Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Ver
  Antarsuar
  23-07-2008
  Postime
  117
  Titulli: Gomorra, Mafia tjetr e Italis
  Autori: Roberto Saviano

  Nje ekspoze e mafies napoletane. Eshte bere edhe film.

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e shalja1
  Antarsuar
  18-05-2009
  Postime
  427
  Citim Postuar m par nga EDilo Lexo Postimin
  DO T'JU REKUMANDOJA "SHQIPJA DHE SANSKRITISHJA" pjesa e pare dhe e dyte , e Profesorit te Nderuar PETRO S. ZHEJI!
  ku mudem ta gjej kete liber

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Ver
  Antarsuar
  23-07-2008
  Postime
  117
  Ja dhe nje:

  TRAFIK! Pushtimi i Tirans nga automjetet (dhe si t lirohemi)

  Flet per demet qe kane shkaktuar makinat private ne mjedisin e Tiranes, dhe per mjetet qe kane aplikuar vende te tjera per te permiresuar transportin. Eshte liber interestant, me shume figura me ngjyra, ka shume informacion.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Ver : 01-08-2011 m 15:02 Arsyeja: Link

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Ver
  Antarsuar
  23-07-2008
  Postime
  117
  "Piramida e Tirans e hijshme, e braktisur, e rrezikuar" nga Ardian Klosi dhe Artan Lame.

  Per eventin, shkoni ketu: https://www.facebook.com/events/146464625433041/

  Lexoni dhe "Ai dhe Ne" nga Artan Lame: http://www.gazeta-shqip.com/opinion/...34f64feb6.html

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Ver
  Antarsuar
  23-07-2008
  Postime
  117
  Citim Postuar m par nga shalja1 Lexo Postimin
  ku mudem ta gjej kete liber
  ndoshta nga botuesi: http://www.goodreads.com/book/show/1...sanskritishtja

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Ver
  Antarsuar
  23-07-2008
  Postime
  117
  Per emigrantet shqiptare ne Itali.

  Out of Albania: from crisis migration to social inclusion in Italy nga Russell King dhe Nicola Mai

  Liber shume interestant, i thelluar, me shume detaje prekese. Ben krahasime dhe me emigratet shqiptare ne Greqi. Flet per rolin teper negativ te medias ne te dy vendet.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-03-2006, 17:10
 2. Akademik Qosja: Vjen dita kur do ti shohim t gjitha
  Nga ARIANI_TB n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-12-2005, 21:46
 3. Dr. Gzim Alpion pelegrinazh akademik pr Nn Terezn
  Nga Shijaksi-London n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-06-2005, 11:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •