Close
Faqja 10 prej 11 FillimFillim ... 891011 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 206

Tema: Njė monolog

 1. #181
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sueda Lexo Postimin
  Hapi krahet nene se erdha te perqafoj
  te qmallem me ty sikur kur isha e vogel
  aq shume me mungove ne enderr te kerkoja
  mbaja fotofrafin ne dore me lote te shiqoja.  Kuptoj mallin e nje mergimtari,kur cdo Shqiptar ka nje mergimtar.
  Prekese Roi!
  Faleminderit Sueda,
  Eshte nje realitet i hidhur per Shqiptaret Mergimi..
  Faleminderit qe lexon rreshtat e mi dhe hedh pa dyshim vergje te bukura ketu.
  Respekte..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Roi : 20-07-2010 mė 07:56
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 2. #182
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
  Monologoj me veten
  Me lot ne sy mendoj
  Kot qe jame n'vendlinje
  Nene as Bab,s'perqafoj!

  Kur malli me kaplon
  Pran varreve ju shkoj
  Nuk kam mundesi tjeter
  Me varret bisedoj!

  Pergjigjeje nuk marr dot
  Kthehem e merzitur
  Derdhi lot mbi varre
  Kethehem e uritur!

  Ulam ne prag te deres
  Duart i vej ne faqe
  I theme ne heshtje vetes
  I vdekuri s'te degjon
  Kot e ke moj budallaqe!
  Mikja ime e dashur sa her lexoj rreshtat e tu besom qe ndjej edhe une ate qe e ndejn ti. Por kjo eshte jeta qe ne jetojm duhet te perballojm..
  Te faleminderit per vargjet e tua te arta. Shume respekte..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 3. #183
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Ma fale Zemren

  Ne parkun e qytetit tim
  Ateher ne dy u takuam
  Nuk me vajti mendja kurr
  Nje jet ty per te dashuruar

  Nga ato dite te rinis ton
  Nostalgjija tani me prek
  Mendoj se une jam me fat
  Qe ty te kam ne ket jet

  Ma fale,ta fala zemren
  Qysh kur ne ishim femij
  Dashurija u rrit me ne
  Kjo eshte vertet knaqesi......
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 4. #184
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Malli.

  Mjegull as sot nuk kishte
  Mjegull kishin syte e mi
  Aq shum une jam merzitur
  Ngela larg ketu ne vetmi

  Shume ngadal kalojn ditet
  Shume po pres te vi te ju
  Tu perqafoj me shume mall
  Shpirt e zemer per ti gezu

  Te dal e ulem ne oborr
  Shof femijet si vrapojn
  Te kenaqem me ty o nene
  Ah sa shume ti me mungon.

  Ti prek rrudhat e ballit tend
  E di o loke nga te kan ardh
  Ato jan te gjitha moj nane
  Per femijet e tu gurbetqar...


  Pėrshendetje te gjithe gyrbetqaret....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Roi : 25-07-2010 mė 10:19
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 5. #185
  E dua letėrsinė Maska e riza2008
  Anėtarėsuar
  17-05-2008
  Postime
  3,105
  Faleminderit
  1
  36 falenderime nė 35 postime
  Citim Postuar mė parė nga Roi Lexo Postimin
  Malli.

  Mjegull as sot nuk kishte
  Mjegull kishin syte e mi
  Aq shum une jam merzitur
  Ngela larg ketu ne vetmi

  Shume ngadal kalojn ditet
  Shume po pres te vi te ju
  Tu perqafoj me shume mall
  Shpirt e zemer per ti gezu

  Te dal e ulem ne oborr
  Shof femijet si vrapojn
  Te kenaqem me ty o nene
  Ah sa shume ti me mungon.

  Ti prek rrudhat e ballit tend
  E di o loke nga te kan ardh
  Ato jan te gjitha moj nane
  Per femijet e tu gurbetqar...


  Pėrshendetje te gjithe gyrbetqaret....

  Roi ju uroj shėndet dhe kurbet sa mė tė mbarė. Un' ju ndjek nė vazhdimėsi si gjith krijuesit e tjerė dhe tematika juaj tematikė malli mė shijon dhe mė prek njėkohėsisht sepse tė gjith kemi njerėz tė afėrt nė kurbet. I larguari e pėrjeton ēdogjė fort si gėzimin dhe hidhėrimin si mallin dhe dhimbjen.Tė uroj kthim tė shpejt nė vėndlindje....Respekte mik i dashur....

 6. #186
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga riza2008 Lexo Postimin

  Roi ju uroj shėndet dhe kurbet sa mė tė mbarė. Un' ju ndjek nė vazhdimėsi si gjith krijuesit e tjerė dhe tematika juaj tematikė malli mė shijon dhe mė prek njėkohėsisht sepse tė gjith kemi njerėz tė afėrt nė kurbet. I larguari e pėrjeton ēdogjė fort si gėzimin dhe hidhėrimin si mallin dhe dhimbjen.Tė uroj kthim tė shpejt nė vėndlindje....Respekte mik i dashur....
  Ju faleminderit per urimin miku im, une jam shume i gezuar kur ju ndjekni vargjet e mia. Respekte edhe per ty Riza..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 7. #187
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,383
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Pritem nana se po vi,qe ta fshi ate lot ne sy
  Se din ne zemer mall sa kam,ne gyrbet i humbur jam

  p,s,keto vargje nuk jan prodhim i imi,por i kam marr nga nje kenge

 8. #188
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Me prit o Nene.

  Me prit o Nene, me prit se erdha,
  Nga ky vend plot mall e merzi.
  Me prit o Loke, me prit tani,
  Une po kthehem ne shtepi..!

  Do kaloj shume male e fusha
  Oqeane e detra e lumej.
  Do te vij tani te ti i lumtur,
  Te jetoj me ty perher.........!

  Tani erdhi edhe dita e fundit
  Qe nga vedi huaj une po shkruaj.
  Qe nga sot une i lumtur
  Ne Kosove kam per te jetuar.!

  Nuk do kthehem me kurr ketu
  Se tani atje ka me shume shpres.
  Do te jetoj afer dashuris sime,
  Ne prehrin e saj une do te vdes!!
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 9. #189
  ღ♥ aNtipatrea ♥ღ Maska e Albela
  Anėtarėsuar
  16-05-2006
  Vendndodhja
  mEs iLuzionesh te hUmbura
  Postime
  2,754
  Faleminderit
  8
  26 falenderime nė 16 postime
  Nje pik gjaku

  1 pik gjaku......
  per te haruar syt e tu
  1 pik gjaku......
  per te haruar ne te dy
  1 pik gjaku......
  per te haruar te te dua
  1 pik gjaku......
  per te haruar aromen tende len ke un
  1 pik gjaku......
  per ta haruar zerin tend
  1 pik gjaku......
  per te haruar te shkuaren
  1 pik gjaku......
  dhe tani me jam plotsisht bosh...................................
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albela : 10-02-2011 mė 12:28
  La Femme est le Chef-d'0euvre de Dieu
  sur tout quand elle a
  le Diable au corps...
  ✿⊱╮✿⊱╮ ✿⊱╮

 10. #190
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Albela Lexo Postimin
  Nje pik gjaku

  1 pik gjaku......
  per te haruar syt e tu
  1 pik gjaku......
  per te haruar ne te dy
  1 pik gjaku......
  per te haruar te te dua
  1 pik gjaku......
  per te haruar aromen tende len ke un
  1 pik gjaku......
  per ta haruar zerin tend
  1 pik gjaku......
  per te haruar te shkuaren
  1 pik gjaku......
  dhe tani me jam plotsisht bosh...................................
  Albel Albela,

  Cka te them pos Faleminderit qe nuk harron te shkruash ne faqet e mia.. Je e mire...
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 11. #191
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Me jep ca Dashuni..

  Me ben te lumtur kur jetoj,
  Me jep ca shpres e dashuni
  Me ndez zemren me nje shkendije
  Ta di edhe ajo se duhemi te dy..

  Me fal nje buzqeshje o engjull
  Me thuaj nje fjal qe kerkoj une
  Shpirti im nga largesija
  Te kerkon o shume te kerkon..

  Do te gjej aty ku te gjeta
  Tuj mbledh lule ne agim
  Do te them une tungjatjeta
  Do te hidhem ne perqafim..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Roi : 13-06-2011 mė 10:40
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 12. #192
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Hapi krahet nene se erdha te perqafoj
  te qmallem me ty sikur kur isha e vogel
  aq shume me mungove ne enderr te kerkoja
  mbaja fotofrafin ne dore me lote te shiqoja.  Kuptoj mallin e nje mergimtari,kur cdo Shqiptar ka nje mergimtar.
  Prekese Roi!
  Te falenderoj Xhenet qe e pasuron temen time me fjal te bukura...
  Mergimi per ne Ishte shpetim mendoj ne kohen e paraluftes, Kurse tash.. *pa koment*
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 13. #193
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Hene e dashur sa bukur ndriqon,
  Stolise me rreze ar shtratin tim
  Ne horizont dua qe ti te jesh
  Ne fundin e nates ty t pershendes..

  Ma zbukuro edhe vendin tim,
  Ndriqo dritaren ku fle biri im
  Mos e le ate te frigon ne terr
  O e dashur hene beje gjdo her

  Hidhe o hene hidhe driten tende
  Mu tek dera e shtepis sime
  Ndriqoje ate mos e ler terrin ta mbuloj
  Keshtu ben oj hene deri sa te rroj..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 14. #194
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Anėtarėsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  43 falenderime nė 31 postime
  Pėrshėndetje Roi!
  Urime pėr vargjet e tua tė ndjera!

  Shėnim...Po ku ke humbur kaq kohė?!
  Jo kaq mungesa more djalė!

 15. #195
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,689
  Faleminderit
  168
  176 falenderime nė 127 postime
  Citim Postuar mė parė nga Roi Lexo Postimin
  E shtrejta Nene

  Dora jote e zgjatur mbi mua
  Me perkundi qysh si femije
  Nga gjiri yt u bera burr
  E dashur e shtrejta me je ti

  Nga loti yt mesova dhembjen
  Mesova te jem njeri i mir
  Nga syri yt e bash boten
  Ate qe rrefeve gjithmon ti

  Ure e jetes sime u bere
  Me deshe shume si femije
  Edhe pse u rrita gjithmon i vogel
  Nene e dashur do te jem per ty..

  Kur shohe shoqet/shoket se si shprehen,
  haroj se nenen une se kam me,
  edhe une zhtem ne boten e tyre,
  dhe mendoj se ne shtepi me pret nje Nene.

  E shtrejta nene me dhe Jete,
  dhe ne Jete me le vet,
  ti me dhe zemer e shpirte,
  te pata yll per keta syte.

  Edhe pse sote nuk je me mua,
  une sote te kerkoj dhe te dua,
  nje fjal te vetme pas kesaj poezie dua te ta them,
  shpejte do te shihemi se shpirti po me dhemb.

  oh...sa zili kam mikeshat e mia,
  kur ma flasin per nenat e tyre dhe buzqeshjen
  qe u'a dhuron kur ata shkojn te shpija,
  e une shtepin dhomen e kam boshe,
  kemi vetem nje vendtakim-varrezat,
  atje ku ky shpirt shume her u dogje.

  Perqafim,buzqeshje nuk mare sikur shoqet e mia,
  as edhe nje fjale,as edhe tungatjeta,
  me lot ujis barin mbi ty,
  dhe kthehem e i them babit te kujdeset per ty.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 16. #196
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Besoja Lexo Postimin
  Pėrshėndetje Roi!
  Urime pėr vargjet e tua tė ndjera!

  Shėnim...Po ku ke humbur kaq kohė?!
  Jo kaq mungesa more djalė!
  Pershendetje miku im, Ja munges ashtu pa tjeter por pa dashje ..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 17. #197
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
  Kur shohe shoqet/shoket se si shprehen,
  haroj se nenen une se kam me,
  edhe une zhtem ne boten e tyre,
  dhe mendoj se ne shtepi me pret nje Nene.

  E shtrejta nene me dhe Jete,
  dhe ne Jete me le vet,
  ti me dhe zemer e shpirte,
  te pata yll per keta syte.

  Edhe pse sote nuk je me mua,
  une sote te kerkoj dhe te dua,
  nje fjal te vetme pas kesaj poezie dua te ta them,
  shpejte do te shihemi se shpirti po me dhemb.

  oh...sa zili kam mikeshat e mia,
  kur ma flasin per nenat e tyre dhe buzqeshjen
  qe u'a dhuron kur ata shkojn te shpija,
  e une shtepin dhomen e kam boshe,
  kemi vetem nje vendtakim-varrezat,
  atje ku ky shpirt shume her u dogje.

  Perqafim,buzqeshje nuk mare sikur shoqet e mia,
  as edhe nje fjale,as edhe tungatjeta,
  me lot ujis barin mbi ty,
  dhe kthehem e i them babit te kujdeset per ty.

  Faleminderit Tetovare..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 18. #198
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  100 vjetori i Pavarsise

  Sa ma fat qe jam
  Nuk e marr me mend
  Andaj morra lapsin
  Qe ta mbaj ne mend

  Gjyshi me tregonte
  Gjithmon per nje fest
  Eshte festa jote e bukur
  Kuq e zi mori Rines

  Qe sa vite e kujtoj
  Kur vinte nentori
  Ai gjithmon me thoshte
  Urime festa e zotit

  Tani mire e kuptoj
  Perse me tha keto fjal
  Vuajti shume per kete dite
  Une kete 100 vjetor ta gezoj

  Un jam shume krenare
  Per ate qe gyshi me mesoj
  100 vjetorin e pavarsise
  Ai ne zemren time do ta festoj

  Urime urime per 100 vjetor
  Me gjyshin tim ne zemer
  pavarsin te gjithe shqiptareve
  JU Urojm.
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 19. #199
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Njė monolog

  Me beri te qesh kjo qe lexova dhe mendova se do te ju pelqej edhe juve..
  I kerkoj falje Autorit nese e pengon postimi..


  Grua ma ke nxirė jetėn dhe jetėn t'a kam nxirė,
  Jemi sharė nė dritė dhe jemi puthur nė errėsirė,
  Kemi vendosur tė ndahemi dhe kemi thėnė; e po mirė!
  Dhe prapė jemi puthur ashtu si pėr lamtumirė.

  Kemi gėnjyer njeri-tjetrin, kemi bėrtitur s'tė dua,
  Kemi pėshtyrė mbi proverbin qė qėnkeshim mish e thua,
  Kemi mburrur kontratat qė bėjnė nė Amerikė.
  Kemi thėnė njėmijė herė; u mbush kupa dhe pikė.

  Pastaj jemi pėrqafuar ; “e po unė isha nė gjumė “
  Jam futur nė mishin tėnd siē futet nė shkretėtirė njė lumė,
  Jemi sėmurur dhe fshehurazi i jemi lutur qiellit,
  Na ėshtė holluar shpirti nga frika si fija e perit.

  Dhe prapė jemi zėnė sa janė tundur tepsitė,
  Kemi ndarė dyshekun me vijė, (ah, vijė e florinjtė,)
  Po nė errėsirė kufirin e kemi shkelur si barbarė
  Me dredhi ballkanike qė as O.K.B-ėja s'ka parė.

  Grua, ma ke nxirė jetėn dhe jetėn t'a kam nxirė,
  Ma ke pirė gjithė vrerin dhe helmin t'a kam pirė,
  Po ja qė s'bėjmė dot pa kėtė helm tė mallkuar
  Mos pushofsh kurrė, moj luftė dhe qofsh e bekuar!

  Petrit Ruka
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 20. #200
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Anėtarėsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,306
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Njė monolog

  Vendi im

  Sa gezim qe erdha
  Po aq edhe trishtim
  Me frig te madhe
  te investosh ne vendin tim

  Ne kete vend te bukur dikur
  Besa dhe fjala zinin vend
  Nuk e di nga na edhi
  Me mire une mos ta them

  Ne kete vend te bukur
  Jetuan gjyshi e te paret
  Mu ketu o njerz te mire
  Lus te mos behni hileqare

  Pse vall pyes veten sa her
  Ku mbeti besa e te pareve tan
  Ku mbeti burreria jone
  Qe tjeret nuk e kishin pas..

  O vendi im i bukur e mire
  Far te ka ndodhur ty?
  Mos dikush e la traditen
  Qe tani na robroj mua dhe ty..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Roi : 04-02-2014 mė 10:57
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

Faqja 10 prej 11 FillimFillim ... 891011 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Monolog dhimbjeje.
  Nga DI_ANA nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 29-06-2009, 05:35
 2. Monolog nė Mesnatė
  Nga Mesnata nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 07-01-2009, 06:34
 3. Kur prehem ne varg
  Nga Ard nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 251
  Postimi i Fundit: 05-09-2005, 10:27
 4. Poezi nga Diabolis
  Nga Diabolis nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 499
  Postimi i Fundit: 13-05-2004, 12:06
 5. Monolog Shen Valentini
  Nga eris nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-02-2003, 15:47

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •