Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
 1. #1
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,599

  Besimi tek zoti i ifuteve, edhe tek zoti i arabve.

  Dhe dgjova numrin e atyre q u vulosn: njqind e dyzet e katr mij t vulosur nga t gjitha fiset e bijve t Izraelit.
  Kjo eshte zbulesa (8) e cila flet per apokalipsin. Pra e cileson ne fund "bijve te izraelit" dmth te ifuteve. Katoliket besojne ne zotin e ifuteve, edhe myslimanet ne zoti e arabeve!
  Kur kto vende jan ne lufte me njera tjetren "lufta shenjte" duan te tregojne se zoti i kujt eshte me i forte, ai zot nga ana tjeter e kufirit, apo ky tjetri brenda. Kete besim ua dhane ifutet edhe arabet te cilet dolen neper bote duke u hapur si vaji ne lakra, duke perhapur fene e tyre anembane globit.

  Bibla ne cdo faqe te saj, flet per popullin e izraelit, pa e permendur fare pjesen tjeter te botes!! Thua se ne te tjeret nuk egzistojme!? Kur ky zot qenka zoti njerzimit, atehere pse flet vetem per izraelitet? Pse nuk flet pak edhe per ne te tjeret ne bibel?

  Cfar trillimi kan ber ifutet ? E kan ber te gjith boten te besoje ne nje zot, qe gjasme qenka zoti i tyre, duke ber boten te kene frike nga zoti i ifuteve!

  Nese une e kam gabim, atehere pse bibla flet vetem per bijt e izraelit (ifutet) ?? Ne te tjeret bijt e kujt jemi, te cilit zot?

  Te kujt?
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 2. #2
  EPIROT Maska e EDLIN
  Antarsuar
  16-07-2007
  Vendndodhja
  ku bhen qinglat
  Postime
  1,527
  Mos lexo shume nga keto lloj gjerash se ta bejne trurin orap.
  Nuk ta them me te keq, ne fund te fundit feja eshte politike...

 3. #3
  Citim Postuar m par nga zulullandi Lexo Postimin
  Mos lexo shume nga keto lloj gjerash se ta bejne trurin orap.
  Nuk ta them me te keq, ne fund te fundit feja eshte politike...
  Pajtohem me kete mendim, edhe une mendoj qe feja gjithmone ka qene, eshte dhe do te jete politike.
  [[[[[[Proudly to be a son of the Eagle]]]]]]

 4. #4
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,599
  Ok, e lashe.. nuk do lexoj me!
  lol
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 5. #5
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Antarsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nn hijen e Diellit
  Postime
  4,408
  Bibla ne cdo faqe te saj, flet per popullin e izraelit, pa e permendur fare pjesen tjeter te botes!! Thua se ne te tjeret nuk egzistojme!? Kur ky zot qenka zoti njerzimit, atehere pse flet vetem per izraelitet? Pse nuk flet pak edhe per ne te tjeret ne bibel?
  Por dihet qe Bibla ,ka zbritur vetem per nje Popull d.m.th per popullin Izraelit apo "per Delet e Humbura te Izraelit",dhe per kete fakt popujt e tjere nuk mund ta gjejne veten e tyre tek Bibla...
  "Idea sht Kshilltari m i mir i Veprs"

 6. #6
  Citim Postuar m par nga fisniku-student Lexo Postimin
  Por dihet qe Bibla ,ka zbritur vetem per nje Popull d.m.th per popullin Izraelit apo "per Delet e Humbura te Izraelit",dhe per kete fakt popujt e tjere nuk mund ta gjejne veten e tyre tek Bibla...
  kurse kurani ka dalur per devete e humbura te arabise dhe sigurisht qe askush tjeter smund ta gjeje veten aty.me mire lexojme veprat e enver hoxhes ose mein kampfin e hitlerit se e gjejne europianet veten aty.mos je gje teolog ti?

 7. #7
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Antarsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nn hijen e Diellit
  Postime
  4,408
  Citim Postuar m par nga white-knight Lexo Postimin
  kurse kurani ka dalur per devete e humbura te arabise dhe sigurisht qe askush tjeter smund ta gjeje veten aty.me mire lexojme veprat e enver hoxhes ose mein kampfin e hitlerit se e gjejne europianet veten aty.mos je gje teolog ti?
  Ne Kuran shume pak permendet termi arab,qe dote thot se nuk eshte zbritur vetem per kete Popull,por ne kuran kur behet fjal per ndonje popull,ne menyre permbledhese i emron me termin Musliman

  Jo nuk jam Teolog ,por thjesht jam nje Besimtar Musliman,qe kam deshire te njof Fen Time..

  Ndersa me Profesion jam Jurist Laik
  "Idea sht Kshilltari m i mir i Veprs"

 8. #8
  i/e larguar Maska e GL_Branch
  Antarsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Arbany
  Postime
  1,593
  Citim Postuar m par nga fisniku-student Lexo Postimin
  Ne Kuran shume pak permendet termi arab,qe dote thot se nuk eshte zbritur vetem per kete Popull,por ne kuran kur behet fjal per ndonje popull,ne menyre permbledhese i emron me termin Musliman

  Jo nuk jam Teolog ,por thjesht jam nje Besimtar Musliman,qe kam deshire te njof Fen Time..

  Ndersa me Profesion jam Jurist Laik
  Atehere pse gjithe pejgamberet jane arab? ashtu edhe Hebrenjet tek Bibla...

 9. #9
  Besimtar Musliman Maska e eldonel
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Prishtina
  Postime
  1,219
  Citim Postuar m par nga GL_Branch Lexo Postimin
  Atehere pse gjithe pejgamberet jane arab? ashtu edhe Hebrenjet tek Bibla...
  Jo te gjithe jane arab e israelit . do popull ka pas te derguar .
  Pershendetje
  KOSOVA E MADHE

 10. #10
  i/e larguar Maska e GL_Branch
  Antarsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Arbany
  Postime
  1,593
  Citim Postuar m par nga eldonel Lexo Postimin
  Jo te gjithe jane arab e israelit . do popull ka pas te derguar .
  Pershendetje
  p.sh pakten kendej prej Evropes?

 11. #11
  Besimtar Musliman Maska e eldonel
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Prishtina
  Postime
  1,219
  Citim Postuar m par nga GL_Branch Lexo Postimin
  p.sh pakten kendej prej Evropes?
  Kane qene shum dhe jo te gjithe jane te permendur . Kurse ata qe permenden jane me te njohurit .
  Pershendetje
  KOSOVA E MADHE

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  Bibla ne cdo faqe te saj, flet per popullin e izraelit, pa e permendur fare pjesen tjeter te botes!! Thua se ne te tjeret nuk egzistojme!? Kur ky zot qenka zoti njerzimit, atehere pse flet vetem per izraelitet? Pse nuk flet pak edhe per ne te tjeret ne bibel?

  Cfar trillimi kan ber ifutet ? E kan ber te gjith boten te besoje ne nje zot, qe gjasme qenka zoti i tyre, duke ber boten te kene frike nga zoti i ifuteve!

  Nese une e kam gabim, atehere pse bibla flet vetem per bijt e izraelit (ifutet) ?? Ne te tjeret bijt e kujt jemi, te cilit zot?
  shum verejtje me vend .....me vend me vend...

  shi tani librat qe ban bum per fen krishtere te shkruara nga po keta popuj "te zgjedhur te zotit"codi i davinqit dhe tjetri pasioni i krishtit...
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 13. #13
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  35
  Postime
  5,671
  Nese une e kam gabim, atehere pse bibla flet vetem per bijt e izraelit (ifutet) ?? Ne te tjeret bijt e kujt jemi, te cilit zot?
  Tashm e gjete nj tem ku nuk do kundrshtojm njri tjetrin

  Duhet t kuptojm konceptin e bibls. Bibla ndahet n dy pjes: Dhjata e Vjetr, dhe Dhjata e Re.

  Dhjata e Vjetr u prhap nga Moisiu vetm pr izralitt, ndrsa Dhjata e Re u prhap nga Krishti pr gjith njerzimin.

  Tash, Dhjata e Vjetr (pasiq sht pr izraelitt), n baz t shkrimeve q ka, del se i urdhron izraelitt q t pushtojn tjert, t jen t dhunshm, t plakisin, t grabisin femra, t pushtojn toka, t zhdukin popuj, t skllavrojn etj.

  Por pr t'i realizuar gjith kto, duhet q popujt tjer t jen t durueshm, dhe t pranojn do t keqe nga hebrenjt. Prandaj pr t arritur kt u desh q t shpallej Dhjata e re, e cila i urdhron krishtert q nse dikush i godet n njrn faqe t kthejn edhe tjetrn, me nj fjal krkon nnshtrim.

  Rezultati sht ifut-skllavopronar dhe Krishter-skllav.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,488
  Rezultati sht ifut-skllavopronar dhe Krishter-skllav.

  ah pash nji dokumentar ne Gaza tregonin kolonet izraelit duke punu ne token palestineze me njerz palestinez....ato salla e perime qe pash aty i vin ketu nuk i ha mu ! me qfar kushtesh punonin ata palestinez te shkret , si jetohet e punohet ne token te te okupuar ? phuuuu zoti i vraft ..ARTE-tv me e mira..
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 15. #15
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  35
  Postime
  5,671
  Atehere pse gjithe pejgamberet jane arab? ashtu edhe Hebrenjet tek Bibla...
  Sepse feja e tyre dhe profett e tyre i prkasin bots s tyre semite.

  Ilirt dhe m pas shqiptart nuk kishin nevoj pr profet, sepse populli yn e ka pasur religjionin e vet q nga koht m t lashta, dhe e ka ruajtur e zhvilluar me fanatizm deri n ditt tona.

 16. #16
  heretic Crusoe Maska e darwin
  Antarsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  under the microscope
  Postime
  1,918
  Mosmirnjohja sht mkati m i madh ('flet allahu' tek libri i tij).

  Te ky libr, ka plot 'profet' t llojit beni israili. Nuk bni mir tu ktheni kraht kur ju hartuan gjith at libr (prsrits) dhe jua dhan gati. Edhe arabt tuaj ('profett e tjer' me demek) vllezr gjaku jan me ata.

  - Besimi tek zoti i ifutve dhe i arabve -
  Prektora

 17. #17
  Besimtar Musliman Maska e eldonel
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Prishtina
  Postime
  1,219
  Citim Postuar m par nga darwin Lexo Postimin
  Mosmirnjohja sht mkati m i madh ('flet allahu' tek libri i tij).

  Te ky libr, ka plot 'profet' t llojit beni israili. Nuk bni mir tu ktheni kraht kur ju hartuan gjith at libr (prsrits) dhe jua dhan gati. Edhe arabt tuaj ('profett e tjer' me demek) vllezr gjaku jan me ata.

  - Besimi tek zoti i ifutve dhe i arabve -dhe i gjithe njerezimit
  Eshte vetem nje Zot i gjithe njerezimit mos beni ndarje nepermjet popujve dhe te beni ketu poleteizem .
  Pershendetje
  Ndryshuar pr her t fundit nga eldonel : 10-08-2008 m 15:38
  KOSOVA E MADHE

Tema t Ngjashme

 1. Lufta e III boterore (2)
  Nga forum126 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-11-2015, 04:16
 2. Kisha sht Nj
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 29-05-2010, 11:25
 3. Vazhdojne luftimet ne rripin e Gazes
  Nga StormAngel n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 140
  Postimi i Fundit: 22-04-2006, 08:44
 4. Feja Islame
  Nga Muslimane n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-07-2005, 21:23
 5. Marrdhniet Izraelo-Palestineze hyjn n nj er t re.
  Nga Albo n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 181
  Postimi i Fundit: 29-10-2003, 12:19

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •