Close
Faqja 19 prej 19 FillimFillim ... 9171819
Duke shfaqur rezultatin 361 deri 371 prej 371
  1. #361
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: A justifikohet dhe a falet tradhėtia?!

    Sdi cte them,

    Doc se njof, as ty qe te te them Je e re apo e vjeter



    Te gjithe jemi 18+vite te tjere eksperience.
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  2. #362
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: A justifikohet dhe a falet tradhėtia?!

    Citim Postuar mė parė nga 2043 Lexo Postimin
    Ju te rinjte doja te thosha
    Keshtu po

  3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar broken_smile pėr postimin:

    2043 (14-09-2014)

  4. #363
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-08-2015
    Vendndodhja
    planet earth
    Postime
    10

    Pėr: A justifikohet dhe a falet tradhėtia?!

    Citim Postuar mė parė nga Ali Baba Tepele Lexo Postimin
    Tradhėtia (nė jetėn bashkėshkėshortore), ėshtė njė fenomen i justifikuar,i detyruar,i pa shmangshėm,i pa korigjueshėm dhe i lashtė sa vetė bota.Askush nuk lind tradhėtar,por bėhet i tillė gjatė jetės,gjatė aktivitetit tė tij.Fenomeni i tradhėtisė ėshtė njė domosdoshmėri nė shum raste pėr tė neutralizuar shum "minuse" nė aspektin e ndienjave dhe vjen kryesishtė nga mosmarrveshjet dhe mosplotėsimit tė kėrkesave bashkėshortore.Raste shum tė rralla nė 1/miliontėn,mund tė kenė mirkuptim absolut.Nė qoftė se diskutohet se cili ėshtė mė i prirur tė tradhėtoj...?...kjo ėshtė tjetėr ēėshtje.Jeta ka treguar se nė mjaftė raste janė eleminuar e kanė marrė fund fenomenet e tradhėtisė sapo kėrkuesi ka gjetur e ka plotėsuar pretendimet e tij.(Tė gjitha kėto,tė parė nė prizmin e "Monogamisė",duke ditur se nė botėn Islamike egziston edhe "Poligamia"!)
    Mendim personal.
    smart man!!!!! dhe jo hipokrit

  5. #364
    Promete (i lidhur) Maska e Kryeplaku
    Anėtarėsuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    nė realitetin e hidhur
    Postime
    2,202

    Pėr: A justifikohet dhe a falet tradhėtia?!

    Varet nga njeriu. Une sia fal tradhtine askujt, se nuk e kam zakon tradhtine dhe besoj qe familja eshte e shenjte. Tani qe te mos kthehet familja ne institucion kafsheror, ku seksi shikohet si qellimi i jetes dhe jo si pjese e saj, mire eshte qe te mos shkoj derr e ne thes me femren e pare qe me del perpara. Nuk pres qe femra te jete e virgjer, por aman ta dime qe flasim te njejten gjuhe dhe femijeve neser dej u diktojme humanizmin dhe jo kafsherine e mediave qe glorifikojne seksin kur nuk ka asgje per te glorifikuar ne seks (gjithe kafshet dine te bejne seks dhe nuk e kuptoj kete glorifikim midis njerezve per nje virtyt kafsheror). Qe te mos kemi keto probleme ne familje dhe qe neser dej te mos mbeten femijet e mi pa baba apo pa nene, do zgjidhja nje nuse te edukuar dhe inteligjente se nga eksperienca kam marr pershtypjen qe shtresat e uleta dhe pa edukate janė shtresat qe tradhtojnė mė shumė (si njerėz pa interesa qė janė, normale ėshtė qė gjithė ditėn ta kenė mendjen te pantallonat dhe fustani). Nese nuk gjej nje nuse te tille, do merrem me cfare te me dalin, por martese dhe kalamaj nuk bej. Disa institucione, si familja, jo me kot jane te shenjta dhe te tilla duhet te mbeten. Familje ku kafsheria paraqitet si virtyt, unė pėr vete nuk dua tė kem.

  6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Kryeplaku pėr postimin:

    user010 (29-05-2016)

  7. #365
    rrugaē Maska e misterioz
    Anėtarėsuar
    07-04-2005
    Vendndodhja
    rrugeve
    Postime
    74

    Pėr: A justifikohet dhe a falet tradhėtia?!

    Per tu justifikuar nuk diskutohet qe justifikohet ,arsyet jane te shumta dhe prandaj jane qe ti perdorim per tu justifikuar,kisha pire shume dhe sme kujtohet ēndodhi me pas pas ....,ah "qelbesira" ka perfituar kur une isha i dehur.Isha ne nje moment shume te veshtire dhe thashe ti provoj edhe une njehere keto anonimet.
    Per tu falur pastaj eshte gje tjeter ,varet se sa e doni njeri-tjetrin dhe nqs ke femije dhe familje prej nje kohe te gjate dhe jeta ka qene relativisht e lumtur atehere duhet ti jepni partnerit-es edhe nje shans ne menyre qe ai te shkoj prape e ta provoj shijen e tradhetise.

  8. #366
    i/e regjistruar Maska e Jeta001
    Anėtarėsuar
    07-12-2010
    Postime
    106

    Pėr: A justifikohet dhe a falet tradhėtia?!

    Po e justifikova tradhetin time ne fakt nuk kishte as gje fizike mes nesh sepse ishim larg njeri tjetrit.
    Burri me zuri telefonin me mesazhe dshurie, u be histerik dhe i dhunshem, me pyeti pse kjo lidhje?
    Dhe un i trgova se doja te ndahesha nga ky(burri) dhe te jetoja me diken qe me vlersonte dhe me donte, ndersa burri dhe familja tij ma kishin ber jeten ferr, me kishin marr per letra dhe mendonin qe pare mbledhen me grabuj si dushku ne perendim, me kishin quar ne depresion, burrin e kisha vetem per shtrat as gje tjeter nuk na bashkonte, sexi nuk esht e gjitha. I tregova te gjitha vuajtjet qe me kishin shkatuar ai me familjen e tij dhe se nese sot jam ketu ku jam, fajtor je vet. Dhe me tha pasi nuk e ke takuar nuk do te nxjerr jasht (ne fakt une ate doja qe te me nxirrte jasht sepse tashme isha lodhur nga dhuna psikologjike) me tha nuk te besoj me, do duhej koh e gjat per ta fituar besimin tend, dhe qe nga ky rast burri ndryshoj vertet jeta jon u permirsu ne gjitha aspektet. Dhe une heka dore nga tjetri!

  9. #367
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-02-2019
    Postime
    1

    Pėr: A justifikohet dhe a falet tradhėtia?!

    Citim Postuar mė parė nga DI_ANA Lexo Postimin
    Ne dashuri nuk ekziston tradhetia kurre.....Xhelozia mund te ekzistoje dhe nuk eshte e demshme ne raste kur nuk kalon ne ekstrem ose semundje.Kjo bote keshtu qenka ndertuar e di,por nuk dua ta justifikoj me kete fjale.Kete bote e bejne njerezit te tille miku im....



    Jo tradhetia nuk duhet pranuar kurre dhe as nuk duhet justifikuar.Ajo eshte armikja e dashurise dhe aspak ortakja e saj.Njerezit per te ngushelluar veten falin dhe i gjejne justifikime te kota...(jo mentaliteti per te mos u ndare,jo femijet etj etj)!!
    Cfare patetizmi i qenies njerezore.Tradhetia eshte mungese dashurie dhe ves njekohesisht...ves i shemtuar dhe jam dakort me ty!



    Jam plotesisht dakort me ēdo fjale tenden...Por do te ndjeheshim me mire shpirterisht nqs ndahemi per mungese dashurie,por jo me tradheti ne mes!
    Tradhetaret jane njerez te dobet dhe pa karakter.....jane ata qe sdine te duan dhe fshihen pas nje egoizmi dhe dashurie te shtirur!
    Ja keta njerez e prishin emrin e bukur te dashurise!


    Dhe per te tradhetuarit do thoja....." Nuk keni pse te ndiheni te dobet dhe pa vlere pse jeni te tradhetuar..Mos i kini zili personit me te cilin tjetri ose tjetra ju ka tradhetuar!Dua te them qe sado roze te jete lidhja e tyre ne fillim,nje dite dhe ata do jene te tradhetuar ashtu sic u ndjete ju!Njerezit qe tradhetojne e bejne kete me ēdo lloj person i qe mund te jene.
    Kush tradheton nuk di te dashuroje...
    Dhe kush urren tradhetine dhe se pranon,nje dite do jete i/e fituar!
    Mos falni kurre tradhetine,mos e falni kete gje kaq te shemtuar...Largohuni si njerez kur ska me dashuri dhe mbani respektin e nje kohe te shkuar,mbani dinjitetin e nje njeriu me seder dhe karakter te plote!Ky eshte njeriu....Ky duhet te jete!

    Respekte i nderuar
    Dua te flas per tradhtine qe me ka bere burri
    I kam kapur masazhet qe flertonte me nje grua te martuar dhe tjetra eshte se ne Facebook ka 600 femra dhe nuk me Ben shok dhe nje dite I kapa qe shikon profilet e femrave dhe I cone mesazhe qe te filloj te flertoj dhe te Dali me to kur ja thashe qe perse mi ben prapa kurrizit me kthehet dhe me thote ca Pune ke ti qe kontrollon telefonin
    Dhe me thote qe Facebook eshte jeta virtuale kot kaloj kohen dhe e Di qe behem zheloze dhe me duket vetja qe jetoj kot me te
    Ai nuk ka dashuri per mua dhe ai se pranon me thote te dua po dashnorja eshte per te kaluar kohen dhe ti je gruaja me ka cuar ne nje faze qe dua te rri pas atij se me duket kur eshte larg meje shkon me tjetren dhe kur rri me te nuk dua te rri dua vetem ti kujtoj sa me ka lenduar ky njeri i keq
    Nuk jam e forte qe ta ndaj po Nate per Nate mendoj pse duhet tja fal urrej veten time qe nuk marr nje vendim
    Lezoje shume komente te bukura ketu dhe inkurajuse per tradhtine jan shume me dilem cdo Nate ndihem e poshtruar e lenduar dhe nje ankth qe se inagjinoj dot
    Ju flm per mirekuptimin

  10. #368
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-01-2021
    Postime
    1

    Pėr: A justifikohet dhe a falet tradhėtia?!

    Kurr , ske dinjitet nese e ben dicka te tille
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 11-01-2021 mė 02:45

  11. #369
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-11-2021
    Postime
    9

    Pėr: A justifikohet dhe a falet tradhėtia?!

    Per nje analize me plot nota humori...
    https://www.youtube.com/watch?v=phHBXh9DVa0

  12. #370
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anėtarėsuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,326
    Postimet nė Bllog
    7

    Pėr: A justifikohet dhe a falet tradhėtia?!

    Citim Postuar mė parė nga Podhub2.0 Lexo Postimin
    Per nje analize me plot nota humori...
    https://www.youtube.com/watch?v=phHBXh9DVa0
    Kam ndjekur disa video nga ju, e duken vertet funny.

    suksese per nismen qe keni marr.

  13. #371
    i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
    Anėtarėsuar
    03-11-2023
    Vendndodhja
    Tokė
    Postime
    669

    Pėr: A justifikohet dhe a falet tradhėtia?!

    Edhe nėse e fal dashurinė,ai do tė tė tradhėtojė sėrish .
    Kshuqė nuk ja vlen ta falėsh apo ta justifikosh .
    Ai qė tė do,nuk tė tradhėton kurrė.

Faqja 19 prej 19 FillimFillim ... 9171819

Tema tė Ngjashme

  1. Tradhėtia nėpėrmjet internetit!
    Nga Erlebnisse nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 67
    Postimi i Fundit: 23-02-2012, 21:55
  2. Tradhėtia
    Nga ChuChu nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 29-11-2007, 21:35
  3. Kur tradhetia nuk te ēon ne divorc..
    Nga shefqeti11 nė forumin Pyetni psikologun
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-03-2007, 11:12
  4. TraDheTia..!!
    Nga Dj-GabrieL nė forumin Votime dhe sondazhe
    Pėrgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 27-04-2006, 07:18

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •