateri thuaje qe nese shikon organet gjenitale ke dale nga dini e imani e budallalleqe te tilla!
    Andaj mos u brengos me keta dijetar sepse cdo dite dalin me fetwa te reja qe ne te njejten kohe jane qesharake dhe po ashtu idiotike, si psh fetwa e lojes se fudbollit etj etj.

    Me Respekt GV_USA
    WE WILL NOT GO DOWN!

Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
    Nga DYDRINAS në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
  2. Mjerë për ju …zgjohuni, o ju të rinj !!
    Nga abdurrahman_tir në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 02-02-2009, 18:20
  3. Ibn Tejmijeh - Pergjigje Te Paditurve dhe Genjeshtareve
    Nga Studentt në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-01-2007, 14:59
  4. Shpjegim i lehte mbi temat e Teuhidit
    Nga rapsod në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 82
    Postimi i Fundit: 04-05-2006, 08:01
  5. Sfida e Kur’anit në lidhje me prozën dhe poezinë arabe
    Nga Arrnubi në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-02-2006, 15:15

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •