Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15

Tema: Shpat Deda

 1. #1
  Gone!
  Anėtarėsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,871

  Shpat Deda

  Shpat Deda eshte nje fytyre e re ne skenen muzikore te Kosoves dhe mendoj se ne "laramanine muzikore" te tanishme, ka sjellur nje fryme te re dhe ndryshim pozitiv.

  Ne TOP FEST 2008, u shpall kengetari me i mire, ne konkurrencen e kengetareve te rinj. Kenga me te cilen u prezantua ishte "Enderroj".


 2. #2
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  48
  Postime
  189
  Eshte shume shume interesant, kenget i ka shume te bukura.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pėr: Shpat Deda

  Kantautori Shpat Deda nė ditėt nė vijim do tė lansoj albumin e dytė “Shkėndijė”.

  Ky album do ti pėrmbajė gjithsej 11 kėngė dhe do tė publikohet nė versionin online, nė ueb faqen e kantautorit, ueb faqe kjo e cila ėshtė afėr pėrfundimit. Pėrmes, kėsaj web faqe, secili adhurues i Shpat Dedės do tė ketė mundėsinė qė tė shkarkojė albumin.

  “Albumi do tė pėrmbajė 11 kėngė, ku pėrfshihen edhe kėngėt tashmė tė dėgjuara “Lutem Pėr Shi”, “Pėrgjithmonė”, “M’fal” dhe “Shkėndijė” krahas 7 kėngėve tė reja.

  Kėngėt dhe tekstet nė albumin “Shkėndijė” janė krijuar nga Shpat Deda, ndėrsa aranzhmanet, produksioni dhe inēizimet live pėr tėrė albumin janė bėrė nė bashkėpunim tė afėrt me Armend Xhaferin dhe Pėllumb Ballatėn. Nė album gjithashtu dėgjohet edhe loja e Nesim Maxhunit nė tupana, e Visar Kuēit nė harqe dhe mandolinė, e Ilir Bajrit nė tastierė dhe e Armend Xhaferit nė bas gitare dhe gitare elektrike.

  Albumi ėshtė prodhuar nė studion Homebasesound nė Prishtinė dhe ėshtė pėrkrahur nga Departamenti i Kulturės nė Komunėn e Prishtinės”, thuhet nė njoftim.
  (Zėri)


  http://www.teksteshqip.com/shpat-deda/lajme_7367.php

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pėr: Shpat Deda


 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pėr: Shpat Deda  Ditė e bukur
  Asht sot
  E kam gjetė
  Dashuninė

  Si nji flutur
  Vallėzon
  E ēdo lule
  T'merr me t'mirė

  Tash e din qė t'du
  E une e di qė m'don
  Pėrgjithmonė

  N'mėngjes herėt
  A natėn vonė

  S'tė harroj
  E e di qė nuk m'harron
  Pėrgjithmonė

  N'mėngjes herėt
  A natėn vonė

  Afėr detit
  Zhurma e valėve
  Na pastron

  N'vjeshtė e n'dimėn
  Zhurma jote
  Ma dėshmon

  Tash e din qė t'du
  E une e di qė m'don
  Pėrgjithmonė

  N'mėngjes herėt
  A natėn vonė

  S'tė harroj
  E e di qė nuk m'harron
  Pėrgjithmonė

  N'mėngjes herėt
  A natėn vonė

  Tash e din qė t'du
  E une e di qė m'don
  Pėrgjithmonė

  N'mėngjes herėt
  A natėn vonė

  S'tė harroj
  E e di qė nuk m'harron
  Pėrgjithmonė

  N'mėngjes herėt
  A natėn vonė

  http://www.teksteshqip.com/shpat-deda/lyric-1900180.php

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pėr: Shpat Deda

  Shpat Deda i ftuar tek " E Diell " .
  Intervista nis rreth minutes te 6-te.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 02-02-2017 mė 09:42

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pėr: Shpat Deda

  I ftuar ne The Voice


 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pėr: Shpat Deda

  Kuintet Koncert - Live

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 19-09-2017 mė 10:07

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pėr: Shpat Deda

  " Oxygen " - 2017


 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pėr: Shpat Deda


 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pėr: Shpat Deda  " Rrugės " - Tetor 2019.

  Teksti dhe muzika: Shpat Deda

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pėr: Shpat Deda  Shpat Deda - Nuk tė harroj (Cover)

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pėr: Shpat Deda  Shpat Deda - Ninullė (Cover nga Arsi Bako) | Ditė e Re

  Shkurt 2021

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pėr: Shpat Deda  SHPAT DEDA & HANA CAKULI - Islands in the stream

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,896

  Pėr: Shpat Deda  SHPAT DEDA & ALTIN GOCI - Imagine

  Nėntor 2011

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •