Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 58 prej 58
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e safinator
  Anėtarėsuar
  29-06-2011
  Postime
  711
  Citim Postuar mė parė nga Tonite Lexo Postimin
  Nese ka mundesi qe te me jepni dicka te lexoj per fiset nga Shqiperia Veriore, me saktesisht per fiset e fshatit Caje, ose edhe per historine e ketij fshati?

  Une i perkas nje fisi te ardhur nga ky fshat, gjysma jemi ne Tetove dhe gjysma tjeter eshte ne nje fshat te Tetoves, Zherovjan.
  Ketu njihemi si Maxhar. Te vjetrit tane nuk na kane treguar dicka me teper per emertimin, vetem e dijme historine, dmth jemi shperngulur per shkak te gjakmarrjes.

  Pra dua te di dicka me teper, ne qofte se ndonjeri ka njohuri le te shkruaje?
  Maxhar?

  Maxhar jane Hungarezet.

 2. #42
  ILLYRIAN Maska e Tonite
  Anėtarėsuar
  09-02-2012
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  37
  Citim Postuar mė parė nga safinator Lexo Postimin
  Maxhar?

  Maxhar jane Hungarezet.

  Hah e di prandaj kerkoj informacione, sepse ndoshta ka deformim te emrit, ndoshta nuk e di...por jemi te ardhur nga Caja e Shqiperise sic thashe nga gjakmarrja!

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e urtesia
  Anėtarėsuar
  22-08-2006
  Vendndodhja
  Ne Dardani -Iliride
  Postime
  431
  nderime,
  ne fillim ali baba permendi keto fise, duke e anashkaluar Kastratin, por mire, ...

  Kur permend Dardanine, e njohtoj se Dardania si teritor eshte shtrire deri ne veles te shkupit ku eshte kufizuar me Peonet deri ne Manastir e atje ne manastit i takon Linkestet qe shtrihen deri ne Oher, e pastaj ...

  Andaj lutem qe kontaktoni historianet dhe pleqnaret, Shkupi gjate kohe ka qene kryeqyteti i vilajertit te kosoves qe shtrihej ne teritorin e dardanise.

  Me vone i keni perzi bajraqet me fiset, e me poshte llagapet me bajraqet,
  Kemi 3 Kanune dhe ate:
  Kanuni i Skenderbeut
  Kanuni i Dibres dhe
  Kanuni i Lek Dugagjinit

  fiset e veriut i ka perfshire kanuni i Lekes, por mos haroni se Mirdita ka fis, bajrak e kapedan, ...
  dibra poashtu si teritor i gjere e jo si qytet, ...
  Kastriotet ...
  Pra, kufijt qe ndau kongresi i berlinit, konferanca e ambasadoreve dhe me vone coptimi i brendshem nga kuvendi i jajces nen gersheret e Titos qe e formoj edhe nje republike plus qe sote eshte republika e maqedonise, kjo eshte vone dhe nuk na takon t'ia fusim kot.

  Kurse para ketyre fiseve kabne qene:
  Pellazget, moloset, maqedhonet, ...
  me siper mos i haroni fiset Ilire si Dallmatet, desaretet, ...

  shetitni pak ne periudha kohore, sepse nuk kemi neve faj qe jemi ne keto teritore qe me diellin, qe e kishim zot te gjithesise.

  zenadillen duhet kerkuar tek babilonia e lashte, kush ishte fisi er-rijan?
  me vone ne gjermanine e sodit kush e pagezoi lumin rajna dhe me vone nga lindi emri Arian ose Arianitet ???

  une nuk e dij, por eshte mire qe gjithe sebashku ta mesojme, ...
  Hoti Morina Kabashi Gashi Dukagjini Kelmendi Krasniqi Thaēi Gruda Berisha Shkreli Bytyēi
  urtėsia

 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-02-2012
  Postime
  55
  familja ime dikur para qindra viteve kane ardhur nga rajoni i rekes ne pollog por si familje nuk permenden se te ne nuk ka fise te medha qe dallohen me emra thaci e berisha ata jan krejt kosovar dhe plus dihet qe kjo zone si zakonisht eshte cilesur si me inferiore ne arsim e prandaj ka me pak te dhena por per te patur fise vendase ne maqedoni ka por jo berisha e thaci si psh un jam 100% nga maqedonia nga familja e babait kurse nga nena kan prejardhje nga cameria

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e Longar
  Anėtarėsuar
  13-05-2012
  Vendndodhja
  Shkup
  Postime
  2
  Pershendetje te gjitheve!

  Me qė ky ėshtė forumi mė i madh shqiptar nė Maqedoni, besoj se po i njėjti ėshtė ndihma mė e madhe pėr mua rreth gjetjes sė fisit tim!

  Kėshtu... unė jam nga rrehtina e Karshiakės sė Shkupit, gjegjėsisht nga fshati i vjetėr Dreshnaj(cė), qė sot ėshtė lagje e fshatit Bataj(ncė). Sipas gjyshit tim, ky fshat kishte dy mėhallė me vetėm tre shtėpi qė mė pas u rrit me mė shumė... Mjerisht, dy nga ato shtėpi ju dihet fisi: Binokėt dhe Cakėrrėt ndėrsa ajo e treta ngelet e panjohur, dmth e preardhjes sime!
  Pėr kėtė shtėpi tė pa identifikuar ka njė histori mizore... Kosa Meta, shpėrngulet nė Karshiakė para shumė vitesh pėr shkak tė gjakmarjes nga Shqipėrija e mesme, me fėmijėt e tijė... Thuhet qė ky tė ket shfarrosur njė fshat tė tėrrė atje pėr shkak tė familjes sė gruas sė tijė qė nuk donin tė ia kthenin prap... (nuk kam shumė tė dhėna rreth kėsaj ngjarje) Nqs dikush nga ju din dicka mė tepėr, ndoshta edhe vet fshatin nga erdhi, le tė shkruaj...
  Nuk mburem me kėtė ē'ka bėrė, por mburem me gjakun dhe preardhjen time!

  Sa i pėrket #Tonite, gjyshja ime e kishte nėnėn nga ky fis qė thua ti, mė tregoi para ca ditėsh, por familja e saj janė shpėrndarė gjithandej por gjithėnjė katolik tė pastėr!!

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Abdilbari
  Anėtarėsuar
  03-01-2006
  Vendndodhja
  Velika Gorica, Kroaci
  Postime
  33

  Thumbs up

  Citim Postuar mė parė nga Tonite Lexo Postimin
  Nese ka mundesi qe te me jepni dicka te lexoj per fiset nga Shqiperia Veriore, me saktesisht per fiset e fshatit Caje, ose edhe per historine e ketij fshati?

  Une i perkas nje fisi te ardhur nga ky fshat, gjysma jemi ne Tetove dhe gjysma tjeter eshte ne nje fshat te Tetoves, Zherovjan.
  Ketu njihemi si Maxhar. Te vjetrit tane nuk na kane treguar dicka me teper per emertimin, vetem e dijme historine, dmth jemi shperngulur per shkak te gjakmarrjes.

  Pra dua te di dicka me teper, ne qofte se ndonjeri ka njohuri le te shkruaje?
  nga fjala MAXHER e keni shqipetuar si maxhar,ju nuke jeni hungarez

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e Bajraku
  Anėtarėsuar
  29-02-2012
  Postime
  498
  Vendbanimet e Llapushės tė komunės sė Malishevės janė gjithsejtė 44
  fshati- Maxharra
  ka shume edhe ne kosove me mbiemrin maxhar

  Vendbanimet e Llapushės janė :
  Vendbanimet e Llapushės tė komunės sė Malishevės janė gjithsejtė 44 : Gollubovci, Pllaqica, Mleqani, Balinca, Llazica, Vermica, Shkarashniku, Drenovci, Kijeva, Bubaveci, Burimi(Stapanica), Lumnishta (Lubizhda), Damaneku, Bubli, Panorci, Llapqeva, Garaqeva, Qypeva e Damanekut, Turjaka, Gurbardhi (Carravrana), Burimi (Joviqi), Mirusha, Malisheva, Carralluka, Terpeza, Lladrovci, Berisha, Fshati i ri, Seniku, Bardhi (Lladroviqi), Ngucati, Temeqina, Bellanica, Banja, Gajraku, Kervaseria, Goriqi, Pagarusha, Janqisti, Shkoza (Millanoviqi), Maxharra, Astrazubi (Ostrozubi), Dragobili dhe Maralia.
  Vendbanimet e Llapushes qė i takojnė komunės sė Klinės janė gjithsėjt 26 fshatra : Sferrka e gashit, Perqeva, Gllareva, Rigjeva, Zabergja, Qabiqi, Doberdoli, Shtarica, Ceraviku, Ujmiri, Gjurgjeviku i madh, Qypeva e poshtme, Qypeva e Sipėrme, Volljaka, Gremniku, Dollci, Dresniku, Pograxha, Resniku, Jashanica poshtme, Jashanica e Epėrme, Grabovci, Binxha, Siqeva, Jellovci dhe Kerrnica.
  vendbanimet
  http://www.google.se/url?sa=t&rct=j&...q_OO9V9SNJkizA

 8. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-02-2011
  Vendndodhja
  Gostivar
  Postime
  30
  Kėtė temė e kam gjetė von , por desha ti informoj publikun e forumit se nė Maqedonin e sodit ka fise me shumic dhe se duhet tė studjohen nė thellsi por jo vetėm fiset , pse nuk veprojn historianėt e kėsaj ana unė nuk e kuptoj por mund tė qėlloj #janė instaluar nga sllavi dhe tash skan tė drejt tė flasin por vetė ti marin rrogat dhe tė heshtin qė nga univerzitetet deri te arsimtarėt e historis , por desha tė tregoj qė afėr Gostivarit ka toponime shum interesante dhe shumė tė vjetra , fshati Forinė (fol doni ren ose trego ndonjė muhabet , vend banim shum i vjetėr dhe shum i rudhun e i shtypur gjat gjithė historis ku me fanatizėm jan ruajtur traditat shqiptare) nė Forinė jetojn pėrafėrsishtė 7000 banor dhe ka fise shum tė vjetėr ata janė : manjonet, selet (ku jan edhe varezat e vjetra tė fshatit dhe quhen varezat e seleve qė duhet tė studjohen), daket donget, merēet, ēka ėshtė interesant pėr kėtė anė mbi fshat nė rėzė tė malit tė thatė me fanatizėm fshati i ruan dru shum tė vjetėr dushku sipas kuptimit tim ata janė mė tė vjetėr se sa duken un them 2000 vjet , ka njė vend qė sotė i thuajm "dardha e halilit" dhe gjendet nė kodėr mbi fshat nė vend jo tė leht pėr ngjitje edhe kjo disi ma kujton enlilin e sumerve si kėnga e mujės dhe halilit nė kėngėn epike
  Nė afėrsi gjendet edhe njė pus shum i thell nė mes tė kodrės nė vend shum tė pa pėrshtatshėm , edhe ky ende i pa studjuar
  mos e haroni emrin e POLLOGUT e sidomos emrin e vet ZOTIT SHARIT krye lart qė mi kujton sharrin e sumerve por jo si matje kohe po si matje gjatsie. mendohi pak o studjues e historian .

 9. #49
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-02-2012
  Postime
  55
  shikoni shqiptaret e maqedonise si teresi nuk kane mbiemra te njejte dhe nuk flasin dialekt te njejte siic eshte me kosovaret ne ketu ne maqedoni fatkeqesisht jemi ndare ne kesi kufijsh dhe na ka rene qe nje pjese e kosovareve sic jane kumanova e shkupi sepse keto vise flasin kosvarce pastaj gostivari kercova dibra flasin si dibra e vogel peshkopia etj kurse struga flasin si korca qe dmth se shqiptaret e maqedonise flasin dialekte te ndryshme por vetem politikisht jemi te ndare e te ngelur ne nje shtet prandaj ska ketu fise te medha dhe goja te theksoja qe vetem ne tetovaret kemi te folur me karakteristike se tjerat qytete flasin njejte si kosovaret e shqiptaret e shqiperise

 10. #50
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,664
  Citim Postuar mė parė nga sokolmemeti Lexo Postimin
  shikoni shqiptaret e maqedonise si teresi nuk kane mbiemra te njejte dhe nuk flasin dialekt te njejte siic eshte me kosovaret ne ketu ne maqedoni fatkeqesisht jemi ndare ne kesi kufijsh dhe na ka rene qe nje pjese e kosovareve sic jane kumanova e shkupi sepse keto vise flasin kosvarce pastaj gostivari kercova dibra flasin si dibra e vogel peshkopia etj kurse struga flasin si korca qe dmth se shqiptaret e maqedonise flasin dialekte te ndryshme por vetem politikisht jemi te ndare e te ngelur ne nje shtet prandaj ska ketu fise te medha dhe goja te theksoja qe vetem ne tetovaret kemi te folur me karakteristike se tjerat qytete flasin njejte si kosovaret e shqiptaret e shqiperise
  Shqipetaret ne Maqedoni ,per fate te keqe nuk mbane mende per mby 5 breza per paraardhesit e tyre. Po qe se bisedon me ndonje te moshuare ,ai munde te tregoje per 5 apo eventualishte 6 breza , kurse pergjigja e fundit eshte mos hyne me thelle. Ne shume fshatra dhe xhami ku jane te vendosur vorrezat ende ka mbyshkrime turke edhe pse te vorrosurit ishin shqipetare .

 11. #51
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,664
  Citim Postuar mė parė nga Guri i vendit Lexo Postimin
  Kėtė temė e kam gjetė von , por desha ti informoj publikun e forumit se nė Maqedonin e sodit ka fise me shumic dhe se duhet tė studjohen nė thellsi por jo vetėm fiset , pse nuk veprojn historianėt e kėsaj ana unė nuk e kuptoj por mund tė qėlloj #janė instaluar nga sllavi dhe tash skan tė drejt tė flasin por vetė ti marin rrogat dhe tė heshtin qė nga univerzitetet deri te arsimtarėt e historis , por desha tė tregoj qė afėr Gostivarit ka toponime shum interesante dhe shumė tė vjetra , fshati Forinė (fol doni ren ose trego ndonjė muhabet , vend banim shum i vjetėr dhe shum i rudhun e i shtypur gjat gjithė historis ku me fanatizėm jan ruajtur traditat shqiptare) nė Forinė jetojn pėrafėrsishtė 7000 banor dhe ka fise shum tė vjetėr ata janė : manjonet, selet (ku jan edhe varezat e vjetra tė fshatit dhe quhen varezat e seleve qė duhet tė studjohen), daket donget, merēet, ēka ėshtė interesant pėr kėtė anė mbi fshat nė rėzė tė malit tė thatė me fanatizėm fshati i ruan dru shum tė vjetėr dushku sipas kuptimit tim ata janė mė tė vjetėr se sa duken un them 2000 vjet , ka njė vend qė sotė i thuajm "dardha e halilit" dhe gjendet nė kodėr mbi fshat nė vend jo tė leht pėr ngjitje edhe kjo disi ma kujton enlilin e sumerve si kėnga e mujės dhe halilit nė kėngėn epike
  Nė afėrsi gjendet edhe njė pus shum i thell nė mes tė kodrės nė vend shum tė pa pėrshtatshėm , edhe ky ende i pa studjuar
  mos e haroni emrin e POLLOGUT e sidomos emrin e vet ZOTIT SHARIT krye lart qė mi kujton sharrin e sumerve por jo si matje kohe po si matje gjatsie. mendohi pak o studjues e historian .
  Instituti albanologjik dhe historianet shqipetare ,nuk kane qene te afte ti rregullojne keto pune .per kete arsye te disa shqipetare ne Maqedoni kohen e fundit identiteti i tyre eshte i dyshimte ,

  Me te dyshimte ne identitet jane se pari vete politikanet dhe intelegjenca shqipefolese ne Maqedoni. Nje politikane shqipetare ne Maqedoni ,po ta dine identitetin dhe prejardhjen e tije te sigurte ,ai ose ajo asnjehere nuk e tradheton popullin shqipetare ,pore ketu ka do ngateresa biologjike.identitet jo te pastert biologjik .

  Merre si shembull Ali Aliun akademik analfabet qe me siguri ai vete nuk e dine se c'fare identiteti biologjik ka . Keta njeres nuk jane te afte te mbrojne veteveten lere me qe ti tregojne popullit shqipetare se kushe jemi dhe nga e kemi prejardhjen .

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e Longar
  Anėtarėsuar
  13-05-2012
  Vendndodhja
  Shkup
  Postime
  2
  Rrethi i Dėrvendit te Shkupit me fshatrat dhe fiset:

  Zhelinė, me fiset: Skonde, Beshė, Grace, Ēajanė, Matranē.
  Merovė: Poturė (vendas), Kalijė, Marshej, Boēan, Likė, Qosje, Xhafa.
  Bojona: Dufēe, Bukurovoj, Buna.
  Matka: Muzakaj
  Semenisht: Cani (vendas), Arnor, Nikēi
  Raoviē: Bodinė ( tė ardhur nga Prizreni, nga njė fshat me emrin Rahovė)
  Paniēarė: Pula - tė parėt e Pulajve ishin Pavėt (Panėt) tė Peonėve Illyr nga Pellagonija e Manastirit, nė shek.X (976) nga koha Biyantine kur luftonte shqiptari Komet Pula.
  Raēe: Duraku, Krosi...etj
  Kondovė: Nicaj dhe Shalė
  Sillare: Pomakė (Rodopėt Bullgar tė ardhur nga kolonitė shqiptare me emrin Pomakė)
  Radushė: Toli (fis tė tillė Toli, nė shek XV ka pasur nė Split), Reē... etj.
  Shishovė: Xakė (tė ardhur nga Gurgurnica e Tetovės)

  Banorėt e kėtyre fshatrave, qė shumica e tyre jetojnė nė Shkup, e dinė prejardhjen e tyre fisnore, ndėrsa pėr ata qė nuk e dinin, ktu i keni fiset e fshtrave te Dėrvendit tė Shkupit, ju ngel tė hulumtoni se cilit i takoni ju!

 13. #53
  pėrjashtuar pėr [.] qefi Maska e carbondcd
  Anėtarėsuar
  30-11-2007
  Vendndodhja
  n'Mal
  Postime
  161
  Citim Postuar mė parė nga TetovaMas Lexo Postimin
  Shqipetaret ne Maqedoni ,per fate te keqe nuk mbane mende per mby 5 breza per paraardhesit e tyre. Po qe se bisedon me ndonje te moshuare ,ai munde te tregoje per 5 apo eventualishte 6 breza , kurse pergjigja e fundit eshte mos hyne me thelle. Ne shume fshatra dhe xhami ku jane te vendosur vorrezat ende ka mbyshkrime turke edhe pse te vorrosurit ishin shqipetare .
  Une jam i fisit Shala nga Likova dhe Gjyshi im dinte 10 emra te paraardhsve. Ka ndokush informacione per ket fis?

 14. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-12-2016
  Postime
  3

  Pėr: A njihen fiset nė Maqedoni?

  Citim Postuar mė parė nga Jack Watson Lexo Postimin
  Kjo ėshtė e vėrtetė, atyje ekziston njė fis i tillė, edhe dega nė Maqedoni prej kėtij fisi duhet ta ketė rrėnjėn, sepse mesa di njihet njė shkėputje e kėtij fisi pėr nė lindje, qė sot i bie Maqedonia.

  ***Nuk e di nėse ekziston fis me mbiemėr Lala nė Maqedoni, por nėse ekziston atėherė prejardhjen ky fis e ka nga Kukėsi. Ėshtė larguar nga ajo krahinė diku para 150 viteve si pasojė e gjakmarrjes, komplet si fis. Dhe sipas fjalėve ėshtė ngul edhe nė Tetovė-Gostivar, por s'jam i sigurtė. Historinė e kėtij fisi ma ka rrėfy njė prej gjyshave. Bile edhe sot disa vendemėrtimi (toponime) janė tė tipit: "Ara e Lalajve", "Kepi i Lalajve", mgjth e aty ka kohė qė ky fis ėshtė shpėrngul.

  Nuk e di a ka Lala sot nė Maqedoni, por nėse ka origjinėn e kanė nga Kukėsi.
  a din pak mashum per mbiemrin Lala ose fisin se prinderit e mi jan le edhe jetojn en Gjakove..e jom tu informu per origjinen.E kom disa linka per shtegtimin e Laleve prej Myzeqes...nuk di shum.Me fal nese nuk po foli saktesisht se nuk di shum mir shqip.

 15. #55
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-06-2008
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  396

  Pėr: A njihen fiset nė Maqedoni?

  Duhet te kete 10 germa.
  - Imagination is more important than knowledge.

 16. #56
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-08-2019
  Vendndodhja
  Skandinavi
  Postime
  4

  Pėr: A njihen fiset nė Maqedoni?

  Unė jam Berishė.

 17. #57
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-06-2006
  Vendndodhja
  Redmond, WA, USA
  Postime
  181

  Pėr: A njihen fiset nė Maqedoni?

  Ju propozoj qė informatat nė lidhje me tė parėt tuaj ti ruani dhe ti pėrcjellni prej gjenerate nė gjeneratė. Unė kam tė sistem tė pemės familjare krejtėsisht falas dhe pa asnjė reklamė.

  I gjithė qėllimi im ėshtė pėr shkak tė dyndjeve tė mėdha tė shqiptarėve nėpėr botė fara po na humbet shpejt, zakonisht gjenerata e 3-tė nuk janė shqiptarė. Kėshtu ishte rasti me shokėt e shoqatės sė Faik Konicės dhe Fan Nolit qė themeluan shoqatėn Vatra nė Amerikė. Unė pyes KU JANĖ SOT NIPAT DHE STĖRNIPAT E TYRE? Prandaj, krijoni pemėn familjare dhe tregoni fėmijėve e nipave se kush ishin tė parėt e tyre dhe prej nga kanė ardhur.

  Ky sistem regjistron edhe fisin e ēdo personi.

  http://www.iamalbanian.com/tree/inde...m&ged=Gjecovi#

  Nėse nuk e gjeni rajonin tuaj mė tregoni dhe unė e shtoj njė rajon tė ri.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Agron_ca : 24-03-2020 mė 02:36 Arsyeja: Minimale

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e urtesia
  Anėtarėsuar
  22-08-2006
  Vendndodhja
  Ne Dardani -Iliride
  Postime
  431

  Pėr: A njihen fiset nė Maqedoni?

  Citim Postuar mė parė nga TetovaMas Lexo Postimin
  Shqipetaret ne Maqedoni ,per fate te keqe nuk mbane mende per mby 5 breza per paraardhesit e tyre. Po qe se bisedon me ndonje te moshuare ,ai munde te tregoje per 5 apo eventualishte 6 breza , kurse pergjigja e fundit eshte mos hyne me thelle. Ne shume fshatra dhe xhami ku jane te vendosur vorrezat ende ka mbyshkrime turke edhe pse te vorrosurit ishin shqipetare .
  Me duhet te ju njoftoj dhe po te doni te ua dokumentoj origjinen time dhe te familjes deri ne 14 breza. deri ne 7 breza me datelindje dhe daten e vdekjes.
  Pervec trun gut familjare, perfshihen edhe emrat e nenave dhe fisi i gjakut te tyre.
  urtėsia

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

 1. Esse dhe artikuj të muslimanëve
  Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
 2. Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 06-08-2010, 09:08
 3. Bardhyl Mahmuti Ndihmon Opoziten Shqiptare Ne Maqedoni
  Nga ARIANI_TB nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 04-12-2006, 06:06
 4. Intervistė: Hoxha i Prizrenit (Samidin Xhezairi)
  Nga Davius nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-07-2006, 19:20
 5. ISH - ANETARET E UCK-se I BEJNE VESHTRIM KONFLIKTIT NE MAQEDONI
  Nga tear-drops nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-07-2002, 00:01

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •