Close
Faqja 0 prej 11 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 215
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241

  Kampionati Italian, Sezoni 2008/09
  Skuadrat qe do tė marin pjesė pėr sezonin e ri:

  Klasifikimi:

  #VamosArgentina

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Kalendari i ndeshjeve:  #VamosArgentina

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241


  #VamosArgentina

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,614
  Shpresojm te jete sezon i bukur ke te radhe.
  Le ta marre ekipi me i mire.
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 5. #5
  Leader Maska e Ribery
  Anėtarėsuar
  10-02-2008
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  830
  shpresoj te fitoj AC Milan. kete sezon kan nje skuader perfekte, dhe shpresoj se do te fitojne scudeto-n.

  Be the change you want to see in the world!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Sh1pRa
  Anėtarėsuar
  17-07-2008
  Postime
  270
  sivjett do te jett shum e bukur sipas meje ndeshjet perceket kame qenn

 7. #7
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Citim Postuar mė parė nga Sh1pRa Lexo Postimin
  sivjett do te jett shum e bukur sipas meje ndeshjet perceket kame qenn
  Gjuhė zyrtare e forumit ėshtė shqipja dhe alfabeti i saj latin!

  Ti nė ē'gjuhė po flet, se s'po tė kupton njeri?
  My silence doesn't mean I am gone!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Sh1pRa
  Anėtarėsuar
  17-07-2008
  Postime
  270
  e kom perzie pak anglisht e tjert kosoves

 9. #9
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Pėrshėndetje anėtarė dhe adhurues tė nderuar tė futbollit.

  Ky sezon i kampionatit Italian sipas mendimit tim do tė jetė njė ndėr sezonet mė tė bukura qė ka pasur ndonjėher Italia, kemi 4 skuadra qė do tė luftojnė pėr titull (Juventus,Inter,Milan dhe Roma) , poashtu kemi edhe skuadra tė tjera qė janė nė formė dhe surprizat nuk pėrjashtohen, kemi skuadra si Fiorentina, Udinese dhe Sampdoria, andaj do tė jetė njė kampionat tepėr interesant.

  Edhe pse konkurenca ėshtė tejet e madhe, shpresoj qė pas gjithė kėsaj kohe Juventus tu kthehet trofeve tė kampionatit nė Itali, pra i dėshiroj suksese ekipit tim tė zemrės, dhe futboll sa mė tė bukur.


  Forca Juve!
  Sui generis

 10. #10
  Leader Maska e Ribery
  Anėtarėsuar
  10-02-2008
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  830
  Citim Postuar mė parė nga Sh1pRa Lexo Postimin
  sivjett do te jett shum e bukur sipas meje ndeshjet perceket kame qenn

  as une nuk e kuptova kete!!!

  Be the change you want to see in the world!

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,614
  Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
  Pėrshėndetje anėtarė dhe adhurues tė nderuar tė futbollit.

  Ky sezon i kampionatit Italian sipas mendimit tim do tė jetė njė ndėr sezonet mė tė bukura qė ka pasur ndonjėher Italia, kemi 4 skuadra qė do tė luftojnė pėr titull (Juventus,Inter,Milan dhe Roma) , poashtu kemi edhe skuadra tė tjera qė janė nė formė dhe surprizat nuk pėrjashtohen, kemi skuadra si Fiorentina, Udinese dhe Sampdoria, andaj do tė jetė njė kampionat tepėr interesant.

  Edhe pse konkurenca ėshtė tejet e madhe, shpresoj qė pas gjithė kėsaj kohe Juventus tu kthehet trofeve tė kampionatit nė Itali, pra i dėshiroj suksese ekipit tim tė zemrės, dhe futboll sa mė tė bukur.


  Forca Juve!
  Sa me eksiton kur flet si gazetar sportiv.
  Flit mer thjesht dhe tamam si tifoz, mo na flit sikur je ndonje gazetar sportiv i shkare, sepse dhe ata te rregullt nuk flasin si ti.

  Cfare te ben ty te mendosh qe do jete nje nder sezonet me te bukur?
  Milani ka shume gjasa ta fitoje kete kampionat, por ama veten nqf se ronaldihno do jete ne forme te mire...se nqf se jo...athere prap zvarre zvarre ka per te ecur. Duke filluar nga portjeret qe ska asnje per te qene dhe duke perfunduar ne nje sulmes kallcuku sic eshte Pato. Duke pasur parasysh dhe disa individe qe i kan kaluar te 32-tat dhe ku milani mbeshtetet shume.

  Nqf se roma do marre nja 2 lojtaret te tjere ( baptistan dhe ndonje tjeter te spikatur ) them se dhe roma...do jete goxha e frikshme.

  Per interin nuk di cte them...sma merr mendja ta marre kete sezon.

  Sa per juven, nqf se deri ne janar arrin te jete ne vend te pare ose ne vend te 2-te me diference te ngushte pikesh...them se ne fund do shpallet kampione e italise.

  Hajt pra me tmira.
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 12. #12
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Qendi
  Anėtarėsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  2,102
  Si ne gjdo sezon tjeter edhe ne kete sezon kampionati italian eshte me i forti ne bote , ku secili ekip qe merr pjese edhe i fuqishem per te bere befasira.Favoritet dihen (Inter , Juventus , Milan , Roma) por edhe kete sezon besoj dhe shpresoj qe kampion do jete INTER FC.

 13. #13
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,551
  Thjesht qart dhe shkurt

  Forca JUVE
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 14. #14
  Inter perseri do jete kampion pastaj nenkampion mendoj qe do te jete Roma
  duke vazhduar Fiorentina dhe Juventus
  Inter Campione d'Italia!!
  2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013... 2500

 15. #15
  Leader Maska e Ribery
  Anėtarėsuar
  10-02-2008
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  830
  Do te jete viti i Rossonereve, nuk besoj se Inter do te behet kampion kater here rradhazi(duke e llogaritur edhe titullin e fituar ne tavoline nga federata italiane) .
  Kete vit ka bere perforcime te mira, i duhet vetem edhe nje mbrojtes

  Be the change you want to see in the world!

 16. #16
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Citim Postuar mė parė nga Ribery Lexo Postimin
  as une nuk e kuptova kete!!!
  Lejeni ēunin se kushedi ka lind anej.
  FORZA MILAN. abrakadabra.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e HoteL-MadriD
  Anėtarėsuar
  25-05-2004
  Vendndodhja
  Rheinfelden - Baden-Württemberg
  Mosha
  33
  Postime
  739
  Citim Postuar mė parė nga Fitim Shala Lexo Postimin
  Inter perseri do jete kampion pastaj nenkampion mendoj qe do te jete Roma
  duke vazhduar Fiorentina dhe Juventus

  Ke deshir ti po?

  Ske per te pare ate enderr kurr.

  Milan me kuptohet qe ka per te marr dhe Uefa dhe do te jet Kampion, kurse nenkampion do te jete "besoj" Juventus mandej Inter, Roma.
  Forca MILAN - is Champion and only Champion!

 18. #18
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Qendi
  Anėtarėsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  2,102
  Ke deshir ti po?

  Ske per te pare ate enderr kurr.

  Milan me kuptohet qe ka per te marr dhe Uefa dhe do te jet Kampion, kurse nenkampion do te jete "besoj" Juventus mandej Inter, Roma.
  Nuk e di se cili ska per te pare enderr ate , mos je ti ai.

 19. #19
  Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
  Anėtarėsuar
  01-06-2006
  Vendndodhja
  Corleone....
  Postime
  2,707
  Transferimet e futbollisteve [ZYRTARE] -

  AC Milan

  In: Mathieu Flamini (free, Arsenal), Gianluca Zambrotta (€8.5 million, Barcelona), Marco Borriello (€10 + Davide Di Gennaro, Genoa), Christian Abbiati (loan return, Atletico Madrid), Ronaldinho (€25m, Barcelona)

  Out: Alberto Gilardino (€13 million, Fiorentina), Yoann Gourcuff (loan, Bordeaux), Ricardo Oliveira (€10 mil, Real Zaragoza), Luca Antonelli (co-ownership, Parma), Davide Di Gennaro (part of Marco Borriello deal, Genoa), Cafu (released), Serginho (retired), Ibrahim Ba (retired), Valerio Flori (retired), Ignazio Abate (co-ownership, Torino), Dario Simic (undisclosed, Monaco)

  Atalanta

  In: Jaime Valdes (undisclosed, Lecce), Christian Vieri (free, Fiorentina), Luca Cigarini (co-ownership, Parma), Alessio Cerci (loan, Roma)

  Out: Antonio Langella (undisclosed, Udinese), Fernando Tissone (undisclosed, Udinese), Andrea Lazzari (co-ownership, Cagliari), Zlatan Muslimovic (undisclosed, PAOK), George Forsyth (loan, Alianza Lima)

  Bologna

  In: Sergio Volpi (free, Sampdoria), Marco Bernacci (undisclosed, Ascoli), Christian Zenoni (undisclosed, Sampdoria), Diego Manuel Rodriguez (loan, Penarol), Coelho (loan, Corinthians), Gabi Mudingayi (€6m, Lazio)

  Out: Riccardo Bonetto (loan, Livorno)
  SPECIAL ONE

  RAUL # 7

 20. #20
  Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
  Anėtarėsuar
  01-06-2006
  Vendndodhja
  Corleone....
  Postime
  2,707
  Cagliari

  In: Federico Marchetti (undisclosed, Albinoleffe), Andrea Lazzari (co-ownership, Atalanta)

  Out: None

  Catania

  In: Tomas Kosicky (undisclosed, Inter Bratislava), Julian Di Cosmo (undisclosed, Igea Virtus), Ezequiel Alejo Carboni (undisclosed, Red Bull Salzburg), Pablo Ledesma (undisclosed, Boca Juniors), Nicolae Dica (€2m, Steaua), Giuseppe Colucci (undisclosed, Verona)

  Out: Juan Manuel Vargas (undisclosed, Fiorentina), Adriano Mezavilla (loan, Perugia), Mauro Minelli (loan, Triestina), Gianluca Pegolo (loan, Parma)

  Chievo

  In: Stefano Sorrentino (free, AEK Athens)

  Out: Matteo Alberti (undisclosed, QPR), Giovanni Marchese (loan, Salernitana)
  SPECIAL ONE

  RAUL # 7

Faqja 0 prej 11 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kampionati Spanjoll, Sezoni 2008/09 fitohet nga Barcelona!
  Nga no name nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 179
  Postimi i Fundit: 31-05-2009, 18:32
 2. Kampionati Gjerman, Sezoni 2008/09
  Nga Altin1 nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 315
  Postimi i Fundit: 27-05-2009, 13:09
 3. Kampionati Anglez, Sezoni 2008/09
  Nga no name nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 399
  Postimi i Fundit: 25-05-2009, 08:06
 4. UEFA Champions League - Sezoni 2008/09
  Nga Ribery nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 73
  Postimi i Fundit: 25-02-2009, 09:22
 5. Kampionati Shqiptar - Superliga Sezoni 2006 - 2007
  Nga Bledari nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 24-12-2006, 05:34

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •