Prshndetje!

Rifreskim i rregullave t nnforumit Filozofi-Psikologji-Sociologji.

1. Prpara se t hapni nj tem t re hidhini nje sy temave t hapura m par n mnyr q t shmanget prsritja e temave t njjta. Nse kjo do t ndodh, ather tema e hapur nga ju do t kaloj tek Koshi ose do t bashkohet me temn m t vjetr(ekzistente).

2. Tema e re duhet t plotsoj kto kritere:

. do tem e hapur duhet t formulohet dhe trajtohet nga pikpamja filozofike-psikologjike-sociologjike.
. N rastin kur hapsi i tems ka marr copza nga ndonj artikull apo faqe tjetr, ather kjo do t shoqrohet me analizn ose mendimin e tij lidhur me shkrimin e huazuar.
. Tema t reja t cilat prbhen nga nj fjali apo nj pyetje do t mbyllen dhe do t kalojn tek Koshi.
. Tema duhet t jet e ndrtuar n at form q t stimuloj antart e tjer t marrin pjes.

3. Plagjiatura sht e ndaluar

. Paraqitja e shkrimeve apo punimeve pa i shoqruar me emrin e autorit apo burimin nga ku sht marr sht e ndaluar. Nse prmbajtja e temave t hapura nga ju do t rezultoj e kopjuar nga ndonj faqe/artikull dhe nuk do jet shoqruar me emrin apo burimin prkats do t mbyllet ose fshihet.

4. Temat apo postimet me karakter fetar dhe citimet nga Bibla dhe Kurani do fshihen si t paprshtatshm. Pr t shtjelluar besimet tuaja personale mund t frekuentoni nn-forumet e posame.

5. Gjuha zyrtare e forumit sht gjuha shqipe

. N kt forum sht mir t prdoret gjuha letrare shqipe.
. Prdorimi i dialekteve Tosk dhe Geg lejohen n pamundsi t njohjes se gjuhs letrare shqipe.
. Diskutimi n gjuh t huaj sht i ndaluar. Mund t lejohet citimi n gjuh t huaj i ndonj fraze apo fjalie t shkurtr t ndonj autori t huaj.
. Shkrimi(tema dhe postime) me B(bold) apo me ngjyra sht i ndaluar, pasi vshtirson leximin nga antart e tjer.

Ju falenderoj t gjithve pr kohn q shpenzoni n kt forum!

J@mes_Douglas