Close
Faqja 9 prej 11 FillimFillim ... 7891011 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 206

Tema: Njė monolog

 1. #161
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Te deshta..

  Puhize e leht me ngjalli shpirtin
  Me pershkroi ngadal trupin tim
  Me kujtoi nje dite te bukur prilli
  Me ty e dashur kishim takim..

  Te takova atje lagr te pylli
  Si gjdo her erdhe pa vones
  Te ledhatova flokun e bukur
  Ishe ti qe me dhe jet e shpres..

  Ne driten e henes gjoksi yt
  Shkelqente si te ishte ar
  Po me ate drit te bukur te henes
  Mua me lindi dashurija e pare

  Afer kroit ku pinim uje burimi
  Aty u ule ti pran meje,si engjull
  Me duket edhe yjet me kishin zili
  Kur ne krahrorin tim u mbeshtete

  Isha une! Po po! Ishe edhe ti
  Mendimet e mia i morri era
  Nuk dija se kush me beri magji
  Ishe ti.........? Lisi apo era!!?

  Aty u shtrim, ne drit te henes
  Me pushtove, me bere per vete
  Preka ngadal trupin tend te bukur
  Pse nuk te kisha edhe herave tjera

  Dashuri quam te lisi afer kroit
  Zot kurr nuk ndjeva ate knaqesi
  Ishte hera e pare edhe per mua
  Keshtu do mbetet gjithnje ne kujtim..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 2. #162
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  202 falenderime nė 112 postime
  Citim Postuar mė parė nga Roi Lexo Postimin
  Vaj e Dashuri

  Vaj kur lindem!
  Vaj e vaj kur te vdes!
  Ne mes te dy vajeve e vetmja shpres
  Dashuria do te mbes....
  Edhe dashuria me kohen do te tretet
  vetem kujtimi per ty gjithnje do te mbete
  si dhe premtimi i dhene nga Zoti.
  Shpresoj se do te vazhdon aty ku mbaroj
  ne te dy te bashkuar ne parajsen tone.


  Roi me fal qe shtova edhe une keta vargje por ishin mahnitese te gjitha qe i lexova,
  sukses dhe lumturi per mbretin e forumit.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 3. #163
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sueda Lexo Postimin
  Edhe dashuria me kohen do te tretet
  vetem kujtimi per ty gjithnje do te mbete
  si dhe premtimi i dhene nga Zoti.
  Shpresoj se do te vazhdon aty ku mbaroj
  ne te dy te bashkuar ne parajsen tone.


  Roi me fal qe shtova edhe une keta vargje por ishin mahnitese te gjitha qe i lexova,
  sukses dhe lumturi per mbretin e forumit.
  Aty do te jemi gjithmon
  Ne parajsen e bukur me lule
  Por zemra ime ne dhe kur tretet
  Me kujtimeper ty do te mbetet..


  Te lutem Sueda mos kerko falje per keta rreshta te bukur.
  Me behet shume qefi qe vargjet e mia te pelqejn, Shpresoj se do ju knaqi edhe me shume ne te ardhmen..

  Merci per fjalet e bukura ...
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 4. #164
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Shiu qe ra sot , lagu qepallet e tu
  Une i strukur pritja ti te vije
  Ne ate shi te rrepet pash nje qudi
  Ate qe ti e bere e bere per dashuri...

  Dashurija e lagur e qulluar sot
  Me beri te ndihem edhe me i fort
  Kur nga ti morra ledhatim te ngroht
  Seq mu ngroh trupi dhe zemra mu ngroh..

  Te prita!! Ti erdhe!! Me puthe fort.
  Me fale dashurin me fale edhe lote
  Ne te dy se bashku zemrat na festuan
  Se dashuruari ty kurr s'kam per te pushuar.
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 5. #165
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Ah sa kam mall..

  Nje dashuri qe ma fale
  ne muajt e veres se nxet
  asjehre nuk mu ndave
  Qe ateher te dua per jet
  U mahnita
  nga bukurija
  Kur te pash une ty
  Nuk e di as vet pse
  Zemra rrahu vetem per ty
  Ne erresiren e nates
  Te kujtova une ty
  Ishe ajo qe mendoja
  Kur te pash
  me keta dy sy
  Endrrat e mija te veres
  Mi morre ti
  Nuk dija me c’te endrroj
  Sepse te shifja vetem ty.
  Drandafilat e bukur
  Keputa veq per ty
  Edhe pse ishin te njom
  Ata te perkisnin vetem ty
  Ne horizontin e lart
  Pash ca vetulla
  Mu duk se i njoha
  u mundova
  por nuk i preka
  atje lart
  te burimi te mali
  ty te kerkova
  te te perqafoj si me pare
  te te them se te dua
  te ledhatoj me mall
  te te puth ne ball
  ah sa kam mall...
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 6. #166
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Iken jeta larg..

  Dallge dallge jeta me shkon e un fshihem pas saj
  Iken koha e me hapa te shpejt e une filloj te qaj....
  Ne oren time arkrepat ndiqen nga nje sekondar.

  Une prap mendoj se si shkon jeta kaq shpejt
  Mendimet me tretin dhe une nuk kam me shpres
  Larg ne dhe te huaj duke menduar i pasur te vdes.....

  Me beson njeri per fjalet qe i them- klithi ne shkretir
  Askush nuk degjon pos veshi im tani i shurdher
  Nga fjal mallkimi kete dite jam tu e fshire- iku edhe nje..

  Si hijena me duken njerzit qe me vin verdall. Te huaj...!
  Nuk me pelqejn mua se nuk flasin si ne prrall, kujtim
  Dua te jem aty ku nena me tha dy fjal. Mos ik bir..

  Djelli dogj lekuren time dikur te bardh.. Tani e vrazhėd
  Nga syri im loti i kripur gjithmon ketu ka dal....
  Formoi ne kete shkretir nje oaz... Me gjelbrim te madh...
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 7. #167
  ღ♥ aNtipatrea ♥ღ Maska e Albela
  Anėtarėsuar
  16-05-2006
  Vendndodhja
  mEs iLuzionesh te hUmbura
  Postime
  2,754
  Faleminderit
  8
  26 falenderime nė 16 postime
  kete mbremje ti sje ktu
  dhe jam me mungesen tende
  do doja te flija ne krahet e tu
  dhe mos te mendoja gje tjeter veē ty
  shtritur perkarh teje
  te degjoja frymarjen tende ne heshtje
  emeblesisht te perkedhelja
  dhe ēmendurisht te doja
  do doja te dashuroja
  dhe dita mos te linde me kurr
  te te doja perseri dhe gjithmon
  por...duhet te pres dit pas dite
  te pres keto moment lumturie
  kto momente qe bejn te rahi zemra ime
  qe jan ber prej butesie dhe dashurie
  ateher qe tani kam filluar te numeroj oret e pritjes

  Emri: puē.jpg

Shikime: 775

Madhėsia: 22.1 KB
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albela : 09-05-2010 mė 05:36
  La Femme est le Chef-d'0euvre de Dieu
  sur tout quand elle a
  le Diable au corps...
  ✿⊱╮✿⊱╮ ✿⊱╮

 8. #168
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Faleminderit Albela per keto vargje...

  Si te..

  Si te takoj kur je larg
  Kur dita me zbardh larg nga ti
  Si te takoj kur nata
  Me mbulon vetem pa ty ne vetmi.
  Si te them te dashuroj
  Kur une e ti jemi larguar
  Si te them o sa mu mungon
  Kur une e ti nuk jemi takuar
  Si te them ta fala zemren
  Kur ti ne skaj te botes je
  Si te te them te urrej
  Kur ti kete kurr nuk ma the...
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 9. #169
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Dashunis.


  Nje dore te zgjatur e pash
  Nje dritare u hap nga gjithesija
  Nje lule qeli ne kopshtin tim
  Ate dite kur lindi Dashunija

  Ngadal une tu afrova
  Ne vesh te peshperita diqka
  Oh seq u trazova
  Ti ike me skam per te pa

  Lulja filloj te vyshket
  Sikur trupin tja kisha prer
  Mendoj se me zemren time
  Kishte nje lidhje perher.
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 10. #170
  ღ♥ aNtipatrea ♥ღ Maska e Albela
  Anėtarėsuar
  16-05-2006
  Vendndodhja
  mEs iLuzionesh te hUmbura
  Postime
  2,754
  Faleminderit
  8
  26 falenderime nė 16 postime
  zemer e boshatisur


  zemer bosh e shkateruar
  qe shpreson te fluturoj perseri
  drejt atij vendi qe ka njohur dikur
  atje ku nuk mbreteron asnji ligj

  nje dit ajo puthi qiellin
  dhe u be ylli i atij
  dashuria e saj ishte aq e embel sa mjalti
  ateher ajo i afroj jeten e saj

  por fati zgjodhi per ta
  zvendesoi diten me naten
  dhe dhimbja mbushi ajrin
  ateher kur lumturia i kish mbeshtjell

  nje dit ai i thot "mbaroj"
  dhe ajo u kthye ne tok pa ate
  pa dashurin e tretur
  duke dashur fundin e jetes

  por fati e pengon
  dhe e vetme neper nat do endet
  duke par nje drit te mekur
  qe qetsonte dhimbjet e saj pak nga pak

  zemer bosh e shkateruar
  qe shpreson te fluturoj perseri
  drejt atij vendi qe ka njohur dikur
  atje ku nuk mbreteron asnji ligj
  La Femme est le Chef-d'0euvre de Dieu
  sur tout quand elle a
  le Diable au corps...
  ✿⊱╮✿⊱╮ ✿⊱╮

 11. #171
  i/e regjistruar Maska e Bardhi
  Anėtarėsuar
  06-09-2002
  Mosha
  37
  Postime
  730
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Roi Lexo Postimin
  Dashunis.


  Nje dore te zgjatur e pash
  Nje dritare u hap nga gjithesija
  Nje lule qeli ne kopshtin tim
  Ate dite kur lindi Dashunija

  Ngadal une tu afrova
  Ne vesh te peshperita diqka
  Oh seq u trazova
  Ti ike me skam per te pa

  Lulja filloj te vyshket
  Sikur trupin tja kisha prer
  Mendoj se me zemren time
  Kishte nje lidhje perher.
  Roi faleminderit per gjithe kete thesar qe na keni sjell ketu.
  Qdo te mire dhe respekt per punen tuaj, miku juaj i madh ;
  Bardhi.
  JU NJE HAP - PUNA DY...

 12. #172
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Bardhi Lexo Postimin
  Roi faleminderit per gjithe kete thesar qe na keni sjell ketu.
  Qdo te mire dhe respekt per punen tuaj, miku juaj i madh ;
  Bardhi.
  Miku im Bardh,
  Nga zemra te falenderoj qe lexoni rreshtat e mi, Nderimet e mia per ju jan te pa kufizuara..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 13. #173
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Une e Ti

  E bukur e embel me arom si nje manushaqe
  Me fal qe te quajta keshtu po zemren ma knaqe
  E mbushe plot ket shpirt timin me dashuri
  Vetem perendija deshti qe te takoj une ty

  Ngadal jeta po kalon e un e ti jemi si gjithmon
  Te bashkuar dy trupa me nje shpirt qe jetojn
  Te lumtur e te dashuruar si diten e pare
  Te bekuar nga perendija qe kur ska per te na ndar
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 14. #174
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Fati jon.

  Qyteti i ngjeshur
  Rruget plot
  Dikush qeshet
  Dikush derdh lot
  Neper trotuare
  Njerz duke ecur
  Ca te takuar
  Biseda duke ngjeshur
  Gjemojn gjeneratoret
  Ne skaje e qoshe
  Vrapojn femijet
  Disa kerkojn lemosh
  Kolon veturash
  Enden ne qytet
  Gjalleron tregu
  Me shume e shume njerz
  Dikush martohet
  Dikujt i ka lindur femij
  Ca percjellin kufomen
  Ne te fundit shtepi
  Puntore krahu
  Te shiqojn me mall
  Zotri te lutem
  Kam nevoj me ardh
  Ne fabrika puntori
  Me nuk punon
  Jan shitur te gjitha
  Ky eshte fati jon
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 15. #175
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Atdhe.

  Me vite e vite kam kerkuar
  Te gjej nje vend dikund
  Kalova shume shigje te botes
  Si Kosoven time nuk gjeta askund.

  Ate ngrohtesi te vendit tim
  Nuk e ndjeva ne dhe te huaj
  Aromen e luleve te bukura
  Ne asnje vend se kam shijuar..

  Vendi im.... o toka ime
  Shume me mall larg teje rroj
  Dashurin qe kam per ty
  As pas vdekje s'do ta harroj..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 16. #176
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Fjalet e Babes

  Tani ti paske ndryshuar
  Nga nje voglush je ber burr
  Fjal te mira kam degjuar
  Me knaqesi im bir he burr

  Me shkruaj ca rreshta poezi
  Jeten time ma zbukuro
  Boll kam vujtur ne burgje Shkinie
  Kur te vdes me flamur mbulom

  Nuk frigohem nga askush
  Se tash ti qenke rrit
  Po u desht te luftosh
  Te lutem bir mos me korit

  Amanetet e babes i ndegjova
  Dhe kurr ate nuk e harroj
  Ne luft te fundit une luftova
  Vendit tim liri ti dhuroj
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 17. #177
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Le te vdes

  Ne kete dite te gjat tani po shkruaj
  Dua te ju them se shpirti po qan
  S’me duhet paraja ne vend te huaj
  Dua te jem me ty si me parė

  Me mallengjim po shkruaj ca rreshta
  Me deshir nuk do isha larg teje kurr
  Por fati e deshi qe une te largohem
  Per te ardhur nje dite te mos ik kurr.

  Te fala dashurin nje dite te marsit
  Kur une e ti ishim vetem femije
  Qe nga ajo dite u bera rob i fatit
  I nje fati te mire qe rash ne dashuri

  Me thuaj vetem nje fjal qe e dua
  Me thuaj se me plasi zemra e shkret
  Me thuaj ate qe me qeteson mua
  Me pas une e dashur le te vdes.
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 18. #178
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  E shtrejta Nene

  Dora jote e zgjatur mbi mua
  Me perkundi qysh si femije
  Nga gjiri yt u bera burr
  E dashur e shtrejta me je ti

  Nga loti yt mesova dhembjen
  Mesova te jem njeri i mir
  Nga syri yt e bash boten
  Ate qe rrefeve gjithmon ti

  Ure e jetes sime u bere
  Me deshe shume si femije
  Edhe pse u rrita gjithmon i vogel
  Nene e dashur do te jem per ty..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 19. #179
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  202 falenderime nė 112 postime
  Hapi krahet nene se erdha te perqafoj
  te qmallem me ty sikur kur isha e vogel
  aq shume me mungove ne enderr te kerkoja
  mbaja fotofrafin ne dore me lote te shiqoja.  Kuptoj mallin e nje mergimtari,kur cdo Shqiptar ka nje mergimtar.
  Prekese Roi!
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 20. #180
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  135 falenderime nė 105 postime
  Monologoj me veten
  Me lot ne sy mendoj
  Kot qe jame n'vendlinje
  Nene as Bab,s'perqafoj!

  Kur malli me kaplon
  Pran varreve ju shkoj
  Nuk kam mundesi tjeter
  Me varret bisedoj!

  Pergjigjeje nuk marr dot
  Kthehem e merzitur
  Derdhi lot mbi varre
  Kethehem e uritur!

  Ulam ne prag te deres
  Duart i vej ne faqe
  I theme ne heshtje vetes
  I vdekuri s'te degjon
  Kot e ke moj budallaqe!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

Faqja 9 prej 11 FillimFillim ... 7891011 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Monolog dhimbjeje.
  Nga DI_ANA nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 29-06-2009, 05:35
 2. Monolog nė Mesnatė
  Nga Mesnata nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 07-01-2009, 06:34
 3. Kur prehem ne varg
  Nga Ard nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 251
  Postimi i Fundit: 05-09-2005, 10:27
 4. Poezi nga Diabolis
  Nga Diabolis nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 499
  Postimi i Fundit: 13-05-2004, 12:06
 5. Monolog Shen Valentini
  Nga eris nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-02-2003, 15:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •