Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 110
 1. #21
  i rregjistruar Maska e LaCosTa
  Anėtarėsuar
  15-02-2007
  Vendndodhja
  Tetovė
  Mosha
  29
  Postime
  249
  Urime muajn e Bekuar te Ramazanit All-llahu xh.sh ju a pranoft agjerimin dhe lutjet ne kete muaj.
  Dashuro Nese Done Te Jetosh,Pastaj Jeto Nese Te Lejon Dashuria

 2. #22
  Never say never Maska e besa.a.best
  Anėtarėsuar
  08-01-2008
  Vendndodhja
  Maqedoni
  Postime
  539
  Ju erdh muaji i i Ramazanit, muaji i bekuar. Allahu u obligoi juve agjerimin e ketij muaji. Ne ate muaj hapen dyert e Xhennetit, mbyllen dyert e Xhehennemit dhe lidhen djajt (shejtanet). Ne te eshte nje nate qe ka vleren e me shume se nje muaj.
  URIME KETE MUAJ TE BEKUAR ALLAHU UA PRANOFT DUAT.

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,215
  Urime hyrjen ne muajin e madherishem te Ramazanit. Te gjithe besimtareve musliman qe e agjerojne Ramazanin u desheroj agjerim te lehte dhe Zoti iu ndihmofte e ua befte kabull.
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 4. #24
  "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  4,571
  Urime Muajin e Ramazanit


  Te gjithė shqiptarėt tė besimit muslimanė, kudo nė Botė, pershendetje dhe urime tė pėrzemėrta duke ju uruar Muajin e Ramazanit. Uroj tė keni axherim te leht dhe dashuri pėr njeriun! Zoti Krijuesi i gjithėsisė u shperbleftė dhe u bekoftė.

  respekte nga
  toni
  Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

 5. #25
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Per shume vjet dhe urime muajin e shenjte te Ramazanit.


  Qofte i lehte ky muj i ramazanit, ne shpirtin e te gjitheve besimtareve musliman Shqipetar jehote paqja pergjithmone te kombi yne.

 6. #26
  Mitro Maska e titi-a
  Anėtarėsuar
  22-02-2008
  Vendndodhja
  Mitrovicė
  Postime
  287
  Allahu e befte kete muaj pastrues prej gjunaheve per te gjth amin amin...
  agjerim te lehte dhe ibadet te shtuar
  Forcojeni ju Islamin nė zemrat tuaja qė Allahu ta forcoj atė nė tokė

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Archicad
  Anėtarėsuar
  31-03-2008
  Vendndodhja
  Ne boten tridimensionale
  Postime
  283
  Allahu ju begatofte me devotshmeri.

  Allahu na e permiresofte besimin ne zemrat tona i cili eshte mburoja jone ne kete bote dhe ne boten tjeter.

  Na u shtofshin rradhet me njerez te devotshem dhe me njerez te ditur.

  Allahu na i pranofte agjerimet dhe perfitofshim shperblimet e Tij....

  Njekohesisht i falenderoje te gjithe ata qe uruan muajin e shenjte te Ramazanit.

  Pershendetje nga Prizreni

 8. #28
  Ramazani

  O I Dashur fytyre hene,
  Muaji I Ramazanit erdhi.
  Mbuloje tavolinen
  Dhe hape rrugen e falenderimit.

  O I pavendosur, trup I zene,
  Erdhi koha te ndryshosh.
  E sheh ate qe po shet hallve;
  Edhe per sa kohe do te jete hallvja qe ti e deshiron?

  Vetem nje shikim nga beresi I hallves
  Te ka bere aq te embel sa qe edhe mjalta tha
  “Po e ve veten time nen kembet e tua, si dheu;
  Do te adhuroj tek altari yt.”


  Zogu formohet brenda ne veze
  Me gjithe te ngrenat e tua dhe te mbeturat ne fyte.
  Dil nga levozhga
  Qe krahet e tu te arrijne pjekuri.
  Lere veten te fluturosh.

  Buzet e Udhezuesit jane thare
  Duke e thirrur te Dashurin.
  Zeri I thirrjes tende kumbon
  Nga fishkellima e barkut te zbrazet.

  Mos le asgje te mbetet brenda ne ty.
  Behu I zbrazet: dhuroja buzet e tua buzeve te fyellit.
  Kur sikurse fyelli te mbushesh me frymen e Tije,
  Atehere do te shijosh te embelen.

  E embela eshte e fshehur ne Frymen
  Qe e mbush fyellin.
  Behu sikur Mejremja – behu ajo Fryme e embel
  Ne te cilen nje femije u rrit brenda ne te.

  Rumi
  Gezels


  Me Fat muajin e Shenjte te Ramazanit dhe ju uroj agjerim te kendshem te gjithe besimtareve musliman
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ocean : 01-09-2008 mė 01:06
  "Koka duhet pėrkulur zemrės"

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e flaibi
  Anėtarėsuar
  02-08-2005
  Postime
  42
  selam alejkum
  Agjerim te mbare te gjitheve.Allahu ua lehtesofte

 10. #30
  Hakuna Mattatta Maska e AngryAngel
  Anėtarėsuar
  19-09-2006
  Vendndodhja
  Askund
  Postime
  263
  Urime muaji i Ramazanit!
  Agjerim te lehte gjith muslimaneve.

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e smart_01
  Anėtarėsuar
  30-08-2008
  Postime
  28

  urime muajin e ramazanit

  urime ramazanin

 12. #32
  Me!
  Anėtarėsuar
  18-08-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  38
  Postime
  297
  .

  Gezuar te gjitheve muajin e Ramazanit!!

 13. #33
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-03-2008
  Vendndodhja
  itejdukshem, gjithka
  Postime
  1,536
  ALLAHU ju shtoft saber per ket ramazan dhe inshalla nuk ju mundon, e perhajr te gjith vllaznive ju uroj ramadanin e priteshit shum.

 14. #34
  Mitro Maska e titi-a
  Anėtarėsuar
  22-02-2008
  Vendndodhja
  Mitrovicė
  Postime
  287
  Faleminderit per te gjitha urimen,gjithashtu edhe une ju uroj juve te gjithve nuajn e shenjet te Ramazanit duke ju deshiruar agjerim te lehtesuar dhe te pranuar,duke ju deshiruar 100 te tilla............
  ju pershendes te gjithve.
  Forcojeni ju Islamin nė zemrat tuaja qė Allahu ta forcoj atė nė tokė

 15. #35
  Hackers Maska e agri
  Anėtarėsuar
  30-07-2004
  Vendndodhja
  Ferizaj
  Mosha
  37
  Postime
  10
  Allahu jua lehtesofte Agjerimin,,Urime Ky Muaj i MAdhe.

 16. #36
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-07-2008
  Postime
  162
  Citim Postuar mė parė nga agri Lexo Postimin
  Allahu jua lehtesofte Agjerimin,,Urime Ky Muaj i MAdhe.
  Amin edhe juve. dhe InshaAllah e shfrytezoni ashtu siq duhet kete Ramazan...

 17. #37
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,599
  Urime muajin e Ramazanit.

  Agjerim te lehte ju uroj te gjith juve qe agjeroni, dhe luteni. Zoti ne te cilin besoni, ju dhente forca edhe shpresa per te ec perpara.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e puroshkodran
  Anėtarėsuar
  07-02-2008
  Postime
  3,635
  Ju uroj nje agjerim te lehte te gjithe juve qe do agjeroni

 19. #39
  Gjithashtu edhe juve o vllazni ishalla Zoti na pranon lutjet tone dhe na udhzon ne rruge te drejt.
  Mungesa e besimit e ben njeriun te cmendur...

 20. #40
  EPIROT Maska e EDLIN
  Anėtarėsuar
  16-07-2007
  Vendndodhja
  ku bėhen qinglat
  Postime
  1,527
  Uroj gjithe besimtaret mysliman, gezuar muajin e shenjte te Ramazanit.
  Agjerim sa me te lehte .
  Kush mund te me ndihmoje me nje kalendar(oraret) per muajin e Ramazanit ?
  Zoti jua befte te mbare agjerimin.
  Epiri ėshtė dhe do tė mbetet gjithmonė shqiptar ashtu si e krijoi natyra dhe historia - A. Frasheri

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kisha ėshtė Njė
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 29-05-2010, 11:25
 2. Letra e Kishės sė Romės drejtuar Kishės sė Korinthit
  Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2007, 16:35
 3. DOKTRINA - Kapitulli III: Trinia e Shenjtė
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-03-2005, 23:02
 4. Urtesia e Agjerimit te Ramazanit!
  Nga Klevis2000 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 17-11-2004, 13:36
 5. Ortodoksia dhe Shqipėria
  Nga shendelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 258
  Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •