Close
Faqja 2 prej 19 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 371
  1. #21
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Jo as per mendimin tim nuk justifikohet dhe duhet menduar mire para nje akti te till te ulet qe ndermerr njeri prej partenerve ....duhet menduar mir se kthim prapa nuk ka

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anėtarėsuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    A justifikohet tradhėtia?!
    Po te justifkoheshe trradhetia, sdo kishte familje te ndara.
    Dhe kau i mirė po s'e ngacmove, s'tėrheq nė brazdė.

  3. #23
    ' Maska e Earta
    Anėtarėsuar
    11-08-2008
    Postime
    336
    Jo nuk justifikohet... (ps Une jam e keqe ne kete drejtim...)
    **** ** ** ***** ** ***!

  4. #24
    Special kind Maska e *Lorisa*
    Anėtarėsuar
    08-07-2008
    Vendndodhja
    Buzė liqenit
    Postime
    346
    Ne asnje menyre nuk justifikohet edhepse ato qe tradhtojne mundohen ne shume menyra tua spjegojne partnerit/es se si ndodhi se gjoja skane dashur, kane qene te provokuar rende, ne te shumten e rasteve te dehur etj.etj. fjalet skane fund por kush ka nerva ti degjoj???? Askush!!!

  5. #25
    ~SmiLe~ Maska e BaBy_BiRbA
    Anėtarėsuar
    30-04-2002
    Vendndodhja
    Melbourne, Land Down Under
    Postime
    582
    Jo..ska asnje justifikim. Me mire i jap fund lidhjes, sesa te tradhtoj. Nese ka momend 'dobesie' do te thote qe dashuria mes meje dhe partnerit nuk eshte aq e forte. Plus, dobesi te tilla nuk me pelqejne tek njeriu me te cilin mund te jem lidhur.
    Shmile Pweet Face..Me Wubz U :D

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e maxhuni
    Anėtarėsuar
    11-08-2008
    Vendndodhja
    Atje Ku S`Ke Qėnė NDoNJėHeRe Ti :)
    Postime
    269
    Justifimi i Tradhetise Do Ishte Budallalleku Me i Madh I Njeriut.
    FJŖLėt Janė G®ā .... VeP®aT Jćńė Bų®®ǻ

  7. #27
    Voleur du coeur.. Maska e Roi
    Anėtarėsuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303
    Eshte me mire te tregohet kur nuk pelqehesh me nga partneri e jo te tradhetohet,
    Jemi njerz qe i perkasim shekullit me te ri ku civilizimi eshte shume larte, nuk kemi pse tradhetojme kur munde te tregojme per qastin qe nuk e duam dike...

    Pa Justifikime.......
    Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

  8. #28
    Ngelem unė! Maska e DI_ANA
    Anėtarėsuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar mė parė nga Roi Lexo Postimin
    Eshte me mire te tregohet kur nuk pelqehesh me nga partneri e jo te tradhetohet,
    Jemi njerz qe i perkasim shekullit me te ri ku civilizimi eshte shume larte, nuk kemi pse tradhetojme kur munde te tregojme per qastin qe nuk e duam dike...

    Pa Justifikime.......
    Nuk besoj qe nje dite tradhetia do shuhet,ēfaredo shekulli ti perkasim ajo do ekzistoje gjithmone per fatin e keq te njerezimit...
    Sado civilizim te arrijme nuk mund ta kemi te gjithe....ngelin gjithmone ca kokrra qe e prishin.Ca kokrra qe perlyejne emrin dhe ndjenjen e bukur te dashurise.
    Quhen qenie egoiste dhe pa pike ndjenje dhe ku ne vend te zemres eshte vendosur nje gur.
    "Carpe Diem"

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e marolsi
    Anėtarėsuar
    14-11-2006
    Postime
    186
    Sot ne kete dite ka ardhur koha te mos kesh besim tek njeri, dhe mendoj se po ndodhi tradhetia nga kush do qe e ben qofte mashkulli apo femra , mendoj se nuk ka vlere asgje lere pastaj justifikimi , te duash nje njeri eshte te besh gjithshka ta duash me shume se gjithshka , ama kur tradhetohesh eshte shume e rende , lum ata qe se kane provuar dhe kurre mos e provofshin , dhe mjere ata qe e kane provuar, eshte me keq se vdekja eshte me keq se bota e tere ne supe , eshte perkkufizimi i te gjithe te keqiave te botes, tradhetia eshte shume e rende ne cfaredolloj aspekti dhe nuk mund te kete kurre nje shpjegim ose nje alibi dhe kurrsesi justifikim.


    Ju pershendes.
    Ne Tirone.

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-10-2007
    Postime
    107

    Wink

    tradhetia sigurisht qe nuk justifikohet....por thone qe dashuria eshte e verbur ....si dihet si mund te reagojm nese na ndodh .....

  11. #31
    Cun Fantastik Maska e Tribal_heart
    Anėtarėsuar
    23-08-2007
    Vendndodhja
    Anej dhe Knej
    Postime
    63
    Nuk ka as nje arsye qe justifikon tradhetine. Nqs nuk je mire me partnerin pse ta tradhetosh thjesh lere dhe gjej tjetr per mua Tradhetia eshte nje gjes i ulet dhe i pa justfikushem ....

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e showgirl
    Anėtarėsuar
    13-09-2008
    Vendndodhja
    brenda vetes time
    Postime
    169
    Sipas mendimit tim.....ai qe kerkon te justifikohet sepse ka tradhtuar eshte njeri pa vlera. Kurse ai qe justifikon partnerin tradhtar... dmth qe edhe ai nga natyra tradhton apo mund te tradhtoj.

  13. #33
    Enraged Maska e Scion
    Anėtarėsuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Me sa di une, te gjith jane dakord qe "Tradhetia" nuk eshte e mire, dhe po keta te gjith po tu biere rasti do "Tradhetojne" (Perfeshi ketu dhe mua).

    Thjesht, fjale si "Nji cik qef seshte gje" ose "Ta provoj njihere" hahaha, eshte ne lekuren e njeriut ... Fundja c'do gje nis nga "kurioziteti"!

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e showgirl
    Anėtarėsuar
    13-09-2008
    Vendndodhja
    brenda vetes time
    Postime
    169
    Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
    Me sa di une, te gjith jane dakord qe "Tradhetia" nuk eshte e mire, dhe po keta te gjith po tu biere rasti do "Tradhetojne" (Perfeshi ketu dhe mua).

    Thjesht, fjale si "Nji cik qef seshte gje" ose "Ta provoj njihere" hahaha, eshte ne lekuren e njeriut ... Fundja c'do gje nis nga "kurioziteti"!
    Me fal...por nuk eshte kuriozitet ai sepse kurioz mund te jete nje adoleshent qe s'ka provuar akoma asnje lloj raporti seksual por jo nje qe di gjithcka. Raste qe mund te tradhtosh te dalin cdo dite por eshte vlera e besnikerise se vet njeriut dhe dashuria qe ndjen per partnerin ajo qe e ben ti thote JO rastit te tradhtise.

  15. #35
    Aq me plas... Maska e Sa Kot
    Anėtarėsuar
    19-12-2005
    Postime
    1,044

    Talking

    Une e justifikoj fare lehte.

    Ai qe tradheton eshte automatikisht nje i semure psiqik qe s'ka c'i ben as ligji e jo me une.

    Natyrisht as qe behet me llaf qe t'i rrija me prane nje fyelli te tille.
    As qe du me dit!

  16. #36
    ***VIP***
    Anėtarėsuar
    26-08-2008
    Postime
    800
    Justifikohet posi. Pyt nje qe sapo e zene partneri/partnerja ne flagrance.

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e showgirl
    Anėtarėsuar
    13-09-2008
    Vendndodhja
    brenda vetes time
    Postime
    169
    Citim Postuar mė parė nga Sa Kot Lexo Postimin
    Nga ato jam une qe nuk e marr vesh.

    Nuk zgjat shume, ta garantoj.
    Kur te tradhton partneri ....e merr vesh gjithe bota pervec teje.

  18. #38
    Aq me plas... Maska e Sa Kot
    Anėtarėsuar
    19-12-2005
    Postime
    1,044

    Talking

    Citim Postuar mė parė nga showgirl Lexo Postimin
    Kur te tradhton partneri ....e merr vesh gjithe bota pervec teje.
    Ne fakt une e marr vesh para se partneri te shkoje te tradhetoje, as qe kam nevoje qe ai ta beje biles per te ditur drejtimin e rrjedhes se ujerave.

    S'kam ndonje deficence intuitive qe mos marr vesh nje gje aq serioze dhe gjurmelenese sa nje tradheti. Mjafton shume pak per ta kuptuar dike ne prag te tradhetise por shumica e njerezve falin shume besim tek te tjeret dhe kjo i verbon nga faktet. E domosdo, pastaj e marrin vesh nga dora e trete.

    Une s'besoj as veten time, jo me partnerin. Me ke ne gadishmeri numer 1 gjate gjithe kohes. S'e lej punen deri te tradhetia. Kur ai ben tradhetine une kam shkuar ne Kine.
    As qe du me dit!

  19. #39
    ***VIP***
    Anėtarėsuar
    26-08-2008
    Postime
    800
    Citim Postuar mė parė nga Sa Kot Lexo Postimin
    Ne fakt une e marr vesh para se partneri te shkoje te tradhetoje, as qe kam nevoje qe ai ta beje biles per te ditur drejtimin e rrjedhes se ujerave.

    S'kam ndonje deficence intuitive qe mos marr vesh nje gje aq serioze dhe gjurmelenese sa nje tradheti. Mjafton shume pak per ta kuptuar dike ne prag te tradhetise por shumica e njerezve falin shume besim tek te tjeret dhe kjo i verbon nga faktet. E domosdo, pastaj e marrin vesh nga dora e trete.

    Une s'besoj as veten time, jo me partnerin. Me ke ne gadishmeri numer 1 gjate gjithe kohes. S'e lej punen deri te tradhetia. Kur ai ben tradhetine une kam shkuar ne Kine.
    Bravo sa kot se flet me shume zjarr. Vetem se ka nje pike ku ti i humbet te gjitha piket. Ti thuane s'besoj as veten time, jo me partnerin.

    Une mendoj se nje maredhenie e mire bazohet ne besim tek njeri-tjetri. Nqs ti nuk e beson ate si mund te kesh nje maredhenie. I bie qe ti te verifikosh cdo veprim te tij. Kjo nuk eshte nje marredhenie e shendosh por e destinuar te perfundoj.

  20. #40
    Enraged Maska e Scion
    Anėtarėsuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Citim Postuar mė parė nga showgirl Lexo Postimin
    Me fal...por nuk eshte kuriozitet ai sepse kurioz mund te jete nje adoleshent qe s'ka provuar akoma asnje lloj raporti seksual por jo nje qe di gjithcka. Raste qe mund te tradhtosh te dalin cdo dite por eshte vlera e besnikerise se vet njeriut dhe dashuria qe ndjen per partnerin ajo qe e ben ti thote JO rastit te tradhtise.
    Ti thua qe kurioziteti fiket gjate adoleshences apo konsumimit te raportit te pare seksual?

    Une them kurioziteti s'ka fund. Dhe kete ta vertetoj vetem me nje fjale "Njeriu meson gjate gjithe jetes" ne c'do lloj aspekti te jetes.
    Sikur te mos vleje vetem fjala ime, pa he te pyesim cik dhe antaret tjere te nderuar te forumit c'mendojne (Sigurisht ata qe dine gjithcka)?

    P.S. Kurioziteti ne fjale nuk duhet te ngaterrohet me kuriozitetin e Maceve.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Scion : 15-09-2008 mė 17:13

Faqja 2 prej 19 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Tradhėtia nėpėrmjet internetit!
    Nga Erlebnisse nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 67
    Postimi i Fundit: 23-02-2012, 21:55
  2. Tradhėtia
    Nga ChuChu nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 29-11-2007, 21:35
  3. Kur tradhetia nuk te ēon ne divorc..
    Nga shefqeti11 nė forumin Pyetni psikologun
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-03-2007, 11:12
  4. TraDheTia..!!
    Nga Dj-GabrieL nė forumin Votime dhe sondazhe
    Pėrgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 27-04-2006, 07:18

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •