Close
Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 192
 1. #1
  Larguar Maska e cunimartum
  Antarsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Mosha
  38
  Postime
  680
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Tulipant e Hollands, Euro 2008

  E ardhmja


 2. #2
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime n 21 postime
  Si ndryshojne gjerat. Dikur ishte Barcelona qe dominohej nga holandezet dhe kuptohet per mua, si tifoz i Realit, kombetarja holandeze ishte me e urryera. Por, sot, gjithcka eshte tjeter. Eshte Reali i Madridit qe ka ne perberjen e tyre 4 holandez, edhe ate te gjithe titullar per kombetaren holandeze dhe tash pakuptueshem une bej tifo per to. Sa interesante, apo jo?
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #3
  Larguar Maska e cunimartum
  Antarsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Mosha
  38
  Postime
  680
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Davius ... c'ti besh i ka jeta keto ...
  Plus qe Hollandezet ku ikin vetem fitore bien ... vetem mos te jete kombetarja se me kombetaren s'kane pike gjaku kur luajn ... rrac qe te ngre nervat.

 4. #4
  KORCARE 4 EVER Maska e zhorzhi
  Antarsuar
  09-01-2007
  Vendndodhja
  atje ku lindja e diellit te jep nje shprese te re....
  Postime
  610
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  E dini ca kam veshur sot???

  portokalli ...............sigurisht po ju????
  Ndryshuar pr her t fundit nga zhorzhi : 12-09-2007 m 00:27
  dont worry be happy

 5. #5
  doritlk Maska e DORJANBITI
  Antarsuar
  17-08-2006
  Mosha
  29
  Postime
  453
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Sonte eshte nje ndeshje e rendesishme edhe per ne edhe per Hollanden.
  Ne ndeshjen e pare arbitri ishte i njeanshem por tani le te shpresojme qe te jete transparent.

 6. #6
  Jeto qe te mesosh Maska e CuLi-GoaL
  Antarsuar
  08-11-2007
  Vendndodhja
  GJAKOVA CITY
  Mosha
  27
  Postime
  437
  Faleminderit
  2
  0 falenderime n 0 postime
  Belarus 2 - 1 Netherlands

  49' Bulyga 1-0
  65' Korytko 2-0
  89' Van Der Vaart 2-1

 7. #7
  Larguar Maska e Gerrard
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Davius Lexo Postimin
  Si ndryshojne gjerat. Dikur ishte Barcelona qe dominohej nga holandezet dhe kuptohet per mua, si tifoz i Realit, kombetarja holandeze ishte me e urryera. Por, sot, gjithcka eshte tjeter. Eshte Reali i Madridit qe ka ne perberjen e tyre 4 holandez, edhe ate te gjithe titullar per kombetaren holandeze dhe tash pakuptueshem une bej tifo per to. Sa interesante, apo jo?
  Vrtet interesante, po dika sht m interesante pr mua.

  Un jam tifoz i mndur me Liverpool dhe e kundrta nga t gjitha sht q jam tifoz Tulipan dhe jo Anglez. sht nj ndjesi shum e bukur, i dua me shpirt t dyja skuadrat. Dhe m e bukura nga t gjitha sht q kam jetuar pr shum vite n Gjermani dhe jam tifoz me kundrshtart e prjetshm t Gjermanve (Hollandn).

  Vrtet nj miks pr mua, po nuk do ti zvndsoj asnjher kto dy skuadra.

  KNVB = Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond

  Meseyside Red = LFC Liverpool Football Club

  Kalofshi sa m mir,

  Endri
  Ndryshuar pr her t fundit nga Gerrard : 13-05-2008 m 16:32
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 8. #8
  .. Maska e km92
  Antarsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanov
  Postime
  4,211
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  He mo ka ndonje qe eshte tifoz i ketyre? Erdhen ne mes shqiperise dhe na munden, dhe prap i doni ju keto

 9. #9
  Larguar Maska e Gerrard
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Mariachi Lexo Postimin
  He mo ka ndonje qe eshte tifoz i ketyre? Erdhen ne mes shqiperise dhe na munden, dhe prap i doni ju keto
  Pak t dukem un ty, mos harro se ka shum tifoz me Hollandn, mos them q ka m shum nga t gjith ekipet.

  P.s Mir na e bn, ne luftojm pr vnd t 5-t ata pr vnd t par, dhe kur vjen fundi i shesim ndeshjet pffff. Nuk krenohem me kombtaren, m shum turprohem, se kan shitur flamurin dhe kombin e tyre.

  Hollandez pr jet.
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 10. #10
  .. Maska e km92
  Antarsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanov
  Postime
  4,211
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Per kete vit nje gje po e them, se skuadra e spanjes eshte me e kompletuara, mendone pak secilin pozicion e ka te veshtire. nga nje dyshe e vogel torres-villa, fabregas-xavi, puyol-ramos

 11. #11

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  OOOOOOOOOOOPPPPPPPPPPPPPPAAAAAAAAAAAAAAA ku eshte HOLLANDA.Kombtarja me e mire qe ka pare ndonjehere historia e futbollit.Nuk ka si ne.

  Hollandez deri ne vdekje....
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 12. #12
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  65 falenderime n 59 postime
  Citim Postuar m par nga MorDor Lexo Postimin
  OOOOOOOOOOOPPPPPPPPPPPPPPAAAAAAAAAAAAAAA ku eshte HOLLANDA.Kombtarja me e mire qe ka pare ndonjehere historia e futbollit.Nuk ka si ne.

  Hollandez deri ne vdekje....
  na u shtu dhe nji hollandes

 13. #13

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  OOOOOOOOOOOOO lol drague po mos te jem une me hollanden kush do jete:

  NA shife ca ben hollanda ene trajnerin e ben me te qare se nuk i besohet;
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 14. #14

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga DeuS Lexo Postimin
  Mos flit sikur je 100 vjec dhe i paske pare te gjitha keto trofe te fituara nga Gjermania or pall! I pelqej njerezit qe flasin me realizem dhe jo duke u hedhur perpjete, se ti je bere tifoz me gjermont meqe te ka pelqyer futbolli i tyre pra...dhe jo sepse kane pushtuar Hollanden e desh pushtuan boten lol. Pra, ti ke te drejte te permendsh 1 boteror dhe maksimumi 2 europiane...se nuk ma merr mendja se ke pare finalen e '76 ...apo jo? Per ate kohe Gjermanise i hiqet kapelja daje, nuk e kam mohuar ndonjehere! Une per vete ne '86-'88 mund te them qe fillova te rrija mas bithes se plakut e dajave e te degjoja ndonje emer Van Basteni, Guliti apo Klisman (pra ta kuptoja se c'eshte ky sport dhe te beja vleresimet)! Prandaj mos mu hap aneksesh me vitet e Baba Qemos se le nam...

  Dhe per te qene akoma me realist, ne kete gjendje qe ndodhet Gjermania, ti duhet te rrish urte e te gezohesh nese ndonjeri prej nesh flet noi fjale te mire...sa per sevap lol!

  Ah, se desh harrova...Sa te zi e te shemtut e kishit ate zezakun mer jahu! Bahhh...
  Meqe ra fjala, coc te kam lexuar dikur te ulerisje njelloj si ketu lart, per faktin qe Gjermania nuk ka pas dhe do jete ekipi qe nuk ka per te pasur kurre zezake! ...duhet te me kene bere veshet, natyrisht! lol
  O DeuS po lere se keta kane ata dy engjejt qe jane puro po puro gjerman amauranyi,Asamoah..PPPPPPFFFFFFFFFFF gjerman keta dy alabaket...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 15. #15
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  65 falenderime n 59 postime
  Citim Postuar m par nga MorDor Lexo Postimin
  OOOOOOOOOOOOO lol drague po mos te jem une me hollanden kush do jete:

  NA shife ca ben hollanda ene trajnerin e ben me te qare se nuk i besohet;
  http://www.youtube.com/watch?v=-9hK8b1BsKQ
  mordor une kam qene ne plazh nat kohe .
  baba im ishte me rusin. a goli ka bo ai

 16. #16

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  EEEEEEEEEEEEE [po bejne dot te tjeret keto gjera.Ja per ca e kam fjalen...Gol domethenes per zzotin....
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 17. #17
  Larguar Maska e Gerrard
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga MorDor Lexo Postimin
  O DeuS po lere se keta kane ata dy engjejt qe jane puro po puro gjerman amauranyi,Asamoah..PPPPPPFFFFFFFFFFF gjerman keta dy alabaket...
  M fal po ke harruar dhe nj Brazilian tjetr (Gomez).

  P.s Po m duket dhe kombtarja e Gjermanis tani njsoj si e Francs, nuk i v faj Francs se ka qn gjithmon Kolonizatore, po Gjermont 'patn, ku e uan gjith at nacionalitet dhe krenari kombtare duke futur, Polak, Afrikan, Brazilian n kombtare.

  Kalofshi mir,
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 18. #18
  . Maska e Altin1
  Antarsuar
  12-06-2007
  Postime
  2,870
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Gerrard Lexo Postimin
  M fal po ke harruar dhe nj Brazilian tjetr (Gomez).

  P.s Po m duket dhe kombtarja e Gjermanis tani njsoj si e Francs, nuk i v faj Francs se ka qn gjithmon Kolonizatore, po Gjermont 'patn, ku e uan gjith at nacionalitet dhe krenari kombtare duke futur, Polak, Afrikan, Brazilian n kombtare.

  Kalofshi mir,
  Sa injorant behen njerezit ndonjehere

  Me fal edhe mua, po me sa di une Gomez ka lindur ne Gjermani, se qysh na doli Brazilian nuk e kuptoj. Desha te shtoja qe Asamoah nuk eshte me ne skuadren Gjermane.

  Jo te behem racist po edhe Hollanda nuk eshte keq me zezak po he, avash avash po ja arrin dhe Frances.

  "Kalofsh sa me mire"
  Welt Meister 2014

 19. #19
  Larguar Maska e cunimartum
  Antarsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Mosha
  38
  Postime
  680
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  na u shtu dhe nji hollandes
  Faktikisht kemi pas qene shume Hollandez ketu por shume nga trimat s'e frekuentojne me forumin.
  Megjithate shof qe tifoza me ekipin me simpatik ne bote ka plot
  Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

 20. #20
  Larguar Maska e cunimartum
  Antarsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Mosha
  38
  Postime
  680
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  As armiqte nuk paskan shteruar mesa duket ...

  Altin1 mire se erdhe tek sofra jone.
  Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Shqiptart n Holland
  Nga Rrap Cungu n forumin Shqipe n Evrop
  Prgjigje: 311
  Postimi i Fundit: 13-06-2017, 10:11
 2. Kopshtet dhe lulishtet tona!
  Nga sam1r n forumin Albumi fotografik
  Prgjigje: 163
  Postimi i Fundit: 19-06-2011, 07:54
 3. Marco Van Basten, trajneri i ri i Hollands!
  Nga Hyllien n forumin Futbolli
  Prgjigje: 132
  Postimi i Fundit: 29-09-2007, 02:51
 4. Tifozat e Hollands!
  Nga cunimartum n forumin Botrori - Brazil 2014
  Prgjigje: 366
  Postimi i Fundit: 13-07-2006, 03:42
 5. Tulipant e Hollands, Euro 2004
  Nga DeuS n forumin Evropiani 2016
  Prgjigje: 309
  Postimi i Fundit: 19-08-2005, 19:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •