Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 33 prej 33
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-07-2008
    Postime
    273
    Un e pash dje por se fotografova...

  2. #22
    E Humbur Maska e elsaa
    Anėtarėsuar
    20-02-2008
    Vendndodhja
    Back Too Homme
    Postime
    2,685
    Interesante .
    Para dy netesh pikerisht me dt 16 po udhetoja me makine nga ora 9 e gjysem deri ne 12 e gjyse te nates , dhe gjate gjithe kohes po shifja henen . Nuk e kisha lexuar kete postim ne forum , dhe nuk isha ne dijeni te eklipsit por me beri shume pershtypje ky fenomen . Hena sa vinte dhe zvogelohej , edhe pse ne hije u dallonte pjesa tjeter . Me erdhi inat qe nuk kisha kameren me vete .Doja ti beja foto dhe ti tregoja shoqerise time se si duket hena nga suedia ( hahahah sa injorante ne kete drejtim ) , mendoja se keshtu duket gjithmone ketu tek une , sepse ishte hera e pare qe po e vereja henen me aq vemendje , dhe me dukej sikur e kisha fare prane dhe shume te qarte . Me besoni kam ndenjur tre ore duke e pare gjithe interes dhe pa ditur ti jap shpjegim pse zvogelohej dhe pastaj plotesohej hena brenda nates .
    Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Deep sky
    Anėtarėsuar
    12-07-2008
    Vendndodhja
    anej,knej,gjithanej
    Postime
    134
    Citim Postuar mė parė nga elsaa Lexo Postimin
    Interesante .
    Para dy netesh pikerisht me dt 16 po udhetoja me makine nga ora 9 e gjysem deri ne 12 e gjyse te nates , dhe gjate gjithe kohes po shifja henen . Nuk e kisha lexuar kete postim ne forum , dhe nuk isha ne dijeni te eklipsit por me beri shume pershtypje ky fenomen . Hena sa vinte dhe zvogelohej , edhe pse ne hije u dallonte pjesa tjeter . Me erdhi inat qe nuk kisha kameren me vete .Doja ti beja foto dhe ti tregoja shoqerise time se si duket hena nga suedia ( hahahah sa injorante ne kete drejtim ) , mendoja se keshtu duket gjithmone ketu tek une , sepse ishte hera e pare qe po e vereja henen me aq vemendje , dhe me dukej sikur e kisha fare prane dhe shume te qarte . Me besoni kam ndenjur tre ore duke e pare gjithe interes dhe pa ditur ti jap shpjegim pse zvogelohej dhe pastaj plotesohej hena brenda nates .


    ...mendoj se pa e ditur, ke perjetuar te njejtat ndjenja emocionuese qe provonin paraardhesit tone,kur shihnin ate ndryshim te papritur te henes, edhe pse nuk dinin ta shpjegonin.Por kjo gje i jep nje aspekt akoma me misterioz e te mahnitshem henes.Tre oret e vezhgimit suaj ne kete rast vlejne me shume sec kujtoni.....
    Qielli,yjet dhe mekanizmat e funksionimit se universit,jane pjese e jona edhe pse se kuptojme

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-01-2007
    Postime
    12
    une e pashe nga pista buze detit ne Dhermi ishte bukur por zgjati pak e gjysma e shoqerise time filluan te dehen se porosinin sikur te ishte hera e fundit qe do hihnin henen.

  5. #25
    Citim Postuar mė parė nga Elvira_D Lexo Postimin
    une e pashe nga pista buze detit ne Dhermi ishte bukur por zgjati pak e gjysma e shoqerise time filluan te dehen se porosinin sikur te ishte hera e fundit qe do hihnin henen.
    Ahahahaahahhaahaaah sa e madhe kjo fjalia...Omg sa kam qesh ROFL...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-01-2007
    Postime
    12
    po t e verteten thashe , ne fakt dhe une qesh kur e kujtoj!

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e Deep sky
    Anėtarėsuar
    12-07-2008
    Vendndodhja
    anej,knej,gjithanej
    Postime
    134
    ju paraqis nja dy foto te bere nga dy koleget e mi,ne daten 16 gusht,naten e eklipsit.


    1.Andrea .C (sekuence e tere eklipsit)



    2.Sunblack



    ......fotot e mija jane aq pak te zmadhuara,sa qe nuk kan krahasim me keto foto ku objektivi dhe teleskopi bejne diferencen per te arritur detaje te rendesishem

  8. #28
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Hene e kuqe?
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Deep sky
    Anėtarėsuar
    12-07-2008
    Vendndodhja
    anej,knej,gjithanej
    Postime
    134
    Citim Postuar mė parė nga Apollyon Lexo Postimin
    Hene e kuqe?

    Po po, eshte tamam e kuqe.
    Kjo ndodh sepse gazet qe ka atmosfera e tokes e "ngjyros" hijen duke i dhene kete ngjyre.Por nuk eshte gjithmone e thene,kjo gje varet nga atmosfera vete ne momentin e eklipsit.Ka ndodhur kur kjo gje dukej me pak ne te shkuaren,ku edhe vete atmosfera ishte me pak e ndotur se tani
    Mund te shifet edhe me sy,por duhet nje qiell i paster dhe nje shikim rinor.Kurse ne makinat fotografike kjo gje eshte teper e thjeshte,nga 1-8 sekonda ngjyrosja e hijes eshte e kaluar se dukshmes.
    Ne eklipsin e shkurtit se ketij viti,me nje kohe te vranet dhe me henen gati te padukshme me sy,per shkak se fazes totale,me 8 sekonda aparati im arriti kete ngjyrosje.Me nje qiell te paster do kishte qene akoma me e kuqe.



  10. #30
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Ne librat e shenjte flitet qe kur te behet Hena e kuqe, eshte shenja e fundit per shkaterrimin e tokes..

    Ndaj te pyeta.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  11. #31
    Pasioni pėr shkencėn Maska e Qendi
    Anėtarėsuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    2,102
    E pashe ate , vertete bukur.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Deep sky
    Anėtarėsuar
    12-07-2008
    Vendndodhja
    anej,knej,gjithanej
    Postime
    134
    Ky eshte Apod-i i sotem.Nasa
    Eklipsi i 16 gushtit me nje mosaik ku duket qarte drejtimi i levizjes se henes(majte<>djathte) dhe hija e tokes


  13. #33
    Ja figura ime.E treta here qe po e them eshte bere me cel 2mgpx...
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Gushti nė Tiranė, sa mėrzi!
    Nga loti_i_fundit nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 06-08-2005, 07:41

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •