Close

Rezultati i Sondazhit: Cilat jane 5 fotografite qe meritojne te kalojne ne finale?

Votues
59. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Marmiroi

  5 8.47%
 • Armepushimi

  7 11.86%
 • Berat, "Qytet Muze"

  13 22.03%
 • Days Of Our Lives

  14 23.73%
 • Pasqyrim- Finaliste

  15 25.42%
 • "Kukullat"

  6 10.17%
 • Liqeni

  5 8.47%
 • Ti ike fill pas Shiut- Finaliste

  17 28.81%
 • Foto nga Natyra

  5 8.47%
 • Bashkejetesa (urat, e vjetra dhe e reja)

  7 11.86%
 • Mllefosja e nje Gjigandi

  4 6.78%
 • Syri i Gjakosur- Finaliste

  15 25.42%
 • Dalani

  3 5.08%
 • Nen Deget e Jetes

  4 6.78%
 • Koha dhe Shpejtesia e Drites- Finaliste

  19 32.20%
 • Lugu i Shkodres

  7 11.86%
 • Natyra...

  9 15.25%
 • Qielli i Zjarrte i Pavarsise

  10 16.95%
 • Harmoni

  1 1.69%
 • Kolorit Vjeshte- Finaliste

  15 25.42%
 • O burra rrokni armet

  8 13.56%
 • E lodhur nga Malli per ty

  11 18.64%
 • Parku Schönbrunn

  3 5.08%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 56
 1. #1
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Konkursi Fotografik 2008. Pjesa II

  Pershendetje

  Me poshte jane 23 fotografite qe konkurojne kete muaj. Nga keto 23 fotografi, vetem 5 fotografite me te votuara do arrijne te kalojne ne konkurimin final qe do behet ne Dhjetor te ketij viti, nga do zgjidhet dhe fotografia me e bukur e vitit 2008 (kuptohet, nga forumi jone)

  Pike se pari, ju lutem lexoni me vemendje ca rregulla te parashtruara.........

  -Ju keni te drejte te votoni vetem 5 fotografi, ose me pak se 5. Cdo votim qe i kalon 5 vota eshte automatikisht i pavlefshem dhe nuk do merret parasysh. Kur sondazhi mbyllet me 15 Shtator, te gjitha votat do shikohen imtesisht.

  -Votimi eshte i dukshem ne publik, votat tuaja jan transparente. Kjo eshte per te bindur juve te githeve se asgje nuk luhet prapa skenave . Jam vetem une dhe ju ne dijeni te punimeve tuaja. Nese gjate konkurimit kemi arsyje te besojme se dikush nga konkuruesit ka bere te njohur tek te tjeret fotografine me te cilen konkuron, ky dikush perjashtohet nga te gjitha konkurimet e fotografise.

  -Autoret e fotogravive mund te votojne si gjith te tjeret per 5 fotografi. Por autori/ja i/e fotografise nuk mund te votoje per fotografine e tij/saj me te cilen konkuron. Nese nje dicka e tille ndodh, do rezultoje ne perjashtimin e krijimeve nga konkurimi.

  -Ju mund te komentoni mbi fotografite por absulutisht nuk mund te supozoni se kujt konkurues mund ti perkase fotografia. Shkrime te tilla jo vetem se do fshihen, por anetari qe i shkruan mund te marre ndonje verejtje.

  -Nese deshironi te ddrejtoni pyetje autoreve te fotografive rreth ndonje fotografije, mund ta beni ne kete teme. Nese autori e shikon te arsyeshme, mund te pergjigjet duke drejtuar nje MP tek une, te cilen pastaj e postoj tek kjo teme.

  E drejat e autorit tek fotografite konkuruese ka shume rendesi. Nese arrijme te konstatojme se ndonje nga krijimet e hedhura ne kete konkurim i perket nje autoresie tjeter, do levizet automatikisht nga kokurimi dhe anetari do humbase te drejten per te konkuruar ne konkurset e ardheshme.

  Eshte mire qe te gjite anetaret qe votojne, te hedhin nje postim ku shkruajne fotografite te cilat kane votouar 1,2,3,4,5.



  Perfundimisht......

  Shikoni fotografite me vemendje. Ketu nuk votohet per parti politike por per dicka qe ta thote syri dhe mendja qe eshte e bukur. Votoni lirshem pasi autoresija e fotografive eshte anonime. Pra shikoni fotografite me vemendje para se te votoni. Keni kohe plot per te krijuar bindje se cilat jane 5 fotografite me te mira.

  Votim te mbare

  Dhe mos harroni.....votoni vetem 5 fotografi.

  ************************************************** **************

  Konkursi Fotografik 2008. Pjesa I
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 2. #2
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime
  1- Marmiroi nga PRILTIN

  Fotografuar nga....?

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:33
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 3. #3
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Armepushimi

  Fotografuar nga Alienated

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:34
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 4. #4
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Berat, "Qytet Muze"

  Fotografuar nga Altin1

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:35
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 5. #5
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Days Of Our Lives

  Fotografuar nga Gimi3

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:35
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 6. #6
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Pasqyrim

  Fotografuar nga Enry

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:35
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 7. #7
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  "Kukullat"

  Fotografuar nga Beni1

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:36
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 8. #8
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Liqeni

  Fotografuar nga Bela70

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:36
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 9. #9
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Ti ike fill pas Shiut

  Fotografuar nga BvizioN

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:36
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 10. #10
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Foto nga Natyra

  Fotografuar nga Mariachi

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:37
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 11. #11
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Bashkejetesa (urat, e vjetra dhe e reja)

  Fotografuar nga Beni1

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:38
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 12. #12
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Mllefosja e nje Gjigandi

  Fotografuar nga Fisniku Student

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:38
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 13. #13
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Syri i Gjakosur

  Fotografuar nga Beleuro

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:38
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 14. #14
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Dalani

  Fotografuar nga PRILTIN

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:39
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 15. #15
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Nen Deget e Jetes

  Fotografuar nga Gatusso

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:39
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 16. #16
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Koha dhe Shpejtesia e Drites

  Fotografuar nga BvizioN

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:40
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 17. #17
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Lugu i Shkodres

  Fotografuar nga Bela70

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:40
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 18. #18
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Natyra...

  Fotografuar nga Fisniku Student

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:41
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 19. #19
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Qielli i Zjarrte i Pavarsise

  Fotografuar nga Altin1

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:41
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 20. #20
  progress Maska e BvizioN
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,121
  Faleminderit
  0
  83 falenderime nė 68 postime

  Harmoni

  Fotografuar nga PSEUDO

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 31-12-2008 mė 06:42
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Konkursi Fotografik 2009. Syri i Arte
  Nga BvizioN nė forumin Konkursi Fotografik
  Pėrgjigje: 106
  Postimi i Fundit: 21-12-2009, 18:26
 2. Konkursi i poezise 'Giorgio Castriota'
  Nga BenAlbani nė forumin Shqipe nė Evropė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-04-2009, 10:21
 3. Konkursi Fotografik 2008. Njihuni me autoret!
  Nga BvizioN nė forumin Konkursi Fotografik
  Pėrgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 02-01-2009, 13:18
 4. Konkursi ndėrkombėtar i arteve pamore “Onufri”
  Nga Davius nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-12-2006, 21:34
 5. Konkursi letrar “Ernest Koliqi” 2004
  Nga Diabolis nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 02-02-2005, 23:21

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •