Close
Faqja 44 prej 44 FillimFillim ... 34424344
Duke shfaqur rezultatin 861 deri 867 prej 867
 1. #861
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  400

  Pr: Lutjet q devotshmria e Krishtrve ia ka kushtuar njinis t Hyjit.

  AT I SHENJT DHE I MSHIRSHM.

  At i Shenjt dhe i Mshirshm,
  q kurr nuk i braktis fmijt e tu
  dhe ua zbulon emrin tnd atyre,
  thyej fortsin e mendjes dhe zemrs,
  q t dim t mirpresim me thjeshtsin e fmijve
  msimet e tua,
  dhe t japim fryte t nj kthimi t vrtet.

 2. #862
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  400

  Pr: Lutjet q devotshmria e Krishtrve ia ka kushtuar njinis t Hyjit.

  T GZUESHME EDHE N VSHTIRSI.


  O Zot, Hyji yn, qndro me ne.
  Na prek me Shpirtin tnd,
  n mnyr q zemrat tona t jen n at gjendje shpirtrore
  q t mund t pranojm me mirsi t gjith
  dhe t ndiejm gzim edhe kur n jetn ton
  bjm eksperiencen e lufts dhe t grindjes,
  t vuajtjes apo edhe t vdekjes.
  Na ruaj n Fjaln tnde dhe bj t jemi vazhdimisht drita,
  kshtu q edhe ne mund t t ndjekim ty
  dhe t bjm vullnetin tnd.

 3. #863
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  400

  Pr: Lutjet q devotshmria e Krishtrve ia ka kushtuar njinis t Hyjit.

  LE T LUTEMI PR T KEQINJT.

  O Zot,
  mos i kujto vetm njerzit me
  vullnet t mire, por edhe ata t kqinj.
  Por, t lutem, mos i shiko t gjitha vuajtjet q na bn
  t vuanim,
  por shikoji gjrat e mira q ato
  vuajtjet kan lindur n ne:
  vllazrimin, besnikrin, prulsin,
  guximin, bujarin,
  madhshtin e shpirtit q sht rritur brenda nesh
  pr t gjitha ato q kemi vuajtur.
  Dhe kur do t vijn ata njerz
  n gjykimin prfundimtar, bj q frytet e mira q kan n ne,
  t jen skaku i faljes s tyre.

 4. #864
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  400

  Pr: Lutjet q devotshmria e Krishtrve ia ka kushtuar njinis t Hyjit.

  NJ NJERZIMI I MOLISUR...


  Shiko, o Zot i gjithpushtetshm,
  njerzimin e molisur
  nga nj dobsia vdekjeprurse
  dhe bj q t vij prsri n jet
  pr pasionin e Birit tnd.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ninoenina : 29-03-2021 m 13:09

 5. #865
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  400

  Pr: Lutjet q devotshmria e Krishtrve ia ka kushtuar njinis t Hyjit.

  O ZOT KRIJUES I T GJITHA GJRAVE...


  O Zot, krijues i t gjitha gjrave:
  ti e mbulon ditn me shklqimin e drits
  dhe natn me qetsin e gjumit,
  kshtu q pushimi i bn gjymtyrt t shkathta pr t punuar,
  lehtsimin e lodhjes dhe largimin e shqetsimeve.
  Ne t falnderojm pr kt dit, n mbrmje;
  ne ngrem nj lutje q ti t na vish n ndihm.

  Le t t kndojm nga zemra me nj z t fuqishm;
  dhe t t duam me dashuri t fort, duke adhuruar madhshtin tnde.
  Dhe kur errsira e nats ka zvendsuar dritn e dits,
  bj q besimi nuk ta njoh errsir, por t ndrioj natn.
  Mos i lr shpirtrat tan t flen
  pa krkuar faljen tnde;
  bj q besimi t mbroj pushimin ton nga t gjitha rreziqet e nats.
  Na liro nga papastrtit, na mbush me mendimin tnd;
  mos lejo q i ligu t na prish qetsin.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ninoenina : 31-03-2021 m 13:15

 6. #866
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  400

  Pr: Lutjet q devotshmria e Krishtrve ia ka kushtuar njinis t Hyjit.

  LUTJA E MENGJESIT.

  O Zot, n heshtjen e agimit t ksaj dite,
  un vij t krkoj tek ti paqe, menuri dhe forc.
  Un dua t shikoj botn sot
  me sy t mbushur me dashuri.
  Dua t tregoj mirkuptim ndaj t tjerve, t jem i durueshm, i kuptueshm, i but dhe i menur.
  Dua t'i shoh fmijt e tu prtej dukjes, si i sheh edhe Ti,
  dhe kshtu dua t shoh n secilin vetm t mirn .
  Mbylli vesht e mia q t mos dgjoj t gjitha shpifjet.
  Mbaje gjuhn time nga do ligsi
  dhe bj q vetm fjalt dhe mendimet t mir, t
  qndrojn n mendjen time.
  Bj q t jem kaq dashamirs dhe aq i lumtur
  se t gjith ata q m afrohen,
  t ndjejn fuqin e prezencs tnde.
  M dhuro e m vesh me bukurin tnde, o Zot,
  dhe bj q gjat gjith dits un t t zbuloj Ty.
  (Shn Franesku i Asizit).

 7. #867
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2020
  Postime
  400

  Pr: Lutjet q devotshmria e Krishtrve ia ka kushtuar njinis t Hyjit.

  LUTJE ZOTIT


  T lutemi o Zot


  Pr lirin q na fale


  T lutemi o Zot


  Pr kthimin ton


  N Kosovn ton


  N tokn ton


  T falemi Ty


  Pr kt mrekulli


  O Zot
  [/B]


  Lutje e Presidentit t Republiks s Kosovs
  Dr. Ibrahim Rugova
  12 qershor 1999
  [/B]
  Ndryshuar pr her t fundit nga ninoenina : 13-06-2021 m 15:54

Faqja 44 prej 44 FillimFillim ... 34424344

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-05-2009, 05:44
 2. Viti kushtuar Darvinit
  Nga toni77_toni n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-02-2009, 17:02
 3. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-04-2006, 08:08
 4. Lutja kushtuar Zotit
  Nga altin55 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 20-06-2004, 15:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •