Close
Faqja 1 prej 11 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 206

Tema: Njė monolog

 1. #1
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Njė monolog

  Dėgjoja kėmbanat dhe blegerimat e deleve , ato vinin nga shpati!
  Deshėroja te ti shof por nuk i pashė ,errėsira mi morri sytė !
  Mendova se je dikund ne mes te tufes ? por jo!!
  shpresova se do te gjej te ahu ? Erdha e tė kerkova !!
  dėshėroja te Tė kisha pran meje tė pėshpėrisja ngadal TE DUA,sikur dikur ti me thoje, e zemra ime ndjente knaqsin e e shpirtit tend, kur me ledhatuje me ato duar te bukura princeze qe ma zgjatnin jeten!.
  Por u treten ato knaqsi , e mbeten vetem kujtime renqethse ne memorin tim.
  Oj perendi vallė pse kesht ndodhė mua tė shkretit ?
  Te ahu I vjeter gjeta shamin tende, mu te foleja jonė ,aty ku ma fale dashurin qe se kishaa kurrė mė pare,e ku me the se do te ishe vetem e vetem e imja e e askujt tjeter , me puthe me rrefeve tregime te bukura dashurije , afer kroit te bukur ku gurgullimat e tij dhe zeri bilbilit me fuseshin ne gjum te thell e koka ime ishte e mbeshtetur ne gjoksin tend , atė botė zilin ma kishte vetė djelli !.
  E tash? I fas varrit tend ! E ledhatoj por ai nuk me pergjegjet ,me pergjegjen yjet ata me thon se ti je vet jeta ti je pjes e qenies time!
  Shpati levizte sikur donte te me thonte diqka per ty ,e erresira ulurinte nje emer ngadhnjimtar e te njohur ,qe vinte me mantelin valevites te eres ,e thuaj se dilte nga rerat e lėvizshėme te kujtimit tim.
  Hėna ate natė nuk shendriti pash lotet ne syt e saj ,e yjet qė mė flisnin shumė per ty pushuan , Ishin te penduar pse nuk me zgjuan nga gjumi I rende ate nate vere , qjelli u terrua dhe filloi te lotonte! Qante edhe kroi!
  E ahu thahej nga vaji im.!
  Ata mė ngushllonin por kot, zemra ime pikonte gjak vuante !
  Oh zhurmat zhurmat mė afrohen, deleve vien nga shpeti nuhas erene tyre .
  e Tani ne ket drit hene do ti shkruaj disa rreshta,e le te mbesin fjalet e fundit qe I them ,dua te ju tregoj se une po vdes nga malli ! Ti Hėnė , e ju yjet do tė deshmojnė se une po vdes per dashurin time pop o sonte dua te vdes por mos harroni se dua te varrosem pran ketij varri(ja mu kėtu) se paku te kėnaq shpirtin tim ne boten e amshushme….
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 2. #2
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  135 falenderime nė 105 postime
  Citim Postuar mė parė nga Roi Lexo Postimin
  Dėgjoja kėmbanat dhe blegerimat e deleve , ato vinin nga shpati!
  Deshėroja te ti shof por nuk i pashė ,errėsira mi morri sytė !
  Mendova se je dikund ne mes te tufes ? por jo!!
  shpresova se do te gjej te ahu ? Erdha e tė kerkova !!
  dėshėroja te Tė kisha pran meje tė pėshpėrisja ngadal TE DUA,sikur dikur ti me thoje, e zemra ime ndjente knaqsin e e shpirtit tend, kur me ledhatuje me ato duar te bukura princeze qe ma zgjatnin jeten!.
  Por u treten ato knaqsi , e mbeten vetem kujtime renqethse ne memorin tim.
  Oj perendi vallė pse kesht ndodhė mua tė shkretit ?
  Te ahu I vjeter gjeta shamin tende, mu te foleja jonė ,aty ku ma fale dashurin qe se kishaa kurrė mė pare,e ku me the se do te ishe vetem e vetem e imja e e askujt tjeter , me puthe me rrefeve tregime te bukura dashurije , afer kroit te bukur ku gurgullimat e tij dhe zeri bilbilit me fuseshin ne gjum te thell e koka ime ishte e mbeshtetur ne gjoksin tend , atė botė zilin ma kishte vetė djelli !.
  E tash? I fas varrit tend ! E ledhatoj por ai nuk me pergjegjet ,me pergjegjen yjet ata me thon se ti je vet jeta ti je pjes e qenies time!

  Shpati levizte sikur donte te me thonte diqka per ty ,e erresira ulurinte nje emer ngadhnjimtar e te njohur ,qe vinte me mantelin valevites te eres ,e thuaj se dilte nga rerat e lėvizshėme te kujtimit tim.
  Hėna ate natė nuk shendriti pash lotet ne syt e saj ,e yjet qė mė flisnin shumė per ty pushuan , Ishin te penduar pse nuk me zgjuan nga gjumi I rende ate nate vere , qjelli u terrua dhe filloi te lotonte! Qante edhe kroi!
  E ahu thahej nga vaji im.!
  Ata mė ngushllonin por kot, zemra ime pikonte gjak vuante !
  Oh zhurmat zhurmat mė afrohen, deleve vien nga shpeti nuhas erene tyre .
  e Tani ne ket drit hene do ti shkruaj disa rreshta,e le te mbesin fjalet e fundit qe I them ,dua te ju tregoj se une po vdes nga malli ! Ti Hėnė , e ju yjet do tė deshmojnė se une po vdes per dashurin time pop o sonte dua te vdes por mos harroni se dua te varrosem pran ketij varri(ja mu kėtu) se paku te kėnaq shpirtin tim ne boten e amshushme….
  E tera qe lexova me pelqeu por kjo qe e fokusova me shtyri te them:Sa shum do doja qe edhe i dashuri im te shkruante keshtu per mua e ai te jetonte!
  Te lutem na sjell gjera te shkruara ne kete menyr i lexoj me endje!Shum respekt nga e panjohura!
  Ps. ndoshta nuk e teproj nese njehere edhe une shkruaj dicka ne kete teme!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 3. #3
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
  E tera qe lexova me pelqeu por kjo qe e fokusova me shtyri te them:Sa shum do doja qe edhe i dashuri im te shkruante keshtu per mua e ai te jetonte!
  Te lutem na sjell gjera te shkruara ne kete menyr i lexoj me endje!Shum respekt nga e panjohura!
  Ps. ndoshta nuk e teproj nese njehere edhe une shkruaj dicka ne kete teme!

  Te Faleminderit shume.

  E sikur te shkruaje edhe ti ketu do ta pasurosh shume kete TEME, Faleminderit
  Roi
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 4. #4
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Mendova se ty do te gjej,
  Kerkova andej e kendej
  Dikur pash se ti nuk je
  Zemra me vuajti deri sa shkova ne dhe.

  Me ty gjdoo gje ishte ndryshe
  Me ty une kisha knaqesi
  Me ty jetoja nje nje parajs
  Me ty qmova gjdo qast

  Pa ty jeta eshte ferr
  Pa ty nuk mundem te jem
  Pa ty jeta eshte sketerr
  Pa ty te jetoj eshte tmerr
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 5. #5
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  MOS ME LE TE PRES..


  Bredhi rruges si nje qyqar
  Mendoj jeten si te ishte s’keterr,
  Sillem e pshtillem ne shtratin tim
  Askund pos te ti nuk gjej strehim.

  Une vuaj ne vetmi
  Mendoj se ti do te vish
  Por as kete nate ti nuk erdhe
  Mendo qe zemren time ma rrembeve

  Kthehu te lutem ne gjirin tim
  Eja se po te pres krah hapur
  Mos me le te shkret jetim
  Por me fal buzeqeshjen e vjeter.

  Falmi ato buze te zjarrta
  Dhe me ndihmo te sherohem
  Se zemra ime nuk ka ilaq
  Deri sa ti te mos jesh ne shtrat.
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 6. #6
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Qirinjet


  Kohė e kohė mė pare,I bleva dy qirinjė ,por ti e di ata qirinjė I bleva per ty.
  Ata janė gjithqka qe me kanė mbetur nga ti,tė lidhur ngusht me zemren time dhe me njė tufė kyjtimesh qe pėrvlojn brendsin time.
  Ata u nguliten fort ne shpirtin tim dhe ne brendsin e memorjes time,shumė ngadal morren flaken .Jo si mė par te ndezurit e tyre ishte shumė I ndritėshėm dhe ingrohur nga deshira qe njė nate e pergjithmon Ti te jeshe ne driten e tijė.
  Nuk di se qar me ke bere por ngado qe shkoj ty te shof je ne syt emi je ti ajo qe une shof;sepse une kurr nuk te kam ndjer me afer zemres
  E nese nje dite e qmon mendimin per mua dhe behet nje hapsir ne zemren tende ,mos harro se une do te vij e te futem aty. Dua te ta thej kėtė formul megjike dua te jem me ty ,tė thej lirin qe ma kontrollo shpirtin tim te mjer
  Dua te jem I lire ne rrugen qe e dua ,por keta dy qirinje me ndalojn sikur nuk me lent vetem, ata duan qe une te jem me ty por kotė.
  Eja te lutem ti shohesh qirinjėt si qajė ,ata qajnė per ty ,nga dashuria qe kanė per ty se bashku me mua po treten , po qmendemi po vdesim ooo,veq zoti e din dashurin qe ndjej per ty qe as nuk mundem ta shpjegoj,dua te tregoj shpirtin por kot, si mundem te fluturoj me krah te thyer,si mundem te jetoj me zemer te flakur, si mund te flej ne nje dhom ku ajo dhomė eshte e mbushur plot me kujtime per ty ,kthehu te lutem knaqe shpirtin tim.
  Shof shumė engjuj qe me sillen verdall une nuk mundem ta dalloj parajsen nga ferri, dua ta thej ket magji te shemtuar ,kjo me bezdis mua.
  Keto kujtime qe kam per ty jan shoqrueset e kahershme te miat ,por ato tani sillen e pshtillen si litar rreth qafes time te njom ,deshirojn te ma marrin jeten te me hudhin ne hendek apo ne trekendshin e varrjes te me luhasin ete me trishtojn. Ata jan te pakuptushem ma kerkojne shpirtin,deshirojn te me hudhin ne terrin e tmerrshėm qe mbretron jasht porsi zemra ime qe errėsohet per dashurin qe ka per ty.
  Oj sheqerka ime .Dėshiroj te dal nga kjo hije zvarritse qe gjendet Brenda meje e me bent te vdes. Eja ti shohesh qirinjet e dashur , ata po qajn ,po treten , shiqoj duke u shkrirne erresir , ata deshirojn qe ti te jesh ketu edhe une povdes me ta po tretem ooo po vdes por kjo ndodh vetem e vetem kur ti na mungon…..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 7. #7
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Eja

  Ate nate qe ike
  Ate nate qe me le
  Mendova qe do te vdisja
  Dhe do te futsha ne dhe.

  Sikur lulja pa uje,
  Po thahem ne vetmi
  Pres te me ujitesh
  Por nuk erdhe ti.

  Eja shpirt mos ike nga une
  Eja se une te dua shume
  Mos degjo se qe thot bota
  Leri ato gjera te kota
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 8. #8
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Vaj e Dashuri

  Vaj kur lindem!
  Vaj e vaj kur te vdes!
  Ne mes te dy vajeve e vetmja shpres
  Dashuria do te mbes....
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 9. #9
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  135 falenderime nė 105 postime
  [QUOTE=Roi;2005386]Eja

  Ate nate qe ike
  Ate nate qe me le
  Mendova qe do te vdisja
  Dhe do te futsha ne dhe.

  Sikur lulja pa uje,
  Po thahem ne vetmi
  Pres te me ujitesh
  Por nuk erdhe ti.
  ------------------------------------------------------------------------

  Po at nate te erdha
  Me lote te ujita
  Por loti ishte i zjart
  Ndoshta s'te flladita!

  E vetmuar kam lind
  E vetmuar do te vdes
  Pasi kthim nuk ka
  Mos prit as Ti
  As une skam cka pres!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 10. #10
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Sigurishte se do te kthehem
  Do te vije tek ti
  Te shiqoj syrin e bukur
  Qe me rri ne vetmi

  Une do te pres,
  Dua te jem afer teje
  Mos me ik shpirt
  Po me le te prehem ne buzet e tua

  Ti puthe e ti dredh
  Porsi nje cigare
  Te ulem e te qaj
  Te puthi prap e te rri ne vaj

  Te lutem mendo per mua
  Mos me harro
  Mos mendo qe jam jarg teje
  Beso gjithemon do te te dua
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 11. #11
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  135 falenderime nė 105 postime

  Sa veshtir ta duash
  Dikend qe nuk kthehet
  Zemra te ndizet prush
  Ne toke te zeze ai prehet!

  Foli me veten time
  Ky eshte monolog
  Me at qe nuk eshte pran meje
  S'mund te kem dialog!

  I them te dashta shum
  I them qe s'mundem pa ty
  Asgje nuk degjohet nga varri
  Mbetem me lot ne sy!

  Asgje tjeter sme mbetet
  Vetem te flas me veten
  Keshtu do te veproi
  Gjeresa edhe une te tretem!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime
  Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin

  Sa veshtir ta duash
  Dikend qe nuk kthehet
  Zemra te ndizet prush
  Ne toke te zeze ai prehet!

  Foli me veten time
  Ky eshte monolog
  Me at qe nuk eshte pran meje
  S'mund te kem dialog!

  I them te dashta shum
  I them qe s'mundem pa ty
  Asgje nuk degjohet nga varri
  Mbetem me lot ne sy!

  Asgje tjeter sme mbetet
  Vetem te flas me veten
  Keshtu do te veproi
  Gjeresa edhe une te tretem!
  E panjohura dhe Roi, jeni takuar njė tandem i mrekullueshėm (me ndjenja e dhembje tė siqerta, pa kalkulime, pa zbukurime...) duke ia zbutur njėri tjetrit dhembjen (besa edhe neve qė ju lexojmė), herė duke shtuar lotėt nė mėnyrė tė shumėzuar, herė... po kėshtu e ka jeta, kurkush nuk i shpėton realitetit tė hidhur, herėt a vonė, secili ndahet pėrjetėsisht nga mė tė afėrmit (unė jam ndarė fatkeqėsisjt nga vėllau 15 vkeēar dhe nga babai)...

  Vetėm vazhdoni e vargoni vargjet, zbrazeni atė energji negative mbrenda vetes, lirohuni nga barra... to ta qetėsoni shpirtin...

  Ju pėrshėndesė ngrogtėsisht!

  AgimMETBALA


 13. #13
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Agim Metbala Lexo Postimin
  E panjohura dhe Roi, jeni takuar njė tandem i mrekullueshėm (me ndjenja e dhembje tė siqerta, pa kalkulime, pa zbukurime...) duke ia zbutur njėri tjetrit dhembjen (besa edhe neve qė ju lexojmė), herė duke shtuar lotėt nė mėnyrė tė shumėzuar, herė... po kėshtu e ka jeta, kurkush nuk i shpėton realitetit tė hidhur, herėt a vonė, secili ndahet pėrjetėsisht nga mė tė afėrmit (unė jam ndarė fatkeqėsisjt nga vėllau 15 vkeēar dhe nga babai)...

  Vetėm vazhdoni e vargoni vargjet, zbrazeni atė energji negative mbrenda vetes, lirohuni nga barra... to ta qetėsoni shpirtin...

  Ju pėrshėndesė ngrogtėsisht!

  AgimMETBALA


  T'faleminderit shume zotri Agim,
  Me te vertet une ndjej shume knaqesi ne kete Forum, me shoqeron me ngazllen por disa here edhe di te me ben te ndjej dhimbje.
  Sigurishte qe une dhe e panjohura zbrazim shpirin ketu ne kete Forum te dashur, Por do te ishte edhe me mire qe ne temen time te shkruanit edhe ju disa nga ato vargjet e bukura qe i keni ne thesarin tuaj.

  Me shume respekt Roi
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 14. #14
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin

  Sa veshtir ta duash
  Dikend qe nuk kthehet
  Zemra te ndizet prush
  Ne toke te zeze ai prehet!

  Foli me veten time
  Ky eshte monolog
  Me at qe nuk eshte pran meje
  S'mund te kem dialog!

  I them te dashta shum
  I them qe s'mundem pa ty
  Asgje nuk degjohet nga varri
  Mbetem me lot ne sy!

  Asgje tjeter sme mbetet
  Vetem te flas me veten
  Keshtu do te veproi
  Gjeresa edhe une te tretem!  Mos vuaj shumė nė kėtė botė
  Se tė gjithė njė ditė do tė ikim nga kjo
  Nuk do tė jem mė nė kėtė dhe
  por tė shkojm tek ata qė na presi ne

  Te lutem mendo diqka bukur
  Thuaj vetes se je e forte
  Une dhe ti do te shkruajm
  Deri sa te jemi nė kėtė tokė

  Fluturo nė qjellin e lagrėt
  Atje lart ku ska njeri
  Do te gjesh buzėqeshjen e bukur
  Atė qe e ke dashur ti

  Mendo kur tė kthehesh
  Dhe tė jesh mbi dhe
  Vargjėt qė po ti shkruaj
  Do tė jen me ne.
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 15. #15
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Yjet

  Yjet sonte me flasin
  Ata me tregojne per ty
  Me thon se e kan takuar
  Nje princez me lot ne sy

  Polari me thot mua!
  E pyta se qfar ka?
  Me tregoj se ti kishe ikur,
  Dhe me nuk kishte per te pa!!

  E sa mall ndjeva une
  Nuk di si ta tregoj,
  Shpirit dhe zemra me iken
  Dhe une mbeta pa goj,

  I thash yllit te bukur
  Se a mundesh ti tregosh
  Se une gjindem larg
  Por zemra po e shoqeron

  Te lutem o yll thuaj
  Se me te vertet e dua
  Se nje dite ne do te bashkohemi
  Dhe kurr s,do largohemi.
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 16. #16
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Nje zog i bukur
  Sot ne dritare me trokiti
  Mendova se eshte uritur
  Hapa dritaren dhe e pergledha

  Ay nuk kishte uri
  Por kishte nje porosi
  Ne kemet e vogela
  Mbante nje fshehtesi

  Vetem para meje
  Fshehtesin ay zbuloj
  Letern qe e kishte ne kembe
  Ma dha mua ta lexoj.

  Ajo leter ishte nga ty
  Aty shkruante pse ike ti
  Une mire mendova
  Dhe letern e lexova

  Oh ajo leter leter
  Kishte aromen tende
  Aq shume me kishte marr malli
  Sa nuk dita nga te gjej nje fletore

  Zogu i bukur me ndihmoj
  Dha kraheve dhe fluturoj
  U fut ne dhome time
  Dhe me tregoj disa kujtime

  Oh si te ishte njeri
  U soll ne shtepi
  Mendova qe me te vertet
  Vall mos kishe ardhur ti..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 17. #17
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Pa fat isha
  Pa fat do te mbes
  Deri sa te jetoj
  Deri sa te vdes....

  Une po bredh
  po shiqoj ne kende
  rastesishte mos
  po e gjej folen tende

  O zog i bukur
  Ike spejt nag une
  deri sa ktheva koken
  it sishe askund!!!!
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 18. #18
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  135 falenderime nė 105 postime

  Po flas me vehten time
  Askush nuk dua t'me degjon
  Keshtu kur mbetesh jetime
  Me veteveten bisedon!

  Kot qe flet me zogun
  Ai nuk te kupton
  Do te ndihesh i vetmuar
  Deri sa jeta mbaron!

  Kur te perfshin malli
  Ne heshtje kujtoje rinin
  Mendo se keshtu i vetemuar
  A mund ta presesh pleqerin!!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 19. #19
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime


  E sikur ti kisha dy jete
  Ne njern kurr nuk do te dashuroja
  Do te rrija i vetmuar
  Pa lote, pa vaj do te jetoja

  Nuk me ben asgje plumbi
  Nuk me ben asgje rrufeja
  Por kur me dhemb shpirti
  Kendoj (qaj) si femija......

  Eja te lutem te kendojme
  Disa kenge te bukura dashurije
  Njeri tjetrin ta ngushllojm
  Te mos leme vend kesaj vetmie...
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 20. #20
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Larg teje.

  Si nje lule pa uje une po vyshkem
  Po thahem e po terem ne vetmi
  Mendoj sa her te zbardh drita
  Se nje dite do te kthehem te ti

  Ky vend i larset mua me lendon
  Zemres nuk mund ti jap qetesi
  Mendohem e qmendohem ku jam vetem
  A’thua qfar mendon tani ti

  Ditet ecin me ritem e tyre
  Mua me duken sikur jan shekuj
  Ah kur do te vjen ajo dite
  Ne gjirin tend kam per te fjetur

  Atje ku je ti ndryshe eshte gjdo gje
  Edhe natyra ka pamje tjeter
  Nuk eshet shkretir me pluhur e dhe
  Por gjelberim e hije te mekur.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Roi : 05-09-2008 mė 06:53
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

Faqja 1 prej 11 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Monolog dhimbjeje.
  Nga DI_ANA nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 29-06-2009, 05:35
 2. Monolog nė Mesnatė
  Nga Mesnata nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 07-01-2009, 06:34
 3. Kur prehem ne varg
  Nga Ard nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 251
  Postimi i Fundit: 05-09-2005, 10:27
 4. Poezi nga Diabolis
  Nga Diabolis nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 499
  Postimi i Fundit: 13-05-2004, 12:06
 5. Monolog Shen Valentini
  Nga eris nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-02-2003, 15:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •