Close

Rezultati i Sondazhit: Kush kalon ne finalen e madhe?

Votues
47. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Spanja

    28 59.57%
  • Rusia

    19 40.43%
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 90
  1. #21
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Ne Mesfush!!
    Postime
    387
    Si qka po konsideroni kete Rusin ju???pse e mundi nje Holland,tash e beri Namin,Holanden at mbremje do ta kishte mundur qdo kombetare,besa e shqipria,sepse Mbrojtja ka deshtuar ,thjesht mbrojtja e holandes ishte skandaloze,ne qdo aksion deshtonin.....

    Spanja do ja bej ne Quatro perseri ,Rusit...ka nje perparesi Psikollogjike te madhe ,sepse e ka shkerdhy nje here,tash pret ta beje Reprizen,normal ,kesaj here me nje ndryshim te vogel ,duke e ndryshuar nurmin 1(1 gol qe e kishte pranuar nga rusi ne grupe)ne numrin 0 ,dhe 4-0......

    badihava e ka qdo kombetare ,Spanja kismet do ti beje Bineq Titujt evropjan

  2. #22
    ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
    Anëtarësuar
    13-12-2002
    Vendndodhja
    ♥ Camp Nou ♥
    Postime
    2,012
    Per mendimin tim kjo ndeshje eshte finalja e parakoheshme ..... Fitofte ekipi me i mire .
    ◄█ Barcelona e MADHE █►

  3. #23
    Happy Maska e milanistja_el
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
    Postime
    2,065
    o ti shoku gatuso ndryshoje pak fjalorin po pati mundesi se tek te gjitha postimet qe ben çdo ekip ia fut i here duart ekipit tjeter
    Mos ua bej te tjereve ç'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

  4. #24
    Forza INTER!!! Maska e NBAlbania
    Anëtarësuar
    10-04-2005
    Vendndodhja
    Ne Toke
    Postime
    384
    Do shikojme ndonje finale RUSI-TURQI sepse keto jane te vetmet skuadra qe kane bere spektakel deri tani ne EURO 2008

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    06-06-2006
    Postime
    56
    Spanja e ka te sigurt kalimin ne finale....lojen e par Spanja e mundi Rusin 4-1 , shpresoj qe ket her ta mund edhe me thell , ti tregoj se RUSIA nuk ka vend ne EURO 2008..........

  6. #26
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Ka... njëra m... tjetra, t'ju hedhesh një bombe tek stadiumi ti kallesh te gjithë.

    Po si popull i urrej me shume ruset kështu qe ishalla del fituese Spanja.


    PS: Tek ndeshja Spanje Itali, e pa dikush nga ju flamurin kuq e zi tek hyrja përball kamerave ?
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e malo666
    Anëtarësuar
    26-04-2007
    Postime
    564
    Citim Postuar më parë nga milanistja_el Lexo Postimin
    Do isha kurioze te dija çfare do thoje po te ishte Italia kunder Rusise

    Te them te drejten te kjo ndeshje e kam te veshtire te them se cili ekip do te fitoje. Rusia ka me teper mundesi, te pakten ne leter, te kaloje ne finale (dhe pse mua do me pelqente me teper nje finale Gjermani - Spanje (duke kaluar turkun gjithmone). Them Rusia, sepse nese ndeshja shkon deri ne kohen shtese jane lojtare qe dhe ne minuten e 120 luajne sikur te kishin 5 min loje ne kembe, sikurse u pa dhe kundra Hollandes. Gjuajne shume fort nga larg dhe rrezikojne shume dhe pse mund te thuhet se sulmuesit spanjoll jane finalizues me te sakte. Ne penallti Ruset jane te mire dhe pse do kene perball nje Kasijas ne forme kohet e fundit.
    Eshte ndeshje e forte mund te fitoje Rusia sikurse mund te fitoje dhe Spanja. Jam e sigurte se do jete ndeshje e bukur dhe e hapur, ekipet s'do mbyllen ne mbrojtje, por do kete sulme dhe kundersulme (me ne fund se mbreme fjetem gjume ).
    Mendoj se ne kete ndeshje do kete shume te beje se ne ç'dite do te jete Kasijas. Nese Kasijas do jete ne forme Ruset do e kene shume te veshtire, sepse te dyja ekipet kane ne organiken e tyre lojtare te pergatitur.

    Fitofte me i mire e mbi te gjitha fitofte spektakli ne futboll.
    As diskutohet qe do beja tifo me Italine, kjo kuptohet. Po derisa Italia u eliminua, nuk do te thote qe s'do bej tifo per ekipin qe me ka lane me shume mbresa. Nuk mundet te kundershtohet fakti qe Rusia eshte ekipi me fantastike ne kete kampionat.

    Ndeshja Spanje-Itali ishte ndeshje koti, te dy ekipet ishin gerdalle. Te vetmit futbollist te hajrit ishin Villa (qe s'u dorezua kurre) dhe Chiellini. Te tjeret ishin per te la pjata jo per futboll. Pra une nuk kam pse bej tifo per nje skuader qe te ve ne gjume kundra nje skuadre qe te le me goje hapur. Gjithashtu, shpirti rus eshte njeqind here me vital se ai spanjoll, sepse nuk ka nevoj per mercenar braziliane ne skuader, prandaj dhe do beje tifo per to. Poshte mercenarizmi!

  8. #28
    http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
    Anëtarësuar
    30-09-2002
    Vendndodhja
    Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
    Postime
    1,869
    Citim Postuar më parë nga milanistja_el Lexo Postimin
    o ti shoku gatuso ndryshoje pak fjalorin po pati mundesi se tek te gjitha postimet qe ben çdo ekip ia fut i here duart ekipit tjeter
    Kujdes me t`futmen e duarve milaniste :P

    E kam thene dhe e them qe Spanja do e rrahe perseri Rusin sikur e rrahu ne fillim te kampionatit,por cdo gje mund te ndodhe.

    PS: Tranjeri Spanjoll ka lajmeruar doreheqjen keshtuqe besoi se do beje te pa munduren per te fituar

    Shpirt Njeriu
    You are the master of your fate...You are the captain of your soul...

  9. #29
    MiLaNisT Maska e sLimShady
    Anëtarësuar
    22-04-2004
    Vendndodhja
    Shif ka mrapa m'ke
    Postime
    1,116
    SPanja rrafi ndeshje e pare rusine me rezultat te thelle,eshte ligj i futbollit mund te ja kthej huane Rusia kesaj radhe.PO shof se shumica thone qe rusia po beri ndeshje si me Holanden do te rrafi Spanjen,dhe holanda ne grupi beri 3 ndeshje ishin me spektakolaret ne ket kampionat,dhe ishin lojrat me mbres lenese deri me tani,vjen rusia rraf hollanden.Kjo mund ti ndodhi dhe rusise e cila beri 2 ndeshje te mira me Suedin dhe me Holanden.

    Trajneri i Rusise po aplikon futboll tipik Holandez,11 lojtare ne mbrojte kur sulmojne sulmojn 8 lojtare nese e keni vrejtur nuk kishte noj sulmues klasik te ruset te gjithe ishin sulmues te gjithe e rrezikonin porten.Se di po nje rusi shume e frikshme.

    NJe spanje ne fazen e grupeve qe shenoi 8 gola me nje 2-she sulmuese per tja pasur zili dhuron spektakel,dhe mesfush perfekte mendoj sidomos ai Silva mbrem shkelqeu,nuk beri noj loj te mire mbrem po fajin e kishte mesfusha e italianve qe ishte mjaft e ngjeshur dhe defanzive me shume dhe kishte frik te rrezikonte sepse nje gabim ne ato ndeshje mund te jet fatal.Gjithsesi une mendoj se Spanja do ke ket potencial ta kaloj rusine megjithse futbolli eshte i pa parashikueshem askush smund ta parashikoje.SHpresoj te shofim spektakel dhe te kaloj spanja ne Finale.

    Une si tifoz italian qe jam kisha per tju dhen ketyre tifozeve qe nderrojn cdo dite skuader sdin as me ke bejn tifozllik mos i felliqni temat lini vend per te diskutu noj gje te hajrit,jo me ato budalliqet ja tifozet italian po votojn Rusine se Spanja rrafi italine.Askush ska te njejtin mendim.
    M&M

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,632
    Ju e keni pare qe as spanj nuke donte te fitoje ndaj italise qe te ballafaqohej me ruset mirepo rastesishte apo edhe me qllim italiane e humben lojen edhe keta me te njejtin qellim qe te mos ndeshen me rusine, pra ndeshja Italie:Spanje ishte ndeshje koti, eh, sa te ikin minutat koti...gjoja po mozim se mendjen e kishin te dyt se si ti iket rusve...

    Poashtu edeh gjermanet do ua lshojne rradhen turqve, nuek kane interes t'iu shkoj ftyra para rusve, me mire t'ia lshojne turkun se sa vete te bien viktime e tyre...

    FINALE;
    Rusiurqi

    shendet

  11. #31
    Leader Maska e Ribery
    Anëtarësuar
    10-02-2008
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    830
    Citim Postuar më parë nga malo666 Lexo Postimin
    bravo muahh, mos harro te besh te njejten gje ne finale. Rusia e meriton kampionatin se na ofroj spektakel.


    pas eleminimit te Italise, "mother Germany" siq po i quani disa nga ju nuk do te leshoj rastin per titull kampion.mendoj se jane favorit absolut tanime!

    Be the change you want to see in the world!

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Citim Postuar më parë nga Kreksi Lexo Postimin
    Ju e keni pare qe as spanj nuke donte te fitoje ndaj italise qe te ballafaqohej me ruset mirepo rastesishte apo edhe me qllim italiane e humben lojen edhe keta me te njejtin qellim qe te mos ndeshen me rusine, .....

    Ne grup ishte Spanja me Rusin !? Vallaj frik e modhe shume per Spanjollet. Mos postoni ne oret e vona te nates kur jeni tap sepse kur te gdhihet do beheni pishman.

    Ribery sdiskutohet fare ajo qe ke then

  13. #33
    Happy Maska e milanistja_el
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
    Postime
    2,065
    Citim Postuar më parë nga malo666 Lexo Postimin
    Gjithashtu, shpirti rus eshte njeqind here me vital se ai spanjoll, sepse nuk ka nevoj per mercenar braziliane ne skuader, prandaj dhe do beje tifo per to. Poshte mercenarizmi!
    hahahaha ooo ti shoku malo mos shiko merceranizmin brazilian te spanja po shif ate Kamoranezin tat qe s'e pranoi Argjentina dhe e ndriti Italine fare, ne 4 ndeshje 4 topa preku. Duam s'duam ne qe te dy bejme tifo per ekipe me mercenare brenda keshtu qe para se te gjykosh mercenaret e te tjereve shif mercenaret e tu se te pakten keta te spanjes arriten nje shkalle me larte se ju bashke me mercenaret e mi gjermane

    Tek ndeshja Rusi - Spanje eshte e garantuar vetem spektakli per te tjerat fitofte ekipi me i miri ne fushe. Se Spanja fitoi ne ndeshjen e pare me Rusine nuk eshte e thene se do fitoje serisht. Une personalisht jam pro Spanja, por te jem realiste eshte pak me teper pretendente Rusia per ato qe kam thene ne postimet me lart.
    Mos ua bej te tjereve ç'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

  14. #34
    Citim Postuar më parë nga milanistja_el Lexo Postimin
    o ti shoku gatuso ndryshoje pak fjalorin po pati mundesi se tek te gjitha postimet qe ben çdo ekip ia fut i here duart ekipit tjeter
    O te marte e mira ty me se më rrezove nga karrigja me te qeshur lol...Axaxaxxaaxaxa sa e keqe qe je...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  15. #35
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Spanja nuk e ka lojen e bukur aq sa e ka Rusia. Kta te fundit bejn aq shum aksione per gol, sa me ne fund arrijne te shenojne ndonje. Por mos harrojme se Spanja e ngordhi Rusine 4-1 ne ndeshjet e grupit... kshu qe mos e nxirrni Rusine finaliste te parakohshme
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e malo666
    Anëtarësuar
    26-04-2007
    Postime
    564
    camonaresi nuk eshte mercenar
    eshte italian i lindur ne argjentine, si derosi qe eshte lindur ne amerike.
    keto nuk jane mercenar sepse kane gjak italian. ti shiko francen qe nga 11 lojtar vetem 3 jane francez. ksaj i them mercenarizem une, te perfaqesohet nje ekip europjane nga afrikanet.

  17. #37
    Ma®seli Maska e JaCk_DaniELs
    Anëtarësuar
    17-05-2002
    Vendndodhja
    As Vet Se Di
    Postime
    923
    Mendoj qe Spanjollet do te kalojne ne Finale.
    Mbase Ruset bejne nje loje te mire por & Spanjollet me pelqejne me shum.


    Fitofte me i mire
    E kam të vështirë të gjykoj të tjerët , por të tjerët e kan të vështirë për mos më gjykuar mua.....

  18. #38
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Gjithashtu, shpirti rus eshte njeqind here me vital se ai spanjoll, sepse nuk ka nevoj per mercenar braziliane ne skuader, prandaj dhe do beje tifo per to. Poshte mercenarizmi!


    Malo, te shkrin ti lol. Po ruset nga e mercenarizuan koken e ekipit?! Trajnerin?! Falendero Zotin qe Guska eshte hollandez. Keshtu duhet te fillojne fjalite e tua per Rusine, meqe Italia ka marre valixhet lool.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Lioness : 25-06-2008 më 18:00

  19. #39
    Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
    Anëtarësuar
    22-07-2007
    Vendndodhja
    Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
    Postime
    2,945
    Me duket kalon Rusi ketu. Po paten mushkerite qe paten me Suedine e me Hollanden per Spanjen nuk ka shpresa. Po edhe Spanja eshte mjaft mire. Do kete ndeshje te bukur me siguri.

    Nje Gjermani-Rusi , Perendim-Lindje sdo ishte keq si finale europiani.
    Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e malo666
    Anëtarësuar
    26-04-2007
    Postime
    564
    po golat nuk i ben trajneri, as fanellen nuk e vesh ai. trajneri nuk perfaqeson rusine a te e bejne lojtaret. ku jane lojtaret francez tek franca? te isha francez do veshja c'do fanell pervec asaj me gjel.

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Serenata dhe Këngë Korçare
    Nga Fiori në forumin Muzika shqiptare
    Përgjigje: 94
    Postimi i Fundit: 19-01-2021, 11:31
  2. Votoni qe Spanja ta njoh pavarsine e Kosoves
    Nga jetmirmorina në forumin Votime dhe sondazhe
    Përgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 18-04-2009, 12:30
  3. Spanja kampione e Botës në basketboll
    Nga Ilove_INTER në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 03-09-2006, 16:37
  4. Spanja - FRANCA (1:3)
    Nga km92 në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 63
    Postimi i Fundit: 28-06-2006, 05:20
  5. Grupi H - Spanja Ukraina ,Tunizi ,Arabi Saudite !
    Nga inter_forever në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 20-06-2006, 06:52

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •