Close

Rezultati i Sondazhit: Kush mendoni se kalon në ndeshjen Finale?

Votues
68. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Gjermania

    46 67.65%
  • Turqia

    22 32.35%
Faqja 5 prej 17 FillimFillim ... 3456715 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 332
  1. #81
    i/e regjistruar Maska e Lukather
    Anëtarësuar
    09-10-2007
    Postime
    239
    Citim Postuar më parë nga MUAHHH Lexo Postimin
    Me dal Turqia ne finale duhet me ndrru ekip ju Gjermonet se ka me loz me rezerva
    Edhe sikur te dali ska lidhje, ka skuadra me kot se turku qe nuk marrin pjese fare ne Euro08 ;-)
    Time is the enemy of a young man's dreams

  2. #82
    Me kete Spanje qe pash sot, me yxhymin vk te turqve dhe me rremujen e ruseve, e kemi rrugen te hapur per fitore (ta boj dhe une si tifozat e Hollandes, po e ngre kupen qe ne kete moment )

  3. #83
    Ik ti mer darius se ju nuk keni per ta kaluar turqineool....
    Kalojne Gjermanet me nje differnce prej dy golash ndaj turqeve...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  4. #84

    Portier Mbrojtes...

    Me sa degjova ne nj kanal televiziv Turqia ne ndeshjen kunder Gjermanise ka te disponueshem vetem 14 lojtare per shkak te skualifikimeve dhe demtimeve.
    3 Prej te 14 jane Portiera.Nice lol.
    MEndohet se portieri i skuadres Turke do te jete perseri Rustu.Kurse portieri primar Volkan Demirel mendohet te qendroj ne formacionin baze ose mbrojtes i majte ose mborjtes qendre.MENDURI LoL...
    Me sa di une nuk eshte bere ndonje gje tille ne historine e futbollit.
    Lini komentet tuaja per kete ngjarje.

    P.S: Darius nuk ju thash qe jeni me fat juve..
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  5. #85
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Ja lexoni kete artikull Ketu!

    Dhe keshtu don Turku ta sfidoj Gjermanin, pfff..
    Sui generis

  6. #86
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Ky ishte thashethem.
    Ndryshuar për herë të fundit nga OO7 : 23-06-2008 më 07:27

  7. #87
    ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
    Anëtarësuar
    13-12-2002
    Vendndodhja
    ♥ Camp Nou ♥
    Postime
    2,012
    Dhe Turqia kalon ne finale

    Eshte vertet per te ardhur keq, nuk eshte per te qeshur qe te behet kjo. Turqia ka luftuar shume, dhe disa nga heronjt e tyre jane plagosur !
    Keshtu qe nuk ka zgjidhje te tjera.
    ◄█ Barcelona e MADHE █►

  8. #88
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    edhe pik.. edhe pse kish deshir ne ndeshje te tjera Turkia me fitu por tani them se Gjermania do fitoj dhe Finale me Spanjen..

    niemand
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  9. #89
    .. Maska e km92
    Anëtarësuar
    24-08-2005
    Vendndodhja
    Kumanovë
    Postime
    4,210
    Me sa lexova un behet fjal per portierin Tolga Zengin i cili do te aktivizohet ose si qender mbrojtes, ose si qender sulmues ne varesi te nevojave te skuadres.

  10. #90
    SPHINX
    Anëtarësuar
    17-04-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    835
    Citim Postuar më parë nga MorDor Lexo Postimin
    ......Volkan Demirel mendohet te qendroj ne formacionin baze ose mbrojtes i majte ose mborjtes qendre.....
    Portieri i pare, Volkan Demirel, eshte skualifikuar 2 ndeshje me sa di une. Keshtu qe nuk do te luaje dot me Gjermanine.
    Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
    WCC 2006 ITALY

  11. #91
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Citim Postuar më parë nga Isomer937 Lexo Postimin
    Portieri i pare, Volkan Demirel, eshte skualifikuar 2 ndeshje me sa di une. Keshtu qe nuk do te luaje dot me Gjermanine.
    Nese ka marr te njëjtin karton si te Schweinsteiger , skualifikohet vetëm për një ndeshje.
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  12. #92
    Citim Postuar më parë nga MmEeTtIi Lexo Postimin
    Nese ka marr te njëjtin karton si te Schweinsteiger , skualifikohet vetëm për një ndeshje.
    Te njejtin si Schweinsteiger e mori po ky u pezullua per dy ndeshje,(eshte zyrtare qe do mungoje kunder Gjermanise) ndoshta sepse e shtyvi lojtarin kundershtar me te dyja duart, Schweinsteiger e shtyvi vetem me nje :P
    Welt Meister 2014

  13. #93
    Welt Meister 2014

  14. #94
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,632
    Gjermanet jane te ngopur me tofje, kupat nuke i mungojne...arsyeja qe s'ka perse te ngareje pas kupes.
    Edyta; pse te rrzikoje te dali ne mejdan kunder ruskofve ?
    A nuke do ishte me mire qe kete barre tua leje turqve s'iç ua la italia spanjollve ?
    Pra ketu shifet me sy por edhe me logjikë por duke vulosur me politikë.
    Turqia e Gjermania tashme jane vende mike si e dini...
    Ne anen tjeter te gjithe e dijne se Ruset jane te shkathet e me te rinje, vrapojne pas topi te gjthe si nje band ujqesh, keshtu i ka mesuar trejneri i tyre holandez se si ti nenshtroje bashkekombesit e tije...
    Vetem turqit mund ti dalin perballe Rusve, me vullnetin e tyre te madh, me mentalin e tyre te forte si thone te nje "krye turku" kurse tjeret as qe i afrohen, mos e shiqoni spanjen qe fitoi heren e pare nga rusia, ne kete loje nuke deshen te angazhohen me qellim se trejneri keshtu e kishte vendosur...
    Pra nje finale Rusiurqi bene edhe spektakel edhe surpriza edhe qerim hesapesh mes dy te mdhenjve ku as turqit as ruset nuke do shpetojne lehte, do kemi nje ndeshje fenomenale !

  15. #95
    Ngadale ore se na i bete ruset bisha. Munden nje Hollande te ngordhur ate dite dhe kaq. Po keta ruse mezi dolen nga grupi dhe u zhdepen 4-1 me spanjollet. Nuk eshte futbolli shesh besh tavlle se na hutut

  16. #96
    SPHINX
    Anëtarësuar
    17-04-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    835

    2 ndeshje

    Kish bere apel por u kundershtua nga UEFA. Eshte zyrtare qe Demirel nuk do luaje.

    Me sa mbaj mend une nuk jam 100% i sigurt sic thane komentatoret ketu ne Amerike arsyeja qe u pezullua 2 ndeshje ishte se duhej te largohej nga fusha/pankina. Ai refuzoi a mezi u largua prandaj i shtuan nje ndeshje.
    Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
    WCC 2006 ITALY

  17. #97
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anëtarësuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Asqereve te Stambollit nuk u jap as 1% shprese,jo shpirt luftarak te kene,jo fat,por edhe topat e Sulltanit te sjellin te merkuren.
    Gjermania fiton me mbi dy gola diference,dhe 20 votuesit e Turqise ne forum i mirpresin te votojne Spanjen dhe Rusin ne Finale.
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  18. #98
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Bismarku i ka dhene urdher gjeneraleve te tij ti presin udhen jenicereve edhe tua sqarojne edhe njehere se Aziatiket nuk mund te perballen dot me supremacine perendimore.

    Prandaj ti lidhin mire brekushet se nje udhe e gjate plot me shtigje teutonike i pret kavjet e Bosforit. I thone Gjermani jo Kroaci e Zvicer. E kane te rende doren te bijte e ebotes

  19. #99
    . Maska e alDI
    Anëtarësuar
    27-08-2002
    Vendndodhja
    London
    Postime
    663
    Citim Postuar më parë nga bayern Lexo Postimin
    Bismarku i ka dhene urdher gjeneraleve te tij ti presin udhen jenicereve edhe tua sqarojne edhe njehere se Aziatiket nuk mund te perballen dot me supremacine perendimore.

    Prandaj ti lidhin mire brekushet se nje udhe e gjate plot me shtigje teutonike i pret kavjet e Bosforit. I thone Gjermani jo Kroaci e Zvicer. E kane te rende doren te bijte e ebotes
    Po ti e qen , o tradhtar....behu me vllezrit jo me qafirat
    .

  20. #100
    srbe na vrbe Maska e pryll
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ke prroi palpoçit
    Postime
    573
    Citim Postuar më parë nga Kreksi Lexo Postimin
    Gjermanet jane te ngopur me tofje, kupat nuke i mungojne...arsyeja qe s'ka perse te ngareje pas kupes.
    robi i shnetshëm ka oreks të shnetshëm



    ..problemi osh me ato që i hahet ene s'hajn dot, ene masnej thojn s'na hahet

Faqja 5 prej 17 FillimFillim ... 3456715 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Gjermania dhe te huajtë
    Nga Kosovari_78_Ca në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 09-07-2010, 17:16
  2. Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 25-05-2009, 21:42
  3. Ne Liban
    Nga D@mian në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 670
    Postimi i Fundit: 02-12-2006, 15:33
  4. Gjermania, leje qëndrimi për emigrantë ilegalë
    Nga Davius në forumin Emigracioni
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 31-07-2006, 13:24

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •