Close

Rezultati i Sondazhit: Kush kalon ne finalen e madhe?

Votues
47. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Spanja

  28 59.57%
 • Rusia

  19 40.43%
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 90
 1. #1
  .. Maska e km92
  Antarsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanov
  Postime
  4,211
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Spanja, Finalistja e dyt n Euro 2008

  Jane zbuluar edhe dy skuadrat qe do luajne gjysem finalen e dyte , pra jane Spanja me Rusine.

  Pas lojes se bukur qe tregoi Rusia kunder holandes arriti te kualifikohet per ne gjysem finale, po ashtu edhe Spanja qe kaloi deri ketu me ane te penaltive kunder Italise.

  Pra kush mendoni se do te jete skuadra fatlume qe do te kaloj ne finalen e madhe te Vienes

  Spanja apo Rusia?

  Diskutim te kendshem
  Ndryshuar pr her t fundit nga km92 : 22-06-2008 m 18:57

 2. #2
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Rusia nese luan sic luajti kundra Hollandes, e ke padyshim ne Finale kundra Gjermanise.

  Votova Rusine, sepse loja e spanjes sme pelqeu aspak sonte. Futboll koti.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e malo666
  Antarsuar
  26-04-2007
  Postime
  565
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Mother Russia, pa diskutim.

 4. #4
  Kosovar me Zemer Maska e Yllushi
  Antarsuar
  05-01-2008
  Vendndodhja
  Qaty dikund
  Postime
  38
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Rusia ma merr mendja..!

 5. #5
  .... ...
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga malo666 Lexo Postimin
  Mother Russia, pa diskutim.
  copyright pryll:

  sa shpejt q i ndrroni nonat ju italolpirset me

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime
  Votova Spanjollet qe te fitojne Ruset

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e malo666
  Antarsuar
  26-04-2007
  Postime
  565
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  bravo muahh, mos harro te besh te njejten gje ne finale. Rusia e meriton kampionatin se na ofroj spektakel.

 8. #8
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Antarsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,897
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga MUAHHH Lexo Postimin
  Votova Spanjollet qe te fitojne Ruset
  Muahhh ti gjithmone mbrapsh ke qene dhe do mbetesh.:P

  PS: Persa i perket temes kam qef te fitoi Spanja vetem e vetem pse eshte Fabrecas aty.
  You are the master of your fate...You are the captain of your soul...

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Antarsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kndej
  Postime
  3,195
  Faleminderit
  1
  24 falenderime n 22 postime
  Deshira ime esht qe te kaloje Spanja
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 10. #10
  .. Maska e km92
  Antarsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanov
  Postime
  4,211
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Cne kjo Mother rusia ? dal ngadale do ta beni mother serbia

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Votoj per rusine.
  Kan goxha ekip te mire...Ai rezultati 4-1 i ndeshjes se pare do dale qe ishte komplet pa vlere...dhe i gjeti ruset te papregatitur.

  Go RUSSIA>
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 12. #12
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Votova pr Kinn, ohh m falni pr Rusin
  Sui generis

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Lukather
  Antarsuar
  09-10-2007
  Postime
  239
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Rusia me duket me e pergatitur per momentin se Spanja
  Time is the enemy of a young man's dreams

 14. #14
  i/e larguar Maska e Tigrimelara
  Antarsuar
  25-04-2002
  Mosha
  46
  Postime
  919
  Faleminderit
  0
  15 falenderime n 15 postime
  Ka ta tunde Rusin Spanja.

 15. #15
  Perjashtuar
  Antarsuar
  29-09-2007
  Vendndodhja
  Windy City Chicago.USA
  Postime
  840
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  shpresoj qe Spanja ta fitoj dhe votova per te

 16. #16
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,144
  Faleminderit
  81
  794 falenderime n 648 postime
  Te dyja ekipet nxjerrin nje loje te bukur dhe kane ekipe te reja ne moshe me lojtare energjike qe dine te mbajne te njejtin ritem loje per plot 2 ore. Ruset e organizojne lojen e tyre duke punuar dy krahet e fushes, sidomos krahun e majte dhe luajne kryesisht me top te gjate. Spanjollet i krijojne variacionet kryesisht ne mesfushe dhe brenda kuadratit. Rusia ka nje avantazh ndaj Spanjes pasi lojtaret e vete do te jene me te shlodhur ne gjysemfinale, spanjollet do te kene me pak dite ne dispozicion qe te marrin veten nga ndeshja e sotme. Nga ana tjeter, spanjollet kane nje ekip me me eksperience dhe me te disiplinuar qe e gjen rrugen me shpejt drejt golit e portes, nuk harxhojne aq mundesi perpara portes sa harxhuan pershembull ruset me hollandezet.

  Te dy ekipet i kam qejf per lojen qe kane bere. Jam i sigurt qe do te jete nje loje spektakel me shume gola. Nese do te merrja parasysh vetem dy ndeshjet e fundit, do te thosha qe ruset jane favoritet per te fituar. Sekreti i fitores per kete ndeshje eshte kush shenon i pari pasi ka per te demolizuar komplet kundershtarin.

  Albo

 17. #17

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Kalon Rusi them une sepse ka nje ekip me te disiplinuar...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 18. #18
  Ms que un club Maska e zoomen15
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Gjithandej
  Postime
  133
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Keta te Italise gjithe paskan votuar rusin hahahaha.
  go SPAIN goooo
  To be or not to be!

 19. #19
  Perjashtuar
  Antarsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Ne Mesfush!!
  Postime
  393
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Spanja-Karakteristikat :

  Dhiu qdo kombetare ne Grup,dhiu mandej Italin mu ne Goj, dhe kete Nder prej Spanjes e presin me dashje apo pa dashje edhe Rusia,besa edhe Turki e Gjermani......

  Mbrojtja e Spanjes: Mur Berlini ,besa i levizshem,si vertikalisht poashtu edhe horizontalish.....

  Mesfusha: Bombastiko-Fenomenale

  Sulmi: Te mos Flasim ,sepse vetem gaboj,Magna fare

 20. #20
  Happy Maska e milanistja_el
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga malo666 Lexo Postimin
  Mother Russia, pa diskutim.
  Do isha kurioze te dija fare do thoje po te ishte Italia kunder Rusise

  Te them te drejten te kjo ndeshje e kam te veshtire te them se cili ekip do te fitoje. Rusia ka me teper mundesi, te pakten ne leter, te kaloje ne finale (dhe pse mua do me pelqente me teper nje finale Gjermani - Spanje (duke kaluar turkun gjithmone). Them Rusia, sepse nese ndeshja shkon deri ne kohen shtese jane lojtare qe dhe ne minuten e 120 luajne sikur te kishin 5 min loje ne kembe, sikurse u pa dhe kundra Hollandes. Gjuajne shume fort nga larg dhe rrezikojne shume dhe pse mund te thuhet se sulmuesit spanjoll jane finalizues me te sakte. Ne penallti Ruset jane te mire dhe pse do kene perball nje Kasijas ne forme kohet e fundit.
  Eshte ndeshje e forte mund te fitoje Rusia sikurse mund te fitoje dhe Spanja. Jam e sigurte se do jete ndeshje e bukur dhe e hapur, ekipet s'do mbyllen ne mbrojtje, por do kete sulme dhe kundersulme (me ne fund se mbreme fjetem gjume ).
  Mendoj se ne kete ndeshje do kete shume te beje se ne 'dite do te jete Kasijas. Nese Kasijas do jete ne forme Ruset do e kene shume te veshtire, sepse te dyja ekipet kane ne organiken e tyre lojtare te pergatitur.

  Fitofte me i mire e mbi te gjitha fitofte spektakli ne futboll.
  Ndryshuar pr her t fundit nga milanistja_el : 23-06-2008 m 07:17
  Mos ua bej te tjereve 'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Serenata dhe Kng Korare
  Nga Fiori n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 92
  Postimi i Fundit: 17-09-2015, 07:17
 2. Votoni qe Spanja ta njoh pavarsine e Kosoves
  Nga jetmirmorina n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 18-04-2009, 12:30
 3. Spanja kampione e Bots n basketboll
  Nga Ilove_INTER n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 03-09-2006, 16:37
 4. Spanja - FRANCA (1:3)
  Nga km92 n forumin Botrori - Brazil 2014
  Prgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 28-06-2006, 05:20
 5. Grupi H - Spanja Ukraina ,Tunizi ,Arabi Saudite !
  Nga inter_forever n forumin Botrori - Brazil 2014
  Prgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 20-06-2006, 06:52

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •