Close

Rezultati i Sondazhit: Cfare mendoni per lakuriqesine e femrave shqiptare?

Votues
240. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Normale

  60 25.00%
 • Jo normale

  71 29.58%
 • Ekstreme

  88 36.67%
 • Nuk kam opinion

  21 8.75%
Faqja 1 prej 23 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 455
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e vesaaa
  Antarsuar
  25-02-2007
  Vendndodhja
  U.K. London
  Postime
  27
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Cfare mendoni pr lakuriqsin e femrave shqiptare?

  Lakuriqesia e Femrave ne Trojet Shqiptare ,mendoj se eshte ne nje Situat te jashtezakonshme,ku qdo vlere dhe kulture qe ka mbajtur nje Femer Shqiptare me shekuj ,me keto pamje skandaloze qe dita dites i shofim te ljne per te krijuar bindje negative ndaj femrave te tilla.

  Nje Amerikan i cili punonte ne Kosov ,thoshte per Femrat Kosovare te cilat ishin te zhveshura : Ne Amerik ,as Prostitutat nuk vishen keshtu !!

  Sot Veshja e Femrave ne ambientet familjare,ne shkoll,ne rrug dhe ne Pun ,nga ndonje Plazh apo Pishin nuk dallon fare,ku zhveshja e trupit ne keto dy lokacione mund te konsiderohet si diqka e zakont,por e njejta veshje te behet edhe ne ambiente te tjera eshte absurde.

  Nje fakt qe me ka brengosur eshte ,se kam krijuar bindjen se vetem tek ne eshte ky lloj fenomeni,sepse po te shofesh shtetet e tjere perendimore ,nuk e shef nje Lakuriqesi te till,e cila mbreteron tek ne.

  Kam filluar te ia qaj hallin Meshkujve te sotit,per qdo sfid te kesaj natyre te provokimeve te epsheve te tyre ,nga keto produkte mishi te expozuara

  Qfar mendoni per kete fenomen,ku mendoni se qendron problemi dhe ku mendoni se eshte zgjidhja dhe a ju pengon nje dukuri e till ?
  Ndryshuar pr her t fundit nga vesaaa : 14-07-2008 m 13:33

 2. #2
  Pasioni pr shkencn Maska e Erlebnisse
  Antarsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Femra eshte me e bukur kur kanje fare feminiliteti e nuk vishet perhere si burre.
  Dmth "lakuriqesia" si e quan ti duhet per te dalluar nje femer nga nje mashkull.
  Nuk me duket ndonje gje e jashtezakonshme e nuk me duket as alarmante. Ashtu i pelqen e s'ka asgje te keqe.

  Pse nuk hapim ndonjehere tema per te thene: heqim lakuriqesine e vishemi me atlete neper mbremje...:P Aman perhere te njejtat llafe; perhere perseriten tema te tilla, ose per tradhetine, ose sa lyhen, sa vishen e sa mendjelehta qenkan femrat shqipetare; pa pike respekti.
  La vita bella...

 3. #3
  谷ஜ๑۩۞۩๑谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑谷ஜ Maska e AuGuSt_
  Antarsuar
  20-06-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,085
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Vetem ketu ne shqiperi shohim hiret e nje femre si te jete ne nje pub ne nje restorant apo ne nje shkolle apo ne ndonje ambient tjeter publik.
  skerdigodo@hotmail.com

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e vesaaa
  Antarsuar
  25-02-2007
  Vendndodhja
  U.K. London
  Postime
  27
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga [era] Lexo Postimin
  Femra eshte me e bukur kur ka nje fare feminiliteti e nuk vishet perhere si burre.
  Kur nje Vajz eshte e zhveshur ,qfar mendon ti ,duket me feministe apo Mashkullora??

 5. #5
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Kam filluar te ia qaj hallin Meshkujve te sotit,per qdo sfid te kesaj natyre te provokimeve te epsheve te tyre ,nga keto produkte mishi te expozuara
  Sikur te behet denimi per perdhunim 2 vjet.. nuk dalin me kto femra lakuriq!! Gjithsesi shum te poshtra tregohen, minifundi deri te b.ytha, skollatura e hapur fare gjoksi jashte.. eehh tundimet jan te forta, po ca ti besh!
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 6. #6
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga [era] Lexo Postimin
  Femra eshte me e bukur kur kanje fare feminiliteti e nuk vishet perhere si burre.
  Dmth "lakuriqesia" si e quan ti duhet per te dalluar nje femer nga nje mashkull.
  Nuk me duket ndonje gje e jashtezakonshme e nuk me duket as alarmante. Ashtu i pelqen e s'ka asgje te keqe.

  Pse nuk hapim ndonjehere tema per te thene: heqim lakuriqesine e vishemi me atlete neper mbremje...:P Aman perhere te njejtat llafe; perhere perseriten tema te tilla, ose per tradhetine, ose sa lyhen, sa vishen e sa mendjelehta qenkan femrat shqipetare; pa pike respekti.
  E me aman se te them te drejten, me veshjen qe kan e ekzagjerojne. Nuk vishet perdite robi me minifunde e kanotiere gjoksi jashte, tolerohet fundjava, por jo e gjith java. Ska lezet ashu!
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 7. #7
  Pasioni pr shkencn Maska e Erlebnisse
  Antarsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Apollyon Lexo Postimin
  Sikur te behet denimi per perdhunim 2 vjet.. nuk dalin me kto femra lakuriq!! Gjithsesi shum te poshtra tregohen, minifundi deri te b.ytha, skollatura e hapur fare gjoksi jashte.. eehh tundimet jan te forta, po ca ti besh!
  Shi kush flet, aman mer se 100 here kam degjuar qe ankoheni ju meshkujt e pastaj ne rruge vetem tek femrat qe kane nje fare veshje karakteristike (dmth te veshura me te shkurtra e gjera te hapura) ju shkojne syte. Asnje nuk ven re femrat normale, me atlete e me xhinse. Mohoje po deshe! E kot rreni qe mendojme kshu e flasim kshu, se flisni budallalleqe me shoket si per shaka, por nga ana tjeter ajo femer ju magjeps hehe
  La vita bella...

 8. #8
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga [era] Lexo Postimin
  Shi kush flet, aman mer se 100 here kam degjuar qe ankoheni ju meshkujt e pastaj ne rruge vetem tek femrat qe kane nje fare veshje karakteristike (dmth te veshura me te shkurtra e gjera te hapura) ju shkojne syte. Asnje nuk ven re femrat normale, me atlete e me xhinse. Mohoje po deshe! E kot rreni qe mendojme kshu e flasim kshu, se flisni budallalleqe me shoket si per shaka, por nga ana tjeter ajo femer ju magjeps hehe
  Ne fundjave thashe qe tolerohet, jo gjith javen! Pastaj eshte normale qe ta terheq syrin nje femer lakuriq, ca thua ti!
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 9. #9
  Pasioni pr shkencn Maska e Erlebnisse
  Antarsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Nuk e di, por une vetem ketu ne forum degjoj per femra shqipetare me "lakuriqesi" kaq alarmante. Une ne Shqiperi jam rritur e ne Shqiperi shkoj vit per vit. Nuk me shikon syri nje situate kaq te rende sa e beni edhe ju e pastaj vishet si vishet tjetri nje jete ka. Shumica e atyre qe vishen ashtu jane te vogla (adoleshente), nuk jane per t'u gjykuar kaq shume e kushdo i huaj qe s'i pelqen le te mbylli syte, mqs u skandalizoka kaq shume. Hej zot jo, cfare na degjojne syte:P
  La vita bella...

 10. #10
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga [era] Lexo Postimin
  Nuk e di, por une vetem ketu ne forum degjoj per femra shqipetare me "lakuriqesi" kaq alarmante. Une ne Shqiperi jam rritur e ne Shqiperi shkoj vit per vit. Nuk me shikon syri nje situate kaq te rende sa e beni edhe ju e pastaj vishet si vishet tjetri nje jete ka. Shumica e atyre qe vishen ashtu jane te vogla (adoleshente), nuk jane per t'u gjykuar kaq shume e kushdo i huaj qe s'i pelqen le te mbylli syte, mqs u skandalizoka kaq shume. Hej zot jo, cfare na degjojne syte:P

  Paskemi shkuar ne periudha te ndryshme derman se une nuk i kam pare kaq te "Zakonshme" sa i ke pare ti.
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 11. #11
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  [era] mos ja fut kot, nuk eshe normale qe nje 15 vjecare te veshe minifund deri te prapanica, te lyhet si 30 vjecare, te veshe tanga edhe ti tregoje se ca ngjyre i ka. Rri tani.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 12. #12
  Pasioni pr shkencn Maska e Erlebnisse
  Antarsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Bo, lum si ju atehere.

  Aq kam qene edhe une, aq kan qene edhe shoqet e mija. S'kemi qene ndonjehere ashtu e as nuk shof ke me te vegjelit ashtu. Ndoshta do jete zona zona ky problem shqetesues
  La vita bella...

 13. #13
  life is a flower Maska e maryp
  Antarsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  o njerez po lerini te vishen si te duan femrat ore...
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Citim Postuar m par nga [era] Lexo Postimin
  Bo, lum si ju atehere.

  Aq kam qene edhe une, aq kan qene edhe shoqet e mija. S'kemi qene ndonjehere ashtu e as nuk shof ke me te vegjelit ashtu. Ndoshta do jete zona zona ky problem shqetesues
  Ke qn 15 njher e nj koh ti, nuk je sot.

 15. #15
  Pasioni pr shkencn Maska e Erlebnisse
  Antarsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  qyqa pse mer kur kam lind une ne kohen e Noes xhanem
  La vita bella...

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Citim Postuar m par nga [era] Lexo Postimin
  qyqa pse mer kur kam lind une ne kohen e Noes xhanem
  Se di tamam se kur, por ndryshojn koht. Nuk luajn m me peta 15-vjearet

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Citim Postuar m par nga [era] Lexo Postimin
  Shi kush flet, aman mer se 100 here kam degjuar qe ankoheni ju meshkujt e pastaj ne rruge vetem tek femrat qe kane nje fare veshje karakteristike (dmth te veshura me te shkurtra e gjera te hapura) ju shkojne syte. Asnje nuk ven re femrat normale, me atlete e me xhinse. Mohoje po deshe! E kot rreni qe mendojme kshu e flasim kshu, se flisni budallalleqe me shoket si per shaka, por nga ana tjeter ajo femer ju magjeps hehe
  Po vetm pr i gjo ua varin m shum atyre me minifunde, se e din q mund ta marrin m kollaj nga ato.

 18. #18
  ...beyond Maska e Alienated
  Antarsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  39
  Postime
  3,143
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga vesaaa Lexo Postimin
  ***
  Nje Amerikan i cili punonte ne Kosov ,thoshte per Femrat Kosovare te cilat ishin te zhveshura : Ne Amerik ,as Prostitutat nuk vishen keshtu !!
  ***
  Eshte e cuditshme kjo qe ka cituar vesaaa, sepse te njejtat pershtypje me kane thene dhe mua, sidomos shtetas te huaj qe punonin ne Kosove.

  Hidhni nje sy video klipeve te "kengetareve" te reja, si ne Kosove e Maqedoni (ne nje mase me te madhe) poashtu edhe ne Shqiperi (me rralle). Aty e sheh realitetin LAKURIQ.
  Koha sht e maskarenjve
  Por atdheu i Shqiptarve

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  850
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  na kane zili te huajte se femres shqiptare i zien gjaku

 20. #20
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Antarsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime n 29 postime
  Skandaloze!!! U prish dynaja, erdhi kiameti, apokalipsa, s'ka me ardhmeri. Quani si te doni ta quani. Lerini vajzat e reja te shijojne jeten dhe te bukuren. Kjo moshe dhe deshire nuk kthehet me. Habitem qe ne njerezit, jemi aq shume te prirur per te kufuziar veten, per ti vene zinxhire cdo gjeje qe na pelqen. Ne te gjithe kemi lindur lakuriq, ishin kushtet klimatike te jetes qe bene njeriun te vishet. Pastaj, nga na dolen disa regulla se disa pjese te trupit duhet mbuluar? C'bukuri ka veshi e hunda or aman qe i leme te zbuluar.
  • The rest is silence.


Faqja 1 prej 23 12311 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 81
  Postimi i Fundit: 21-07-2015, 13:25
 2. far mendoni pr Ahmet Zogun?
  Nga honzik n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 242
  Postimi i Fundit: 03-03-2014, 07:03
 3. Kristo Frashri: Dilema pr Himarn
  Nga Qafir Arnaut n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-02-2006, 12:56
 4. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53
 5. Cili sht synimi i AKSH-s?
  Nga Faik n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 04-12-2003, 03:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •