Close
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 192
 1. #41
  Larguar Maska e cunimartum
  Antarsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Mosha
  38
  Postime
  680
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Po ti mer lepurush, te paska hy frika ne palce nga Italia ? Po domosdo se ju ka lene nja ca here me gisht ne goje s'eshte hera e pare. Golin e pare ndaj Italise do bertasesh Niikuuu me te madhe.

  E qe thoni ju shoke Hollandez kete vit e kena pisk punen per te dal nga grupi.
  Asnje nga ekipet ne grup nuk kane loje qe i bie lehte ekipit tone. Franca mund te jete madje me pak e veshtire pasi nuk mbyllen totalisht ne mbrojtje pastaj Rumania nese lozin si heren e fundit me 2 sulmus dhe me Italine do jete shume e veshtire.

  Megjithate c'do loje ka episodet e veta keshtu qe s'i dihet. Sic thashe Italia eshte ekipi me i veshtire per ne keshtu qe edhe barazimi s'do ishte keq. Neve ekipet tipi i Greqise i shqyejme po kur s'do s'do.

  Kam frike se Van Basten do tentoje Sneider, Van Der Vart dhe Robben ne mesfushe ne te njejten kohe dhe do na leje pa nje shkatarrus. Te tre jane bombe po per mendimin tim s'duhen futur bashke se do e lene mbrojtjen te shkeputur nga mesfusha sic na ndodhi ndeshjen qe na rrafi Rumuni.

  Van Persie mesa duket eshte prap i demtuar dhe s'do jete 100% edhe sikur te lozi. Kisha qef te ishte mire fizikisht se eshte lojtar qe i fut golat nga s'e pret kur eshte ne terezi.

  Mbrojtjen e kena cka si emra jo ndonje kushedi se cfare po ashtu e kena pas perhere keshtu qe s'qahena dot.
  Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

 2. #42
  Larguar Maska e cunimartum
  Antarsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Mosha
  38
  Postime
  680
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Mendoja qe Italine do ta kishim me te veshtiren po s'doli gje ai muhabet

  Te shofim Francen tani.

  Mbrojtjes ja kam friken, ndersa mesfushen e kemi bomb. Kjo lloj vendosje qe s'e kisha pare ndonjehere tek Hollanda dukej goxha e mire pasi Vani furnizohej shume mire nga Van Der Vart, Sneider dhe Kuyt dhe ishte gjithmone rrezik ne sulm. Nje formacion i tille edhe me Francen na ben pune. Ndersa me Rumanine po fituam me Francen do doja nje formacion tipik Hollandez qe ti shkatarronim fare sic shkatarronim Greqine me perpara
  Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,618
  Faleminderit
  339
  44 falenderime n 43 postime
  Nese vazhdojne me kete ritem askush nuke do ti ndali tulipanet ...

 4. #44
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Antarsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,897
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Hallal Hollandes per sonte kam qene i vetmi ne pub qe beja tifo per ato kot per sport se italiant jane shume te magjepsur shemben dhe bejne si mendjemedhenje :P

  Shpirt Njeriu
  You are the master of your fate...You are the captain of your soul...

 5. #45
  Desert Fox Maska e bayern
  Antarsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  chi ama il calcio, odia l'Italia.

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Antarsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 13 postime
  chi oddia l"italia e stronzo

  Bayern, hi

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  Sa Doli Ndeshja Sot?
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Antarsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 13 postime
  Na rrafen pas 30 vjetesh, 3 me 0.

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  turp te keni,

  edhe 3-0????

  po me materazzin 3 qenkan pak

  po tjeter kush ishte ne qender te mbrojtjes?

  kanavaro ju ka prish shume pune.

  duehte te ksihte marre legrotalien, dhe te bente qendren me chiellinin.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Xhuxhumaku : 09-06-2008 m 18:59
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 10. #50
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  65 falenderime n 59 postime
  porca miseria!hahaha
  xhuxhu shtrengojeni rrypin.

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  DRAGUE,

  Un jom me dojct
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 12. #52
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  65 falenderime n 59 postime
  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  DRAGUE,

  Un jom me dojct
  e di pranej po t'them.
  shifna ne finale do "zoti"

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  ishalla!

  te kalojme turin njehere, pastaj gjykojme them une.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 14. #54
  Desert Fox Maska e bayern
  Antarsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga D&G Feminine Lexo Postimin
  chi oddia l"italia e stronzo

  Bayern, hi
  Yeah i love you too

 15. #55
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Thone qe midis dy te keqijave,zgjidh ate me te voglen.
  E lodha veten nja dy ore dhe thash po zgjedh ne ndeshjet e ardhshme........, pra tifozllek per Rumunet e kemi ballkanas dhe Frengut i pime veren.
  Sa pashe formacionin e pepinove,me mesfushen e lodhur te vendit te peste Milan,ca Pirlo,ca Ambrosina,ca Gattuzra,sa pashe akoma ne mbrotje Panuci qe do kete nje moshe me Akropolin e Greqise,thashe Hollanda do u bej zbor.
  Ka ardhur koha qe italianet te kuptojne se futbolli nuk fitohet me katenacio,as me inat,jo gjithmone me reFat,si ne Boteror,por me takat.E pepinot takat nuk kane kete Europian.


  Sa per tulipanet e cunavetemartum,do i "vadisim" NE kur tu vije koha.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 16. #56

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Une per vete hollandes se mbremshme i them SKUADER SHEMBULLORE...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 17. #57
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  65 falenderime n 59 postime
  me bohet qefi per van basten.vetem kupen e botes nuk e ngrejti dot.

 18. #58

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Gjithcka ne kohen e vet drague.Prit te marim europianin se folim pastaj...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 19. #59
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime
  Une e vura nje lloto 5-0 per Hollanden pardje. Sikur te kishte shenuar Van Nistelrooij ne fund te pjeses se pare, dhe te kishte hyre shtylla e Afellay ne fund te ndeshjes do i kisha kref 850€ (:::

  PS: Kolombi do na rruani tulipanin juve!!!!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 20. #60

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Jo kaq rende o doa....
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Shqiptart n Holland
  Nga Rrap Cungu n forumin Shqipe n Evrop
  Prgjigje: 311
  Postimi i Fundit: 13-06-2017, 10:11
 2. Kopshtet dhe lulishtet tona!
  Nga sam1r n forumin Albumi fotografik
  Prgjigje: 163
  Postimi i Fundit: 19-06-2011, 07:54
 3. Marco Van Basten, trajneri i ri i Hollands!
  Nga Hyllien n forumin Futbolli
  Prgjigje: 132
  Postimi i Fundit: 29-09-2007, 02:51
 4. Tifozat e Hollands!
  Nga cunimartum n forumin Botrori - Brazil 2014
  Prgjigje: 366
  Postimi i Fundit: 13-07-2006, 03:42
 5. Tulipant e Hollands, Euro 2004
  Nga DeuS n forumin Evropiani 2016
  Prgjigje: 309
  Postimi i Fundit: 19-08-2005, 19:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •