Close
Faqja 9 prej 19 FillimFillim ... 7891011 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 371
  1. #161
    ...... Maska e Rreja
    Anėtarėsuar
    09-11-2009
    Vendndodhja
    Prison
    Postime
    378
    Si e 1.Nese femra e bie punen qe mashkulli ta tradhtoj ASAJ NUK I THUHET FEMER Si e 2.Mua tem kishte ndodh ajo gje Denimi me i madh dot ishte : Aj nrugen e Vet Un n Rugen Time..
    Deffiniton Of Emotional People:Crying for things They never had..

  2. #162
    Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Postime
    975
    Citim Postuar mė parė nga Explorer Lexo Postimin
    Une mendoj se tradhtia e gruas ka vetemse nje zgjidhje e ajo eshte sic vijon me

    poshte:

    Po kur mashkulli tradheton atehere si i behet?
    Sikur te veprohej ashtu si thua ti atehere nuk do kishte ngelur asnje mashkull ne rruzullin tokesor. lmao
    Tradhetin te mashkulli nuk e ndalon dot sepse ju pelqen juve apo jo jeni si puna e qenit! Pa ofentime thjesht realiteti!
    Tani te jap dhe une pergjigjen time te kjo teme...
    Nqs i dashuri do me tradhetonte nuk do beja asgje,sikur te beja do ktheja gje mbrapsh?
    Jo! kshu qe hajd shendet dhe te degjofsha te miren...
    Per sa i perket burrit nuk mund te jap nje pergjigje te sakt sepse varret nga rrethanat,psh nqs kisha femi do ta mendoja ca denimi to ti jap ( nqs ishte hera e pare qe tradheton)
    Por nqs ai e bente rruge ate gje atehere do ti thoshja...

    Une: shpirti do ikim me pushime
    Ai: ku?
    Une: Une ne Honolulu dhe ti te mamaja jote

    Kshu o njerez te mire,mos ecni mbas dhunes se dhuna snjehere nuk ka sjelle asgje te mire ne jete.
    Ľųšŧ ļŋ Ťħųūġħŧ

    나는 당신이 정말 싫어

  3. #163
    ......................... Maska e Pogradecari
    Anėtarėsuar
    15-10-2002
    Vendndodhja
    a
    Postime
    540


    ska kush te me tradhetoje so jam rehat

    por sikur kjo te ndodhte nuk besoj se do ma kishte dikush fajin vetem vetja ime
    sepse njeriu kur martohet haron te mbaje gjysmat e premtimeve qe i bene njeri tjetrit muajn e pare qe u njohen

    si do e perballoja
    besoj nje udhetim neper bote per disa muaj

    shendet e para
    BB


  4. #164
    Jam Ai Maska e RockStar
    Anėtarėsuar
    23-10-2009
    Vendndodhja
    Nėn hijen e qerpikut tėnd...!!!
    Postime
    1,956
    Po e tradhetove te tradheton , se pasi do mundohesh a ta gjeja se pse ndodhi tradhetija dhe pastaj te beja gjene e duhur po larg atyre armeve qe i pash me lart .
    Mendo dhe Pasurohu

  5. #165
    e larguar,pergjithmone
    Anėtarėsuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302

    A duhet tė falim?!

    E braktisur........
    E vetmuar.........
    E harruar..........
    Jam dhe une ketu,thjesht EKZISTOJ!
    Ndonjehere njeriu gabon,dhe gabimi falet,pasi flitet shume per kete fjale,FALJA.Disa njerez jane mesuar vetem te gjykojne,pa e ditur se une gabimin qe bera e ka ne arsye, nje pyetje dhe nje pergjigjje(DASHURIA).Asnje nuk eshte perfekt ne kete bote,te gjithe gabojme por dhe duhet te mesojme te falim.
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  6. #166
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Sa trishtim mbart mbi vete o dashuri !

    Mallkuar qofte ai qe nuk fal
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  7. #167
    e larguar,pergjithmone
    Anėtarėsuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302
    Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
    Sa trishtim mbart mbi vete o dashuri !

    Mallkuar qofte ai qe nuk fal
    Jam plotesisht dakort me ty. Injoranca me e madhe eshte qe femra per vete faktin qe eshte krijuar ndryshe nga meshkujt perse duhet te paragjykohet kaq lehte? Apo e kaluara e mashkullit duhet te falet e femres JO!
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  8. #168
    i/e regjistruar Maska e erla07
    Anėtarėsuar
    03-12-2009
    Postime
    752
    Citim Postuar mė parė nga Julianna Lexo Postimin
    E braktisur........
    E vetmuar.........
    E harruar..........
    Jam dhe une ketu,thjesht EKZISTOJ!
    Ndonjehere njeriu gabon,dhe gabimi falet,pasi flitet shume per kete fjale,FALJA.Disa njerez jane mesuar vetem te gjykojne,pa e ditur se une gabimin qe bera e ka ne arsye, nje pyetje dhe nje pergjigjje(DASHURIA).Asnje nuk eshte perfekt ne kete bote,te gjithe gabojme por dhe duhet te mesojme te falim.
    Ne jete cdo njeri gabon...
    Por me duket se ti e paragjykon veten me shume se te tjeret.....
    Nese ti ndjehesh mire me veten ska perse te te shqetesojne fjalet e botes...

  9. #169
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar mė parė nga Julianna Lexo Postimin
    Jam plotesisht dakort me ty. Injoranca me e madhe eshte qe femra per vete faktin qe eshte krijuar ndryshe nga meshkujt perse duhet te paragjykohet kaq lehte? Apo e kaluara e mashkullit duhet te falet e femres JO!
    Aha tani po e kuptoj temen. Po eshte mentaliteti i shqiptareve me Julianna, thjesht no com.

    Une nje gje nuk kuptoj. Pse duhet te kerkosh te falur (ti apo nje tjeter) , nqs ai nuk te do per ate qe je, atehere le te shkoje nee teee.... u jepni aq shume rendesi, me shume u rriten veshet.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  10. #170
    Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
    Anėtarėsuar
    04-06-2009
    Vendndodhja
    Nė luginėn e dashurisė.
    Postime
    2,622
    Kush di tė dashurojė di edhe tė falė, pėrpos tradhėtisė.
    Love has no limits

  11. #171
    ÆÆÆÆÆÆÆÆ
    Anėtarėsuar
    18-11-2005
    Postime
    749
    Poooosiiii jo! Ekziston, ne rastet si p.sh. kur padashje me shkel kemben e me thua "me fal". Aty e bej zemren gur edhe bej si bej per te falur.

  12. #172
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Falja, ekziston? eshte pyetja e temes.

    Perderisa edhe ti vete e ve ne diskutim ekzistencen kjo do te thote qe as ti nuk i fal te tjeret. Prandaj mos kerko nga te tjeret falje gratis. cdo gje eshte reciproke

  13. #173
    e larguar,pergjithmone
    Anėtarėsuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302
    Gjithmon nje person ne disa raste ka nevoje per nje dore per ta mbajtur dhe nje zemer per ta kuptuar
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  14. #174
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Falja ? Ne lidhje me ke ?
    As qe behet fjale , shkelmin ene ec bab next please ne lidhje me gjithcka kjo gje ....
    Apo duhet te fal ?
    Hell no , no time me fal , jam me ngut , hapni rrugen plz .....

  15. #175
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Falja ekziston, dhe mos vonini te kerkoni falje dhe te falni tjeret se jeta ka supriza,
    me mire me kohe te veprosh se sa tere jeten te helmone ndergjegjeja!
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  16. #176
    ~SmiLe~ Maska e BaBy_BiRbA
    Anėtarėsuar
    30-04-2002
    Vendndodhja
    Melbourne, Land Down Under
    Postime
    582
    Falja per mua varet nga faji apo gabimi qe eshte bere, si dhe arsyeja apo situata. Po une personalisht e kam shume te veshtire te fal. Ndersa per sa i perket paragjykimit, se kam problem shume. Ata qe me gjykojne pa marre mundimin te me njohin, sia vlejne per mua.
    Shmile Pweet Face..Me Wubz U :D

  17. #177
    kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
    Anėtarėsuar
    24-10-2008
    Vendndodhja
    prrenjas
    Postime
    463
    Citim Postuar mė parė nga Julianna Lexo Postimin
    E braktisur........
    E vetmuar.........
    E harruar..........
    Jam dhe une ketu,thjesht EKZISTOJ!
    Ndonjehere njeriu gabon,dhe gabimi falet,pasi flitet shume per kete fjale,FALJA.Disa njerez jane mesuar vetem te gjykojne,pa e ditur se une gabimin qe bera e ka ne arsye, nje pyetje dhe nje pergjigjje(DASHURIA).Asnje nuk eshte perfekt ne kete bote,te gjithe gabojme por dhe duhet te mesojme te falim.
    Pershendetje Juliana!

    Falja eshte hyjnore dhe ekziston por si cdo gje hyjnore eshte e veshtire te jepet.
    Varet nga gabimi dhe koha e gabimit(qe jane ne rraport te ngushte me njeri-tjetrin).
    N.q.s." gabimi" eshte bere dikur ne nje kohe te larget une do ta falja por n.q.s. "gabimi" eshte i sotem mos kerko falje kot se s'ta jap dot. Dhe n.q.s. me fjalen "gabim" te nen kuptojme tradhetine se te tjerat diskutohen dhe patjeter qe falen.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DI_ANA : 06-07-2010 mė 16:07 Arsyeja: Germa te medha!

  18. #178
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anėtarėsuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Ekziston dhe duhet te Ekzistoje Falja

  19. #179
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar mė parė nga Julianna Lexo Postimin
    E braktisur........
    E vetmuar.........
    E harruar..........
    Jam dhe une ketu,thjesht EKZISTOJ!
    Ndonjehere njeriu gabon,dhe gabimi falet,pasi flitet shume per kete fjale,FALJA.Disa njerez jane mesuar vetem te gjykojne,pa e ditur se une gabimin qe bera e ka ne arsye, nje pyetje dhe nje pergjigjje(DASHURIA).Asnje nuk eshte perfekt ne kete bote,te gjithe gabojme por dhe duhet te mesojme te falim.
    varet cfar gabimi eshte, nese kerkon te fshehesh detaje, nese e fsheh cka ndodhur, nese nuk kerkon falje, nese fillon me jusifikime, as mos prit te te falin. tjetri te fal nese ti tregon cdogje me sinqeritet dhe kerkon falje me gjithe shpirt, perndryshe mos u lodh kot.

  20. #180
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar mė parė nga Julianna Lexo Postimin
    E braktisur........
    E vetmuar.........
    E harruar..........
    Jam dhe une ketu,thjesht EKZISTOJ!
    Ndonjehere njeriu gabon,dhe gabimi falet,pasi flitet shume per kete fjale,FALJA.Disa njerez jane mesuar vetem te gjykojne,pa e ditur se une gabimin qe bera e ka ne arsye, nje pyetje dhe nje pergjigjje(DASHURIA).Asnje nuk eshte perfekt ne kete bote,te gjithe gabojme por dhe duhet te mesojme te falim.
    Po sikur ta beja une nje gabim te tille si do te reagonte ajo?
    Nuk e di cfar justifikimi ti jepja?
    Do te me besonte valle?
    klm
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

Faqja 9 prej 19 FillimFillim ... 7891011 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Tradhėtia nėpėrmjet internetit!
    Nga Erlebnisse nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 67
    Postimi i Fundit: 23-02-2012, 21:55
  2. Tradhėtia
    Nga ChuChu nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 29-11-2007, 21:35
  3. Kur tradhetia nuk te ēon ne divorc..
    Nga shefqeti11 nė forumin Pyetni psikologun
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-03-2007, 11:12
  4. TraDheTia..!!
    Nga Dj-GabrieL nė forumin Votime dhe sondazhe
    Pėrgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 27-04-2006, 07:18

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •