Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 192
 1. #21
  Larguar Maska e Gerrard
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Altin1 Lexo Postimin
  Sa injorant behen njerezit ndonjehere

  Me fal edhe mua, po me sa di une Gomez ka lindur ne Gjermani, se qysh na doli Brazilian nuk e kuptoj. Desha te shtoja qe Asamoah nuk eshte me ne skuadren Gjermane.

  Jo te behem racist po edhe Hollanda nuk eshte keq me zezak po he, avash avash po ja arrin dhe Frances.

  "Kalofsh sa me mire"
  Altin1: Vrtet bhen ndonjher njerzit injorant. Po pr Deutschland nuk m flet dot se kam qn 5 vje dhe jam kthyer 17 vje. E di m mir se 'do njeri se 'far krenarie ka Gjermani dhe 'far nacionaliteti, pr kt e kisha, jo pse po shtohen lojtar nga vnde t ndryshme. Dhe sa pr Hollandn sht vnd q ka pasur nj pjes t Afriks n Koloni, dhe normalisht q do ket t zinj.

  Shpresoj t m kesh kuptuar.

  P.s T t bj nj pyetje, ke qn ndonjher n Gjermani? Se po flet me shum siguri, kur nuk e di se 'far njerzish jan Gjermant kur bhet fjal pr Nacionalitet dhe pr Komb.

  Alles gute,

  Auf wiedersehen

  Endri
  Ndryshuar pr her t fundit nga Gerrard : 14-05-2008 m 14:24
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 2. #22
  . Maska e Altin1
  Antarsuar
  12-06-2007
  Postime
  2,870
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga cunimartum Lexo Postimin
  As armiqte nuk paskan shteruar mesa duket ...

  Altin1 mire se erdhe tek sofra jone.
  faleminderit po nuk do me shikosh shpesh te kjo sofer jo.

  As e pelqej as e urrej Hollanden, po kur nja ca veta nuk dine mir ca kane ne skuadren e tyre fusin hunden dhe llafosin per te tjeret, eshte per te cutidur.

  EDIT: Gerrard te kuptova, po per ate qe the "pr Deutschland nuk m flet dot se kam qn 5 vje dhe jam kthyer 17 vje" tregon teper siguri, sepse nuk mund te supozosh sa vite mund te ket qene ndonje tjeter qe ka jetuar ne Deutschland.

  Auf wiedersehen

  Altin
  Ndryshuar pr her t fundit nga Altin1 : 14-05-2008 m 14:24
  Welt Meister 2014

 3. #23
  Larguar Maska e Gerrard
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Altin1 Lexo Postimin
  faleminderit po nuk do me shikosh shpesh te kjo sofer jo.

  As e pelqej as e urrej Hollanden, po kur nja ca veta nuk dine mir ca kane ne skuadren e tyre fusin hunden dhe llafosin per te tjeret, eshte per te cutidur.

  EDIT: Gerrard te kuptova, po per ate qe the "pr Deutschland nuk m flet dot se kam qn 5 vje dhe jam kthyer 17 vje" tregon teper siguri, sepse nuk mund te supozosh sa vite mund te ket qene ndonje tjeter qe ka jetuar ne Deutschland.

  Auf wiedersehen

  Altin
  Nga mnyra se si fole, mu duke sikur nuk ja kishe iden, Nacionalitetit Gjerman. Un nuk shtie fall sa vjet kan jetuar t tjert n Gjermani, Americ apo n ndonj vnd t bots. Un e thash at fraz m sipr, pr faktin se Gjermania nuk ka pasur kurr t ardhur n Kombtaren Gjermane, ka pasur dhe nj kriter tjetr pr Lojtart q Lindin n Gjermani, patjetr duhet t ken nj nga prindrit me Orgjin Gjermane, t jmn ose t jatin. Kt gj duhet ta dish mir. Si u plotsuan kriteret nga Klose dhe Podolski, q nj nga prindrit e kan Gjerman q t grumbulloheshin.

  Mach's gut!
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 4. #24
  Happy Maska e milanistja_el
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  na u shtu dhe nji hollandes
  LooooL drague prit se vjen dhe AIRON^BOY dhe pak me mega firme qe fiton Hollanda, sa per 200 tifoza hollandez eshte

  Nejse doja t'i uroja suksese Hollandes per Evropianin. Te them te drejten kam qene dikur fanse e mendur e Hollandes, gjithmone pas Gjermanit, s'kam pas lene ndeshje pa pare sepse me pelqente spektakli qe dhuronte ne fushe, por keto dy vitet e fundit nuk kam ndjekur asnje ndeshje dhe s'e kam idene se fare lojtaresh ka... shpresoj qe Hollanda te jete ajo e disa viteve me pare qe jep spektakel dhe pse jo te arrij deri ne fund...

  fitofte me i miri... Gjermani i pari ju te dytet mos ma merrni per keq qe uroj te shpia juaj kshu (:
  Mos ua bej te tjereve 'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 5. #25

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Ca thu ti me shif milanin se ne jemi te paret...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 6. #26
  Happy Maska e milanistja_el
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga MorDor Lexo Postimin
  Ca thu ti me shif milanin se ne jemi te paret...
  Hmmmm nga kjo qe the do ta shaja Hollanden per icik po ke shpetu vetem pse e simpatizoj vete , pastaj duhet te jem pak solidale me gjysmen time binjake qe e kam hollandez.

  Suksese e Evropian se kam qejf te shoh nje finale Hollande - Gjermani te fitoj ndonje bast ose te humb
  Mos ua bej te tjereve 'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 7. #27

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga milanistja_el Lexo Postimin
  Hmmmm nga kjo qe the do ta shaja Hollanden per icik po ke shpetu vetem pse e simpatizoj vete , pastaj duhet te jem pak solidale me gjysmen time binjake qe e kam hollandez.

  Suksese e Evropian se kam qejf te shoh nje finale Hollande - Gjermani te fitoj ndonje bast ose te humb
  Si te thuash ti me dreq....PO kush nnuk e ka qef hollanden dhe nuk ka simpati per te nuk di ca eshte futbolli apo e kam gabim>.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 8. #28
  Happy Maska e milanistja_el
  Antarsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga MorDor Lexo Postimin
  Si te thuash ti me dreq....PO kush nnuk e ka qef hollanden dhe nuk ka simpati per te nuk di ca eshte futbolli apo e kam gabim>.
  Ke te drejte... kush do futbollin s'mund te mos doje dhe futbollin e hollandes... ehhhh sa emra te medhenj kane qene dikur: Van Basten, Rajkard, Gullit, Bogard, Kluivert, Crojf (i madhi se i vogli s'i ka ngjare fare te atit ), Davids, vellezerit De Boer, Bergkamp, Stam qe u largua per fat te keq shume shpejt, Sedorf, Van Nilsteroy, Reiziger etj etj... emra qe do kujtohen gjithmone, sepse kur luanin ato kishte spektakel, kishe qejf te shihje nje ndeshje.
  Mendoj se futbolli i dikurshem ka qene shume me i bukur se futbolli i sotem...
  Ndryshuar pr her t fundit nga milanistja_el : 22-05-2008 m 06:03
  Mos ua bej te tjereve 'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 9. #29

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga milanistja_el Lexo Postimin
  Ke te drejte... kush do futbollin s'mund te mos doje dhe futbollin e hollandes... ehhhh sa emra te medhenj kane qene dikur: Van Basten, Rajkard, Gullit, Bogard, Kluivert, Crojf (i madhi se i vogli s'i ka ngjare fare te atit ), Davids, vellezerit De Boer, Bergkamp, Stam qe u largua per fat te keq shume shpejt, Sedorf, Van Nilsteroy, Reiziger etj etj... emra qe do kujtohen gjithmone, sepse kur luanin ato kishte spektakel, kishe qejf te shihje nje ndeshje.
  Mendoj se futbolli i dikurshem ka qene shume me i bukur se futbolli i sotem...
  PO PO PO sa bukur qe flet ti:...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 10. #30
  Larguar Maska e Gerrard
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  M fal po shum pak emra ke thn ja po t shtoj dhe un disa emra q kan ln gjurm n Futbollin Europian dhe at Botror.

  Rob Rensenbrink, Arie Haan, Johnny Rep, Ernie Brandts, Arnold Mhren, Huub Stevens, Ronald Spelbos, Wim Kieft, Gerald Vanenburg, Erwin Koeman vllai i Ronald, Bryan Roy, Stan Valckx, Richard Witschge, Ed de Goey, Arthur Numan, Peter van Vossen, Marc Overmars, Philip Cocu.

  Mendoj se dhe kto emra q thash un kan qn n triumfet e Ajaxit, PSV, Feynord. Kan qn emra t mdhenj q nga 1970 deri tani n 2008-t. Jan emra q nuk do harroen kurr q nga Ajaxi deri tek Barcelona, dhe kan fituar shum trofe me klubet e tyre, kan qn lidera n sukseset e klubeve t tyre n kohn kur luanin.

  Kalofshi mir,

  KNVB forever.

  Endri
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 11. #31
  Larguar Maska e Gerrard
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Ja lista q do prfajsoj Hollandn n Euro 2008,

  Po nxjer listn e emrave t lojtarve q do jen n dispozicion t trainerit

  Van Basten,

  Portier:

  • Sander Boschker
  • Edwin van der Sar
  • Maarten Stekelenburg
  • Henk Timmer


  Mbrojtje:

  • Khalid Boulahrouz
  • Wilfred Bouma
  • Tim de Cler
  • John Heitinga
  • Joris Mathijsen
  • Mario Melchiot
  • Andr Ooijer


  Mesfush:

  • Ibrahim Afellay
  • Giovanni van Bronckhorst
  • Orlando Engelaar
  • Nigel de Jong
  • Denny Landzaat
  • Arjen Robben
  • Wesley Sneijder
  • Rafael van der Vaart
  • Demy de Zeeuw


  Sulm:

  • Ryan Babel
  • Klaas-Jan Huntelaar
  • Dirk Kuyt
  • Ruud van Nistelrooy
  • Robin van Persie
  • Jan Vennegoor of Hesselink


  Shpresojm q kt vit t na nderojn me prezencn e tyre dhe t japin maksimumin pr kt skuadr q shkon me mesataren m t vogl n mosh.

  22,7 sht mosha mesatare. I uroj suksese dhe ishalla sa m lart kt vit, dhe t na sjellin trofeun q na mungon prej 20 viteve.

  Kalofshi sa m mir,

  Endri
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 12. #32
  Larguar Maska e cunimartum
  Antarsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Canada
  Mosha
  38
  Postime
  680
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Gerrard ... hollandez ti ?
  Hajde se ma bere qefin.
  Tek ajo lista kishe lene jashte Patrick Kluivert. Lojtar qe shkelqimin ja zveniti media, sepse ka pasur talent te padiskutueshem. Ajo champions league qe ka marr me Ajaxin eshte e paharrueshme.
  Go Holland
  Fen e ke krejt personale. MEMEDHEUN E KEMI TE PERBASHKET.

 13. #33
  Larguar Maska e Gerrard
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga cunimartum Lexo Postimin
  Gerrard ... hollandez ti ?
  Hajde se ma bere qefin.
  Tek ajo lista kishe lene jashte Patrick Kluivert. Lojtar qe shkelqimin ja zveniti media, sepse ka pasur talent te padiskutueshem. Ajo champions league qe ka marr me Ajaxin eshte e paharrueshme.
  Go Holland
  A jam Hollandez, aq shum sa dhe vet habitem ndonjher. Kur luajti Shqipri Holland pata fatin ta shikoj n stadium, ju besohet q kam br si i trbuar pr Hollandn dhe nuk m binte n mndje pr kombtaren, e dija q dhe po t fitonte Shqipria do ishte vetm pr t prishur pun dhe nuk do sillte asnj t mir.

  cunimartum: Jam nj ik i gatuar mbrapsh, tifoz i Liverpool normalisht t gjith tifozt e LFC jan Anglez, po un jam pak ndryshe jam Hollandez. I kam dashur q fmij si ekip dhe i kam lexuar shum libra Kombtares Hollandeze, prandaj jam dashuruar dhe me kt kombtare q bn lojn m t bukur n bot. Dhe vet shkolla e Ajax tregon se sa e fort sht.

  Kalofsh mir, dhe ishalla suksese KNVB-s n Europian.
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 14. #34

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Hec Holland me ty jemi.Kush mund te me japi pak ndeshjen e pare te cilen do zhvilloje hollanda ne europian,,.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 15. #35
  Larguar Maska e Gerrard
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ndeshja e par e Hollands sht prball Italis n Dt. 09/06/08. Ora 20:45 dhe e jep Premium 1 dhe HD Sport 1.

  Kalofsh mir,

  Endri
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 16. #36

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  OOOOOEEEEEEEOOOOOOO do ti shkrijm morrin italise.Apo nuk kam edhe dekoderin hd un tani do ta shof hd.TV HD LG kam keshtuqe do ti shof golat sikur jam ne stadium....

  Thnx Gerrard...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 17. #37
  Ribery Maska e bavarezi5
  Antarsuar
  31-10-2005
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  30
  Postime
  1,444
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Endri me tulipanet je ti ore apo me englezet ??
  Kur njeriu e kupton q nuk sht i ditur, ai ka hedhur nj hap drejt dituris.
  (Mark Tuain)

 18. #38
  Larguar Maska e Gerrard
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Gerrard Lexo Postimin
  Vrtet interesante, po dika sht m interesante pr mua.

  Un jam tifoz i mndur me Liverpool dhe e kundrta nga t gjitha sht q jam tifoz Tulipan dhe jo Anglez. sht nj ndjesi shum e bukur, i dua me shpirt t dyja skuadrat. Dhe m e bukura nga t gjitha sht q kam jetuar pr shum vite n Gjermani dhe jam tifoz me kundrshtart e prjetshm t Gjermanve (Hollandn).

  Vrtet nj miks pr mua, po nuk do ti zvndsoj asnjher kto dy skuadra.

  KNVB = Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond

  Meseyside Red = LFC Liverpool Football Club

  Kalofshi sa m mir,

  Endri
  Ja postimi se si jam i gatuar me kto ekipe. As vet se di se si ka ndikuar ke mua. sht dika e rrall.

  Citim Postuar m par nga bavarezi5 Lexo Postimin
  Endri me tulipanet je ti ore apo me englezet ??
  Besoj se ta shpjegova me citimin e shkrimit tim me cilt ekipe jam tifoz.

  Kalofshi mir,

  Endri
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 19. #39
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  65 falenderime n 59 postime
  Citim Postuar m par nga Gerrard Lexo Postimin
  Ndeshja e par e Hollands sht prball Italis n Dt. 09/06/08. Ora 20:45 dhe e jep Premium 1 dhe HD Sport 1.

  Kalofsh mir,

  Endri
  Kete dit e kom pronotu ekstra pushim.
  ketu fillon loja

 20. #40
  Desert Fox Maska e bayern
  Antarsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  E di qe jam tu bo sakrilegj ama ne ndeshjen kunder Italise do bej tifo per ju. Me mire ju se makaronaxhinjte. Ju jua kena marre doren

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Shqiptart n Holland
  Nga Rrap Cungu n forumin Shqipe n Evrop
  Prgjigje: 311
  Postimi i Fundit: 13-06-2017, 10:11
 2. Kopshtet dhe lulishtet tona!
  Nga sam1r n forumin Albumi fotografik
  Prgjigje: 163
  Postimi i Fundit: 19-06-2011, 07:54
 3. Marco Van Basten, trajneri i ri i Hollands!
  Nga Hyllien n forumin Futbolli
  Prgjigje: 132
  Postimi i Fundit: 29-09-2007, 02:51
 4. Tifozat e Hollands!
  Nga cunimartum n forumin Botrori - Brazil 2014
  Prgjigje: 366
  Postimi i Fundit: 13-07-2006, 03:42
 5. Tulipant e Hollands, Euro 2004
  Nga DeuS n forumin Evropiani 2016
  Prgjigje: 309
  Postimi i Fundit: 19-08-2005, 19:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •