Close
Faqja 2 prej 11 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 206

Tema: Njė monolog

 1. #21
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Larg teje.

  Si nje lule pa uje une po vyshkem
  Po thahem e po terem ne vetmi
  Mendoj sa her te zbardh drita
  Se nje dite do te kthehem te ti

  Ky vend i larset mua me lendon
  Zemres nuk mund ti jap qetesi
  Mendohem e qmendohem ku jam vetem
  A’thua qfar mendon tani ti

  Ditet ecin me ritem e tyre
  Mua me duken sikur jan shekuj
  Ah kur do te vjen ajo dite
  Ne gjirin tend kam per te fjetur

  Atje ku je ti ndryshe eshte gjdo gje
  Edhe natyra ka pamje tjeter
  Nuk eshet shkretir me pluhur e dhe
  Por gjelberim e hije te mekur.
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 2. #22
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Terri kishte rene.

  Ne diritaren time terri veq ka rene
  Ne oborr hena mire ndriqone
  Mu duk se dikush po vinte ngadal
  Mednova se do te jet dashuria ime e rrall

  Vura koken ne jastakun tim
  Por nuk me zuri gjumi as ateher
  Sepse mendja me rrine mu te ti
  Se si do te perqafoj ku te jem atje,

  O ju engjuj qe me bekoni
  Dashurin time kur ta takoni
  Thuaj asaj se une e dua shume
  Se do te kthehem kur ti je ne gjum.

  E do shpalos flokun tende te bukur
  Do te marr eren tende te njom
  Do te kenaqem duke te shikuar
  Sikur shikone nje lule ne kallnor.

  Une jam te ti me shpirt e zemer
  O e dashura ime,O grua!
  Nuk do te mundja as nje minut
  Ty po nuk te kisha menduar...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Roi : 06-09-2008 mė 02:54
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 3. #23
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Kur floku yte valvitet
  Ne rrezet e djellit te veres.
  Lekures se qafes sate
  I vjen ere drenafili

  Kur hija dhe drita
  Pershkruajn trupin tened
  Duke si nje bjeshk apo mal
  Nje ishull, nje thesar

  Kur goja jote embelsohet
  Kur trupi yte freskohet
  Kur qjelli ne syte e tu
  Ne asnje menyre nuk erresohet

  Kur duart e tua kan deshire
  Kur gishtat e tu nuk ndalojn
  Kur lekura jote thot po
  Nga nje ze i vogel ne mengjes

  Trupi im mbi trupin tende
  Levize me nje force adoleshente
  Mos thuaj jo mos refuzo
  Sepse dashurija egziston

  Ne quam dashuri
  Kur tjeret benin luft
  Por une do te jem ushtari
  Qe ne fund fundi do te humb
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 4. #24
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  HERA E PARE

  Eshte hera e pare per ty. Kur perkulesh prapa dhe shtrihesh me kurriz nisin muskujt e tu te tendosen. Ti e len ate te prese pak, duke nxjerre nje justifikim te keq, por ai nuk pranon te largohet pasi te eshte afruar nje here. Ai te pyet nese je nervozuar, dhe ti tund koken guximshem. Ai ka shume me teper pervoje, por eshte hera e pare qe gishterinjte e tij shkojne ne vendin e duhur. Ai fut veglen e tij brenda tek ty dhe trupi yt dridhet i teri: tendoset, por ai eshte i kujdesshem, si cfare te kishte premtuar se do te ishte. Ai te sheh thelle ne sy dhe te thote te kesh besim ne te, ai e ka bere kete pune shume here. Buzeqeshja e tij te ben te lirohesh, dhe ti i hap vend me teper qe ai te fuse me lehte veglen e tij tek ty. Ti nisen t'i lutesh Zotit qe ai te mbaroje pune sa me shpejt, por ai merr kohen qe i nevojitet per te te shkaktuar sa me pak dhimbje te jete e mundur. Kur ai meshon pak me fort ti ndjen nje kercitje brenda teje; nis te te dhembe perbrenda, sikur dicka te te kishte therur dhe ti ndjen gjakun i cili dalengadale nis te rrjedhe. Ai te shikon i shqetesuar dhe te pyet nese te dhemb shume. Syte e tu jane te mbushur me lote, por ti tund koken ne shenje pohimi qe ai te vazhdoje. Ai fut e nxjerr veglen e tij me mjeshteri, por ti je mpire krejt nga dhimbja dhe nuk e ndjen me ate tek leviz brenda teje. Mbas disa minutash dhimbjeje te tmerrshme ti ndjen se si dicka thyhet brenda teje dhe ai e nxjerr jashte ate. Tani ti shtrihesh lirshem, te eshte bere qejfi qe kjo pune u krye. Ai te shikon ne sy e te buzeqesh perzemersisht dhe te thote se per te ishte pervoja me e vecante dhe me e vyeshme qe ka perjetuar ndonjehere. Ti i buzeqesh dhe e falenderon dentistin. Kjo ishte pra hera e pare qe hoqe nje dhemb. Me shendet! More, pse cfare po mendoje se po tregoja?! E di une
  se cfare po mendoje ti!
  S“ke turp!  E Huazuar nga …….
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 5. #25
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Mengjesi kishte aguar
  Une rrija ne shtrat
  Mendoj se kur do te vi
  E te kem afer gjdo nat

  Nej mjegull endrrash
  Mu sillen verdall
  Mu sikur nje zgjua bletesh
  Hapa syte por ty nuk te pash
  Ishe larg shume large

  O perendi me ndihmo te jetoj
  Edhe dias dite ne kete bote
  Me ndihmo te jam afer saj
  Fytyren tja laj me lot...

  E kur te zgjohem ne mengjes
  Te jem ne shtrat afer saj
  Te kem nje dore ne gjoks
  Dhe te pergledh nga dal.

  O ju njerz qe me shikoni
  Qmendoni ju per mua
  A e dini se une jam ai
  Qe njeher ne jet kam dashuruar.
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 6. #26
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Qyteti Im

  Ne kete vend qe une kam lindur
  Eshte plot kujtime te mira
  eshte nje kopst me lule argjendi
  aty une kam shume deshira

  Aty ka njerz te mir
  aty kam edhe lumturin
  Aty me lindi nena
  dhe me dha femirin

  O Ferizaj a me ndegjon
  Besom se te dua shume
  Ndonjeher edhe kur flej
  ty o i Dashur te shof ne gjum..

  Edhe emri yte me rrit
  Edhe fama jote me shenderit
  Me lumin tend te bukur
  Ku do te shkoja gjdo dite

  Une mburrem qe jem Ferizajas
  Jetoj larg shume larg
  une shpirtine e kam te ty
  Dhe per ate ndjej ligeshti..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 7. #27
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Mergimtari

  Ne kopsht dola ne mengjes
  Mu duk sikur binte shi,
  U ula ne nje ulse
  Shikoja lulet per lakmi

  Vall sa do te don kjo jet nga une
  Deri kur do te tretem ne mergim
  Pse nuk ka vend edhe per mua
  Ne ate qytet te Atedheut tim

  Kerkova e kerkova miq
  Qe te jem me ta e te bisedoj
  Por asnjeher nuk munda
  Shpirtin tu a tregoj

  Nuk diten apo nuk deshen
  Mua qe te me kuptojne
  Mbase nuk ishin Shqipetare
  Sishte lehte te ju besoj

  O dua te bertas e te bertas
  Ketu ne kopshtin tim
  Ndoshta e shkreta loke
  Me degjon ne Atedheun tim.

  Atej eshte gjtheqka ndryshe
  Dhe dheu tjeter arom ka
  Eshte e bukur jeta
  Si aty me ska...
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 8. #28
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Jeta ime..

  Mengjes i bukur kishte aguar
  Une mendojje me vete
  Mos vall eshte nje dite e re ne vendin tim
  U ngreha me te shpejt dhe shkiova te velloja
  Jo isha prap me gyrbet e ne mjerim.
  Por mendja ime ishte te ty o vendi im.

  Dal shume shpesh afet lumejve te bukur
  Dhe shikoj me nje xhelozi
  Pse vall nuk jam ne lumi ime
  Ku linda e u rrita dhe
  Aty ku e kam nje femiri

  Jeta ne kete vend mua me ka tretur
  Nuk me kupton as nje njeri
  Se keta i perkasin nje jete tjeter
  Keta qe nuk njohin as shoqeri

  Valle e djallit me behet qyteti
  Kur nuk shof asken qe e dua
  Une i huaj do te vdes
  Dhe i huaj kam per te jetuar.

  O lokja ime plak mi zgjat ato duar
  Me merr nga ky vend i thare
  Me pergledh e me thuaj se te dua
  Une jam jetim me prinder gjall
  Jetoj larg ne dhe te huaj
  Jam jetim edhe per atedhe
  Se ky vend per mua eshet i huaj..

  Edhe buka ka tjeter shije
  Edhe kripa nuke eshte e njelmet
  Edhe jeta ka me pak ngjyra
  Kur jeton nje te huaj vend..

  Mergimrat ku do qe jeni
  Une do tu a le nej amanet
  Mendoni se nje dite nuk do te jeni te huaj
  Se do shkojm ne Kosove te gjith..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 9. #29
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Prita shume nga kjo teme
  Se dikush do ma ilustroj
  Me shume endje prtia
  Qe poetet do ma zbukurojn

  Shkruani o ju Forumas
  Dhe ne folen time te mjer
  Se nuk e di a e dini sa vlen
  Kur njeriut ja ben nje nder

  Kur nje mergimtare
  Lexon se qfar shkruani ju
  Ati i rritet zemra dhe shpirti
  Sa mendon qe eshte te ju

  Ju o Poet te dashur
  Qe ju do gjdo kush
  Lustrone kete tem me poezi
  Zili mos te ket askush

  Se kur shkruan Z Metbala
  Dhe Zoteri Doci
  Me mire lexo ato vargje
  Se te ndegjosh zogjit

  Ata jan dy bilbila
  Qe na knaqin me poezi
  Qe na pasurojne jeten
  Ne gyrbet nuk ndjej vetmi

  Edhe ju tjeret o forumist
  Jeni shume te mire
  Ju lutem nga nje varg
  Plotesojeni kete deshir.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Roi : 10-10-2008 mė 08:29
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e mondishall
  Anėtarėsuar
  28-11-2006
  Vendndodhja
  Ne Selanik te Greqise
  Mosha
  62
  Postime
  2,692
  Faleminderit
  0
  56 falenderime nė 48 postime
  KA QENE DIKUR KETU KJO POEZI, POR PO E SJELL NE KETE TEME PREKESE PERSERI.


  Fati tonė

  Ke qėnė i vetėm pa kujtohesh Sizif
  Ndryshe askush s'do t'ja dinte pėr ty
  Dhe hyre nė legjendė pėrjetėsisht
  Aty ku anonim un' mund tė hy.

  Sepse qė ta dish ti, ne jemi mijra
  Tė njėjtin emėr kemi: Emigrant
  Ngjitim e prap' ringjitim mijra shpirtra
  Paskemi Sizif tė njėjtin fat!
  * * *

 11. #31
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga mondishall Lexo Postimin
  KA QENE DIKUR KETU KJO POEZI, POR PO E SJELL NE KETE TEME PREKESE PERSERI.


  Fati tonė

  Ke qėnė i vetėm pa kujtohesh Sizif
  Ndryshe askush s'do t'ja dinte pėr ty
  Dhe hyre nė legjendė pėrjetėsisht
  Aty ku anonim un' mund tė hy.

  Sepse qė ta dish ti, ne jemi mijra
  Tė njėjtin emėr kemi: Emigrant
  Ngjitim e prap' ringjitim mijra shpirtra
  Paskemi Sizif tė njėjtin fat!
  * * *
  Faleminderit per keto vargje te bukura mondishall....


  Ashtu ishte fati i Shqipetarit
  Te bredh neper rruget e botes
  Te shef femirin e tije te embel
  Mu te sakji i Europes

  Mergimtar ju kudo qe jeni
  nje dite do te flet zoti per ne
  Shpresa jone e vetme le te mbetet
  Qe te vdesim ne Atedhe.

  Aty le te shuhet shpresa e fundit
  Aty ku une kam Varret e te parve
  Aty do te mbin nje lule e bukur
  Lule e bukur Shqipetare.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Roi : 10-10-2008 mė 10:41
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 12. #32
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Malli im

  Mallin tim e heq me lote
  Qaj kur te tjetert kendojne
  Mundohem te ike kur te tjetert flasin
  Te kthej pergjegjje jam shume nervoz

  Mos me fyeni me buzqeshje
  Eshte nje thenje nga nje njeri
  Mua me duket se gjdo her kjo
  Ndodh te une e te ti

  Fyrja do te ishte e mire
  Ne raste te veqanta
  Por iritimet e njerzve
  Te han perbrenda

  Po Po une do te vi nje dite
  Do te ulem ne toke e te peshperis
  O dheu im o toka ime
  Qe do ta kalbesh kete trup
  Me jep shpres e mos me tut.

  Te ty do te jem deri sa te vdes
  Te ty do te luaj edhe kur nuk kam shpres
  Te ty do te le amanetin e fundit
  Dhe une ate dite do te vdes..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 13. #33
  Gjithcka e mire ka Fund!! Maska e Warning
  Anėtarėsuar
  21-09-2008
  Vendndodhja
  Prishtine!!
  Mosha
  34
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sonte sa shume ndjej mall per ty
  Sa shume shume te dashurova ty
  sa shume perjetova me ty
  ti me fale lot, dhimbje dhe tradheti

  TE dua dashuria ime se kurr me pare
  me ke tradhetu por prei teje smund te jem e ndar
  tradhetia falet por zemra nuk mund te ngjallet
  sa shum sonte ndjej mall dhimbje,dashuri
  ne kete nate te vetmuar ku me mungon ti

  te dua te dua qe kur jemi pare
  do ta kujtoj diten kur jemi takuar
  te lumtur te qeshur se aniher me pare
  do ta kujtoj diten kur jemi ndar
  te trishtuar e me zemer te vrare

  Dashuria ime per ty do shkruaj
  gjithmone se je i vetmi njeri
  qe per pak kohe me beri te lumtur
  e te gezua,te trishtuar me fale dashuri
  qe askush nuk mund te me doje ashtu sic me doje ti
  !Gjeja me e mire dhe me e keqe e njeriut eshte gjuha!

 14. #34
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Ndjej Mall

  Me zemer plot pikellim shkruaj
  Ne munges te dashuris suaj
  Nuk dua te genjej por dua te te them
  Ne zemren time per ty ka vend.

  Une do te jem afer po ti deshe
  Une do te ledhatoj po ti deshe
  Du ta qes koken ne gjoksin tend
  Te qlodhem e te knaqem si me askend.

  O Dashuri kush te krijoj ty me thuaj
  Vetem nje fjal se une sot kam mall
  Me peshperit ne vesh e me trego
  Se ti je ajo qe gjdoher me dashuron

  Ky shpirt i nje Mergimtari qe vuan pa pushim
  Kjo lodhje zemre qe me ben te rrezohem
  O sikur te isha afer teje o Dashuri
  Nen hijen tende do te sherohem.

  Me prit o vajz e bukur matan shkum kodrave
  Me prit se une do jem aty me ty
  Mos ndegjo se qfar thot bota
  Por mendo dhe beso ne kete Dashuri..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Ēaushi
  Anėtarėsuar
  03-05-2006
  Vendndodhja
  Nė Atdhe!
  Postime
  3,283
  Faleminderit
  50
  39 falenderime nė 28 postime

  Shume i nderuar Roi!

  [QUOTE]
  Citim Postuar mė parė nga Roi Lexo Postimin
  Ndjej Mall

  Me zemer plot pikellim shkruaj
  Ne munges te dashuris suaj
  Nuk dua te genjej por dua te te them
  Ne zemren time per ty ka vend.

  Une do te jem afer po ti deshe
  Une do te ledhatoj po ti deshe
  Du ta qes koken ne gjoksin tend
  Te qlodhem e te knaqem si me askend.

  O Dashuri kush te krijoj ty me thuaj
  Vetem nje fjal se une sot kam mall
  Me peshperit ne vesh e me trego
  Se ti je ajo qe gjdoher me dashuron

  Ky shpirt i nje Mergimtari qe vuan pa pushim
  Kjo lodhje zemre qe me ben te rrezohem
  O sikur te isha afer teje o Dashuri
  Nen hijen tende do te sherohem.

  Me prit o vajz e bukur matan shkum kodrave
  Me prit se une do jem aty me ty
  Mos ndegjo se qfar thot bota
  Por mendo dhe beso ne kete Dashuri..[/
  QUOTE]
  Roi, poet i ēmuar !

  Ketu ne vendlindje Ty te lexoi ...e ndjej thell mallin tend per Atdheun ...poezit tuja jane plot melankoli dhe shume te embla ....megjith se te dhimbshme dhe plota mall brenda ... i embel me vjen vargu Yt !
  Vazhdo te shkruash i nderuar Roi ....une s'jam poet te thure vargje ...por vargjet tuja me mbushin frymezim ...ku do qofsh shume te pershendes !

  Me shume respekt dhe teper miqesisht
  Ēaushi!
  Dhuro shumė...e prit pak!

 16. #36
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  [QUOTE=Ēaushi;2049027]

  Roi, poet i ēmuar !

  Ketu ne vendlindje Ty te lexoi ...e ndjej thell mallin tend per Atdheun ...poezit tuja jane plot melankoli dhe shume te embla ....megjith se te dhimbshme dhe plota mall brenda ... i embel me vjen vargu Yt !
  Vazhdo te shkruash i nderuar Roi ....une s'jam poet te thure vargje ...por vargjet tuja me mbushin frymezim ...ku do qofsh shume te pershendes !

  Me shume respekt dhe teper miqesisht
  Ēaushi!


  Ēaush,
  Faleminderit shume per keto fjal shume shume te mdha qe mi the,
  Une nuk jam poet por keta vargje rrjedhin nga zemra, Une vetem mundohem te jem vetvetja ne vargjet e mia.
  Unn ju jam shume mirnjohes.
  Pershendetja dhe respekti jan per ty i nderuar Ēaush..
  Roi.
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 17. #37
  Gjithcka e mire ka Fund!! Maska e Warning
  Anėtarėsuar
  21-09-2008
  Vendndodhja
  Prishtine!!
  Mosha
  34
  Postime
  504
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Dashuria ime ku je sonte??
  dua te te ndjej,zemren tende sic beja dikur
  dua te degjoj duke marr fryme ashtu sic beja dikur
  dua te puth ashtu si dikur
  duaa ohh cfare dua te ledhatoj te perqafoj si kurr me pare
  e pshertij ngadale duke thene fjalen me te bukur TE DUA

  Nuk e di cfare u be me ne te dy
  dikur u dashuruam si te marr
  sot nuk shohim njeri tjetrin ne sy
  per nje gabim te vogel u larguam
  me nuk te pash,po kete dashuri te madhe
  si ta mbaje,une te dua ty ska dyshim
  te lutem mos me thuj qe sme don
  se pa ty jeta ime ska kuptim !!
  !Gjeja me e mire dhe me e keqe e njeriut eshte gjuha!

 18. #38
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Jam diku apo nuk egzistoj
  Jam shume larg nga ty qe te dashuroj
  Digjem e pervlohem kur mendoj
  Kur pe pergledhje dhe me thoje Sa te dashuroj.

  Me kujtohen ato dite te mira qe bashk kaluan
  Nje nostalgji nuk me len rehat
  Jetoj apo s’jetoj kete nuk di te tregoj
  Por me shume se dua te vi ne krahun tend te pushoj.
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 19. #39
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Te jem aty si dikur te puthi me mall
  Te jem afer teje o shpirt ne atedhe
  Ne vendlindjen time ku kam ndjer veten gjall
  Ne ate vend ku edhe per dheun une kam mall

  Qyteti ime i njome nga lotet e nenave tona
  Qyteti im ku vaji eshte i perditeshem
  Aty ku te rinjet ikin si zogjet shtegtare
  Te mjerat Nena mbesin duke qare..

  A do te vije nje dite qe ne te kthehemi
  Qe te mos jemi me ne kete Mergim
  Te shkojme vendin ton o Dashuri
  Ti hudhem tokes ne perqafim...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Roi : 19-10-2008 mė 03:04
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 20. #40
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime
  O Dashuri E Pa Parė
  O Jetė E Pa Shijuar
  O Vdekje
  O Nėnė
  Qė Stu Hoqen Kurrė
  Lotet
  Oj Tokė Qė U Njome
  Me Gjakun E Bijeve Dhe Bijave
  Oj Liri
  Qė U Vonove
  Pėr Dike Varrė
  Pėr Dike
  Nuse
  E Krushqit E Vrarė
  Pėr Mua ėnderrė
  E Realizuar Pėrgjysm.
  Hapu O Qiell
  Hapu O Tokė
  Dergoju
  Tingullin
  E Lirisė
  Sepse
  Sotė Po Lind Dielli
  Nė Tokėn E Dardanisė
  Aty
  Ku Gjithmonė
  Binte
  Vetem Njė Tupan
  Aty Ku Krushqit
  U Vran
  Pse
  E Deshen Ma Tė Mirėn Nuse
  Atje Mė Sdo Tė Jetė
  Mjegull
  Atje Rrezja
  Do Tė Bie Edhe Mbi Ilirid
  Kurse Qamerisė
  Po I Dajn Vadėn E Dasmes
  E Nusen
  Do Do Ta Sjellin
  Kurse Dhėndėrri
  Do Tė Jetė Shqiptarija
  P.S nuk eshte e shkruar nga une por nga nje njeri qe me vite jeton ne mergim ,ani qe ne luften e fundit ju bashkangjit UCK-s.
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

Faqja 2 prej 11 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Monolog dhimbjeje.
  Nga DI_ANA nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 29-06-2009, 05:35
 2. Monolog nė Mesnatė
  Nga Mesnata nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 07-01-2009, 06:34
 3. Kur prehem ne varg
  Nga Ard nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 251
  Postimi i Fundit: 05-09-2005, 10:27
 4. Poezi nga Diabolis
  Nga Diabolis nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 499
  Postimi i Fundit: 13-05-2004, 12:06
 5. Monolog Shen Valentini
  Nga eris nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-02-2003, 15:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •