Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 50 prej 50
  1. #41
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    marshalla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ēmimi.

  2. #42
    Drague i mire dhe i lire vetem Mualti eshte...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  3. #43
    BlooD_VenoM be qef ti se ne ktej nga qyteti Studenti jo vetem qe nuk kemi internet ne konvikte po as uj nuk kemi!
    Keyboard not found .... press any key to continue!

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-10-2005
    Postime
    35
    Interneti me kufizime ne Tirane eshte skandal. AOL ne mos gaboj e ofron me 8 euro/1Gb dhe nqs harxhon me teper se 1Gb do paguash +8 euro me shume (klienti i thjeshte e ka shume te veshtire te jete ne dijeni mbi shkarkimin e bere).

    Sa per sherbimin pa limit kam vene re qe ABISSNET ka raportin me te mire shpejtesi/cmim.
    1Mb shpejtesi shkarimi(nuk me kujtohet ngarkimi) = 20 euro dhe flitet per permiresime te metejshme.

    Une personalisht jam i abonuar me AOL dhe jam i pakenaqur. Paguaj 25 euro per nje shpejtesi 512/256Mb dhe mbi te gjitha interneti shkeputet vazhdimisht.

    Po mendoj te kaloj tek ABISSNET

  5. #45
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar mė parė nga lars_peter Lexo Postimin
    Interneti me kufizime ne Tirane eshte skandal. AOL ne mos gaboj e ofron me 8 euro/1Gb dhe nqs harxhon me teper se 1Gb do paguash +8 euro me shume (klienti i thjeshte e ka shume te veshtire te jete ne dijeni mbi shkarkimin e bere).

    Sa per sherbimin pa limit kam vene re qe ABISSNET ka raportin me te mire shpejtesi/cmim.
    1Mb shpejtesi shkarimi(nuk me kujtohet ngarkimi) = 20 euro dhe flitet per permiresime te metejshme.

    Une personalisht jam i abonuar me AOL dhe jam i pakenaqur. Paguaj 25 euro per nje shpejtesi 512/256Mb dhe mbi te gjitha interneti shkeputet vazhdimisht.

    Po mendoj te kaloj tek ABISSNET

    Unė kam Abissnet dhe jam i kėnaqur me shėrbimin (duke e krahasu me tė tjerėt). Nuk kam kufi shkarkimi, mund tė marrė sa Giga tė dua nė ditė, pa dhėnė asgjė shtesė. Shpejtėsia ėshtė e paparė, para dy javėsh e kam patur nė mėnyrė konstate 140 kb/s. Ndėrsa dy javėt e fundit, mesa duket kanė pėrmirėsuar shėrbimin, e shpejtėsia kur shkarkoj rri konstante: 500 kb/s.

    E keqja e Abissnetit ėshtė suporti i dobėt, nėse ke njė problem me linjėn (pėr shembull tė ikėn) mezi vijnė e ta rregullojnė. Po mė e keqja ėshtė instalimi, tė ēajnė tr@pin deri sa t'a sjellin kabllin nė shpi. Imagjino nėse e ke shpinė nė ndonjė zonė larg qendrės sė Tiranės.

    Mgjth, pėr mendimin tim ia vlen, duke marrė parasysh ēmimin 20 E/muaj, s'ke limit dhe ke shpejtesi tė larte shkarkimi.
    Life's too short to remove USB safely.

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e che_guevara86
    Anėtarėsuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    verdalle anej ktej
    Postime
    641
    Citim Postuar mė parė nga Ardi_Pg_ID Lexo Postimin
    CA thuhet mer 20mb 20 euro po ne kosove paska dale interneti sheshit ose aty eshte Hub kryesor fibrash optike....qe DSL te arije 20Mb kosovaret qenkan te famshem kur dihet qe shpejtesia maksimale e DSL eshte 8.5 Mbps
    edhe duhet te jesh ne nje dhome me DSLAM ajde ca vete ajde.
    ka marre une ne italia 20 mega me fastweb pro vetem se ishte 40 euro e kusur.
    Mos je informu keq lale se ne kine kam degju une qe kan shku deri ne 80 mb .
    shnet .

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Glend
    Anėtarėsuar
    10-12-2006
    Postime
    139
    Citim Postuar mė parė nga che_guevara86 Lexo Postimin
    ka marre une ne italia 20 mega me fastweb pro vetem se ishte 40 euro e kusur.
    Mos je informu keq lale se ne kine kam degju une qe kan shku deri ne 80 mb .
    shnet .
    Ju lutem vendosni Mbit ne vend to 'mega' ose 'mb'.

    20 Mbit eshte ekuivalent me 2.5Mbyte/s.

    80Mbit eshte ekuivalent me 10Mb/s.
    School is practice, practice makes perfect, but nobody's perfect so why practice?

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e Ramizi
    Anėtarėsuar
    21-02-2008
    Vendndodhja
    Has
    Postime
    15
    kjo e albtelekomit deri tani nuk eshte gje per me von nuk e di por nuk ma maeer mendja se do te ndryshoj gje abisnet eshte me i mire
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ramizi : 16-11-2008 mė 13:34

  9. #49
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    AlbTelekomi eshte kthyer ne plehr, se ca e ka gjet me kto linja te dobet, se marr vesh!
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e Glend
    Anėtarėsuar
    10-12-2006
    Postime
    139
    Citim Postuar mė parė nga Apollyon Lexo Postimin
    AlbTelekomi eshte kthyer ne plehr, se ca e ka gjet me kto linja te dobet, se marr vesh!
    Linje e dobet? Mos po flet gje per dial-up??? o.O
    School is practice, practice makes perfect, but nobody's perfect so why practice?

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

  1. Albtelecom
    Nga Dita nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 08-08-2017, 12:06
  2. Finalizohet shitja e Albtelekom kompanisė turke
    Nga ganoid nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 132
    Postimi i Fundit: 18-12-2009, 00:20
  3. Ē'mendim keni pėr internetin?
    Nga AuGuSt_ nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 11-05-2009, 05:17
  4. Korupsion ne moshen e internetit
    Nga njemik nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 09-02-2007, 11:26
  5. Albtelekom ul 25% tarifat pėr telefonatat ndėrkombėtare
    Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 28-09-2006, 00:42

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •