Close
Faqja 3 prej 19 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 371
  1. #41
    Aq me plas... Maska e Sa Kot
    Anėtarėsuar
    19-12-2005
    Postime
    1,044

    Talking

    Citim Postuar mė parė nga ^SHIU^ Lexo Postimin
    Bravo sa kot se flet me shume zjarr. Vetem se ka nje pike ku ti i humbet te gjitha piket. Ti thuane s'besoj as veten time, jo me partnerin.

    Une mendoj se nje maredhenie e mire bazohet ne besim tek njeri-tjetri. Nqs ti nuk e beson ate si mund te kesh nje maredhenie. I bie qe ti te verifikosh cdo veprim te tij. Kjo nuk eshte nje marredhenie e shendosh por e destinuar te perfundoj.
    Me mire te perfundoje lidhja sesa te me beje mua per budallaqe.
    As qe du me dit!

  2. #42
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-04-2008
    Vendndodhja
    Durres
    Postime
    195
    Per mendimin tim ehste jasht logjikes qe te justifikohet tradhetia! E pse quhet tradheti?

  3. #43
    Enraged Maska e Scion
    Anėtarėsuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Ah po se harrova, Ne lidhje me temen, Tradhtia nuk justifikohet, te pakten keshtu mendoj une, e bere ... te qoft me shnet. No more Au Iuu.

  4. #44
    ***VIP***
    Anėtarėsuar
    26-08-2008
    Postime
    800
    Tani po i ngaterron gjerat. Po flisnim se si e zbulon ti qe ai te tradheton? Nqs ti nuk beson tek ai dhe e kontrollon per cdo gje, do krijosh xhelozira, debate dhe do ta perfundosh lidhjen. Po sikur ai te kish qene besnik ndaj teje? Ne asnjehere nuk mund te dime se c'eshte duke bere partneri ne cdo moment te dites; kjo do te thote qe raporti duhet bazuar ne besim.

  5. #45

    Talking

    Citim Postuar mė parė nga DI_ANA Lexo Postimin
    Gjithesesi sado llogjike ose te verteta te na duken keto fjale,kurre nuk do mundja ta justifikoja tradhetine!!

    Po ju si mendoni?
    Po varet se per cfar e do partnerin apo partneren ,nese e do per ate qe ka jo per ate qe eshte ,do e falesh .Sepse nuk do ndihesh i/e zhgenjyer.

    Tradhetia eshte fundi i nje lidhjeje ,dhe arsyeja e vetme eshte te mos dush te jesh me ate qe ke, po me dike tjeter .Keshtu qe perderisa nje person kerkon dicka tjeter "ndryshe nga ajo qe ka " nuk ka kuptim "falja".Te falesh do te thot te falesh dike qe gabon ,ben dicka pa vetedije , po si mund ta quash gabim se partneri apo partneria u "ēmend" e shkoi me dike tjeter .

    Per mua rendesi ka vetem te ma thote , nese do te iki "udha e mbare" , s`te mban kush me zorr .


    Bravo DI_ANA tema interesante gjithmon !!!

  6. #46
    Aq me plas... Maska e Sa Kot
    Anėtarėsuar
    19-12-2005
    Postime
    1,044

    Talking

    Citim Postuar mė parė nga ^SHIU^ Lexo Postimin
    Tani po i ngaterron gjerat. Po flisnim se si e zbulon ti qe ai te tradheton? Nqs ti nuk beson tek ai dhe e kontrollon per cdo gje, do krijosh xhelozira, debate dhe do ta perfundosh lidhjen. Po sikur ai te kish qene besnik ndaj teje? Ne asnjehere nuk mund te dime se c'eshte duke bere partneri ne cdo moment te dites; kjo do te thote qe raporti duhet bazuar ne besim.
    Si i zbuloj une?

    Kam nje sistem te tmerrshem intuite qe asnjehere s'gabon. Sikur gjeja me e vogel te levizi, sikur edhe nje qime vetulle te mos jete aty ku ishte kur u pame per here te fundit, do krijonte shume skenare ne mendjen time.

    Une nuk e bazoj raportin tim ne besim. Nuk kam pare ndonje banke deri me sot qe i bazon lidhjet e saj ne besim. Te gjitha i ke me 1001 peripeci e kontrata qe te mbajne nen presion gjate gjithe kohes, qe nga momenti i aprovimit e deri tek pagesa e qindarkes se fundit.

    Kete sistem perdor une per te bazuar nje lidhje. Mblidh, zbrit dhe interes. Ose...te fus ne thes.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sa Kot : 15-09-2008 mė 23:46
    As qe du me dit!

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-04-2008
    Vendndodhja
    Durres
    Postime
    195
    Ne fakt femra (gruaja) duhet kontrolluar ndonjehere.
    Jo twe mos kesh besim , te besosh tek ajo madje shume, por ta ruash ate me kuptimin jo qe t'i rrish ne koke nate dite, por ta ruash ate duke folur me te me psikologji dhe ta shohesh shoqerine e saj nga afer.. dhe ta keshillosh te le\argohet nga ato te papelqyerit dhe kur dyshon ta lesh dyshimin pa baza sepse me te vertete dyshimi eshte genjeshter e madhe.

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e showgirl
    Anėtarėsuar
    13-09-2008
    Vendndodhja
    brenda vetes time
    Postime
    169
    Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
    Ti thua qe kurioziteti fiket gjate adoleshences apo konsumimit te raportit te pare seksual?

    Une them kurioziteti s'ka fund. Dhe kete ta vertetoj vetem me nje fjale "Njeriu meson gjate gjithe jetes" ne c'do lloj aspekti te jetes.
    Sikur te mos vleje vetem fjala ime, pa he te pyesim cik dhe antaret tjere te nderuar te forumit c'mendojne (Sigurisht ata qe dine gjithcka)?

    P.S. Kurioziteti ne fjale nuk duhet te ngaterrohet me kuriozitetin e Maceve.
    Degjo une mendoj se duke ecur perpara me vitet dhe eksperiencat qe ben kurioziteti (flas per anen fizike eh...jo per karakterin e personit qe njeh) te shuhet...sepse (me fal qe ta the ne kete menyre) por...e di shume mire se se ajo gje eshte bere fizikisht dhe cfare do te besh me te (edhe pse eshte normale qe cdo njeri ka menyren e vet). Dhe gjithe kete ta tregon edhe fakti qe......kur je adoleshent je me kurioz te shikosh filma ose rivista te nje fare lloji kurse kur je me i rritur e ben thjesht per tu stimoluar.

  9. #49
    Ngelem unė! Maska e DI_ANA
    Anėtarėsuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar mė parė nga Arben-30 Lexo Postimin
    Po varet se per cfar e do partnerin apo partneren ,nese e do per ate qe ka jo per ate qe eshte ,do e falesh .Sepse nuk do ndihesh i/e zhgenjyer.

    Tradhetia eshte fundi i nje lidhjeje ,dhe arsyeja e vetme eshte te mos dush te jesh me ate qe ke, po me dike tjeter .Keshtu qe perderisa nje person kerkon dicka tjeter "ndryshe nga ajo qe ka " nuk ka kuptim "falja".Te falesh do te thot te falesh dike qe gabon ,ben dicka pa vetedije , po si mund ta quash gabim se partneri apo partneria u "ēmend" e shkoi me dike tjeter .

    Per mua rendesi ka vetem te ma thote , nese do te iki "udha e mbare" , s`te mban kush me zorr .


    Bravo DI_ANA tema interesante gjithmon !!!
    Arsyetim dhe pergjigje e drejte...po jo gjitmone e lehte per tu vene ne praktike.

    Pershendetje dhe flm
    "Carpe Diem"

  10. #50
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar mė parė nga Sa Kot Lexo Postimin
    Une e justifikoj fare lehte.

    Ai qe tradheton eshte automatikisht nje i semure psiqik qe s'ka c'i ben as ligji e jo me une.

    Natyrisht as qe behet me llaf qe t'i rrija me prane nje fyelli te tille.


    ai qe tradhtomn nuk ndihet i lumtur per ate qe ka dhe gjen ngushellim tek dicka tjeter

  11. #51
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Citim Postuar mė parė nga Sa Kot Lexo Postimin
    Si i zbuloj une?

    Kam nje sistem te tmerrshem intuite qe asnjehere s'gabon. Sikur gjeja me e vogel te levizi, sikur edhe nje qime vetulle te mos jete aty ku ishte kur u pame per here te fundit, do krijonte shume skenare ne mendjen time.

    Une nuk e bazoj raportin tim ne besim. Nuk kam pare ndonje banke deri me sot qe i bazon lidhjet e saj ne besim. Te gjitha i ke me 1001 peripeci e kontrata qe te mbajne nen presion gjate gjithe kohes, qe nga momenti i aprovimit e deri tek pagesa e qindarkes se fundit.

    Kete sistem perdor une per te bazuar nje lidhje. Mblidh, zbrit dhe interes. Ose...te fus ne thes.
    Kjo tregon shume per te kaluaren tende; e lenduar, e thyer ne besim, e zhgenjyer dhe e vuajtur. Ca barriera nuk ngriten pa eksperience.
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  12. #52
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    07-10-2007
    Vendndodhja
    ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
    Postime
    783
    Ka shume lloj tradhetish,por asnjera nuk justifikohet.Tradhetia me e rende,eshte ajo qe behet kur gjithcka ka mbaruar dhe personi qe tradheton,e mban lidhjen ose me mire martesen,vetem per interes.Qofte nga moshumbja e ndonje pasurie,qofte edhe per arsye te tjera.Ata njerez,per mua jane te peshtire.

  13. #53
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    grat tradhtoj nga pakenaqesit qe ka kundrejt mashkullit
    burrat tradhtojne se u pelqen
    a do ta falja Jo Jo Jo (kur se bej vet spranoj as nga partneri vetem ne e kapsha)
    por eshte icik e veshtir me e kuptu a te tradhtojne
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  14. #54
    Ngelem unė! Maska e DI_ANA
    Anėtarėsuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
    grat tradhtoj nga pakenaqesit qe ka kundrejt mashkullit
    burrat tradhtojne se u pelqen
    Mendoj se eshte njelloj e demshme per te dy palet dhe aspak e justifikueshme.
    Izadora....
    Me vjen mire qe ke justifikuar gjinine femerore,por fatkeqesisht nuk jam dakort me ty.

    pershendetje
    "Carpe Diem"

  15. #55
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-10-2008
    Postime
    8
    Njerezit me karakter te dobet mundohen te falin...
    UNE JO!

    Nqse ai ose ajo arrin deri ne tradhti ...ateher ne lidhje martes apo ku ta di une ka dicka qe nuk funksionon....keshtu qe me mire i jep fund dhe ska falje...sesa te falesh dhe te rrish e te jetosh me friken se ai ose ajo me tradhetoi

  16. #56
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    falje ne tradhti ska

    varet deri ku shkon tradhtia virtuale ose fizike
    nuk e di kush eshte me e keqja

    femra duke qene femer me e ndjeshme i percepton gjerat pak me me shume kujdes
    mashkulli eshte me direkt prandaj tradhtojn se u pelqen
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  17. #57
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar mė parė nga Liebe Lexo Postimin
    Njerezit me karakter te dobet mundohen te falin...
    UNE JO!

    Nqse ai ose ajo arrin deri ne tradhti ...ateher ne lidhje martes apo ku ta di une ka dicka qe nuk funksionon....keshtu qe me mire i jep fund dhe ska falje...sesa te falesh dhe te rrish e te jetosh me friken se ai ose ajo me tradhetoi
    te falesh sdo te thot se je i dobet nga karakteri
    ndoshta duke edashue shume tjetrin behesh i verber dhe mundohesh tia hedhesh fajin vetes
    se ndoshta tek vetja jote calon dicka qe ndodhi kjo tradhti

    une sfal por akzeptoj dike qe fal
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  18. #58
    Normal qe nuk justifikohet.Po ndodhi nje tradheti per mua ka ardhur fundi dhe ska me kthim mrapa.
    ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

  19. #59
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar mė parė nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Normal qe nuk justifikohet.Po ndodhi nje tradheti per mua ka ardhur fundi dhe ska me kthim mrapa.
    por kush fal smendoj se quhet karakter i dobet
    eshte nje dobsi nga ana etij per ate person
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  20. #60
    Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
    por kush fal smendoj se quhet karakter i dobet
    eshte nje dobsi nga ana etij per ate person
    epo varet se per cfar falje behet fjale.ne rastin konkret do ishe dobesi te falej.
    ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

Faqja 3 prej 19 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Tradhėtia nėpėrmjet internetit!
    Nga Erlebnisse nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 67
    Postimi i Fundit: 23-02-2012, 21:55
  2. Tradhėtia
    Nga ChuChu nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 29-11-2007, 21:35
  3. Kur tradhetia nuk te ēon ne divorc..
    Nga shefqeti11 nė forumin Pyetni psikologun
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-03-2007, 11:12
  4. TraDheTia..!!
    Nga Dj-GabrieL nė forumin Votime dhe sondazhe
    Pėrgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 27-04-2006, 07:18

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •