Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime

  Dshtakt e ktij kampionati

  10 dshtimet me te mdha te Evropianit.

  10 - Transmetimi i gjysmfinales

  Nj stuhi n Vjen bri q transmetimi televiziv i ndeshjes gjysmfinale ndrmjet Gjermanis dhe Turqis t ndrpritet n mbar Evropn. S paku 10 minuta t takimit nuk jan transmetuar, duke prfshir ktu edhe golin e Miroslav Klose.

  9 - Karim Benzema

  Sulmuesi francez erdhi n Euro 2008 me nj reputacion n rritje. Tifozt e shihnin at si nj nga futbollistt me perspektiv m t madhe, por ai dshtoi t impresionoj me paraqitjet e tij n Kampionatin evropian.

  8 - Adrian Mutu

  Ish sulmuesi i Chelseas ka mundur ta ndihmoj Rumanin drejt realizimit t befasis m t madhe n Euro 2008. Ai pati rastin t shnoj golin e fitores ndaj Italis, q mund t’ ua siguronte erekfinalen rumunve, por goditjen e tij nga penalltia e priti Gianluigi Buffon.

  7 - Mikpritsit e EURO’s

  Austria dhe Zvicra, dy organizatoret e Euro 2008, u eliminuan n fazn e grupeve, duke i zhgnjyer tifozt e tyre. Austriakt fituan vetm nj pik, ndrsa Zvicra realizoi nj fitore kundr Portugalis, e cila m par e kishte siguruar kualifikimin n mesin e tet m t mirve.

  6 - Mario Gomez

  Gjermania nuk impresionoi n fazn e grupeve, ndonse ishte konsideruar si favorite n Grupin B. Sulmuesi Gomez nuk pati kurrfar kontributi gjat ksaj periudhe, prandaj selektori Joachim Low e la at jasht formacionit baz, q nga ndeshjet erekfinale.

  5 - Thierry Henry

  Edhe Thierry Henry ka zhgnjyer me paraqitjet e tij n Euro 2008. Goli i tij kundr Holands ishte vetm nj maskim i forms s tij t dobt, q rezultoi edhe me eliminimin e hershm t Kombtares franceze.

  4 - Greqia

  Duket paksa e paplqyeshme q kampioni i fundit evropian sht n mesin e dshtimeve m t mdha, por tri humbjet n fazn e grupeve ishin m t vrtet zhgnjyese. Madje rivalt e tyre n eliminatort e Euro 2008, turqit, arritn m lart duke u radhitur n mesin e katr ekipeve m t mira.

  3 - Eric Abidal

  T luash kundr kampionve t bots n nj ndeshje q ka karakterin “t jesh apo t mos jesh”, kurr nuk sht leht. Por, mbrojtsi Abidal me ndrhyrjen ndaj Luca Tonit, jo vetm q shkaktoi penallti dhe u ndshkua me karton t kuq, por edhe prgatiti fundin e Kombtares franceze.

  2 - Petr Cech

  Duke qen se ishte n eprsi 2-1 kundr Turqis kur kishin mbetur vetm edhe dy minuta deri n fund, ekia ishte me nj kmb n erekfinale. Por, gabimi fatal i portierit Cech fillimisht ua siguroi turqve barazimin e rezultatin para se nj gol tjetr t’i drgonte ata n shtpi.

  1 - Luca Toni

  Sulmuesi italian erdhi n Euro 2008 pas nj sezoni t shklqyeshm me Bayern Munich, duke shnuar 31 gola n Bundesliga. Por, ai dshtoi t realizoj gol n portat kundrshtare, edhe pse pati shum raste pr shnim n ndeshjet e Azzurve. Madje as mustaqet, pr t cilat u prkujdes me shpres se do ta ndihmojn t shnoj gol, nuk patn kurrfar efekti.  GazetaExpress.com
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 2. #2
  At'qivia Maska e Flori
  Antarsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiran, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Deshtaket e Euro2008

  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 3. #3
  At'qivia Maska e Flori
  Antarsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiran, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  N10: The Host Broadcaster


  N9: Karim Benzema


  N8: Adrian Mutu
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 4. #4
  At'qivia Maska e Flori
  Antarsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiran, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  N7: The Co-Hosts


  N6: Mario Gomez


  N5: Thierry Henry
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 5. #5
  At'qivia Maska e Flori
  Antarsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiran, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  N4: Greece


  N3: Eric Abidal


  N2: Petr Cech
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 6. #6
  At'qivia Maska e Flori
  Antarsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiran, Albania
  Mosha
  32
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  N1: Luca Toni
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 7. #7
  .. Maska e km92
  Antarsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanov
  Postime
  4,211
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Surprizat dhe zhgnjimet e Euro 2008

  Surpriza, konfirmime, zhgnjime. Kampionati Evropian i pati t gjitha gjat 31 ndeshjeve t zhvilluara n harkun e 22 ditve, q kulmuan me fitimin e titullit nga Spanja, i dyti n historin e saj, pas atij t vitit 1964.


  SURPRIZAT  Por, edhe pse mesfushori spanjoll Xavi Hernandez u zgjodh t hnn si lojtari m i mir i Euro 2008-s, padyshim q Evropiani pati nj numr t madh lojtarsh q mund ta meritonin at mim. Nj nga kta mund t ishte edhe rusi Andrei Arshavin.

  Me aftsin e tij t jashtzakonshme n prkdheljen e topit, por i larguar nga Europiani vetm pas dy ndeshjesh, kur Rusia u eliminua n gjysmfinale nga Spanja, ai mundi t jet n vmendjen e gjith bots sportive me vetm 180 minuta t luajtura. Ylli i Zenit St. Petersburgut e vendosi nn kmbt e tij Evropn fal sensit t tij t driblimeve dhe shpejtsis. E njjta gj mund t thuhet edhe pr mesfushorin e majt rus Yuri Zhirkov, m i mir i turneut n rolin e tij.

  “Un kam katrfishuar vlern time n merkato”, tha Luka Modric, i mbiquajturi “Cruijff kroat’, i bler nga Tottenhemi. Nj artist i vrtet me topin, por q nuk mundi t shmang eliminimin e ekipit t tij n erekfinale kundr Turqis.

  KONFIRMIMET  Jan t shumta. M t famshmit jan dy holandezt e Realit t Madridit, Arjen Robben e Wesley Sneijder, autor t dy golave t jashtzakonshm kundr Francs. Edhe skuadra turke pati konfirmimet e saj: Hamit Altintop dhe sulmuesi i Fenerbahes, Semih Senturk, golashnuesi m i mir i Turqis n kampionat.

  Vlerat e tij i dshmoi edhe gjermani Bastian Schweinsteiger, autor i dy golave, por q u shfaq edhe si nj lider teknik n nj skuadr totalisht t dominuar nga Michael Ballack.

  Nj tjetr konfirmim i madh sht edhe Iker Casillas, pa dyshim portieri m i mir n bot, i cili tani ka marr rolin e padronit t prfaqsueses s tij, deri ather t mbajtur nga Raul. Madrileni arriti t pres dy penallti kundr Italis. I vetmi q mund ta ndaj titullin e portierit m t mir sht holandezi Edvin van der Sar. Influencn e tyre n ekip e konfirmuan edhe dy spanjollt Senna, nj lojtar shum inteligjent n mesfush, por dhe David Villa, nj vrass i pamshirshm para ports.

  ZHGNJIMET  “Les Flops” (zhgnjimet) sht nj term q ka hyr gjersisht n terminologjin e futbollit, pr t prkufizuar me nj fjal t vetme, t gjith ata yje q nuk shklqejn, q mbeten te nj performanc t varfr dhe nuk ln gjurm, edhe pse fillimisht etiketohen si lojtart q mund t vendosin edhe vetm fatin e nj ndeshje.

  Pirlo, Benzema, Toni, Ibrahimovic, Chivu, por edhe Cristiano Ronaldo mund t prfshihen n kt grup. I paralajmruar si nj nga yjet e Euro 2008-s, sulmuesi i Manester United u duk se bri dika n fazn e grupeve, por ishte n hije n erekfinale kundr Gjermanis. Rezultati Cristiano Ronaldo nuk figuron n listn e 23-lojtarve, apo ekipit ideal t UEFA-s.

 8. #8
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Francezet.....
  Sui generis

 9. #9
  Pasioni pr shkencn Maska e Qendi
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  2,102
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Francezet jane Deshtimi.

 10. #10

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  France dhe LLUKA TONI.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Tema t Ngjashme

 1. KF Elbasani, "TIGRAT VERDH E BLU"
  Nga ClaY_MorE n forumin Futbolli shqiptar
  Prgjigje: 479
  Postimi i Fundit: 04-10-2008, 00:26
 2. Kampionati Shqiptar - Superliga Sezoni 2006 - 2007
  Nga Bledari n forumin Futbolli shqiptar
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 24-12-2006, 04:34
 3. Kampionati kombtar unik i Shqiperis dhe Kosovs!
  Nga Pasiqe n forumin Futbolli shqiptar
  Prgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 18-05-2006, 09:44
 4. Kampionati i Shqiprise: "Superliga" - (2005-06)
  Nga Bledari n forumin Futbolli shqiptar
  Prgjigje: 52
  Postimi i Fundit: 15-05-2006, 02:18
 5. Prgjigje: 439
  Postimi i Fundit: 08-07-2004, 19:39

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •