Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 66
  1. #41
    ......................... Maska e Pogradecari
    Anëtarësuar
    15-10-2002
    Vendndodhja
    a
    Postime
    540

    perse me deshe aq shume kur une se meritoja
    perse me dhe boten ?
    qe i vetem te jetoja ?
    Meg te lutem zbrit vetem njehere duke me bere nje nder
    duke ndenjur me mua dhe Ellen perher
    te lutem Meg

  2. #42
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    sa me shume fat ne te ardhmen Pogradecari ...ngushellimet e mia te sinqerta
    Ndryshuar për herë të fundit nga Enii : 29-10-2009 më 00:26

  3. #43
    ......................... Maska e Pogradecari
    Anëtarësuar
    15-10-2002
    Vendndodhja
    a
    Postime
    540


    une jam me fat sepse dikushi me ka dashur per kush jam dhe kjo nuk ka price
    ajo qe me vret me shume eshte se mjeket i kishin thene nqf se ti do lindesh 10 % ke shanse per te jetuar dhe une nuk e dija kete, por ajo e dinte sa deshire kisha une per nje femije
    me vjen keq per dicka perse disa here shkova vone ne darke so do kisha shpenzuar me shume kohe me te
    perse zgjohesha vone ne mengjes se do kisha shpenzuar me shume kohe me te

    nuk dua me fat ne te ardhmen mua dhe nja 40 vjet me kane ngelur dhe me mjaftojne kujtimet e saj



  4. #44
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    e di kuptoj shume mire , me shume them fat per vajzen e u befte me e mira ne bote qe dhe ti te ndjehesh krenar dhe i lumtur per te

  5. #45
    Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
    Anëtarësuar
    01-05-2006
    Vendndodhja
    📍 The Netherlands
    Postime
    939
    Fatkeqesisht bej pjese ne ate te pjese te njeresve qe kan provuar helmin e hidhur te humbjes te dikujt shume te afer.

    Perballimi eshte shume i veshtire dhe mendoj se ndryshon nga njeriu ne njeri.
    Di te them qe per mua kan qene ditet me te erreta , ku asgje skish me rendesi , asgje skish me kuptim , asgje nuk kish ngjyre, asgje nuk egsistonte me .
    Sikur njeriu qe u largua mori me vete gjithcka.

    Gjithashtu veshtiresia per te pranuar c'fare ndodhi te shoqeron ne cdo moment.
    Nuk arrin te pranosh kurre qe 'ne jeten tende dikush do te mungoje pergjithnje, qe sdo te degjosh me zerin , sdo te shikosh me buzeqeshjen .

    Thone qe koha sheron cdo plage , por harojne te thone shenjen e madhe qe kjo plage le , qe sa here e sheh te dhembe akoma me shume.

    Gjithashtu ndjenja e tmershme e te ndjerit fajtor sic lexova me lart ne shkrimin e Pogradecar , pendimi nese ke thene nje fjale qe sduhej ta thoje , pendimi qe ske shpenzuar me shume kohe. Dhe pyetjet e shumta pa pergjigje qe te ngelen gjithnje.

    Dicka tjeter qe do te thoja eshte dhe menyra se si dikush largohet nga kjo jete, ne shume raste nese dikush eshte semure eshte *paksa* me e lehte per tu perballuar sepse je parapergatit pak me lajmin e keq. Por kur dikush largohet nga kjo jete per arsye te nje aksident apo dikush qe i mer jeten pa te drejte eshte akoma me e veshtire.

    Por si mund ta dish se cdo te ndodhe ?? Vdekja ska radhe e as kalendar .
    Gjeja tjeter qe ndryshon eshte se cilin te aferm humb , Nenen , Babain , Vellan , Motren , apo bashkeshortin/en. Jo se ndryshon nga dhimbja sepse cdo vdekje shkakton nje dhimbje qe te dhemb ne shpirt dhe te pasqyrohet ne sy.
    Por ndryshon per faktin qe keta jan njerezit qe s'mendon kure se do i humbasesh . Nena Babai te japin jeten dhe gjithnje ngelesh femije e tyre dhe ke gjithnje nevoje per ta, Bashkeshorti/ja jan ata qe ti ke nisur nje ruge te jetes bashke , dhe papritur nje dite ndodhesh vetem me jeten te thermuar ne toke qe eshte shume veshtire ta coshe prape ne kembe.

    Por eshte cudi se si gjen forcen kur dicka e tille ndodh kur ndoshta ne nje bisede reth vdekjes mbase shumekush thote * o zot te me ndodhi kjo nuk e dua me jeten* por ja qe ndodh cdo gje ne kete jete dhe me dhimbje te madhe vazhdon te jetosh edhe pse asgje sdo te jete si me pare.
    Por nese dikush smund te jetoje duhet te jetojme ne per ta ....

    Flm
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ndryshuar për herë të fundit nga MijnWonder : 29-10-2009 më 11:05
    ●•∙ яє¢ℓαιмιηg вα¢к мy ωσяℓ∂●•∙

  6. #46
    life is a flower Maska e maryp
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    kjo eshte jeta!njeriu meson te bashkjetoje me vdekjen... te gjithe do vdesim nje dite
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  7. #47
    Nje keshille per ata qe kane humbur nga nje te aferm te tyre: vetem qani sa lot me nga syte mos ju dalin vetem keshtu mund te hiqni nje pjese te dhimbjes,mundimeve dhe pishmonlleqeve qe ju mbani.
    Mbase nje dite do ti rishifni e mbase perseri do qani.

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e lisa12
    Anëtarësuar
    30-11-2008
    Postime
    2,624
    Citim Postuar më parë nga tears_of_speed Lexo Postimin
    Nje keshille per ata qe kane humbur nga nje aferm te : vetem qani sa lot me nga syte mos ju dalin vetem keshtu mund te hiqni nje pjese te dhimbjes,mundimeve dhe pishmonlleqeve qe ju mbani.
    Mbase nje dite do ti rishifni e mbase perseri do qani.


    Ne fillim eshte e pamundur qe ta heqesh mendjen per nje sekond ose minut,por prandaj ne keshtu rastesh duhet te kesh njerez prane qe personave qe i ka rene e keqa ta largojne pak mendjen se me e harruar nuk eshte kollaj,prinderit e mi na kane lene te rinje,po kalojne shume vite dhe prap me mbushet zemra nganjehere dhe qaj derisa clirohem ...........................
    Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

  9. #49
    qun i mir Maska e FREX
    Anëtarësuar
    24-10-2009
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    83
    Citim Postuar më parë nga WALCHIRIA Lexo Postimin
    Eshte gjeja me e tmerrshme qe mund te ndodh ne jeten e nje njeriu.
    Nuk ka fjale ta pershkruash se brenda teje ka vec dhimbje , te duket sikur nje pjese e shpirtit po te del sa her qe e kujton .
    Do thoja dhe do i uroja qe asnjeri mos te duhej ta provonte kete gje , por te gjithe e dime qe eshte e pamundur , heret e vone te gjithe do e kalojme kete pervoje ..
    Ta mbeshtes mendimin.

  10. #50
    sylar Maska e Jackie
    Anëtarësuar
    21-10-2010
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    539
    Vdekja e nje te afermi eshte plaga me e madhe qe mund t'i shkaktohet nje njeriu. Uroj qe asnjeri mos e perjetoj edhe pse vjen nje dite qe gjithe perballemi me te.

  11. #51
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Me lot...si mund te perballohet ne tjeter menyre...

  12. #52
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Me harresë! Po të mos ekzistonte ajo, do ishim çmendur.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Me dashurine dhe me ngohtesine e te afermve qe vazhdojne prane teje, dashurine e te dashurit/dashures qe keni dhe me ngohtesine e miqve,...

    dhe sigurisht me harresen e perditshmerise....
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  14. #54
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar më parë nga Pogradecari Lexo Postimin


    Unë qaj për brenda per vajzen time qe humbi mamin e saj
    ate mami unlike no otherone.
    Unë duhet të jem i fortë,
    Unë nuk mund të le dhëmbjet e mia të zemrës te pikëllojne ate
    knowing they will never be with her again.

    never again will she hold her
    never again will she talk to her
    never again will she feed her
    never again will she play with her.

    mua gjithmone me duhet te buzëqesh
    gjithmone te behem nene e babe
    gjithmone duke e genjyer qe mami i saj eshte atje lart

    Unë mund të them e ndjej mungesen e saj tmerrshëm
    me syte nga qielli e pyes duke i kërkuar
    nganjehere shume i zemëruar perse perse me le mua dhe kete foshnje të çmuar.








    http://<iframe class="restrain" titl...="0"></iframe>

  15. #55
    .......................
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  16. #56
    Besimtar Katolik Maska e altint71
    Anëtarësuar
    27-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    933
    Duke i bere te gjith respektin duke i kujtuar per mire e duke vazhduar punen dhe zakonet e mira qe eshte lene prej ture.

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e lisa12
    Anëtarësuar
    30-11-2008
    Postime
    2,624
    Vdekjen e prinderve e kam kapercyer por me veshtiresi te madhe,mos me befte zoti por nuk rezistoj me ne raste shume te aferta(lus zotin qe kurre mos pafsha me sy te vllezerit dhe motrat dhe me keq te femijet dhe burri)............
    Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

  18. #58
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anëtarësuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660

    vdekja me trokiti dy here ne dere

    ne fillim babai....
    nuk isha prezente sepse vdiq ne spital te shkupit,ma sollen te pa jete...
    e doja aq shume,dhe si e cmendur kam bere,me vinte shume keq.

    vdekja e nenes: me shokoi,e dija,sepse tre dite para me tregoi mjekja e cila kujdesej .
    Nga i keqi filloi te me mirej goja-zeri,flisja shume rende mezi theksoja fjalet,nga nje here biles as qe mund te flisja,u shtangsha.

    vdekjen e me te dashures sime: e perballova si me qene nje vajze me ne moshe,vec per hater te vellzerve dhe motre sime,aspak nuk qajta,as bertita,isha prezente kur nena dha frymen e fundit,e fundit une per here te fundit mbylla ata sy qe me jepnin drite ,jete e dite.
    ishim aty te gjith ne,femijet e saj,dhe c'benim: te tre ne venduam doren mbi ballin e saj,benim dua per ate,ne vesh i pershperita "beni te fala babit,o nene" dhe ajo dal nga dal iku nga kjo bote,shkoi,per te mos u kthyer asnjeher me...
    ne atoo caste lusja zotin qe nenes sime ti jape jete nga jeta ime,zemer nga zemra ime,por kete fate kishmi pasur...
    Tani vuaj akoma me shume per vdekjen e saj,por jetoj me nje shpres se nje dite edhe une do te vdes,dhe ne boten tjeter kam dy prinder qe do te me presin.
    jetoj duke u lutur per ata,dhe per gjithe ne qe dikend ne jete kemi humbur.
    Zoti na ndihmoft...
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  19. #59
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-12-2010
    Postime
    2
    Vdekja eshte si nje plag qe e marrim gjate nje lendimi. Ne fillim eshte e madhe dhe dhemb fort, me kalimin e kohes sherohet dhe nuk dhemb më, ama shenja do mbetet gjithmone...

  20. #60
    I qete Maska e BEHARI
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    pa dyshim,Respektin qe ju takon,me dhimbje te madhe,njehkoesisht duke mos harruar se nje dite heret apo vone te gjithe do shkojme ne ate Bote!

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. "Vizitori" i befasishëm
    Nga biligoa në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 11-06-2009, 15:23
  2. Vdekja e vërtetë dhe ajo që vëzhgohet lidhur me vdekjen
    Nga fisniku-student në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 21-03-2007, 15:02
  3. Shërbesa dhe lutje kishtare
    Nga Kryeengjelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 23-12-2006, 17:16
  4. Ndëron jetë presidenti i Kosovës Dr. Ibrahim Rugova
    Nga Veshtrusja në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 220
    Postimi i Fundit: 02-02-2006, 21:32
  5. Te godasesh vdekjen...
    Nga Dita në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 22-04-2003, 07:03

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •