Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 52
 1. #1
  ♣AbSoLuT♣ Maska e [LoTi]
  Antarsuar
  25-04-2007
  Vendndodhja
  IT
  Postime
  837

  Kur vijn emigrantt...

  fare bejme ne kur vin ata dhe cfare bejne ata, pra kurbetqaret kur vijne ne vendlindje
  |- M Pikj Nj Pik Loti, N Frm Realiteti -|

 2. #2
  ♣AbSoLuT♣ Maska e [LoTi]
  Antarsuar
  25-04-2007
  Vendndodhja
  IT
  Postime
  837
  un prsh, shkoj direkt ke bamjet..
  |- M Pikj Nj Pik Loti, N Frm Realiteti -|

 3. #3
  Pasioni pr shkencn Maska e Erlebnisse
  Antarsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,450
  LoL edhe une me bamjet e kam, perdite bejme gjelle turli, sic e quajme ne: dmth bamje e disa lloje perimesh te tjera;
  pastaj takoj gjithe shoqet e me te vertete kalohet shume bukur...
  La vita bella...

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Europe83
  Antarsuar
  13-08-2007
  Vendndodhja
  Paris
  Postime
  66
  un shkoj tek turshit bamjet e tullumat

 5. #5
  ..She is so cute... Maska e jessi89
  Antarsuar
  25-08-2003
  Postime
  958
  Une shkoj te ullite stafidhe..lol e,me thene te drejten,tamam tani po te isha ,do shkoja direct e te fiqte ,ato te medhate,qe sjellin nga fshatrat...mmm
  Wild and crazy can't be lazy

 6. #6
  rrezja qe ngroh Maska e dielli qe lind
  Antarsuar
  13-10-2005
  Vendndodhja
  Aty ku zhurma e dallgeve eshte muzike per veshet e mije.
  Postime
  181
  Kur vijne kurbetqaret na e bejne trafikun lomsh.
  nuk me kujtohet

 7. #7
  ♣AbSoLuT♣ Maska e [LoTi]
  Antarsuar
  25-04-2007
  Vendndodhja
  IT
  Postime
  837
  Citim Postuar m par nga jessi89 Lexo Postimin
  Une shkoj te ullite stafidhe..lol e,me thene te drejten,tamam tani po te isha ,do shkoja direct e te fiqte ,ato te medhate,qe sjellin nga fshatrat...mmm
  moj fshatunare kur te ikesh anej na mer pak fiq
  |- M Pikj Nj Pik Loti, N Frm Realiteti -|

 8. #8
  ..She is so cute... Maska e jessi89
  Antarsuar
  25-08-2003
  Postime
  958
  Citim Postuar m par nga [LoTi] Lexo Postimin
  moj fshatunare kur te ikesh anej na mer pak fiq
  mu me vinin fshatunaret posht ballkonit.......i shisnin fiqte me gomar...hahhaha
  Wild and crazy can't be lazy

 9. #9
  i/e larguar Maska e Homza
  Antarsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,092
  Kur vijne gurbetqaret bohen karrambole e shtohet trafiku edhe merrni naj plesht emigracioni gjithashtu. ca ka me u bo tjeter?

 10. #10
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Antarsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,355
  Une tek embelsirat , turshi( nqs eshte dimer ).

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 11. #11
  E Humbur Maska e elsaa
  Antarsuar
  20-02-2008
  Vendndodhja
  Back Too Homme
  Postime
  2,686
  Une direkt ne shtepi shkoj i her .
  Burrat Udhheqin Botn, Ndrsa Grat Udhheqin Burrat

 12. #12
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  35
  Postime
  3,441
  Citim Postuar m par nga [LoTi] Lexo Postimin
  un prsh, shkoj direkt ke bamjet..
  kurse une shkoj ke droga hahahaha
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,344
  Kur vijme ne emigrantet ne shqiperi ,se c'merr nje pamje tjeter vendi .
  Gjalleri ,te mbledhur gjithesecili me shoqerine e vete ,pyetjet dhe bisedat nga me te ndryshmet dhe per pak kohe harrojme merzitjet ,por sa shpejt qe ikin ato dite .........
  Mbledhim cantat dhe i dretohemi aeroportit per tu nisur nga kemi ardhur ....

  Njerez vec per te ngrene mendjen juve?!

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Flora82
  Antarsuar
  17-04-2006
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  899
  mujte e ardhshem te mergimtarve i quajn mujte e budallve qe shpenzojn euro pa menduar fare , keshtu kam degjuare

 15. #15
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Bo bo ne gusht e ne dhjetor na behen "restorante" shtepite :

  Vite per vite ne shtepine time te pakten kjo ndodh , fillo me bamjet qe mesa duket si njef Italia , gjize, patrixhane & kunguj te skuqur kur behen tip sallate me vaj ulliri ,uthull dhe rigon... byrek( nga te gjitha llojet) embelsira : shendetli, kadaif ehuhaaaaa jane aq shume gjera sa vallaj s'me kujtohen

  Mund t'i kene e ku jetojne por nuk kane shijen e vendit te tyre (ose te pakten keshtu thone )
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Citim Postuar m par nga [Perla] Lexo Postimin
  Mund t'i kene e ku jetojne por nuk kane shijen e vendit te tyre (ose te pakten keshtu thone )
  e vertete kjo.

 17. #17
  Citim Postuar m par nga [Perla] Lexo Postimin
  Mund t'i kene e ku jetojne por nuk kane shijen e vendit te tyre (ose te pakten keshtu thone )
  Eh mer zot...duhet me dal jashte Shqiperise me i kuptu ca gjona.
  Mblidhemi ndonjehere ketej qe bejme noj tenxhere grosh,me turshi qe i ka prure ndonjeri nga Shqiperia dhe lexon lumturine ne syte e te gjitheve.

  Ose ndonje gote raki me pak djathe te bardhe dhe ullinj...,qe ne Shqiperi duken si gjera banale pijanecesh,ktu te kenaqin si asgje tjeter.

 18. #18
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Citim Postuar m par nga alnosa Lexo Postimin
  Njerez vec per te ngrene mendjen juve?!
  Na mi na ti , pse ti nuk e ke mendjen per asgje kur vjen ne Fr eeee ? Grifshe

  Ja se ty ta gjej une , :Pp vdes te vesh te pishe kafene tek Piazza e te plasin thashethemet ne tavoline, jo per gje e ka vendi aty sikur te terheq ne tundim (thashethemesh) :Pp
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 19. #19
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Ore Lenci juve mire beni , e tju behet shendet , por duarte s'i keni te thara , turshite psh i beni dhe aty ku jeni , nuk duan ndonje mundim te madh.

  Ne shtepine time psh . plas lufte kur vijne ditet per te ikur te emigranteve, nuk duan te marrin ushqime me vete (se u bihe hunda )pastaj kur ikin behen pishman qe nuk moren,nejse ... I njejti ritual gjithmone
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 20. #20
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Citim Postuar m par nga [Perla] Lexo Postimin
  Bo bo ne gusht e ne dhjetor na behen "restorante" shtepite :

  Vite per vite ne shtepine time te pakten kjo ndodh , fillo me bamjet qe mesa duket si njef Italia , gjize, patrixhane & kunguj te skuqur kur behen tip sallate me vaj ulliri ,uthull dhe rigon... byrek( nga te gjitha llojet) embelsira : shendetli, kadaif ehuhaaaaa jane aq shume gjera sa vallaj s'me kujtohen

  Mund t'i kene e ku jetojne por nuk kane shijen e vendit te tyre (ose te pakten keshtu thone )
  Perla ato patrixhanat nuk bohen ke lagjja ime.
  ps.vitin tjeter vje emigranti ne tirone.kumlla, raki rrushi dhe birra tirona

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Emigrantt, rrezik kombtar pr Greqin?...
  Nga DYDRINAS n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 17-02-2009, 22:42
 2. 400 mln euro nga emigrantet ne Greqi
  Nga Michigan2005 n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-09-2005, 16:09
 3. UDB: Dosja per emigrantet shqiptare ne Itali
  Nga Xhuxhumaku n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 03-08-2005, 18:04
 4. Emigrantt dhe diplomacia Nano
  Nga NEOLTI n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-06-2005, 14:30
 5. Greqi,izolohen emigrantet
  Nga kolombi n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-01-2005, 13:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •