Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 75
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    230

    Per Acid_Burn

    Se pari, mesazhi nuk te eshte drejtuar ty fare, por Danielit ne lidhje me nje pyetje qe ai kishte. Se dyti, per Utumanin une kam thene qe vetem i dogji shume kopje/versione te Kuranit. Kete nuk e mohojne as shkollaret muslimane. Per kaq sa thashe nuk ka nevoje per reference, por nese ti deshiron referenca beje te ditur dhe do t'i kesh.

    Se treti, interpretimin e Bibles lerja atyre qe e besojne. Mos merr kompetenca qe nuk te takojne. Une nuk pretendoj te njoh Kuranin me mire se muslimanet, keshtu edhe ti, kur ke ndonje paqartesi nga Bibla shtroje ne forme pyetje njehere, pastaj nxirr konkluzionet. Mos u hidh direkt ne interpretime, se Biblen nuk e kupton mire.

  2. #22
    te bluj brinjet Maska e CrushFire
    Anėtarėsuar
    09-05-2002
    Vendndodhja
    Contigo
    Postime
    20

    O eda te dija vajze te zgjuar mi

    ej o njerez nuk e kam te qarte se vfare shkolle keni mbaru apo se ne cfare shkolle jeni vetem nje gje eshte e sigurte nuk dini me shkrujt.
    ju jepni deklarata pa tregu se kush e ka thene ku e ka thene dum fakte eda fakte
    ku mbeshtet ti deklaraten se Kurani qeka ndryshu me kalimin e viteve nese nuk ke argumenta me mire mos fol
    pershendetje
    ya 7abebe 3rab laya
    tadmak badya
    enta b't3ref ana sho ba7ebak
    we adesh galee 3leya

  3. #23
    Shqipetare e krenare Maska e Eda H
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Fizikisht ne Massachussetts, me shpirt e zemer e mendje ne Shqiperi. A-MER-IK. kjo eshte amerika e perkthyer ne shqip
    Postime
    477

    Smile

    Pershendetje. nuk e kisha me ty berat96, te me falesh po te me kesh keq kuptuar. e kisha ne pergjithesi. jo me ty po me asnje personalisht. bibla eshte e rishruajtur se kan disa lloje bibelash tani esthe ortodokesja, katolikja, e baptise krishtere, e ca e ca te tjerea, pra jan bibla te ndrysheme, me regula te ndryshme, e kurani une kam lezuar 3-deri tani qe kan ndryshime ne to, jan botime te viteve te ndryshme, e jan bere ndryshime. nga kush nuk e di?? kush i ka bere keto ndryshime nuk edi?? kush i ka dhen udhezimet nuk e di? por nje gje eshte e vertet e e provuar qe e verteta eshte pak e rende e vershtire, e kur te cenohet ajo qe besone e pelqen, te djeg e nuk te vejen mire, e fillon mbrojtja.
    me shume shume respekt
    eda

  4. #24
    te bluj brinjet Maska e CrushFire
    Anėtarėsuar
    09-05-2002
    Vendndodhja
    Contigo
    Postime
    20

    eda eda

    na gajase me keto kumbulla shife shife na dika dhe arabisht goca hahahahah
    ej mos e mgaterron kekun me byrekun ti ee? se me duket se e paske fjalen per dicka ne shqip me duket. degjo mi shpirt ato jane komentime nuk jane Kurane kij pak kujdes. dhe meqe paske lexu tre dhe paske derdh djerse hahaha te lutem me trego emrat e atyre qe i kan komentu dhe vitet perkatese he te keqen se po te pres.
    ya 7abebe 3rab laya
    tadmak badya
    enta b't3ref ana sho ba7ebak
    we adesh galee 3leya

  5. #25
    te bluj brinjet Maska e CrushFire
    Anėtarėsuar
    09-05-2002
    Vendndodhja
    Contigo
    Postime
    20

    berato home lal

    o berat ce pata fatne ....
    sa per te te korigju pak. ai nuk e ka pas emrin UTUMAN por UTHMAN ne shqip Osman (qofte i kenaqur Allahu prej tij) po nuk e pata ketu fjalen sa i perket asaj qe kush e komenton Biblen heheheh mos u bej si sekretari i partise ti po qe i zoti jep spjegime me duket te kan pyt per ate gafen e zanafilles hajde lale hudhu a ke ca me thone ?
    ya 7abebe 3rab laya
    tadmak badya
    enta b't3ref ana sho ba7ebak
    we adesh galee 3leya

  6. #26
    Άγιος Ειρηναίος της Λυών Maska e Seminarist
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Postime
    4,982
    Une nuk kam shume deshire te hyj ne debate te kota,sidomos me disa te krishtere ungjillore.Por meqe ke shkruajtur,kam te drejten te te pyes i krishtere,se nese je i sigurte per ato qe shkruan se Ortodoksit dhe Katoliket kane ndryshuar biblen dhe besen e krishtere?Nqs mendon se po,na jep ca informata te cilat po nuk i gjete dhe argumentove te keshilloj te marresh ne konsiderate pikat epapjekurise dhe paditurise tende.Per ty Eda,nqs je jashte atdheut,jam i bindur qe mund te gjesh shume material per pyetjet qe parashtron.Me respekt per ju te dy-Klodi

  7. #27
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907

    Per: perseri per te krishterin

    [QUOTE]Postuar mė parė nga Acid_Burn
    [B]Nese une e shaj Jezusin nuk quhem me musliman. Nese te shja ty ( qe e ke hak) ................................po kjo cka do te thot (qe e ke hak)?=

    Une do te pyes ty Acide trego nje shtet ne tere boten ku eshte feja islame e qe populli eshte i lumtur e gezon te drejta themelore te shprehurit te mendimit te lir?
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  8. #28
    i Krishtere Maska e i krishteri
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    660

    Acid_burn

    1- Ketu ne itali acidin e perdorin per baterite edhe jo per te tretur, sepse per te tretur perdorin konjak amaro etj. edhe jo acid..ti ēfare mendon?

    2- ashtu siē tha edhe vellai berat une dua te te them qe nuk ke te drejte qe te kritikosh nje gje qe nuk nje, ti bene dy gabime (une vertet mund te jem edhe injorant) e para injorant edhe e dyta i pa edukat sepse deri tani nuk te ka ofenduar asnje edhe pse ke thene budallalleqe!!!

    3- po te jeshe i zoti ose i zgjuar siē ti e mendo edhe pse jame injorant siē e mendon ateher ē'te kushton ti pergjigjesh pyetjeve qe te bera?

    4- edhe e fundit lexo mire kur te shkruhet nje gje edhe mos beje siē bejne disa qe mesi presin qe te mbaroj tjetri (pa e degjuar ē'fare tha), i pergjigjesh!!!


    po te te kem ofenduar me fal por edhe ti me ofendove edhe nuk eshte e bukur te ofendosh tjetrin!!!


    te lutem dua pergjigje sipas pyetjeve qe te bera edhe jo(po te jeshe me i zgjuar se une sepse e mbane veten per me te zgjuar)!!!

    Zoti te bekofte!!!
    Tani pra keto tri gjera mbeten:
    Besimi, Shpresa dhe Dashuria;
    Por me e madhja nga keto eshte
    DASHURIA

    Zoti ju bekofte te gjitheve

  9. #29
    Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Postime
    1,028

    iliria e para

    tani me kete pyetje na kenaqe ... se ti mendon qe ne perendim njerezit jane te lire se jane te krishtere ee? mos e ngaterro kekun me byrekun une e kam thene qe ne fillim asnje vend sot ne bote nuk drejtohet nga parimet e fese Islame. edhe po ashtu kam thene qe nese don te shohesh zbatimin e atyre parimeve konkretisht hidhi syte Andaluzise kur drejtohej me Islam.
    megjithate e ardhmja do tregoje

    "Une jam i sigurte qe evropa shume shpejt do ta pranoje Islaminse evropiani e ka koken e fresket dhe Islami asaj koke tamam i vjen" - GETE

    Ti i krishteri ngele ne klase me kete te fundit . Se per ty acid qeka vetem ai qe i fuskam baterive ok. pytjet nuk i shof ku i ke ?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Acid_Burn : 12-05-2002 mė 01:05
    RIPPR

  10. #30
    i Krishtere Maska e i krishteri
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    660

    pergjigje

    Acid sa per djeni acidi i perpunuar(me gjera te tjera)ndoshta eshte siē thua por acidi ne vete-vete nuk eshte gje tjeter veēse demtus!!!

    tjetra pyetjet i ke siper sepse i kam bere ne fillim qe me pase ti per mos tju pergjigjur ofendove(lave ***** me shurre)...me fale per kete gjuhe por eshte e verteta!!!
    Tani pra keto tri gjera mbeten:
    Besimi, Shpresa dhe Dashuria;
    Por me e madhja nga keto eshte
    DASHURIA

    Zoti ju bekofte te gjitheve

  11. #31
    Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Postime
    1,028

    i krishteri

    Degjo .
    Pike se pari ti nuk i takon atyre qe kane bere studime dhe jane thelluar ne bibel dhe Kuran ne hebrarisht greqishten e vjeter dhe aq me pak ne arabisht. Pastaj une nuk e di se per cilen bibel e ke fjalen kur thu thellime ne bibel... nejse nuk du ti bej bisht pyetjeve.
    1- Allahu xh.sh thote: "sot per ju e persosa fene tuaj, e plotesova mbi ju miresine time dhe zgjodha per ju Islamin fe." Ky ajet nuk don te thote se feja Islame eshte e re sepse Islam do te thote nenshtrim ndaj Zotit gje te cilen e ka prediku secili I Derguar. Kurani, eshte fjale hyjnore nuk eshte as fjale e Muhamedit dhe as liber historie. Ne Kuran flitet per Inxhilin dhe tregohet qe ai eshte transformu dhe deviju. Kete besoj e ke te qarte edhe ti varesisht se ciles bashkesi i takon. Nga ana tjeter Bibla erdhi vetem izraelitet te cilet nuk e pranun, e moren romaket te cilet e shkartisen me idhujtarine e vet dhe ja ku jemi sot me sa e sa bibla te cilat secila pretendon se eshte fjale e Zotit e nderkohe secila bjen ne konflikt me te tjerat por ca eshte me e keqja dhe me veten. Ky fenomen nuk ka ekzistu nuk ekziston dhe ska per te ekzistu ne Kuran sepse ai eshte fjala e Zotit, eshte ruajtur me kujdes, dhe per kete argument eshte kompleksiteti dhe njeshmeria e tij. nese ke dicka kundra te sfidoj te ma argumentosh.
    2- Zbritja e nje shpallje te re Hyjnore ne vazhdim te shpalljeve te meperparsheme lidhet ngushte me bartesin e saj te njerzimi. Muhamedin as. Nuk eshte aspak logjike te pysesh Zoti dha Jezusin pse duhet ta japi dhe Muhamedin ??? Kur dha Moisiun pse duhet ta jepte Jezusin ????? Por ti me "dha"ke per qellim kryqezimin, sakrifikimin, vdekjen ne kryq etj. Kjo pak rendesi ka per mua. Sa i perket asaj qe thua se Bibla nuk e pranon Kuranin une ketu para kam Ungjillin e Barnabes ne anglisht dhe hebrarisht te shkrujt prej nje bashkohesi te Jezusit qe per nje mendie logjike eshte me i pranushem se ungjilli i Lukes psh qe s'e ka pa kurre Jezusin. Nese te bjen ne dore nuk e di cfare gjuhe flet ti dhe a eshte ne shqip diku lexoje dhe do e shohesh se aty flitet edhe per Kuranin edhe per Muhamedin. Ne te njejten kohe ne librat qe ju perdorni momentalisht edhe pse i keni sakatos me redaktime shtojca dhe shkurtime une mun te te gjej thenie per Muhamedin. Edhe nje here qe mos hutoesh. Zoti e solli Muhamedin si te Derguarin e Fundit per te gjithe njerezimin dhe jo vetem per nje popull. Muhammedi nuk erdhi me nji fe te re, por vetem me vazhdushmerine natyrale te shpalljeve me te hershme mes te cilave eshte edhe Teurati, Zeburi dhe Ungjilli.
    3- Ti pyt per histori. Dhe jo vetem per histori por edhe per saktesi. ok. Megjithese pergjigjen per pyetjen e trete mund ta gjesh duke lexu dy te parat une spo pertoj dhe po te pergjigjem .
    Vete dhjata e re (te cilen ti e mban ndoshta gjithnje me vete) eshte shkrujt ne formen e historise shume kohe pas largimit te Jezusit nga kjo bote dhe prej njerezve te cilet shpesh here , gati gjithmone nuk kane qene bashkohes. Kur flasim per saktesi duhet te kemi parasysh materialin ne teresi. Nje shembull nese gjysma e ekuacionit eshte zhvilluar mire rezultati nuk eshte i sakte. ok.
    Shumllojshmeria e biblave, kontradikcioni qe kane me njera tjetern dhe me vetveten mendien e shendoshe, jo fanatike, dhe me diapazon e con ne perfundimin se ky liber nuk men te besohet te jete fjale Hyjnore kur cfare thote diku e kundershton diku tjeter. Dhe cfare thote njeri s'e thote tjetri, cfare thone katoliket s'e thone ortodokset e aq me pak d. e jahovait mormonet e me rradhe.......
    Nga ana tjeter kur Kurani flet per Isain-Jezusin (paqia dhe bekimi i Allhut qofte mbi te) flet ne kuader te nje kompleksiteti unik, autokton, pa ndryshime ne kohe dhe pa kontradikta me veten ( me Kuran te tjere ska mundesi te bie ne kundershtim se Kurani eshte vetem nji) Per saktesine e Kuranit dhe precizitetin e tij fantastik jane shkrujt libra edhe nga te krishtere -- mos me pyt cilet -- por nga ana tjeter nese Kurani do kishte kontradikta me veten sdo kishte mbet njeri pa e marre vesh sepse dihet qe Ai eshte hale ne sy per shum mendjeshkurter. Pra derisa Kurani ne vetvete eshte me preciz se Bibla dhe historia e Jezusit ne Kuran eshte e sakte (nuk them me e sakte se eshte gabim)

    kjo te mjafton nja nji jave si topik per kerkime.

    per te njejtat pyetje ka te njejtat pergjigje
    __________________
    Acid_Burn


    Ndryshuar sė fundi nga Acid_Burn me -07-05-2002 nė orėn 17:23
    RIPPR

  12. #32
    Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Postime
    1,028

    per te krishterin

    edhe une tu paskam pergjigj me duket
    RIPPR

  13. #33
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907

    Acid,

    Ti mue smu pergjigje se cili shtet!

    Ne perendim te them se duket se kupton se njerzit mund te jene
    te nje feje ose tjetre por jo shtetet.

    Ketu shteti esht i ndare nga kisha.
    Gjithkush ka te drejte pa pas kurrfare pasojash (jo si ne shtetet
    islamike) qe vet te marr nje fe qe don ose te jete ateist.

    Njerzit zakonisht nuk pyesin njeri tjetrin per fe as per cilen parti
    voton.Ky eshte nje rregull i perendimit.
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Taulanti
    Anėtarėsuar
    11-05-2002
    Postime
    48
    Me fal Acid po dua te te bej nje pyetje.
    Sic dihet te krishteret jane ndare ne shume sekte dhe nje pasoje ka qene te kuptuarit te ndryshem te bibles prej tyre.
    Nje shembull i mire per kete eshte Martin Luteri, i cili iu kundervu
    papatit dhe dogmes fetare ta quajme zyrtare qe ai(papati) predikonte,duke deklaruar qe cdo njeri ka te drejte ta lexoje biblen dhe ta kuptoje ate sipas ndergjegjes se tij.
    Tani pyetja ime ishte qe nga ka ardhur ndarja e fese myslimane ne sekte (synite bektashinj apo shiite etj) nese kurani ka mbetur i pandryshuar dhe i pacenuar????
    Me respekt Taulanti
    Asnje komb apo njeri nuk mund te egzistoje pa nje ide sublime
    Dostojevski

  15. #35
    Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Postime
    1,028

    taulant

    me vjen shume mire qe ndjek kete menyre per te biseduar. keshtu po.
    ti deklarove se te krishteret jane ndare nga te kuptuarit e ndryshem te bibles gje qe eshte pjeserisht e sakte sepse ekziston dhe ajo qe biblat jane ndryshuar them biblat se ka disa. nje varg qe e gjen diku nuk e gjen diku tjeter.
    nderkohe qe nje gje eshte e sigurte " KURANI ESHTE NJE " ashtu sikur eshte fakt se ekzistojne suni dhe shiite -- bektashinjte edhe ata shiite jane --
    ti me pyte pse. kjo ndarje ka ndodhur si pasoje e synimeve te ndryshme politike. dhe pikerisht atehere kur pas atentatit te Othmanit muslimanet qene ne dileme se kush te drejtonte Aliu apo Muavije. ne kete kohe lindi shiizmi qe ne shqip do te thote
    "ndjekes" pra shiat ishin ndjekesit e Aliut. me kalimin e kohes hendeku midis sunive dhe shiave edhe si pasoje e veprimeve te pakontrolluara te disa sunnive u zgjerua. momentalisht ka tentativa qe mosmarveshjet te shuhen por kjo don kohe. nuk e di ndoshta edhe ti i din keto qe te shkruajta. lexohemi prap
    me rrespekt
    RIPPR

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e Taulanti
    Anėtarėsuar
    11-05-2002
    Postime
    48

    Acid

    Faleminderit per pergjigjen ishte me te vertete e vlefshme
    Po nga ndryshojne synitet nga shiitet ?A operojne ata me te njejtin kuran sepse bektashinjte kane festa te ndryshme nga synitet dhe nderojne baballaret ,feja e tyre ndalon mishin e lepurit gjera keto qe nuk i bejne synitet dhe prape ata quhen me emrin myslimane.
    shendet
    Asnje komb apo njeri nuk mund te egzistoje pa nje ide sublime
    Dostojevski

  17. #37
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907

    Acid

    Po Kurdet ēfare feje kan?
    Ata me thone qe jane musliman dhe i luten All-ahut!
    Iraku,Irani,Siria edhe Trqia i kan ndare dhe i vrasin i djegin
    sju japin kurrfare te drejtash as ne shkollim ne gjuhen e tyre
    e as si pranojne si komb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!
    30.000.000 kurd nuk eksistojne per keto shtete qe i permenda!

    Po edhe keta Kuranin ekan liber te shenjet.
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  18. #38
    Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Postime
    1,028

    ky eshte kulmi hahaha

    o iliria po mire ti ose nuk lexon fare ca ka me lart ose nuk merr vesh. e kush te tha ty qe ato shtete qe i permende jane shtete islame ???? une kam deklaru qe sot asnje shtet i botes nuk drejtohet nga parimet Islame. ndaj mos fut gjera pa lidhje..
    nga ana tjeter mos harro se nje pjese e madhe e kurdve jane komunista edhe pse i thone vetes musliman po kjo nuk ka te beje me kete qe po diskutojme ne keshtu qe nuk du te flas me per kurdet.
    RIPPR

  19. #39
    Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Postime
    1,028

    taulantit

    ndryshimi thelbesor mes sunive dhe shiiteve qendron ne faktin se sunite thojne qe i pari i besimtareve ose lideri i muslimaneve duhet te zgjidhet me referendum ndersa shiitet thone qe ai duhet te jete pa tjeter prej familjes se Muhamedit. ka edhe diferenca te tjera. shumica e tyre jo ne gjera fondamentale me perjashtim te nje sekti shiit te cilet tani i kane thene vetes se jane fe. ata jane bektashinjte. nuk eshte puna se ndryshojne festat sa eshte puna te kundershtimi i parimeve baze te Kuranit i cili eshte i njejte per te gjithe e perseris nuk ka dy kopje qe te ndryshojne qofte edhe ne nje presje. nejse ne kete drejtim ka shume per te shkrujt po ndoshta nese don te dish me teper bej nje pyetje specifike
    do jem i lumtur te te kthej pergjigje.
    RIPPR

  20. #40
    i Krishtere Maska e i krishteri
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    660

    pergjigje

    a permenda sipas teje biblen e perkthyer nga katoliket apo ortodoksit apo protestantet apo deshmimtaret e Jehovahit?pyetja ishte shume e thjeshte nga origjinali i bibles. ti je vertet fanatik myslyman edhe nuk ke sy per te pare ne bibel.

    1- mos trazo interpretimin e bibles me ate te perkthimit.

    2- ēfare ndryshimi ka perkthimi ortodoks, katolik, ungjillor, a jane te kundert?ai i deshmimtareve eshte vertet i perkthyer sipas tyre edhe jane hequr ndryshuar shume vargje te bible!

    3-nuk e di per ty por une kam originalin e dhjates se re ne greqishten e vjeter(ne nje CD per komputer) edhe e kam verifikuar.

    4- kush eshte populli i perendise, ai myslyman apo hebre? por sipas historise edhe jo sipas budallalleqeve te fese myslymane sepse me eshte veshtirur historia myslymane sepse thote vetem(i thotģne italinet "cazzate")genjeshtra edhe genjehen kush jane te marre edhe nuk jane te zotet qe te shohin!!!

    5- a e ke lexuar ndonjeher biblen?

    te lutem edhe njehere mos ti bihesh pyetjeve si magelani por thjesht, thua shume gjera edhe asnje nga ato qe thua nuk kane nje kuptim(ndoshta sepse llogjikon si myslyman edhe jo si njeri i thjeshte), edhe jo me rreshta te kuranit sepse mund te te nxjerre vargje te bibles qe te te lene me goje hapur por kam frik se nuk i lexon(sepse per ju te beni nje gje qe nuk eshte islamike eshte idhujtari)!!!

    Zoti te dhente intelektin e vet!!!
    Tani pra keto tri gjera mbeten:
    Besimi, Shpresa dhe Dashuria;
    Por me e madhja nga keto eshte
    DASHURIA

    Zoti ju bekofte te gjitheve

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Deklarata universale e tė drejtave tė njeriut dhe Islami
    Nga Cappuccino nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 98
    Postimi i Fundit: 30-11-2013, 13:37
  2. Qėllimi i jetes
    Nga Namila nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 28-05-2011, 10:01
  3. Kur'ani, Dituria dhe Shkenca
    Nga Orientalist nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-01-2007, 09:31
  4. Fenomeni i terrorizmit – Sfida e rendit te ri boteror
    Nga Enri nė forumin Problemet ndėrkombėtare
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 17-01-2004, 10:59
  5. Bibla Kur'ani Dhe Shkenca
    Nga Saraj nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-11-2002, 08:02

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •