Close

Rezultati i Sondazhit: Mosha ideale e mashkullit per tu martuar!

Votues
158. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • 20-25 vjec

  28 17.72%
 • 25-30 vjec

  75 47.47%
 • 30-35 vjec

  31 19.62%
 • 35-40 vjec

  8 5.06%
 • S'ka moshe ideale

  13 8.23%
 • Nuk e di

  3 1.90%
Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 163
 1. #-19

  Question Mosha ideale pėr tu martuar?

  Kjo teme hapet per te marre nje opinion te pergjithshem se cila duhet te jete mosha me e mire per nje mashkull qe te martohet. E di qe pergjigjia me e llogjikshme do te jete "Kur te kete gjetur njeriun e duhur" ose "Kur ta ndjeje vete mashkulli" e te tilla pergjigje te ngjashme. Megjithate nje moshe per tu martuar duhet te egzistoje. Nje moshe e cila perzgjidhet ne pergjithesi nga pjesa me e madhe e njerezve. Ne boten perendimore ka shume meshkuj qe e shtyjne martesen deri ne vitet 40 te tyre, sikurse ka dhe nga ata qe martohet qe te rinj fare. Ne Shqiperi ka nje tendence te tille gjithashtu. Ndoshta globalizimi ka dhene efektet e veta dhe ne vendin tone. Gjithsesi per tu rikthyer ne objektin e temes. Cila eshte mosha me e mire per nje mashkull qe te lidhet ne martese?! Vazhdim i mbare
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 2. #-18
  i/e regjistruar Maska e Ujmiri
  Anėtarėsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Usa
  Postime
  224
  Kur mbushesh mend se ate zemer qe do ta duash ke per ta dashur per jet.
  ~~~~~~~~~~~Astrit Dreshaj~~~~~~~~~~~~~~~~

 3. #-17
  Aq me plas... Maska e Sa Kot
  Anėtarėsuar
  19-12-2005
  Postime
  1,044

  Talking

  25-30 normalisht, po edhe 30-35 nuk eshte keq.

  Me heret eshte pak si heret, dhe me vone, eshte pak si vone.
  As qe du me dit!

 4. #-16
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  25-30 vjec mendoj unė.
  Sui generis

 5. #-15
  Elbasanlli 4eve® Maska e AnGeL_DeViL
  Anėtarėsuar
  16-01-2008
  Vendndodhja
  As Ne Toke,As Ne Qiell
  Postime
  507
  Per mendimin im 25-30vj
  Trimi Mire Me Shoqe Shume

 6. #-14
  i/e regjistruar Maska e s138942
  Anėtarėsuar
  24-06-2007
  Vendndodhja
  Torino
  Postime
  172
  30-35

  Pastaj ka shum fakte qe ndikojne, gjetja e personit/es te duhur per te lidhur jeten, mundesit ekonomike per te krijuar nje familje....etj
  URL .net http:// .com www. .it ftp:// .al https:// . . . . . . . . .

 7. #-13
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,276
  30-35 eshte mosha me ideale per tu martuar
  Shijoni jeten njeher pastaj martohuni se ka goca sa te doni per tu martuar

 8. #-12
  Never say never Maska e besa.a.best
  Anėtarėsuar
  08-01-2008
  Vendndodhja
  Maqedoni
  Postime
  539
  Mendimi im eshte se nje njeri per martes eshte me i gatshem gjat moshes qe nga 21-30.

 9. #-11
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Anėtarėsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Postime
  3,440
  per femren 23 der ne 24 vjec kurse per mashkullin ke 26 deri ke 27vjec
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Tironcja_BLN : 24-08-2008 mė 11:09
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 10. #-10
  Citim Postuar mė parė nga Blue_sky Lexo Postimin
  Kane filluar te te bien kembanat o brooklyn ? Hahaha!
  30-35
  Pret puna akoma, te ishte ne dore te kembana do isha bere shurdhe prej kohesh nga zhurma e tyre.
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 11. #-9
  Meshkujve ju duhen pak me teper kohe se femrat te piqen prandaj 30-35 vjec mendoj se eshte mosha ideale.

 12. #-8
  Special kind Maska e *Lorisa*
  Anėtarėsuar
  08-07-2008
  Vendndodhja
  Buzė liqenit
  Postime
  346
  Brooklyn po cne qe e paske vecuar, pra vec per meshkujt kerkon moshe ideale?

  Une do kisha thene mosha ideale per nje mashkull eshte 25-30.

 13. #-7
  i/e regjistruar Maska e ylli22
  Anėtarėsuar
  19-08-2008
  Vendndodhja
  tirana
  Postime
  29

  Realitetin Shqiptar

  Mosha ideale per martese eshte 25-30, por ka gjithashtu shume faktore qe ndikojne.Suksese te martuarve dhe dasmen beqareve hahaha
  It's not enough that we do our best; sametimes we have to do what's required.

 14. #-6
  i/e regjistruar Maska e maxhuni
  Anėtarėsuar
  11-08-2008
  Vendndodhja
  Atje Ku S`Ke Qėnė NDoNJėHeRe Ti :)
  Postime
  269
  Kur te Kesh Gjetur Njeriun e Zemres dhe Te Kesh Gjonat ne Terezi Per Te Ndertuar Familje.


  Mosha Ska Te Beje Fare.
  FJŖLėt Janė G®ā .... VeP®aT Jćńė Bų®®ǻ

 15. #-5
  ' Maska e Earta
  Anėtarėsuar
  11-08-2008
  Postime
  336
  Citim Postuar mė parė nga maxhuni Lexo Postimin
  Kur te Kesh Gjetur Njeriun e Zemres dhe Te Kesh Gjonat ne Terezi Per Te Ndertuar Familje.


  Mosha Ska Te Beje Fare.
  Natyrisht se ka te bėjė mosha more. Sepse nje shume i\e shtyer ne moshe, ose ndonje shume i\e ri\re nuk munden m'i plotsu kushtet qe paske shkru me larte.
  **** ** ** ***** ** ***!

 16. #-4
  DaRk §©®īžt Maska e ThE_DaRk_NiGhT
  Anėtarėsuar
  03-01-2008
  Vendndodhja
  Aty Ku Gomari Thyen Kaviljen Dhe Shqiponja Rrine Me Nje Kembe
  Postime
  634
  Per mu mosha ideale eshte 25 - 30 .
  Kur te jesh ne vend te huaj, dita te duket muaj. - (Podrime)

 17. #-3
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,676
  Citim Postuar mė parė nga maxhuni Lexo Postimin
  Kur te Kesh Gjetur Njeriun e Zemres dhe Te Kesh Gjonat ne Terezi Per Te Ndertuar Familje.


  Mosha Ska Te Beje Fare.
  Keto dy fjalite e tua kundershtojne njera tjetren.A mund ti kete kushtet per te krijuar familje nje adoloshent 18 -20 vjecar ku s'ka marr nje drejtim te caktuar ne jete dhe shumica jetojne akoma te mami e babi?

 18. #-2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-10-2007
  Postime
  107
  besoj s emartesa ska te bej vetem me moshen,,,por adhe me gjendjen ekonomike.nje cift kur te martohet duhet te ket zgjidhur keta probleme...persa i perket moshes ideale besoj 25-30...

 19. #-1
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,589
  S'ka moshe ideale
  Njeriu martohet atehere kur e ndjen se erdhi dita qe smund te rrije me pas femrave te tjera, te heqi dore nga shum qejfe qe bente me shoqerine, kur te jete gati ti kushtohet familjes vet. Kur ta ndjeje se eshte i gatshem ti beje kto gjera, atehere eshte gati te martohet.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 20. #0
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,549
  Un pėr vete du qė tridhjeta tė m'gjej me nuse n'shpi.

  (dmth 25-30)
  Life's too short to remove USB safely.

Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Cila ėshtė mosha ideale pėr t'u martuar?
  Nga new-man nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 128
  Postimi i Fundit: 27-05-2024, 16:25
 2. Me mire beqar/e apo i/e martuar?!
  Nga brooklyn2007 nė forumin Votime dhe sondazhe
  Pėrgjigje: 89
  Postimi i Fundit: 20-11-2023, 04:21
 3. Shkencėtari 33-vjeē krijon gruan ideale, njė robot-femėr
  Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-12-2008, 10:44
 4. Amerikani i fushatės sė Edi Ramės, homoseksual i martuar me njė burrė
  Nga Nice_Boy nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 88
  Postimi i Fundit: 15-03-2007, 12:50
 5. 20 vjet e martuar pa BURRŹ
  Nga Nice_Boy nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 26-08-2004, 14:09

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •