Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
 1. #1
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,278

  Vajzat krkojn lvizje t lir pa jelek

  Rreth 50 vajza kan demonstruar n plazhin e njohur Venice t Kalifornis, duke krkuar nga autoritet t drejtn q t mund t ecin lirshm pa jelek kur t duan n plazh. Ato krkojn t ken t drejta t njjta sikur edhe meshkujt.

  Nuk sht udi q askush prej meshkujve nuk sht ankuar kundr nj krkese t till t pazakont. Vajzat pa jelek nga plazhi jan nisur npr rrug, duke bartur slogane dhe duke thirrur "Dshirojm t tregojm gjinjt ton!".

  Njra nga pjesmarrset t ksaj proteste ka deklaruar se: "Nuk sht n rregull q meshkujt n SHBA t mund t ecin lirshm rreth e rrotull pa ‘jelek’, e femrat t mos mund t bjn kt".

  Grat t cilat publikisht shfaqin gjinjt e tyre shkelin ligjet amerikane dhe duhet t paguajn dnimin material e madje edhe mund t shkojn n burg. Kto vajza mu pr kt kan krkuar t drejtn pr t ecur lirshm pa jelek dhe t rrezitin gjinjt e tyre n pishina t hapura.

  Protesta t ngjashme jan organizuar koh m par edhe n New York, Miami, Denver, Chicago e n Hawai.


  Burimi


  nuk dgjojn kta vesh, e cfar nuk shohin kta sy!
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 2. #2
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Antarsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,549
  Jelek...hera e par q e nigjokam
  Life's too short to remove USB safely.

 3. #3
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  34
  Postime
  5,644
  Rat stizhe, neprijatelji vrebaju, pripremi se,

  ka jon kto reklama se.

 4. #4
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  I thojn sytjena o Met.Leji t dalim shohim dhe ne pak cica.

 5. #5
  Po pse kur e paskan ndaluar autoritetet qe te dilkan vajzat pa sytjena keshtu

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Antarsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,277
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  I thojn sytjena o Met.Leji t dalim shohim dhe ne pak cica.
  hahahahahahaaaaaaaaaaaaaaa cfar do me pa ti

 7. #7
  Pro diturise Maska e Gjelosh PRekaj
  Antarsuar
  07-07-2008
  Vendndodhja
  N'rranjen e Rozafs
  Postime
  681
  Po adhe sikur ta bajne te ligjshme, vajzat e bukura dhe te rejat kurre nuk dalin me gjokse jashte.
  Por perkundrazi dalin da shtremaluqe te vjetra, da plaka k**** qi ta qojne neveri.

  Une jetoj ne nje vend ku e kan te lire dhe deri sod nuk kam pa nje vajze te re qi ka dale ashtu (lisho) po vetem plaka.

 8. #8
  u & i Maska e xlindax
  Antarsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Italy
  Mosha
  35
  Postime
  733
  Mjaftojn mos te na dalin lakuriq pa jelekun le ta heqin.. lejen time e moren!
  Ogni xsona che passa nella mia vita unica...
  Xk lascia un poco di se..
  E prende un poco di me.

 9. #9
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693

  Talking

  Lajm i mire, per vajzat.

 10. #10
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Citim Postuar m par nga dibrani2006 Lexo Postimin
  Lajm i mire, per vajzat.
  Po per djemt, c'te keqe ka kjo ?
  Sui generis

 11. #11
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693

  Talking

  Citim Postuar m par nga RaPSouL Lexo Postimin
  Po per djemt, c'te keqe ka kjo ?

  E kisha per vajzat, sa per djemte besoj qe ata do te jene shume krenar per nje lajm te tille

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e HoLd*Em
  Antarsuar
  13-05-2008
  Postime
  179
  hiqini xhamadanet dhe ju o vajza, hallall.

 13. #13
  At'qivia Maska e Flori
  Antarsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiran, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,551
  Ska me cic rehatllek tani, tani cic varavingo
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

Tema t Ngjashme

 1. far mendoni pr vajzat kosovare?
  Nga Arjeta n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 292
  Postimi i Fundit: 29-09-2006, 16:04
 2. Vajzat tona punojn si prostituta n Itali: na zhgenjyen
  Nga Shpirt Njeriu n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 19-07-2005, 08:29
 3. Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 03-03-2004, 14:34
 4. T drejtat e njeriut n Lindje dhe n Perndim
  Nga Shpresmiri n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 09-02-2004, 19:06
 5. Pse vajzat shqiptare punojne ne sauna!
  Nga ac/dc n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 108
  Postimi i Fundit: 18-07-2003, 18:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •