Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Begby
  Antarsuar
  28-05-2008
  Postime
  247

  Or vuajtjesh pr emigrantt n pikn doganore greke, Kakavij

  2008-07-27 -
  Emigrantt: Ritmet e puns s doganierve grek, t ngadalta Pala shqiptare shton sportelet n ndihm t emigrantve Emigrantt shqiptar vazhdojn t prballen me situatn e vshtir dhe tensionin q krijojn pritjet me or t tra dhe radht e gjata n tokn greke, q duhet t prballojn do vit, kur kthehen n atdhe. Kjo gj ndodh kur vijn pr festat e fundvitit, Pashkt dhe lejet e gushtit. Gjithmon kur do vijn drejt vendit am, kontrollorve grek n Kakavij u prishen kompjutert apo u del ndonj problem tjetr. Gjat orve t nats t s premtes duke u gdhir dita e djeshme, emigrantt kan treguar se kan qndruar pr m shum se 5 or n radh n tokn greke, n pritje pr t hyr n Shqipri nga pika doganore e Kakavijs. Pr kt ata fajsojn paln greke, e cila sidomos gjat nats, punon me ritme shum t ngadalta. Vargu i gjat i makinave t emigrantve shqiptar n tokn greke sht vn re dhe gjat orve t paradites dhe pasdites s djeshme. Ky fluks erdhi n rritje n ort e mesdits dhe deri n ort e vona t nats. Ndrkoh q sipas burimeve nga Kakavija, pala shqiptare ka shtuar sportelet pr t prballuar fluksin e emigrantve. Situat m e qet sht vn re n pikn kufitare t Kapshtics. Ndonse ka pasur fluks emigrantsh, sht vn re se nuk ka pasur radh t gjat as nga toka shqiptare dhe as nga ajo greke. Duke iu referuar shifrave t Policis Kufitare, gjat 24 orve t fundit nga kjo pik kan hyr n Shqipri 4.000 emigrant me 2.100 mjete, ndrsa kan dal 1.000 emigrant. Policia ka marr t gjitha masat pr t pasur gjithka nn kontroll. N t dyja ant e kufirit punohet nga 2 sportele, t cilat do t shtohen nse fluksi i emigrantve do t rritet.

 2. #2
  Veritas liberatis Vos
  Antarsuar
  07-10-2006
  Postime
  2,204
  greket punojne kaq ngadale sa dogana shqiptare eshte detyruar te hape sportele te tjera per ti bere balle fluksit:P
  Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
  xfiles

 3. #3
  e kur pame mire nga greket ne qe te mos shoim keq sot?

Tema t Ngjashme

 1. Emigrantt, rrezik kombtar pr Greqin?...
  Nga DYDRINAS n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 17-02-2009, 22:42
 2. Dosja antishqiptare e Greqis, 1912-2007
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 3. MSA, tarifat doganore q ulen
  Nga Lioness n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-06-2006, 08:37
 4. UDB: Dosja per emigrantet shqiptare ne Itali
  Nga Xhuxhumaku n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 03-08-2005, 18:04
 5. Greqi,izolohen emigrantet
  Nga kolombi n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-01-2005, 13:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •