Close

Rezultati i Sondazhit: Kush mendoni se kalon n ndeshjen Finale?

Votues
68. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Gjermania

  46 67.65%
 • Turqia

  22 32.35%
Faqja 1 prej 17 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 332
 1. #1
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime

  Gjermania, Finalistja e par n Euro 2008

  Gjermania kaloi fazen cerekfinale te ketij europiani duke mposhtur, Portugalin nersa ne anen tjeter Turqia kaloi fazen e cerekfinaleve duke mposhtur Kroacine ne nje ndeshje teper interesante.


  Tash erdhi deri tek gjysemfinalje mes Gjermanise dhe Turqise.


  Si mendoni, cila skuader kualifikohet per ne finalen e madhe?


  Taktika dhe aftesia e Gjermanise, apo zemra dhe vullneti i Turqise?


  Shprehni mendimet tuaja...
  Sui generis

 2. #2
  srbe na vrbe Maska e pryll
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ke prroi palpoit
  Postime
  576
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  ej po turqit jan klient mr ti, a po thu

  t shofim mos ka nai gonzalez tjetr t mrkurn, ta qesi prap at lw-in nga fusha

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Antarsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kndej
  Postime
  3,195
  Faleminderit
  1
  24 falenderime n 22 postime
  Kalon Gjermania , kshtu duhet te jet realisht , sjam ne gjendje ti parashof befasit
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 4. #4
  Manchester Maska e -Alda-
  Antarsuar
  13-07-2007
  Vendndodhja
  London
  Postime
  647
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Gjermania do shkoj ne finale.Turqia eshte e vogel me i ndal.
  Mendoj qe do fitoj 2-1.
  м'вι вυz ѕнт иנ ρυтнנє, м'вι ѕнριят ѕнт иנ νєтмι. נαм вσтα ρα ємя, кυя ρяαи мєנє ѕ'נє тι.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-06-2006
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Gjermania 5-1 fiton......

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e malo666
  Antarsuar
  26-04-2007
  Postime
  565
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  padyshim, gjermania do shkoj ne finale qe te rrifet nga italia heroike.

 7. #7
  Desert Fox Maska e bayern
  Antarsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga malo666 Lexo Postimin
  italia heroike.
  Kto dy fjale nuk shkojne te perdorura bashke plako. Italiont vetem heroike qe smund ti qush. Po qe puna per makaronaxhi edhe kurvare po edhe i jap i pese me hater, po per heroizma? Me heroine eshte moca e dashnores time sesa kombi italian.

 8. #8
  Ms que un club Maska e zoomen15
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Gjithandej
  Postime
  133
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  I kam inate gjermanet,por qe te jem realist kalojne ata ne finale.
  To be or not to be!

 9. #9
  kuku Maska e brooklyn2007
  Antarsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  Finalja do jete Gjermani-Hollande (2-1)
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 10. #10
  USAlbania
  Antarsuar
  27-05-2008
  Vendndodhja
  With money you can buy a bed, but not sleep.
  Postime
  524
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Nese nuk behen kampion turqit tani nuk kane per tu bere kurre.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Lukather
  Antarsuar
  09-10-2007
  Postime
  239
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Une kam thene gjithmone qe Gjermania behet Kampion ne kete Europian!!! Mos me lodhni kot me pyetje te tilla ;-)

  Turkun e deshi fati shume ne kete Euro08. Menyra e lojes se tyre nuk premton me teper se gjysmefinalja (edhe kjo e tepert, por ja qe i deshi shume shume shume fati), do e kene me mire te mos paraqiten fare ne fushe me kete loje, le te pushojne mire qe te jene me te fresket per ndeshjet kaulifikuese per WC 2010 ;-)
  Time is the enemy of a young man's dreams

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,850
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime
  Turqit 4-1 per inot te bayernit

 13. #13
  Desert Fox Maska e bayern
  Antarsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  Aq the ene per neshjen me Portugezt ti. Qeke shonc kur e parashikoke humje. Fito Gjermania.

 14. #14
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Turqia,do i bejne tenis Gjermanise.
  Turqi-Gjermani 6-2

  Golat e ekipit te Fatih Qerimit,do i shenojne Mehmeti,Bexheti,Myftiy,Samiu,Baftjari,Tajari...... ...  Seriozisht turku qe te kaloje ne finale,i duhen dy a tre taborre jeniceresh.As me Sulltan e as me Bimbash nuk mposhtet Gjermania.
  Turqit e Qerimit jane kurbani i radhes per autokolonen ushtarake te kapitenit Ballack.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 15. #15
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Citim Postuar m par nga bayern Lexo Postimin
  Kto dy fjale nuk shkojne te perdorura bashke plako. Italiont vetem heroike qe smund ti qush. Po qe puna per makaronaxhi edhe kurvare po edhe i jap i pese me hater, po per heroizma? Me heroine eshte moca e dashnores time sesa kombi italian.
  Bajo harrove dhe balerina. Nuk bejne futboll pocaqinjte po kercejne balet. Sa shenojne nje gol dhe fillojne e keputen si pras Kashari. Ncncncncncnc si i mban toka mer zot...

 16. #16
  .... ...
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga kolombi Lexo Postimin
  Golat e ekipit te Fatih Qerimit,do i shenojne Mehmeti,Bexheti,Myftiy,Samiu,Baftjari,Tajari...... ...


  O bayo, c'merresh me malon a derebardhe. Malua eshte per humor. Per tek tema: Batuta te euro 2008: "Falenderoj Zotin qe jam tifoz me Italine" .....

  PS: Koli, me pelqen optimizmi yt, sikur ia shton dhe e ekipit lol.

 17. #17
  Perjashtuar Maska e Marmara
  Antarsuar
  12-06-2003
  Vendndodhja
  Ne Rrugen e Zotit
  Postime
  230
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  T U R K I Y E

  Citim Postuar m par nga kolombi Lexo Postimin
  Turqia,do i bejne tenis Gjermanise
  Turqi-Gjermani 6-2

  Golat e ekipit te Fatih Qerimit,do i shenojne Mehmeti,Bexheti,Myftiy,Samiu,Baftjari,Tajari...... ...  Seriozisht turku qe te kaloje ne finale,i duhen dy a tre taborre jeniceresh.As me Sulltan e as me Bimbash nuk mposhtet Gjermania.
  Turqit e Qerimit jane kurbani i radhes per autokolonen ushtarake te kapitenit Ballack.
  A Mos nguteni ju pak ore pak me kujdes,fitorja e Turqise ndai ustasheve eshte nje fitore e madhe , dhe mese emerituar,gjermanet per Turqit do te jene Break fast, ishaALLAH do te do te ngadhenjejn edhe kesaj here Turqit, Finalja do te luhet mes Turqis dhe Holandes,

 18. #18
  .... ...
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Ncncncncncnc si i mban toka mer zot...
  C'tu mbaj ketyre Daro?! Shif mer me c'nallane lozin golf. Une te isha pronar klubi nuk i qasja as ne parking me atlete vrapi ...

  http://www.forumishqiptar.com/showpost.php?p=1947034&postcount=120
  Ndryshuar pr her t fundit nga Lioness : 21-06-2008 m 00:45

 19. #19
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Hahahahahahaha rrezik prandaj Tiger Woods keputi ligamentin. Do jete tromaksur nga performanca e balerinave ....

 20. #20
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Marmara Lexo Postimin
  A Mos nguteni ju pak ore pak me kujdes,fitorja e Turqise ndai ustasheve eshte nje fitore e madhe , dhe mese emerituar,gjermanet per Turqit do te jene Break fast, ishaALLAH do te do te ngadhenjejn edhe kesaj here Turqit, Finalja do te luhet mes Turqis dhe Holandes,
  Aferim te qofte Vezir Efendi...............
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

Faqja 1 prej 17 12311 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Gjermania dhe te huajt
  Nga Kosovari_78_Ca n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-07-2010, 17:16
 2. Gjermania - investuese e madhe n Shqipri n fushn e farmaceutiks
  Nga shigjeta n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-05-2009, 21:42
 3. Ne Liban
  Nga D@mian n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 670
  Postimi i Fundit: 02-12-2006, 14:33
 4. Gjermania, leje qndrimi pr emigrant ilegal
  Nga Davius n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 31-07-2006, 13:24
 5. Rezultatet dhe tabelat n 'Gjermania 2006'!
  Nga BluPower_blu n forumin Botrori - Brazil 2014
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 07-06-2006, 10:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •