Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 31 prej 31
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,488

  Pėr: Manjola Nallbani

  Nje Princeshe e Kenges Shqipe !

  Fituese e Ēmimit te Pare - Festivali i Kenges '28, se bashku me Frederik NDOCI & Juli NDOCI.
  Poezia: Xhevahir SPAHIU - Kompozimi: Aleksander PEĒI
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 07-12-2017 mė 11:01

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,488

  Pėr: Manjola Nallbani

  Fituese e Ēmimit te Pare ne Festivalin e Kenges '31 . Kenduar nga Manjola, Aleksander GJOKA e Viktor TAHIRAJ .  Poezia: Alqi BOSHNJAKU - Komopozimi: Osman MULA

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,488

  Pėr: Manjola Nallbani

  Fituese e Ēmimit te Pare ne Festivalin e Kenges '32.  Poezia: Jorgo PAPINGJI - Kompozimi: Vladimir KOTANI
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 07-12-2017 mė 11:01

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,488

  Pėr: Manjola Nallbani

  NJE TREN DREJT LINDJES - FEST '33  Poezia: Agim DOĒI - Kompozimi: Pirro ĒAKO
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 24-01-2018 mė 11:39

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,488

  Pėr: Manjola Nallbani

  O BUKURI PUSHTOJE BOTEN - FEST '38  Poezia: Zhuljana JORGANXHI - Kompozimi: Alban KARABASHI
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 24-01-2018 mė 11:39

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,488

  Pėr: Manjola Nallbani

  KJO BOTE MERR FRYME NGA DASHURIA - FEST '46  Poezia: Agim DOĒI - Kompozimi: Enver SHENGJERGJI

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,488

  Pėr: Manjola Nallbani

  I NJEJTI QIELL - FEST '56  Poezia : Rozana RADI - Kompozimi: Elgit DODA

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,488

  Pėr: Manjola Nallbani


 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,488

  Pėr: Manjola Nallbani

  Rrugetimi i Manjola Nallbanit ne skenen e muzikes shqiptare

  https://www.youtube.com/watch?v=U4OnrVsu7wA


  Recitali i radhės, mund tė quhet mė i veēanti si pėr nga pėrmbajtja dhe pėrjetimi pėr Manjola Nallbanin.

  Nė skenėn e ngritur nė Qendrėn Kulturore tė Katedrales Orthodokse, para njė publiku qė mbushi sallėn nė mbrėmjen e sė Enjtes, kėngėtarja solli rrugėtimin e saj nė thuajse tre dekada nė skenėn shqiptare, artistja e vetme shqiptare qė lėvron tre gjini tė muzikės, sė lehtė, popullore dhe operistike.

  Muzika e lehtė, ajo me tė cilėn mė sė shumti identifikohet karriera e Manjola Nallbanit zuri pjesėn kryesore tė repertorit. Tė ri-orkestruara nga Elton Deda, ishin pėrzgjedhur kėngėt qė Manjola Nallbanit i dhanė suksesin apo ēmime nė festivalet ku ajo mori pjesė.

  Festėn e ndau me bashkėpunėtorė e miq.

  Pėr publikun, tė cilit ia kushtoi edhe recitalin nėn titullin “Jetė me ju”, Manjola Nallbani kėndoi krijimin e saj mė tė ri “Sa sytė e mijė”. Nė fund, emblematikja “Kur humba njė dashuri”.

  Pėr ata qė nuk mundėn tė siguronin njė biletė, koncerti do tė transmetohet nė Televizionin Klan.

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,488

  Pėr: Manjola Nallbani

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Manjola Nallbani - E ftuar ne " E Diell ", Maj 2019.

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,488

  Pėr: Manjola Nallbani

  Gjuha e Shpirtit - Manjola Nallbani ft. Fortana Pacolli  Poezia & Kompozimi: ERIONA RUSHITI

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Pierre-Pandeli Simsia
  Nga artisti. nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 02-06-2010, 01:44
 2. Intervista me kėngėtarė shqiptarė!
  Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 55
  Postimi i Fundit: 20-05-2007, 21:37
 3. Vrsesit e Votes dhe breshka te Nallbani..
  Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-08-2004, 00:35
 4. Ezdalin Gorani dhe Manjola Hasani
  Nga shigjeta nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-02-2004, 15:59
 5. Flamur Nallbani
  Nga Albo nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-12-2002, 04:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •