Close

Rezultati i Sondazhit: Kampion i Euro Cup 2008

Votues
85. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Gjermania

  45 52.94%
 • Spanja

  40 47.06%
Faqja 15 prej 15 FillimFillim ... 5131415
Duke shfaqur rezultatin 281 deri 292 prej 292
 1. #281
  Happy Maska e milanistja_el
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Me teper tek gjermanet me pelqen fakti se e duan dhe e vleresojne ekipin e tyre ne fitore e humbje dhe kane nje feeling me beniaminet e vet qe besoj do ia kishte zili ēdo ekip tjeter.
  Me kujtohet boterori i 2006, Gjermania vendi organizator arriti te kualifikohej ne vendin e trete dhe te gjithe gjermanet, perfshi media e tifoz nuk i ndeshkuan dhe nuk hodhen balte mbi lojtaret e tyre, por i bene nje mega feste dhe i falenderuan per emocionet qe i kishin dhuruar dhe nuk ishin ato kampionet e botes.
  E njejta gje ndodhi dhe sot ne Gjermani, mijera tifoz gjerman kishin dal te prisnin lojtaret e tyre dhe ndonese u kthyen ne gjermani pa kupe i bene serisht nje mega feste dhe serisht i falenderuan per emocionet qe i dhuruan, ndonese pritej shume me teper nga kjo gjermani.

  I gjithe ekipi gjerman, gjithe media gjermane, gjithe tifozet gjermane e pranuan se Spanja ishte me e forte dhe e meritoi te fitonte kampionatin evropian per ate qe dha... ky eshte sportivitet e duhet te mesojme shume dhe ne.
  Futbolli ka fitore, barazime e humbje... mendoj se eshte e kote tani te themi e lagu apo s'e lagu, e meritoi apo s'e meritoi, iku ne finale me merite apo pa merite. Kompeticionet jane per te nxjerre nje fitues te vetem... ate qe arrin te rezistoje deri ne fund dhe te arrish deri ne fund duhet te plotesosh shume kushte: perveē kushteve te mira fizike e psikologjike te lojtareve, duhet shpirti i ekipit, duhet perkushtimi, duhet vleresimi i ēdo ndeshjeje si e rendesishme dhe jo shume mendjemadhesi, duhet loja ne grup, pak fat, shume pune dhe del fitimtar. Keto i plotesoi shume mire Spanja, deri ne fund, respekt per kampionet, per emocionet qe dhuruan gjate gjithe evropianit dhe per nje finale fantastike te cilen nuk e luajti vetem, por me nje gjermani qe s'ishte ajo qe pritej, por qe prape dha emocione.

  Une si tifoze gjermane uroj dhe nje here gjithe tifozet spanjolle (spanjollet e vertete jo ato te shartumit ) per fitoren e merituar. Falenderoj dhe gjithe tifozet e ekipeve te tjera per komentet, per ngacmimet dhe per tifon qe bene se evropiani m'u duk me i bukur dhe te them te drejten, ashtu sikurse prisja me padurim te shihja ndeshjet, ashtu prisja me padurim dhe te lexoja komentet ne forum. Faleminderit te gjitheve, pa perjashtim dhe pa dallime tifozerie.
  Jemi te gjithe te ndryshem, bejme tifo per ekipe te ndryshme, por te gjithe duam nje futboll te bukur, shpresojme qe dhe Boterori i 2010 te kete po kete emocion, po kete spektakel dhe po kete bukuri si ky Evropian.

  Shihemi ne Boteror tani, deri atehere suksese ne ndeshjet kualifikuese te gjitheve dhe respekte.
  Mos ua bej te tjereve ē'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 2. #282
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Anėtarėsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  35
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime nė 21 postime
  bravo i qofte.
  Dhe kau i mirė po s'e ngacmove, s'tėrheq nė brazdė.

 3. #283
  MiLaNisT Maska e sLimShady
  Anėtarėsuar
  22-04-2004
  Vendndodhja
  Shif ka mrapa m'ke
  Mosha
  36
  Postime
  1,117
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Lioness Lexo Postimin
  Sa te hidhur tifozet talane. .
  Kaq e keni ju vetem deri ne finalo ,i komentator tha per Ballack ky ka disa her qe shkon ne finale po aty ska fat ,pik e zez sa me vje keq lol
  M&M

 4. #284
  Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
  Anėtarėsuar
  01-06-2006
  Vendndodhja
  Corleone....
  Postime
  2,710
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Se Spanja do te bėhej Kampione e kam ditur por me ka ardhur keq per Altin1 se kur une dhe disa te tjerė kishim thene se Spanja do te bėhej Kampione ai thoshte : Nese Spanja fiton titullin i bie sikur Shqiperia te hynte ne Kampionatin Botror 2010 .


  Spanja ka afersishtė 22 loje pa humbje ose ndryshe ka 2 vjet qe nuk di per humbje.....
  SPECIAL ONE

  RAUL # 7

 5. #285
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime nė 7 postime
  Shqiperia do jete pjesemarres ne Kampionatin Boteror 2010

 6. #286
  Leader Maska e Ribery
  Anėtarėsuar
  10-02-2008
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  830
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga MUAHHH Lexo Postimin
  Shqiperia do jete pjesemarres ne Kampionatin Boteror 2010
  bravo MUAHHH, me ne fund nje fjali e mire nga ti

  Be the change you want to see in the world!

 7. #287
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  Citim Postuar mė parė nga MUAHHH Lexo Postimin
  Shqiperia do jete pjesemarres ne Kampionatin Boteror 2010
  une du gjysfinalen
  JO SEKS PARA MARTESE

 8. #288
  .. Maska e km92
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanovė
  Postime
  4,211
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Un them mjafton Cerek finalja

 9. #289
  Maska e *Babygirl*
  Anėtarėsuar
  06-07-2006
  Vendndodhja
  Local Disk :D
  Postime
  919
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Bravo Spanjes jam gezuar ate nate pamase qe fitoj.

  P.s Sa te bukur ata futbollistet spanjoll
  Mos jeto pa buzėqeshur...sepse dikush nė kėtė botė jeton nga buzėqeshja jote ...!

 10. #290
  i/e regjistruar Maska e suada dr
  Anėtarėsuar
  04-04-2008
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mu bo shum qejfi qe fitoi Spanja, qe ne fillim me ate isha.
  Kan lujt me nam.hallall

 11. #291
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-10-2007
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Spajna do te jete fituesi per kapionatin evropian 2008.jam 100 % niqin perqin i sigurt

 12. #292
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2008
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Spanja Europian Cup

Faqja 15 prej 15 FillimFillim ... 5131415

Tema tė Ngjashme

 1. Serenata dhe Kėngė Korēare
  Nga Fiori nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 92
  Postimi i Fundit: 17-09-2015, 07:17
 2. Votoni qe Spanja ta njoh pavarsine e Kosoves
  Nga jetmirmorina nė forumin Votime dhe sondazhe
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 18-04-2009, 12:30
 3. Tirana dhe Shishtaveci, kampione ne ski
  Nga diku_aty nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 04-02-2009, 21:55
 4. Spanja kampione e Botės nė basketboll
  Nga Ilove_INTER nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 03-09-2006, 16:37
 5. Tifozėt e Super Kampiones Tirana
  Nga BlueBaron nė forumin Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 157
  Postimi i Fundit: 26-02-2006, 21:05

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •