Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 110
 1. #41
  Self Confidence Maska e Gimi3
  Anėtarėsuar
  24-10-2006
  Vendndodhja
  Atje ku Fati i pėrcjell Guximtarėt !
  Mosha
  35
  Postime
  1,028
  Citim Postuar mė parė nga zulullandi Lexo Postimin
  Uroj gjithe besimtaret mysliman, gezuar muajin e shenjte te Ramazanit.
  Agjerim sa me te lehte .
  Kush mund te me ndihmoje me nje kalendar(oraret) per muajin e Ramazanit ?
  Zoti jua befte te mbare agjerimin.
  Pershendetje zulullandi ,

  Gjithashtu agjerim te lehte me vepra te pranuara inshAllah.

  ja ku e ke http://bislame.net/web/images/vaktia2008.jpg
  Fitorja Vjen Me Durim , Gėzimi Vjen Pas Dėshprimit Dhe Pas Ēdo Veshtirėsie Ka Lehtėsim .

 2. #42
  EPIROT Maska e EDLIN
  Anėtarėsuar
  16-07-2007
  Vendndodhja
  ku bėhen qinglat
  Postime
  1,527
  Faleminderit Gimi, ta sjellte zoti mbare kete muaj agjerimi dhe gjithēka tjeter.
  Epiri ėshtė dhe do tė mbetet gjithmonė shqiptar ashtu si e krijoi natyra dhe historia - A. Frasheri

 3. #43
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Qendi
  Anėtarėsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  2,102
  Ju deshiroj agjerim te lehte te gjith vellezerve musliman.

 4. #44
  Mitro Maska e titi-a
  Anėtarėsuar
  22-02-2008
  Vendndodhja
  Mitrovicė
  Postime
  287
  Gjith te mirat ne jete dhe agjerim te kendeshem te muajt ramazan
  Forcojeni ju Islamin nė zemrat tuaja qė Allahu ta forcoj atė nė tokė

 5. #45
  Not Interested ! Maska e Marijuana85
  Anėtarėsuar
  13-01-2007
  Vendndodhja
  Home for a while and soon back to U.K :)
  Postime
  683
  Urime muajin e Ramazanit !
  Ju uroj agjerim te lehte
  Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

 6. #46
  Xp Maska e Vista
  Anėtarėsuar
  30-01-2008
  Vendndodhja
  Mbi dhe
  Postime
  582
  Citim Postuar mė parė nga Gimi3 Lexo Postimin
  Uroj qe ky Muaj i Shenjte i Ramazanit te jete muaji me i lumtur qe keni pasur ndonjehere...

  Uroj qe ky Muaj i Shenjte t'ju sjell te gjitheve paqe & dashuri ne ēdo pjese te vogel
  apo te madhe te botes !

  Lus Zotin qe te na pranoj lutjet dhe veprat tona te na i fal gabimet tona
  si dhe inshAllah ua lehteson vuajtjet njerezve ane e kend botes.

  Ky eshte nje urim qe vjen nga zemra ime dhe qe ua dergoj te gjitheve
  nga miqesia ime e madhe qe kam per ju.
  Pershendetje te gjitheve

  Meqenese jemi ne prag te Muajit te Shenjte te Ramazanit

  Ju uroj agjerim te lehte te gjithe shqiptareve te fese Islame.
  E Verteta ėshtė e Perkryer,ajo nuk ka dy fytyra (anė)

 7. #47
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  sonte nuk eshte si mbreme,
  sonte qielli te gjithve na buzeqesh,
  sonte fillon nata me meshir,
  sonte,kjo nate e ka emrin i pari syfyr,
  dhe ky muaj ka nje te bukur emer
  ramazan,te gjith e presim me gezim ne zemer,
  se nuk ka fe me te bukur se islami,
  e nuk ka liber me te shejt se ku'rani,
  urime dhe me fate ramazani...

  (zoti na lehtesoft dhe na pranoft agjerimin)
  per hajer miqt e mi...
  respektet e mia
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 8. #48
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Anėtarėsuar
  18-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  49
  Postime
  5,430
  I Uroj te gjitheve vellezerve mysliman Shqiptar muajin e ramazanit.
  __________________

 9. #49
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,754
  Te gjithe Shqiptarve te besimit islam i uroj muajin e madherishem te Ramazanit!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e Naa2i
  Anėtarėsuar
  28-02-2010
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  28
  Postime
  96
  ๑۩๑ Urime tė gjithėve muaji i shenjtė i Ramazanit ๑۩๑

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
  Anėtarėsuar
  18-07-2007
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  36
  Postime
  1,151
  Urime Muaji i Bekuar i Ramazanit
  _____________________________________
  ™I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,269
  URIME MUAJN E SHEJNT TE RAMAZANIT AGJERIM TE LEHT TE GJITH BESMTAREVE MUSLIMAN

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Anėtarėsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,745
  Urime muajin e shenjte ramazanit,kush agjeron zoti u a befte kabulle.
  Da steh' ich nun, ich armer Tor,
  Und bin so klug als wie zuvor!

 14. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-01-2010
  Postime
  30
  Selam Alejkum

  Urime Muaji i Bekuar i Ramazanit. Inshalla do te jete muaj i perfitimeve te medha per te gjithe shqiptaret dhe muslimanet anekend botes.

  O All-llah Ti je fales e don faljen falna ne. AMIN

 15. #55
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,408
  Ramazani


  Njė muaj heshtje mekatesh
  Njė muaj falje rekatesh
  Njė muaj, lutje dhe meditim
  Per tė kerkuar tė shumė kėrkuarin Shpėrblim

  Kur edhe goja I thotė jo mekatit
  Kur duart I urojnė mirėseardhje zekatit
  Me stomakė qė duron deri nė iftar
  Drejt xhennetit lidhur me litar

  Me kenaqėsi zgjohemi dhe presim mysafirin
  Prishim gjumin dhe hamė syfyrin
  Pesė herė nė ditė pastrojmė shpirtin
  Me namaz nate perfundojmė vitrin

  Nėse duam mė shumė pasuri
  Atėher shkojm dhe falim taravi
  Nese duam tė mbara fate
  Ateher zgjohemi dhe falim namaz nate

  Me mėrzi perfundojmė gezimin
  Si faqe bardhė presim perfundimin
  Me gėzim vizitojmė Xhamin
  Pėr tė falur sė bashku fitėr Bajramin


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fisniku-student : 11-08-2010 mė 05:54
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 16. #56
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  30
  Postime
  3,642


  Urimi i Partisė sė Drejtėsisė me rastin e fillimit tė muajit Ramazan

  Tė nderuar qytetarė tė Kosovės tė besimit Islam,

  Paqa dhe Mėshira e Krijuesit tė Gjithėmėshirshėm qoftė me Ju dhe tė gjithė qytetarėt e Kosovės.

  Ju dėrgojė urimet mė tė pėrzemėrta me rastin e fillimit tė muajit tė bekuar tė Ramazanit. Duke e lutur Zotin e Madhėrishėm qė tė pranojė lutjet dhe veprat e devotshmėrisė suaj ndaj Krijuesit tė gjithėsisė, urojė qė t’i gėzoni tė gjitha dobitė e kėtij muaji tė shenjtė, nė rrafshin trupor, psikologjik, social, dhe shpirtėror.

  Jam i bindur se agjėrimi dhe devotshmėria e shtuar gjatė kėtij muaji tė gėzuar, do tė fisnikėroj edhe mė shumė mendjet dhe zemrat tona duke e shtuar ndjenjėn e afėrsisė dhe solidaritetit ndėrmjet tė gjithė qytetarėve tė shtetit tonė tė dashur, pavarėsisht nga pėrkatėsia e tyre kombėtare dhe fetare. Zoti i Madhėrishėm e bekoftė Kosovėn dhe tė gjitha trojet ku jetojnė Shqiptarėt.

  Prof.Dr. Ferid Agani

  Kryetar i Partisė sė Drejtėsisė

 17. #57
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  30
  Postime
  3,642
  Urimi i Myftiu Tėrnava pėr Ramazan


 18. #58
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  30
  Postime
  3,642


  Mustafa ua uron besimtarėve myslimanė muajin e shenjtė tė Ramazanit

  Kryetari i Komunės sė Prishtinės, Isa Mustafa, me rastin e hyrjes nė Muajin e Shenjtė tė Ramazanit, tė gjithė besimtarėve myslimanė, ua uron kėtė muaj duke u dėshiruar agjėrim tė lehtė.

  “Le tė jetė ky njė muaj i sfidave personale tė besimtarėve myslimanė, muaj i humanitetit e solidaritetit. Muaj ku dėshira pėr paqe dhe dashuri njerėzore e zė vendin kryesor nė zemrat e njerėzve”, ka thėnė kryetari i Prishtinės, Isa Mustafa nė kėtė urim.

  Qė ky muaj tė jetė edhe mė i begatė, Komuna e Prishtinės, ėshtė duke e dhėnė kontributin e vete institucional.

  Kėshtu, pėr kėtė muaj tė shenjtė, Komuna ka dhėnė leje pėr shfrytėzimin e hapėsirės publike nė platenė e Pallatit tė Rinisė, Sporteve dhe Kulturės, qė tė shtrohen iftaret pėr ata qė kanė mė shumė nevojė.

  Iftari organizohet nga Bashkėsia Islame e Kosovės dhe shoqata turke “Ejup Sulltan Vakf”. Pos lejes, Komuna e Prishtinės- inspektorėt sanitarė do tė kujdesen pėr kushtet sanitare-higjienike e teknike gjatė tėrė muajit. /KI/

 19. #59
  TV RTL2 me sherbim te vecant gjate muajt te Ramazanit.


  Kanali televiziv gjerman RTL2 tha tė martėn se ka nisur njė shėrbim tė veēantė pėr shikuesit muslimanė gjatė muajit tė Ramazanit duke i informuar pėr ēdo ditė pėr kohėn e syfyrit dhe iftarit.

  "Ju mund t'i thoni tė gjitha qė ju pėlqejnė rreth integrimit, por kemi dashur tė dėrgojmė njė sinjal tė qartė," tha Carsten Molings, kreu i marketingut tė kanalit RTL2, nė njė deklaratė. "RTL2 bėn programe pėr tė gjithė njerėzit dhe pasuesit e tė gjitha feve. Ashtu si ēdo vit nė programet e kanalit tonė reflektojnė krishtlindjet dhe pashkėt, dėshirojmė ta bėjmė tė njėjtėn gjė edhe pėr Ramazanin."

  Muslimanėt praktikojnė agjėrimin e Ramazanit nė mes tė lindjes dhe perėndimit tė diellit, qė do tė thotė se nė Evropė asgjė nuk mund tė kalojė nė buzėt e tyre pėr 16 orė. RTL2 do tė tregojė njė mesazh nė ekran nė kėtė kohė. Muaji i shenjtė pritet tė fillojė tė mėrkurėn nė tė shumtėn e botės ose njė ditė mė vonė, nė varėsi tė shikuarit e hėnės njė natė mė parė. Kėshilli Qendror pėr Muslimanėt nė Gjermani (ZMD) qė pėrfaqėson rreth katėr milionė besimtarė tė Gjermanisė e pėrshėndeti vendimin e RTL2.
  “ Kjo tregon se sa i suksesshėm ėshtė integrimi nė kėtė vend” tha sekretari i pėrgjithshėm i ZMD-sė Aiman Mazyek nė njė deklaratė“,
  Veprimet si ky janė njė shembull pėr tė gjithė.” /thelocal.de/

 20. #60
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,262
  Perhajr ju qoft ky muaj i bekuar dhe zoti ua lehtesoft agjeruesve ne mbar boten
  Jetė e rėndė.......!!!

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kisha ėshtė Njė
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 29-05-2010, 11:25
 2. Letra e Kishės sė Romės drejtuar Kishės sė Korinthit
  Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2007, 16:35
 3. DOKTRINA - Kapitulli III: Trinia e Shenjtė
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-03-2005, 23:02
 4. Urtesia e Agjerimit te Ramazanit!
  Nga Klevis2000 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 17-11-2004, 13:36
 5. Ortodoksia dhe Shqipėria
  Nga shendelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 258
  Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •