Close

Rezultati i Sondazhit: Cili nga kėta mendoni se ėshtė mė i dalluari

Votues
12. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Gjergj Kastrioti-Skenderbeu

  6 50.00%
 • Adem Jashari

  1 8.33%
 • Ismajl Qemajli

  1 8.33%
 • Nene Tereza

  1 8.33%
 • Naim Frasheri

  2 16.67%
 • Isa Boletini

  1 8.33%
 • At Gjergj Fishta

  0 0%
 • Ismajl Kadare

  0 0%
 • Fan Noli

  0 0%
 • Mbreti Pirro

  0 0%
Faqja 0 prej 7 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 139
 1. #-19
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220

  Cilet jane 10 Shqipetaret me te dalluar gjate historise

  Cilet jane 10 Shqipetaret por edhe ata Ilire me te dalluar gjate historise:
  Cilet jane dhjete personat qe dhane me se shumti gjate historise qe dhane me se shumti ne te gjitha fushat?

  1.Pirro
  2.Teuta
  3.Agroni
  4.Gjergj Arianiti
  5.Leke Dukagjini
  6.SKENDERBEU
  7.Naim Frasheri
  8.Ismajl Qemajli
  9.Nene Tereza
  10.Adem Jashari

  Dhjete emrat qe une dhashe jane shume pak duke pasur parasysh qe ka shume e shume te tjere te cilet kan dhene shume per atedhe duke filluar nga Iliria e deri ne ditet e sotme per liri e te atedheut te tyre.

 2. #-18
  i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
  Anėtarėsuar
  21-03-2006
  Postime
  1,546
  Citim Postuar mė parė nga necky Lexo Postimin
  Cilet jane 10 Shqipetaret por edhe ata Ilire me te dalluar gjate historise:
  Cilet jane dhjete personat qe dhane me se shumti gjate historise qe dhane me se shumti ne te gjitha fushat?

  1.Pirro
  2.Teuta
  3.Agroni
  4.Gjergj Arianiti
  5.Leke Dukagjini
  6.SKENDERBEU
  7.Naim Frasheri
  8.Ismajl Qemajli
  9.Nene Tereza
  10.Adem Jashari

  Dhjete emrat qe une dhashe jane shume pak duke pasur parasysh qe ka shume e shume te tjere te cilet kan dhene shume per atedhe duke filluar nga Iliria e deri ne ditet e sotme per liri e te atedheut te tyre.

  Cfare mendon kur thua"dhan me se shumti".Shqiptaret me te dalluar ne histori thua ti,si mendon me te dalluar,se i dalluar ne histori ka qene edhe Ali Shukriu,edhe Rrahman Morina e disa te tjere.
  Pra edhe njehere pyetja imefare top liste je duke kerkuar?

 3. #-17
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  Citim Postuar mė parė nga Daja-GONI Lexo Postimin
  Cfare mendon kur thua"dhan me se shumti".Shqiptaret me te dalluar ne histori thua ti,si mendon me te dalluar,se i dalluar ne histori ka qene edhe Ali Shukriu,edhe Rrahman Morina e disa te tjere.
  Pra edhe njehere pyetja imefare top liste je duke kerkuar?
  Po mir tema eshte ne te gjitha sferat pa marre parasysh se cfare kontributi kan dhene ata

 4. #-16
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  Citim Postuar mė parė nga Daja-GONI Lexo Postimin
  Cfare mendon kur thua"dhan me se shumti".Shqiptaret me te dalluar ne histori thua ti,si mendon me te dalluar,se i dalluar ne histori ka qene edhe Ali Shukriu,edhe Rrahman Morina e disa te tjere.
  Pra edhe njehere pyetja imefare top liste je duke kerkuar?
  E njeri e kam fjalen ta te cilet kane dhene jeten per liri e jo per ata te cilet kane qen sherbetre te armikut ne rregull,se di mire kush kan qene keta dy qe po i permend ti mire

 5. #-15
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,296
  1. Alexandri i Madh
  2. Pirro i Epirit
  3. Justiniani
  4. Skenderbeu
  5. Buzuku
  6. Ismail Qemali
  7. Isa Boletini
  8. Theofan Noli
  9. Nene Tereza
  10. Adem Jashari

 6. #-14
  i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
  Anėtarėsuar
  21-03-2006
  Postime
  1,546
  Citim Postuar mė parė nga necky Lexo Postimin
  Po mir tema eshte ne te gjitha sferat pa marre parasysh se cfare kontributi kan dhene ata
  Qamili i Vogel
  Ibrahim Tukici
  Vaqe Zela
  Aziz Salihu

  ...qe sa per fillim

 7. #-13
  I qete Maska e BEHARI
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,119
  Gzim kruja
  Bujar qamili
  Nexhmie pagarusha
  vace zela
  Maqo Lakrori!!

  ...sa per hyrje

 8. #-12
  Ylli i mėngjesit Maska e edona
  Anėtarėsuar
  26-10-2002
  Vendndodhja
  diku larg, shume larg,
  Mosha
  40
  Postime
  200
  nuk do te thote qe te jene te gjithe te vdekur apo jo, ban edhe ndonje i gjalle

  skenderbeu
  leke dukagjini
  at gjergj fishta
  ismail kadare
  nene tereza
  adem jashari
  naim frasheri


  keta po me kujtohen per momentin
  ylli i mėngjesit

 9. #-11
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,296
  Citim Postuar mė parė nga BEHARI Lexo Postimin
  Gzim kruja
  Bujar qamili
  Nexhmie pagarusha
  vace zela
  Maqo Lakrori!!

  ...sa per hyrje
  Harrove Getoarin

 10. #-10
  I qete Maska e BEHARI
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,119
  Adem Jashari------------------Hero i Kombit
  Ismail Qemali-----------....................Hero i Kombit
  Isa Boletini.....................................Hero i kombit
  Cerciz Topulli..................................Hero i kombit
  Bajram Curri ..................................Hero i kombit
  Luigj Gurakuqi................................Hero i kombit
  Pasko Vasa.....................................herom i kombit
  Gjergj kastrioti Skender beu hero i "krishterimit"
  Gjergj Fishta...................................Hero i kombit
  Hafiz Sabri Koci................................hero i Demokracise
  Azem Hajdari ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Hero i Demokracise


  ka dhe plot te tjere por keq jane kerkuar nga hapsi i temes!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BEHARI : 11-09-2008 mė 14:03

 11. #-9
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,730
  Citim Postuar mė parė nga BEHARI Lexo Postimin
  Adem Jashari------------------Hero i Kombit
  Ismail Qemali-----------....................Hero i Kombit
  Isa Boletini.....................................Hero i kombit
  Cerciz Topulli..................................Hero i kombit
  Bajram Curri ..................................Hero i kombit
  Luigj Gurakuqi................................Hero i kombit
  Pasko Vasa.....................................herom i kombit
  Gjergj Kastrioti Skender beu...........hero i "krishterimit"
  Hafiz Sabri Koci................................hero i Demokracise

  Azem Hajdari ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Hero i Demokracise


  ka dhe plot te tjere por keq jane kerkuar nga hapsi i temes!!
  Hafizi ke 10 shqiptaret ma te shquar?

  po ca ***** ka ba hafizi per shqiptaret bre?

  qef me qef bonte hafizi
  mish ne hell pilaf orizi
  hallva thoshte me deshir
  asht ma e mira ambelsir
  shllap e shllup ni kusi
  sthoshte kurr mjaft ai
  po ni dit i ra mbi krye
  e ne bark nisi te fryhej
  zgjati koken si lejlek
  shpejt e shoqja i shtroj n'dyshek
  abobo me vdiq e shkoi
  po i jap ni lug voj
  jo mor jo foli hafizi
  dhe me zor qafen levizi
  po t'me shnoshte ni lug voj
  haja hallven qe teproj

  lol

  qe ka na krahaso me eliten e kombit behari lol
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 12. #-8
  I qete Maska e BEHARI
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,119
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  Hafizi ke 10 shqiptaret ma te shquar?

  po ca ***** ka ba hafizi per shqiptaret bre?

  qef me qef bonte hafizi
  mish ne hell pilaf orizi
  hallva thoshte me deshir
  asht ma e mira ambelsir
  shllap e shllup ni kusi
  sthoshte kurr mjaft ai
  po ni dit i ra mbi krye
  e ne bark nisi te fryhej
  zgjati koken si lejlek
  shpejt e shoqja i shtroj n'dyshek
  abobo me vdiq e shkoi
  po i jap ni lug voj
  jo mor jo foli hafizi
  dhe me zor qafen levizi
  po t'me shnoshte ni lug voj
  haja hallven qe teproj

  lol

  qe ka na krahaso me eliten e kombit behari lol
  po as keta prifterinjet qe i futa nuk kane bere gje me shume se hafizi!!
  edhe Hafizi i ka bere ja 30vjet burg per liri dhe demokraci!!
  keshtu qe shko ke prifti nje here dhe shperlaj ato mekatet e tua!!

 13. #-7
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,730
  Citim Postuar mė parė nga BEHARI Lexo Postimin
  po as keta prifterinjet qe i futa nuk kane bere gje me shume se hafizi!!
  edhe Hafizi i ka bere ja 30vjet burg per liri dhe demokraci!!
  keshtu qe shko ke prifti nje here dhe shperlaj ato mekatet e tua!!
  nuk shof asni prift ke lista jote. vec ni hoxh hafiz

  burg kan bo priftat katolik ma shum se kret hoxhallaret e botes bashk po nuk futen njerzit ne top 10 vec se kan bo do vite burg ne komunizem ene sidomos kleriket fetar.

  prifti duhet te paguj pare me mu afru mu se se nyj un veten me me fol hoxhallar e priftri e jo ma me me shpla mekatet.
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 14. #-6
  Larguar Forum komunistesh Maska e YlliRiaN
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  Citim Postuar mė parė nga BEHARI Lexo Postimin
  Adem Jashari------------------Hero i Kombit
  Ismail Qemali-----------....................Hero i Kombit
  Isa Boletini.....................................Hero i kombit
  Cerciz Topulli..................................Hero i kombit
  Bajram Curri ..................................Hero i kombit
  Luigj Gurakuqi................................Hero i kombit
  Pasko Vasa.....................................herom i kombit
  Gjergj kastrioti Skender beu hero i "krishterimit"
  Gjergj Fishta...................................Hero i kombit
  Hafiz Sabri Koci................................hero i Demokracise
  Azem Hajdari ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Hero i Demokracise


  ka dhe plot te tjere por keq jane kerkuar nga hapsi i temes!!
  Eshte e vertet por ne teme shkruan per 10 persona e nuk ka gjasa te perfshihen me shume po per kete te gjithe munden me dhene opinione e tyre se cilet jane me te dalluarit listes mun ti shtohen me mija por temen e kam zgjedhe vetm per 10 persona qe mendoni ju qe duhet te dallohen

 15. #-5
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,979
  Cilet jane 10 Shqipetaret me te dalluar gjate historise

  Heroit e Kombit te gjall apo te vdekur
  1) Skender Beu
  2) Adem Jashari
  3) Ismail Qemali
  4) Adem Demaēi
  5) Hashim Thaēi

  Tradhtaret e Kombit te gjall apo te vdekur

  6) Esat Pash Toptani
  7) Ibrahim Rugova
  8) Ali Shukriu
  9) Tahir Zema
  10) Rrahman Morina
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 16. #-4
  I qete Maska e BEHARI
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,119
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  Cilet jane 10 Shqipetaret me te dalluar gjate historise

  Heroit e Kombit te gjall apo te vdekur
  1) Skender Beu
  2) Adem Jashari
  3) Ismail Qemali
  4) Adem Demaēi
  5) Hashim Thaēi

  Tradhtaret e Kombit te gjall apo te vdekur

  6) Esat Pash Toptani
  7) Ibrahim Rugova
  8) Ali Shukriu
  9) Tahir Zema
  10) Rrahman Morina
  LlAPi....!
  po avash more burre se ashtu si thua ti po i bie qe 50%te jene heroj e 50%te jene tradhetare!!

 17. #-3
  ..... .....
  Anėtarėsuar
  11-05-2008
  Postime
  2,503
  Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
  1. Alexandri i Madh
  2. Pirro i Epirit
  3. Justiniani
  4. Skenderbeu
  5. Buzuku
  6. Ismail Qemali
  7. Isa Boletini
  8. Theofan Noli
  9. Nene Tereza
  10. Adem Jashari
  Po Teuten e le jashte top 10

 18. #-2
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,979
  Citim Postuar mė parė nga BEHARI Lexo Postimin
  LlAPi....!
  po avash more burre se ashtu si thua ti po i bie qe 50%te jene heroj e 50%te jene tradhetare!!
  jo more burr nuk mendoi ashtu
  po ky burri i kish kerkue nja 10 shqiptar ma te dalluar
  e nuk e kish cek a per te mire a per prap tradhti
  une i dhash 5 me 5
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 19. #-1
  Manitu Maska e kiniku
  Anėtarėsuar
  08-07-2005
  Vendndodhja
  Mos tė na vijė cudi se cdo frymor nga vete natyra priret tė kerkoj ushqim; Lukreci
  Postime
  869
  Off topic.

  Nipi i Ismail Qemajlit ka botuar nje liber ne gjuhen gjermane te cilen fatkeqsisht nuk e njoh. Por, me eshte thene se plaku eshte paraqitur si njeri i dobet intelektualisht dhe me karakter labil. Pershkruhet se gjate karrieres se tij ne Turqi ka qene spiun dhe oportunist dhe se me 1912 roli i tij ishte krejt periferik edhe pse ne kemi mesuar ndryshe.

  Kjo lart ishte vetem nje info nese dikush qe njeh gjuhen gjermane dhe qe eshte i interesuar mund te blej dhe lexon anen tjeter te vertetes. Titullin e librit mund t'a gjej fare lehte.
  Where have all the good men gone
  & where are all the gods?

 20. #0
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,296
  Citim Postuar mė parė nga white-knight Lexo Postimin
  Po Teuten e le jashte top 10
  Ne fakt isha ne medyshje Justiniani apo Teuta? Ke gjykon ti? Personalisht Justiniani, sepse ka bere me shume per Ilirine ne Teresi. Thuhet qe fortifikoj dhe meremetoi gjith Qytetet Ilirie (nuk kam burim per kete).

Faqja 0 prej 7 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Riretushimi i historisė
  Nga erzeni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-11-2011, 17:34
 2. Shtrembrimi i Historise
  Nga Darius nė forumin Arkeologji/antropologji
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 30-06-2009, 16:10
 3. Akademia e Shkencave dhe heshtja ndaj sfidave te kohes
  Nga &Mitrovicalia& nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 96
  Postimi i Fundit: 18-06-2009, 19:10
 4. Librat e historisė sė Kosovės heqin mitet kombėtare
  Nga iliria e para nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 17-02-2009, 14:57
 5. Ndodhitė nė Maqedoni
  Nga babadimri nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 1075
  Postimi i Fundit: 16-10-2007, 12:25

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •