Close

Rezultati i Sondazhit: Kush kalon ne finalen e madhe?

Votues
47. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Spanja

  28 59.57%
 • Rusia

  19 40.43%
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 90
 1. #21
  Perjashtuar
  Antarsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Ne Mesfush!!
  Postime
  393
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Si qka po konsideroni kete Rusin ju???pse e mundi nje Holland,tash e beri Namin,Holanden at mbremje do ta kishte mundur qdo kombetare,besa e shqipria,sepse Mbrojtja ka deshtuar ,thjesht mbrojtja e holandes ishte skandaloze,ne qdo aksion deshtonin.....

  Spanja do ja bej ne Quatro perseri ,Rusit...ka nje perparesi Psikollogjike te madhe ,sepse e ka shkerdhy nje here,tash pret ta beje Reprizen,normal ,kesaj here me nje ndryshim te vogel ,duke e ndryshuar nurmin 1(1 gol qe e kishte pranuar nga rusi ne grupe)ne numrin 0 ,dhe 4-0......

  badihava e ka qdo kombetare ,Spanja kismet do ti beje Bineq Titujt evropjan

 2. #22
  ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
  Antarsuar
  13-12-2002
  Vendndodhja
  ♥ Camp Nou ♥
  Mosha
  37
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Per mendimin tim kjo ndeshje eshte finalja e parakoheshme ..... Fitofte ekipi me i mire .
  ◄█ Barcelona e MADHE █►

 3. #23
  Happy Maska e milanistja_el
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  o ti shoku gatuso ndryshoje pak fjalorin po pati mundesi se tek te gjitha postimet qe ben do ekip ia fut i here duart ekipit tjeter
  Mos ua bej te tjereve 'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 4. #24
  Forza INTER!!! Maska e NBAlbania
  Antarsuar
  10-04-2005
  Vendndodhja
  Ne Toke
  Mosha
  27
  Postime
  389
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Do shikojme ndonje finale RUSI-TURQI sepse keto jane te vetmet skuadra qe kane bere spektakel deri tani ne EURO 2008

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-06-2006
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Spanja e ka te sigurt kalimin ne finale....lojen e par Spanja e mundi Rusin 4-1 , shpresoj qe ket her ta mund edhe me thell , ti tregoj se RUSIA nuk ka vend ne EURO 2008..........

 6. #26
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Ka... njra m... tjetra, t'ju hedhesh nj bombe tek stadiumi ti kallesh te gjith.

  Po si popull i urrej me shume ruset kshtu qe ishalla del fituese Spanja.


  PS: Tek ndeshja Spanje Itali, e pa dikush nga ju flamurin kuq e zi tek hyrja prball kamerave ?
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e malo666
  Antarsuar
  26-04-2007
  Postime
  565
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga milanistja_el Lexo Postimin
  Do isha kurioze te dija fare do thoje po te ishte Italia kunder Rusise

  Te them te drejten te kjo ndeshje e kam te veshtire te them se cili ekip do te fitoje. Rusia ka me teper mundesi, te pakten ne leter, te kaloje ne finale (dhe pse mua do me pelqente me teper nje finale Gjermani - Spanje (duke kaluar turkun gjithmone). Them Rusia, sepse nese ndeshja shkon deri ne kohen shtese jane lojtare qe dhe ne minuten e 120 luajne sikur te kishin 5 min loje ne kembe, sikurse u pa dhe kundra Hollandes. Gjuajne shume fort nga larg dhe rrezikojne shume dhe pse mund te thuhet se sulmuesit spanjoll jane finalizues me te sakte. Ne penallti Ruset jane te mire dhe pse do kene perball nje Kasijas ne forme kohet e fundit.
  Eshte ndeshje e forte mund te fitoje Rusia sikurse mund te fitoje dhe Spanja. Jam e sigurte se do jete ndeshje e bukur dhe e hapur, ekipet s'do mbyllen ne mbrojtje, por do kete sulme dhe kundersulme (me ne fund se mbreme fjetem gjume ).
  Mendoj se ne kete ndeshje do kete shume te beje se ne 'dite do te jete Kasijas. Nese Kasijas do jete ne forme Ruset do e kene shume te veshtire, sepse te dyja ekipet kane ne organiken e tyre lojtare te pergatitur.

  Fitofte me i mire e mbi te gjitha fitofte spektakli ne futboll.
  As diskutohet qe do beja tifo me Italine, kjo kuptohet. Po derisa Italia u eliminua, nuk do te thote qe s'do bej tifo per ekipin qe me ka lane me shume mbresa. Nuk mundet te kundershtohet fakti qe Rusia eshte ekipi me fantastike ne kete kampionat.

  Ndeshja Spanje-Itali ishte ndeshje koti, te dy ekipet ishin gerdalle. Te vetmit futbollist te hajrit ishin Villa (qe s'u dorezua kurre) dhe Chiellini. Te tjeret ishin per te la pjata jo per futboll. Pra une nuk kam pse bej tifo per nje skuader qe te ve ne gjume kundra nje skuadre qe te le me goje hapur. Gjithashtu, shpirti rus eshte njeqind here me vital se ai spanjoll, sepse nuk ka nevoj per mercenar braziliane ne skuader, prandaj dhe do beje tifo per to. Poshte mercenarizmi!

 8. #28
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Antarsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,897
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga milanistja_el Lexo Postimin
  o ti shoku gatuso ndryshoje pak fjalorin po pati mundesi se tek te gjitha postimet qe ben do ekip ia fut i here duart ekipit tjeter
  Kujdes me t`futmen e duarve milaniste :P

  E kam thene dhe e them qe Spanja do e rrahe perseri Rusin sikur e rrahu ne fillim te kampionatit,por cdo gje mund te ndodhe.

  PS: Tranjeri Spanjoll ka lajmeruar doreheqjen keshtuqe besoi se do beje te pa munduren per te fituar

  Shpirt Njeriu
  You are the master of your fate...You are the captain of your soul...

 9. #29
  MiLaNisT Maska e sLimShady
  Antarsuar
  22-04-2004
  Vendndodhja
  Shif ka mrapa m'ke
  Mosha
  35
  Postime
  1,117
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  SPanja rrafi ndeshje e pare rusine me rezultat te thelle,eshte ligj i futbollit mund te ja kthej huane Rusia kesaj radhe.PO shof se shumica thone qe rusia po beri ndeshje si me Holanden do te rrafi Spanjen,dhe holanda ne grupi beri 3 ndeshje ishin me spektakolaret ne ket kampionat,dhe ishin lojrat me mbres lenese deri me tani,vjen rusia rraf hollanden.Kjo mund ti ndodhi dhe rusise e cila beri 2 ndeshje te mira me Suedin dhe me Holanden.

  Trajneri i Rusise po aplikon futboll tipik Holandez,11 lojtare ne mbrojte kur sulmojne sulmojn 8 lojtare nese e keni vrejtur nuk kishte noj sulmues klasik te ruset te gjithe ishin sulmues te gjithe e rrezikonin porten.Se di po nje rusi shume e frikshme.

  NJe spanje ne fazen e grupeve qe shenoi 8 gola me nje 2-she sulmuese per tja pasur zili dhuron spektakel,dhe mesfush perfekte mendoj sidomos ai Silva mbrem shkelqeu,nuk beri noj loj te mire mbrem po fajin e kishte mesfusha e italianve qe ishte mjaft e ngjeshur dhe defanzive me shume dhe kishte frik te rrezikonte sepse nje gabim ne ato ndeshje mund te jet fatal.Gjithsesi une mendoj se Spanja do ke ket potencial ta kaloj rusine megjithse futbolli eshte i pa parashikueshem askush smund ta parashikoje.SHpresoj te shofim spektakel dhe te kaloj spanja ne Finale.

  Une si tifoz italian qe jam kisha per tju dhen ketyre tifozeve qe nderrojn cdo dite skuader sdin as me ke bejn tifozllik mos i felliqni temat lini vend per te diskutu noj gje te hajrit,jo me ato budalliqet ja tifozet italian po votojn Rusine se Spanja rrafi italine.Askush ska te njejtin mendim.
  M&M

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime n 43 postime
  Ju e keni pare qe as spanj nuke donte te fitoje ndaj italise qe te ballafaqohej me ruset mirepo rastesishte apo edhe me qllim italiane e humben lojen edhe keta me te njejtin qellim qe te mos ndeshen me rusine, pra ndeshja Italie:Spanje ishte ndeshje koti, eh, sa te ikin minutat koti...gjoja po mozim se mendjen e kishin te dyt se si ti iket rusve...

  Poashtu edeh gjermanet do ua lshojne rradhen turqve, nuek kane interes t'iu shkoj ftyra para rusve, me mire t'ia lshojne turkun se sa vete te bien viktime e tyre...

  FINALE;
  Rusiurqi

  shendet

 11. #31
  Leader Maska e Ribery
  Antarsuar
  10-02-2008
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  830
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga malo666 Lexo Postimin
  bravo muahh, mos harro te besh te njejten gje ne finale. Rusia e meriton kampionatin se na ofroj spektakel.


  pas eleminimit te Italise, "mother Germany" siq po i quani disa nga ju nuk do te leshoj rastin per titull kampion.mendoj se jane favorit absolut tanime!

  Be the change you want to see in the world!

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Kreksi Lexo Postimin
  Ju e keni pare qe as spanj nuke donte te fitoje ndaj italise qe te ballafaqohej me ruset mirepo rastesishte apo edhe me qllim italiane e humben lojen edhe keta me te njejtin qellim qe te mos ndeshen me rusine, .....

  Ne grup ishte Spanja me Rusin !? Vallaj frik e modhe shume per Spanjollet. Mos postoni ne oret e vona te nates kur jeni tap sepse kur te gdhihet do beheni pishman.

  Ribery sdiskutohet fare ajo qe ke then

 13. #33
  Happy Maska e milanistja_el
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga malo666 Lexo Postimin
  Gjithashtu, shpirti rus eshte njeqind here me vital se ai spanjoll, sepse nuk ka nevoj per mercenar braziliane ne skuader, prandaj dhe do beje tifo per to. Poshte mercenarizmi!
  hahahaha ooo ti shoku malo mos shiko merceranizmin brazilian te spanja po shif ate Kamoranezin tat qe s'e pranoi Argjentina dhe e ndriti Italine fare, ne 4 ndeshje 4 topa preku. Duam s'duam ne qe te dy bejme tifo per ekipe me mercenare brenda keshtu qe para se te gjykosh mercenaret e te tjereve shif mercenaret e tu se te pakten keta te spanjes arriten nje shkalle me larte se ju bashke me mercenaret e mi gjermane

  Tek ndeshja Rusi - Spanje eshte e garantuar vetem spektakli per te tjerat fitofte ekipi me i miri ne fushe. Se Spanja fitoi ne ndeshjen e pare me Rusine nuk eshte e thene se do fitoje serisht. Une personalisht jam pro Spanja, por te jem realiste eshte pak me teper pretendente Rusia per ato qe kam thene ne postimet me lart.
  Mos ua bej te tjereve 'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 14. #34

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga milanistja_el Lexo Postimin
  o ti shoku gatuso ndryshoje pak fjalorin po pati mundesi se tek te gjitha postimet qe ben do ekip ia fut i here duart ekipit tjeter
  O te marte e mira ty me se m rrezove nga karrigja me te qeshur lol...Axaxaxxaaxaxa sa e keqe qe je...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 15. #35
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Spanja nuk e ka lojen e bukur aq sa e ka Rusia. Kta te fundit bejn aq shum aksione per gol, sa me ne fund arrijne te shenojne ndonje. Por mos harrojme se Spanja e ngordhi Rusine 4-1 ne ndeshjet e grupit... kshu qe mos e nxirrni Rusine finaliste te parakohshme
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e malo666
  Antarsuar
  26-04-2007
  Postime
  565
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  camonaresi nuk eshte mercenar
  eshte italian i lindur ne argjentine, si derosi qe eshte lindur ne amerike.
  keto nuk jane mercenar sepse kane gjak italian. ti shiko francen qe nga 11 lojtar vetem 3 jane francez. ksaj i them mercenarizem une, te perfaqesohet nje ekip europjane nga afrikanet.

 17. #37
  Maseli Maska e JaCk_DaniELs
  Antarsuar
  17-05-2002
  Vendndodhja
  As Vet Se Di
  Mosha
  31
  Postime
  925
  Faleminderit
  1
  6 falenderime n 6 postime
  Mendoj qe Spanjollet do te kalojne ne Finale.
  Mbase Ruset bejne nje loje te mire por & Spanjollet me pelqejne me shum.


  Fitofte me i mire
  E kam t vshtir t gjykoj t tjert , por t tjert e kan t vshtir pr mos m gjykuar mua.....

 18. #38
  .... ...
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Gjithashtu, shpirti rus eshte njeqind here me vital se ai spanjoll, sepse nuk ka nevoj per mercenar braziliane ne skuader, prandaj dhe do beje tifo per to. Poshte mercenarizmi!


  Malo, te shkrin ti lol. Po ruset nga e mercenarizuan koken e ekipit?! Trajnerin?! Falendero Zotin qe Guska eshte hollandez. Keshtu duhet te fillojne fjalite e tua per Rusine, meqe Italia ka marre valixhet lool.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Lioness : 25-06-2008 m 19:00

 19. #39
  Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
  Antarsuar
  22-07-2007
  Vendndodhja
  Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
  Postime
  2,969
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Me duket kalon Rusi ketu. Po paten mushkerite qe paten me Suedine e me Hollanden per Spanjen nuk ka shpresa. Po edhe Spanja eshte mjaft mire. Do kete ndeshje te bukur me siguri.

  Nje Gjermani-Rusi , Perendim-Lindje sdo ishte keq si finale europiani.
  Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e malo666
  Antarsuar
  26-04-2007
  Postime
  565
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  po golat nuk i ben trajneri, as fanellen nuk e vesh ai. trajneri nuk perfaqeson rusine a te e bejne lojtaret. ku jane lojtaret francez tek franca? te isha francez do veshja c'do fanell pervec asaj me gjel.

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Serenata dhe Kng Korare
  Nga Fiori n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 92
  Postimi i Fundit: 17-09-2015, 08:17
 2. Votoni qe Spanja ta njoh pavarsine e Kosoves
  Nga jetmirmorina n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 18-04-2009, 13:30
 3. Spanja kampione e Bots n basketboll
  Nga Ilove_INTER n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 03-09-2006, 17:37
 4. Spanja - FRANCA (1:3)
  Nga km92 n forumin Botrori - Brazil 2014
  Prgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 28-06-2006, 06:20
 5. Grupi H - Spanja Ukraina ,Tunizi ,Arabi Saudite !
  Nga inter_forever n forumin Botrori - Brazil 2014
  Prgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 20-06-2006, 07:52

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •