Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 86 prej 86
  1. #81
    i/e regjistruar Maska e Ēaushi
    Anėtarėsuar
    03-05-2006
    Vendndodhja
    Nė Atdhe!
    Postime
    3,283

    Nje lajm i hidhur ...!

    Citim Postuar mė parė nga Agim Metbala Lexo Postimin
    IN MEMORIAM
    Me pikėllim tė thellė, me dhembje mbi dhembje, me shpirt tė thyer skajshmėrisht...Ju njoftoj mikesha e miq tė nderuar se sot baca Adem BERISHA, nė njė aksident tė kobshėn, tragjikisht ka ndėrruar jetėn...
    Tė gjithė ata qė mund tė vijnė ta nderojnė familjen dhe neve miq tė tij e tė ndahen pėr herė tė fundit me baca Adem, nesėr nė ora 12, nė sallėn e Kuvendit tė komunės sė Rahovecit, nė nderim tė jetės dhe veprės tė baca Adem BERISHA, mbahet mbledhja komemorative...
    __________________
    "Lehtė bėhesh pasha nė nahi
    por ėshtė vėshtirė tė jesh njeri".
    Po nisem nga vet thenja e madhe e jotja, baca Adem!

    Une me dhimbje mora lajmin per Ty...dhe tragjedine tende. Une kam pas rastin qe te te njoh nga afer ...dhe ruaj kujtimet me te mira te mundshme per Ty...per here do te kujtoj virtytin, dashamiresin, afersine, e nje njeriu me vlera te medha, e qe une do ti kem si udhrrefim mendimet dhe keshillat e Tuja miku im i pa harruar!

    kur me dhuroj librin e Tij "Lulja la Lulishten" me doren e tij te arte shenoj:
    "Mikut te dashur e te respektuar, z. A.H, nje dhurate modeste nga Adem Berisha, autor.
    Rahovec, 30.10.2010" po citoj nje varg te nxjerr nga libri i Tij.


    Jo! Dua te jetoj me gjithe te dashurit e mi,
    ata qe me duan e une qe i dua shume,
    ndonese do te shkruaj, kendoj e lotoj per ty
    ne fund, tek ty ne parajse do te vij edhe une.


    Dhe Ti miku yne, baca Adem Berisha, tani me pushon i qete ne parajse, lavdi e perjetshme kontributit tend prej atdhetari te pa lodhshem, u prefsh i qete ne token tende, te qofte i leht dheu i Kosoves!

    Ngushllimet me te sinqerta:
    Familjes, Farefisit, Miqve dhe gjithe Rahovecit me rrethine!







    Me respekt e dhimbje
    Miku juaj Ēaushi!
    Dhuro shumė...e prit pak!

  2. #82
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Nuk kam as force as nuk mund te besoj qe i Nderuari Z.Adem Berisha me nuk eshte mes nesh.Nuk mund te shkruaj me asgje,uroj qe ne parajs te jete s'bashku me Diellzen qe aq shum i mungonte...U prefte ne paqe.

    Ngushllimet e mija me te sinqerta per familjen dhe miqet...
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  3. #83
    i/e regjistruar Maska e mondishall
    Anėtarėsuar
    28-11-2006
    Vendndodhja
    Ne Selanik te Greqise
    Postime
    2,690
    Ky lajm mengjesor i dhimbshem, me preu krahet, me shastisi fare, nuk di c'te them, kujt t'i zhdefrehem, per kete ikje te papritur te mikut tim te dashur, Ademit. Njohur vertet forumeve shqiptare, por sternjohur me mire se realisht shpirtin e tij fisnik, atdhetar, burreror, artdashes, human. E kam ndjere kete shpirt sa here mesazheve te tij aq te ngrohta, dashamirese e vleresuese ndaj krijimtarise sime, kemi shkembyer sa here mendime per krijimet e njeri-tjetrit. Njihja dhe ndjeja dhimbjen e pasherueshme per humbjen e mbeses.
    Adem i dashur, i vajte prane o gjysh i dhembshur mbeses, Diellzes se diellte, qe aq shume e deshe, aq bukur i thurre vargje, duke perjetesuar ate dhe veten tende.
    Pse o mik nxitove, ate rruge perpara e kemi te gjithe. Me lotojne syte kete cast, trupi me dridhet, por shpirti ndjen sikur je duke na pershendetur, duke shtrenguar ne krahe Diellzen e
    vogel. Udhe te mbare i pavdekshmi Adem. I perjetshem kujtimi per ty dhe vepren e cmuar!
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

  4. #84
    i/e regjistruar Maska e mondishall
    Anėtarėsuar
    28-11-2006
    Vendndodhja
    Ne Selanik te Greqise
    Postime
    2,690
    Adem Berishės

    Ike, tė pėrtejshmes sė pashmangshme
    Pėr ta shmangur mė shumė brenda saj
    Pėr ta kthyer nė tė pėrjetshmen pa halle
    Pa dhimbjet qė ty mik jeta tė dha.

    Dhimbje qė nė vargje i ktheve
    Vargje qė jetės i dhanė jetė
    Ndaj gjallė mbi tė gjallėt, o mik, mbete
    Universit shtuar njė kometė.

    Selanik, 16 maj 2012
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

  5. #85
    e Shqipes Maska e Foleja_
    Anėtarėsuar
    04-08-2004
    Postime
    1,694
    Ngushellimet e mia me te thella per familjaret dhe miqte e shumte te z.Adem. Vertete lajm shume i dhimbshem ! Shume here me jane mbushur syte me lot nga vargjet qe shkruante per Diellzen, me te cilen tash mbase shuan mallin u prehte ne paqe dhe qofte i perjetshem kujtimi per te .

  6. #86
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Ngushllime te sinqerta familjes, dhe miqve e dashamirve... te nderuarit Adem Berisha!

    U preht ne paqe shpirti i tij !

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •