Close
Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 158
  1. #1
    |Live Your Life| Maska e Zzanushjaa
    Anëtarësuar
    20-08-2003
    Postime
    83

    Thonjtë

    Pershendetje!
    Po e hap kete teme pasi qe une per veten time kam shume deshire ti rregulloj thonjet dhe te kujdesem per ta.
    Me perpara kisha shume problem me thonjet, me jane thyer shume dhe nuk kisha mundesi ti rregulloja si kisha deshire.Kam kerkuar ndihme ketu ne forum por sugjerimet e disa forumisteve nuk me kan ndihmuar.Tani e perdor nje forcues thonjesh te thjesht dhe me jane rregulluar.
    Thonjet i mbaj gjithmon te lyera ne modelin "French" keshtu me pelqejne shume.
    Kam deshir te di edhe nga ju se sa keni deshir ti rregulloni thonjet tuaj..
    Po e bashkangjis nje foto me modelin French..
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ndryshuar për herë të fundit nga Zzanushjaa : 22-02-2006 më 13:59
    ♥♥♥♥♥♥

  2. #2
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    PS: titulli do ishte me mire Thonjte
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  3. #3
    PimpetT (paj ) ;) Maska e __SwEeT_GirL__
    Anëtarësuar
    18-09-2005
    Vendndodhja
    somewherE
    Postime
    576
    Edhe un fiksim i kam thonjte. : )..mua me rriten vete edhe i mbaj relativisht goxha te gjate ;D dhe vetem sa u vej design ... saqe cdonjeri mendon si i kam fallso. Megjithate ne ndonje raste te vecante vej edhe fallso...kot per qejf dmth


    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura   
    * I DiDnT asK 2 B AlbaNiaN...I JuSt GoT LuckY ♥ *

    CrosiN Da Dead LiNe...Y


  4. #4
    |Live Your Life| Maska e Zzanushjaa
    Anëtarësuar
    20-08-2003
    Postime
    83

    .

    foto e pare shume normal..bukur apo ???
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura    
    ♥♥♥♥♥♥

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Myslym Shyri
    Postime
    644
    Thonjt kur i kam fallco i pelqej french ose me nje ngjyre neutral qe shkon me shume rroba. N.q.s kur nuk i kam fallco i pelqej pa asigjo dhe te shkurtra.

  6. #6
    Gone Maska e MiLaNiStE
    Anëtarësuar
    19-05-2003
    Vendndodhja
    dónde ustedes no me puede ver
    Postime
    1,770
    lool sa fiks e paskeni qit. dje i gurullova una na qisni noi design tbukur mundsisht jo vetem french manicures. lol

  7. #7
    bitter girl Maska e marsela
    Anëtarësuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163
    Un ne pergjithsi i mbaj te shkurter thonjte..Rralle kur s'gjej kohen ti shkurtoj e kalojne 1mm, po ngaqe si forme thonjte ikam te ngushte e te gjate, prap ngjajn lezetshem.Zakonisht i mbaj vetem me shkelqyes-forcues..per french skam durim. Me raste pastaj perdor edhe ngjyra te errta.
    Te bukura jane edhe kto dizenjot e kombinimet qe perdoren shume tani.
    Ja ca modele me poshte per ilustrim..
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura    

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e GinaKoukla
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    Toronto, Canada
    Postime
    21
    un sa me rriten thonjt i haj kshu qe tani kam gjetur rehat shkoj i bej
    edhe sa her i bej nuk i kam qef me design zakonisht i bej "french"

  9. #9
    . Maska e nausika
    Anëtarësuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    .
    Postime
    774
    Teme interesante, megjithese mendoj qe nuk ka gje me te peshtire sesa thonjte artificiale, sidomos kur jane ne disproporcion me gishtrinjte, mbledhin papasterti me shume sesa thonjte natyrale
    ...kur thonjte jane sa 1/3 e gjatesise se gishtin...atere dicka duhe prere

    Thonjte duhet te kene gjatesine e duhur sa per te kruajtur kurrizin (pa e gervishur sigurisht...hihihi) dhe sa me natyral aq me mire...dmth. ato pikturimet abstrakte sikur e teprojne pak. Ne fakt, me thonj te tille nuk te bie asnjehere per te lare ndonje gote me dore ..Rofshin pjatalareset (makinat dua te them )
    When in Doubt, Act Stupid!

  10. #10
    Larguar.
    Anëtarësuar
    30-11-2004
    Postime
    1,506
    Per t'i bashkuar te dyja temat ne nje, "si ta largojme monotonine" dhe "thonjet", le te themi qe monotonia largohet duke i bere thonjet çdo jave : nje jave me katrore, javes tjeter me rombe, dhe nje jave tjeter me paralelograme. Javen e fundit te muajit bejini me cirka, duket shume bukur, pastaj filloni nga e para, por ndryshoni rradhen sepse keshtu evitoni monotonine e "gjese se njohur".

    Monotonia dhe Thonjet ? Virus-Vaksine !

  11. #11
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    Thonjet,,,,i kam pike te dobet,,i mbaj pak te gjata,dhe i kushtoj rendesi se di por me pelqenj shume femrat qe i kushtoj vemendje thonjeve,,,me pelqejn edhe ato artificiale,ne ndonje rast te veqant,,por natryral eshte me se miri kuptohet
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  12. #12
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura   

  13. #13
    |Live Your Life| Maska e Zzanushjaa
    Anëtarësuar
    20-08-2003
    Postime
    83

    1

    Ja edhe disa qe me pelqejne mua...
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura    
    ♥♥♥♥♥♥

  14. #14
    kurrë s'do ta kuptosh Maska e hope_thebest
    Anëtarësuar
    06-02-2006
    Vendndodhja
    në një shtëpi të vogël
    Postime
    64
    Meqe keni hapur kete teme desha te dija se cfare mund te bej qe ti forcoj thonjte...dua ti rris por i kam shume te bute dhe me thyhen shume shpejt...e pasi thyhen pak, filloj ti ha deri ne rreze, sa fillojne e me dhembin...Ka ndonje sekret per ti forcuar se lash nam une...Flm
    Ti më ke bërë magji, se nuk ka mundësi të të dua kaq shumë unë ty!!

  15. #15
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    23-05-2005
    Postime
    301
    teme interesante...

    Hope the best, pershendetje...nese kerkon ti forcosh mund te blesh ndonje forcuesh thoji zakonisht jane pa ngjyre thjesht i japin nje shkelqim thojit...
    nuk e di ku jeton tani, por nese jeton jashte...besoj nuk do ta kesh problem te gjesh ndonje nail repair product

    Mua nuk me pelqejne thonjte e gjate, apo artificiale, gjithmone i mbaj shume te shkurtra...madje ndonjehere i pres kaq shume sa me dhembin per ja 2 jave te mira,...sidomos kur shoh disa vajza me thonj falco dhe jo ne disproporcion me gishtat, apo doren duket shume keq si shtriga lol ose ato me ngjyra shume te ndezura apo me zbukurime...
    eshte nje mendim i imi...
    hajt shendet

  16. #16
    |Live Your Life| Maska e Zzanushjaa
    Anëtarësuar
    20-08-2003
    Postime
    83

    ..

    Citim Postuar më parë nga hope_thebest
    Meqe keni hapur kete teme desha te dija se cfare mund te bej qe ti forcoj thonjte...dua ti rris por i kam shume te bute dhe me thyhen shume shpejt...e pasi thyhen pak, filloj ti ha deri ne rreze, sa fillojne e me dhembin...Ka ndonje sekret per ti forcuar se lash nam une...Flm
    Une te sugjeroj te perdoresh Vaj Ulliri, i lyen thonjte dhe i mban gjysme ore.
    Une e perdor vajin pasi që i pastroj mire thonjte.
    Para nje kohe kisha problem shume..me jane thyer dhe nuk kisha mundesi ti rregulloja ashtu si kam une deshir.
    Tani per momentin e perdor edhe nje forcues eshte i thjesht por qe ka rrezulltat te mire.
    Te uroj sherim te shpejt te thonjeve..

    Tung
    Ndryshuar për herë të fundit nga Zzanushjaa : 27-02-2006 më 04:49
    ♥♥♥♥♥♥

  17. #17
    Moderatore
    Anëtarësuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Per ata qe hane thonjte eshte ideale te aplikojne thonj artificiale. Nese thonjte i ke me probleme mund te perdoresh baze thoi qe eshte me perberje keratine dhe provitamine ose leng limoni.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  18. #18
    Far away! Maska e Eraaa
    Anëtarësuar
    02-02-2003
    Postime
    162
    Pyetje per ju qe mbani thonjte e gjate: Si gatuani ? hani? visheni ?
    Dammn un s'arita ti mbaj as 1 ore lol
    Live your beliefs and you can turn the world around.

  19. #19
    Shamikuqja!!! Maska e BRADYKININ
    Anëtarësuar
    07-01-2004
    Vendndodhja
    In Constant Motion!
    Postime
    498
    Zzanushja, shume te bukura i ke gishtat (fotoja 7, # 1). Me pelqejne vajzat qe e mirembajne vetveten dhe tregojne kujdes per thonjte. Por kujdes nuk eshte te mbash thonjte e gjate ose t'i vendosesh fallco. Personalisht jam kundra sepse c'i japin nje shpifesire duarve ato....dhe ai zhuli qe mblidhet nen thonj....aman aman...s'ka gje me te ndyre. Apo kur keputen....E pastaj ato modelet lajla lule si te jevgjiteve qe thone "hello, I am here". E mos flasim per lehtesine e kryerjes se veprimeve ditore.

    Une per vete kam qef ti pres thonjte normal dhe t'i mbaj duart te zbutura me krem.
    If I Only Could....

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-08-2002
    Postime
    495
    Varet sa te gjate do t'i mbash....nje gjatesi normale te lejon te kryesh cdo aktivitet normalisht. Ne fakt i gerryen tenxheret (lol) me mire se me thonjte e tu, sepse thonjte aritificiale (acrylic ose gel) jane me te forte se naturalet. Sa per zhulin nen thonje, nese duart lahen vetem nje here ne dite, edhe mund te krijohet....Ne fillim mund te jete pak e veshtire sepse duhet pak kohe te ambientohesh, si cdo gje e huaj qe i vihet trupit. Personalisht, i vetmi problem qe kam pasur dhe vazhdoj te kem eshte ndjesia e te kruajturit te lekures, nuk e ndjen kurre ndjesine e kerruajtjes qe ndjen me thonj naturale. Other than that, I see only advantages ....
    Edhe nje verejtje kisha, ju mos shihni si i mbajne jevgjit thonjte, te gjata shume e me lara, shihni dhe te bukuren, nje french i lezetshem vetem bukuri i sjell duarve.

Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Suplement veror: Bukuria femërore në sytë e një mashkulli
    Nga PLaku-i-Detit në forumin Bukuri dhe estetikë
    Përgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 06-05-2008, 13:20
  2. ...Je me i bukuri nder te bukurit...
    Nga xixe xixellonja në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 25-06-2006, 17:19
  3. Relikte udhëtimesh shpirtërore
    Nga InFinita në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 11-09-2003, 07:56
  4. Bukuri brenda barkut të nënës
    Nga Shiu në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 30-06-2003, 11:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •