Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,794
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Ndalu e fol dy fjalė.....

  Perhendetje.....E hap ket tem ktu pasi kam nevoj per ndihmen tuj......Ndihmen tuj ne formen e ndonje fjale apo vargu...........Ndihmen, prej jush qe e paski njoft dhimjen para meje....... por un s'paskem pas sy me ju pa, jo para se dhimja t'vij te un........kerkoj nihm prej jush, pasi kur ju lexoj, un humbem ne shkrimet tuja, mduket se dhimjen e ndaj me ju............ shkrimet tuja me japin gajret e nuk nigjohem krejt i vetem.......N.q.se do mujshe me shkrujt edhe vetem dy fjal, mjafton t'jen t'sinqerta, do m'nihmoshe dhe fjalt tuja do i rusha me shum xhelozi.
  N'oborrin e shpirtit tem, ku as ni bim nuk ka
  hajde e mjell ni lule, se sdo ta la me u tha
  me sy do ta prashis, me lot do ta vadis
  do ta takoj shpesh, kurr vetem s'do ta la.
  Thuje pra ni fjal, thuje si din ti
  mos prejto ket her, per nder shum do ta di.

 2. #2
  E dua letėrsinė Maska e riza2008
  Anėtarėsuar
  17-05-2008
  Postime
  3,105
  Faleminderit
  1
  36 falenderime nė 35 postime
  skender76 pershendetie per temen e hapur.Per te gjithe eshte e domosdoshme nje fjale nje keshille ne kete jete te trazuar.Te uroj gjith te mirat fat dhe mbaresi ne jete.Po te pershendes me dy vargje qe me erdhen per momentin:

  E ndjej ne shpirt mungesen tende,
  Fjalen e embel me domosdo.
  Eja o shpirt se desh me ēmende
  Te lutem mos thuaj kurre jo.

  Vetem eja e me rri prane
  As nje gje tjeter nga ty nuk dua.
  E di qe dhimbja te ben hatane,
  Por s'eshte me forte se mua.

 3. #3
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime
  Ndala!Fol dy fjal thua
  Po c'te flas he burr?
  Pasi edhe kur flas
  Nuk ja qelloj kurr!

  Me mire mos te flasim fare
  Ka ardh kohe e veshtire
  Mbyll sy goje e vesh
  Atehere je me i/e mire!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 4. #4
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,794
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime
  Citim Postuar mė parė nga riza2008 Lexo Postimin
  skender76 pershendetie per temen e hapur.Per te gjithe eshte e domosdoshme nje fjale nje keshille ne kete jete te trazuar.Te uroj gjith te mirat fat dhe mbaresi ne jete.Po te pershendes me dy vargje qe me erdhen per momentin:

  E ndjej ne shpirt mungesen tende,
  Fjalen e embel me domosdo.
  Eja o shpirt se desh me ēmende
  Te lutem mos thuaj kurre jo.

  Vetem eja e me rri prane
  As nje gje tjeter nga ty nuk dua.
  E di qe dhimbja te ben hatane,
  Por s'eshte me forte se mua.
  Pershendetje riza2008............Eshte i cuditshem efekti qe ben tek un ne kto momente, leximi i vargjeve t'shkrujtme prej teje.......Prap lot ka, por nigjohem ma mir kur nigjoj njerz qe e din cfar eshte dhimbja, ndoshta e njohin ma mir se un, por qe kan besim se ka nje te neserme ma t'mir se e sotmja.......Njerez qe se fshehin dhimbjen, njerez qe e din qe s'ka kthim mbrapa, por qe e dun jeten dhe nuk dorezohen............edhe un po munohem mos te dorezohem...............
  Faleminderit riza2008.

 5. #5
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,794
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime
  Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
  Ndala!Fol dy fjal thua
  Po c'te flas he burr?
  Pasi edhe kur flas
  Nuk ja qelloj kurr!

  Me mire mos te flasim fare
  Ka ardh kohe e veshtire
  Mbyll sy goje e vesh
  Atehere je me i/e mire!
  Pershendetje e panjohura........Fjalt qe dalin prej dhimjes gjithmon qellojn, qellojn tek ata qe e njohin dhimjen.........E kam provu mnyren e t'myllnit permrena sic thu ti, edhe ne momente qe t'tjeret nuk mun e majshin veten, por pata si rezultat ni shperthim dhimje qe un s'po munem me i rezistu.......eshte teper per mu ......kajher m'dukket se po cmenem......m'duket se gjithca kam rreth meje eshte akull, bosh, pa kuptim.......nuk e di ma se c'kuptim kan vlerat per t'cilat kam luftu deri sot, duke i leju vetes me shty edhe t'tjeret drejt ktyne vlerave........Msova me fol me shpirt t'hapun ne ket forum, me ju, dhe po m'nihmon shum.........N'fillim hezitosha me u fut ne forum se kisha iden se ktu ishte ni hapsin vetem per argetim, por kur lezova disa shkrime fillova t'besoj se paska akoma njerz qe un kujtosha se nuk ekzistojn ma.........
  Faleminderit e panjohura.

 6. #6
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,794
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  fjalt qe m'dalin vet.....

  AT, o AT, pse ike e m'le
  syt s'po m'rrin kurr that
  tash si sje me ne.
  Pak dit edhe vjen ktu nana, shoqja jote
  ku ta merr un forcen, mrena k'saj bote
  me ja fshi lotet asgja sdo mjaftote
  vec naj mrekulli, buzeqeshja jote.
  Ku munem me i dhan zemer
  kur ma per vete s'kam
  tash po qan ma shum
  kur t'mshofi syt e lam.
  Po nana s'asht dorzu, ajo po lufton
  vec ty, rrin tu t'kujtu
  per ne, tash jeton.
  M'fal Bab se t'trazova
  po iki e t'la t'qet
  per sonte un marova
  me fjalt qe m'dalin vet.

 7. #7
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,794
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  largohu

  Me ket merzi mbi kurriz
  ne ket jet qe se njof ma
  me veshtirsi un leviz
  prej dhimbjes du me u nda.
  Un du, po sdon ajo
  thojt mir mi ka ngul
  m'thot: "Humjen prano!"
  don koken me ma ul.
  Vetja m'duket i vogel
  n'kyt humner pa fun
  ajo m'ka si loder
  por tash po cohem un.
  Po cohem e i bertas
  me at za qe kam
  n'emer do ta thrras
  t'marre vesh kush jam.
  HIJE E ZEZ largohu prej meje
  prej ka ke ardh ti shko
  s'kerkoj kush gja prej teje
  ik edhe m'harro.
  Harro ket emer e harro ket ven
  e mos t'shof ma ktu
  merr palckat tuja e gja mos len
  tash jeten, du me fillu.
  Me fillu aty ku e lash
  me fitu ato qe kam hum
  do i baj t'gjitha kto qe thash
  se si, e di vec un.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga skender76 : 20-07-2008 mė 21:02

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-07-2008
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Une jam ai ilirozi
  qe me ty n`forum lozi
  lozim dhe bashkbisedojme
  ne menyre qe kurre mos te lendojme.

  Lojera, rebuse dhe anagrame
  te gjitha ne mendjen tane
  Skender je me i miri ne kete forum
  si nje LLOKUM!

 9. #9
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,794
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime
  Citim Postuar mė parė nga DjiLiroz Lexo Postimin
  Une jam ai ilirozi
  qe me ty n`forum lozi
  lozim dhe bashkbisedojme
  ne menyre qe kurre mos te lendojme.

  Lojera, rebuse dhe anagrame
  te gjitha ne mendjen tane
  Skender je me i miri ne kete forum
  si nje LLOKUM!
  Pershendetje DjiLiroz....M'ke ba me qesh, me t'vertet......e kisha pas te nevojshme
  Faleminderit DjiLiroz.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-07-2008
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ahahahhaha....skender mendoj qe je i vetmi shok qe kam shoqni pakez me te madhe
  andaj gjethmon kur poston ti une shiqoj te inkuadrohem sepse i poston temat shume
  interesant..Kalofsh mir...

 11. #11
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,794
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pak qetsi...

  I ulun perball detit, n'ket qetsi pa fun
  sot po pres diellin, i pari du ta shoh un.
  Sot e du t'gjithin per vehte, du qe rrezet t'ia nigjoj
  e me nxehtsin e tij, te ftohtin ta largoj.
  Ja, ja tash prej detit po del
  siper ujit t'qet, rrezet po hedh.
  Nata e turpnume largohet, pse u trem se di
  pse me diellin s'po takohet
  pse pak bashk nuk rrin.
  Ndoshta jan moter e vlla, keshtu imagjinoj
  kohen pergjys e kan nda
  se nuk menojn nisoj.
  Du t'kem forcen e fjalen e duhun, qe sot ti pajtoj
  me fjalt e dhimbjes time, dua ti bashkoj.
  Dielli tash merr forc, e drejt qiellit shkon
  zhurma nis e zgjohet, dhe ket hapsin e pushton.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e darla1
  Anėtarėsuar
  03-12-2008
  Vendndodhja
  Athens, Greece
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  skenderi une do te thoja dicka ndryshe pake me eger ndoshta se fjalet e embla me dhimbje..do te thoja jeta ka dhimbje dhe gezime...ti ke jetuare gezime por dhe nje nga dhimbjet e saje me te medha..por thame jeta..eshte e tille..ndaije..i dashure skenderi...tani mblidhe forcate..largoije dhimbjen...se babi yte po te te ishte do te vinte doren ne supe dhe do te thoshte je biri ime te dua te forte..nuk dua te te fitoije dhimbja..mbi ty..ndaije skenderi jeta..eshte e gjate..ka gezime dhe idherime..por ne duhet te jemi me te forte..se sa vete jeta dhe dhimbja....te uroije tera te mirate.....

 13. #13
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,794
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime
  Citim Postuar mė parė nga darla1 Lexo Postimin
  skenderi une do te thoja dicka ndryshe pake me eger ndoshta se fjalet e embla me dhimbje..do te thoja jeta ka dhimbje dhe gezime...ti ke jetuare gezime por dhe nje nga dhimbjet e saje me te medha..por thame jeta..eshte e tille..ndaije..i dashure skenderi...tani mblidhe forcate..largoije dhimbjen...se babi yte po te te ishte do te vinte doren ne supe dhe do te thoshte je biri ime te dua te forte..nuk dua te te fitoije dhimbja..mbi ty..ndaije skenderi jeta..eshte e gjate..ka gezime dhe idherime..por ne duhet te jemi me te forte..se sa vete jeta dhe dhimbja....te uroije tera te mirate.....
  darla1, faleminderit per fjalt e sinqerta qe m'ke shkrujt. E vleresoj teper.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-04-2008
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  sinqerisht me vjen shum keq por ti duhet te jesh i fort jeta esht perpara teje uroj tembledhesh forcat sa me shpejt

 15. #15
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,794
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime
  Citim Postuar mė parė nga mije Lexo Postimin
  sinqerisht me vjen shum keq por ti duhet te jesh i fort jeta esht perpara teje uroj tembledhesh forcat sa me shpejt
  Mije, faleminderit qe u ndale me m'dhan kurajo.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Ndalu e fol dy fjalė.....

  N'oborrin e shpirtit tem, veq nji bim fort ka
  hajde e mille ti lule, se sdo ta la me u tha
  me sy do ta prashis, me lot edhe pse Dris
  do ta takoj shpesh, kurr vetem ma s'do ta la.
  Thuje pra ni fjal, thuje se vetem ti din si din ti
  mos prejto ket her, per nder shum do ta di.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •