Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    Moderator Maska e Pratolini
    Anėtarėsuar
    10-01-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    724

    Diskutime mbi nenforumin

    Per te ndihmuar zhvillimin dhe rritjen e cilesise se nenforumit, mendova te hap nje teme ku secili prej anetareve te kete te drejte te japi mendimin e tij.

    Cfare mund te sugjeroni ju mbi rritjen e cilesise se ketij nenforumi ?
    Cfare mendoni se nuk shkon mire ? Si mund te zgjidhet ?

    Shpresoj ne bashkepunimin tuaj per te arritur te gjithe bashke qe me ane te diskutimeve konstruktive, te ndihemi me mire dhe me te gatshem per te dhene mendimet tona rreth Filozofise-Psikologjise-Sociologjise !

    Pratolini

  2. #2
    OK! Po filloj nga pershtypja e pare -edhe pse nuk kam hyre shume ne detaje, per te analizuar ket qe pyet-i nderuar Pratolini!
    1. Nenforumi ne fjale nuk ka faj aspak sepse tema ka dhe me ket rast ka edhe mundesi per debate shume ineterante...., por problemi qendron tek anetaret, sikur kane nje lloje averzioni per termet; Filozofi-psikologji-Sociologji!
    Konsideroj, se disa tema pikerisht, qe ke hapur ti, kane qene shume inetersante dhe jane per tu vazhduar, ngase temat nuk jane shpenzuar aspak.

    Por, si te zgjidhet kjo...?! hmmmmmmm, pak e veshtire pergjegja
    edhe pse e di c'far kerkon- aludoj ne kualitet te mirfillt dhe profesional-ket e do ti dhe une...
    (PO mor Lol edhe pse nuk kam pas asnjeher profesion; filozofi, sociologji apo psikologji...)

    CNCNCCCncncnc! - lol problemi esht flas per Pr, jane ber 1000000000 universitete dhe mbushur me keso drejtime etj, po ata studenta jan tull fare, vetem imixh e kan'....Dhe natyrisht qe me dhemb fort kjo - sepse ne Shqiptaret ne pergjithesi luftuam ne forma te ndryshme- ndersa me kultur nuk po dim te luftojme...me vjen keq, qe gjykoj popullin tim, por jam shumi deshpruar dhe mos te mundohet askush te me shet p.ordha per keto qe publikojme ne; ne fusha te ndryshme; ART- KULTURE. kjo nenkupton kushtimisht keto qe po diskutojme....

    E kane marre ne dore, lol: LARAT, ANALFABETET, INJORANTET dhe shpetim nuk ka njeher-pernjeher!!!

    Me fal qe dola pak prej temes dhe qe beera digresione ndoshta te paarsyeshme, e tera qe ti vij deri tek nje pyetje- pergjegjje, me qellim te ngritjes se nenforumit...............
    kaq per fillim

    stay cool
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ABSOLUTE : 07-07-2008 mė 21:29 Arsyeja: ....

  3. #3
    Moderator Maska e Pratolini
    Anėtarėsuar
    10-01-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    724
    Do ju kerkoja te gjithe anetareve qe frekuentojne kete nen-forum te jene pak me te kujdesshem ne hapjen e temave.
    Pike se pari ( megjithese ndoshta eshte theksuar shume here ) une vazhdoj te insistoj qe perpara se te hapni nje teme te caktuar, mos pertoni te hidhni nje sy nese nje teme e ngjashme ekziston.
    Problemi tjeter eshte se shpeshhere temat hapen ne nje menyre te ftohte ( vetem me nje pyetje apo nje fjali ) dhe mua te them te drejten me ven pak ne pozite te veshtire. Perpiquni qe ta parashtroni mire ceshtjen per te cilen kerkoni te diskutohet dhe ndertojeni temen ne menyre te tille qe te ofroje nje ambjent te pershtatshem per debat.
    Per me shume informacion rreth rregullave te nenforumit :
    http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=99087
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Pratolini : 29-08-2008 mė 10:50

  4. #4
    ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
    Anėtarėsuar
    10-01-2004
    Vendndodhja
    InsaNe In The MembranE
    Postime
    895
    Shum pak veta e frekuentojme kete nen forum.
    Mbase neglizhojne...mbase mendojne se ne themi budalliqe a ku di un se cfare...mbase mendojne se nuk ja vlen te futesh ne internet dhe te filozofosh...mbase u duket palidhje te shprehin me fjale ose germa nje shqetesim...gezim a ku di une se cfare !

    Gjithsesi secili ka pershtypjen e tij !
    * Im a Slow Walker...But i Never Walk BaCk *

  5. #5
    Moderator Maska e Pratolini
    Anėtarėsuar
    10-01-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    724
    Citim Postuar mė parė nga LlaCiPaCi Lexo Postimin
    Shum pak veta e frekuentojme kete nen forum.
    Mbase neglizhojne...mbase mendojne se ne themi budalliqe a ku di un se cfare...mbase mendojne se nuk ja vlen te futesh ne internet dhe te filozofosh...mbase u duket palidhje te shprehin me fjale ose germa nje shqetesim...gezim a ku di une se cfare !

    Gjithsesi secili ka pershtypjen e tij !
    Une personalisht do shqetesohesha per te kunderten : pra sikur kete nen-forum ta frekuentojne ne menyre masive
    Filozofia-sociologjia-psikologjia nuk eshte per "te shumtit" por per nje pjese relativisht te vogel te shoqerise. Ndjenjat kane shume menyra per tu shprehur, duke perfshire letersine, pikturen, muziken apo nga nje pjese goxha e madhe edhe chit-chatin.

    Me teper shqetesohem per nivelin tone, pra te grupit qe e frekuentojme kete nen-forum. Une jam i bindur qe me kontributin e gjithsecilit, mund ta rrisim cilesine dhe te kemi biseda te kendshme jo vetem informative por me teper diskutuese dhe argumentuese.

    Pratolini

  6. #6
    ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
    Anėtarėsuar
    10-01-2004
    Vendndodhja
    InsaNe In The MembranE
    Postime
    895
    E Drejt osht Pratolini...por nuk duhet harruar qe ka shum njerez ktu ne forum qe jane me shume kapacitet dhe na duhen idete e tyre...por fatkeqsisht neglizhojne me faktin "hajd se forum osht" nuk do i jap men un ktyne....

    Kjo me shqeteson mu !
    * Im a Slow Walker...But i Never Walk BaCk *

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e salihaj
    Anėtarėsuar
    21-10-2008
    Vendndodhja
    Nė Pejė
    Postime
    1,005
    Jamė anėtar i ri i forumit. Mirėpo, me shumė seriozitet e kamė marrė kėtė regjistrm. Mqs, nga disa miliona banorė ka mjaftė analfabet dhe hallegjinjė. Mendoi, se ne anėtarėt e nėnforumit, apo edhe tė forumit, qė na ėshtė ofruar mundėsia tė komunikojmė pėrmes internetit. Me shkėmbimet e mendimėve t'ona sa mė tė shėndosha, sėpari ne tė fitojm veti fisnike dhe tė shėndosha, pėr tė reflektuar nė mėnyrė sa ma pozitive nė masė tė opinionit tė tėrėsishem. Tė marr njė shembull konkret. Kr guri rrshqet nė bjeshkė, ku ka shumė borė, grumbullon borė dhe dėmton njė pjesė tė madhe tė pyllit. Unė mendoi qe kėtė rrėshqitje tė nėnforumit tė krahasoi me atė tė parėn. Mirėpo, nė kuptim pozitiv.

Tema tė Ngjashme

  1. Diskutime mbi konkursin "Fotografia me e bukur 2008"
    Nga BvizioN nė forumin Albumi fotografik
    Pėrgjigje: 90
    Postimi i Fundit: 31-10-2008, 03:32
  2. Artistet tane - Foto dhe diskutime.
    Nga Orion_DYRRAHU nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 75
    Postimi i Fundit: 11-06-2007, 15:46
  3. Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 20-02-2007, 22:21
  4. Diskutime mbi letėrsinė...
    Nga Brari nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 14-06-2004, 11:14
  5. Dy poezi te Nolit dhe diskutime
    Nga Ani nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 29-04-2004, 00:18

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •